پارسیا نیوز وبلاگ اختصاصی هفته نامه ظفر و پارسیای قومس tag:http://parsianews.mihanblog.com 2020-08-08T04:56:46+01:00 mihanblog.com پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد 2020-06-21T06:22:59+01:00 2020-06-21T06:22:59+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1528 admin ]]> مجلس یازدهم 2020-06-21T06:20:28+01:00 2020-06-21T06:20:28+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1527 admin مجلس یازدهم رضا آرین هفتم خرداد ۹۹ مجلس یازدهم رسما آغاز به کار نمود. منطق حکم می‌کند از هرگونه پیش داوری در مورد عملکرد مجلس یازدهم خودداری نموده و آن را موکول به چند ماه آینده نماییم. هر کس که دل در گرو این آب و خاک داشته باشد، فارغ از هر نگرش سیاسی آرزو می کند که مجلس یازدهم بهترین عملکرد را داشته و گره ای از مشکلات فراوان مردم باز نماید. اما یک نکته از هم اکنون در مورد مجلس جدید قابل تامل است. از ۲۷۶ نماینده که تاکنون انتخاب شده اند حدود ۲۳۰ نفر مربوط به اردوگاه

مجلس یازدهم

رضا آرین

هفتم خرداد ۹۹ مجلس یازدهم رسما آغاز به کار نمود. منطق حکم می‌کند از هرگونه پیش داوری در مورد عملکرد مجلس یازدهم خودداری نموده و آن را موکول به چند ماه آینده نماییم.

هر کس که دل در گرو این آب و خاک داشته باشد، فارغ از هر نگرش سیاسی آرزو می کند که مجلس یازدهم بهترین عملکرد را داشته و گره ای از مشکلات فراوان مردم باز نماید.

اما یک نکته از هم اکنون در مورد مجلس جدید قابل تامل است. از ۲۷۶ نماینده که تاکنون انتخاب شده اند حدود ۲۳۰ نفر مربوط به اردوگاه اصولگرایان می‌باشند. این بدان معناست که مجلس جدید یک مجلس یکدست و همسو است و از رقابت های معمول فراکسیون ها در آن خبری نخواهد بود.برخی معتقدند که چنین مجالسی از تنش کمتری برخوردار خواهند بود و امور راحت‌تر به سرانجام می رسند .

 

 

]]>
کمبود اصلی در شاهرود 2020-06-21T06:17:41+01:00 2020-06-21T06:17:41+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1526 admin کمبود اصلی در شاهرود سرویس اجتماعی مجلس دهم تمام شد و مجلس یازدهم از هفته دیگر کارش را آغاز می کند اما همیشه با رفتن و آمدن مجلس ها یک افسوس در زندگی ما شاهرودی ها تکرار و تکرار می شود. بگذارید موضوع را اینگونه با ذکر یک مقدمه بگویم. سمنان از سال ها پیش جمعیت موثرانی را گرد هم آورده که همه در سمنان جمع می شوند از آن فردی که در بالاترین پست ها است تا فردی که یک مسئول اداره ساده است برای اعتلای سمنان تلاش می کنند. این گروه هیچ خط کشی هم ندارد و مثل شاهرودی ها نی

کمبود اصلی در شاهرود

سرویس اجتماعی

مجلس دهم تمام شد و مجلس یازدهم از هفته دیگر کارش را آغاز می کند اما همیشه با رفتن و آمدن مجلس ها یک افسوس در زندگی ما شاهرودی ها تکرار و تکرار می شود.

بگذارید موضوع را اینگونه با ذکر یک مقدمه بگویم.

سمنان از سال ها پیش جمعیت موثرانی را گرد هم آورده که همه در سمنان جمع می شوند از آن فردی که در بالاترین پست ها است تا فردی که یک مسئول اداره ساده است برای اعتلای سمنان تلاش می کنند.

این گروه هیچ خط کشی هم ندارد و مثل شاهرودی ها نیست که با خط کشی های عجیب و غریب همیشه از همدیگر جدا بوده ایم مثلا شاهرودی های مقیم تهران! موثران ! کمیته مردمی دفتر نماینده ! و ده ها عنوان دیگر ....


  ]]>
عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی 2020-06-21T06:16:51+01:00 2020-06-21T06:16:51+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1525 admin عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی سرویس سیاسی خیلی ها می گویند هنوز آغاز کار است و نمی توان عملکرد علی اصغر خانی را به بوته آزمایش گذاشت.  اما به یاد داشته باشیم که او سه ماه است که منتخب مردم می باشد.هرچند قصدمان مقایسه نیست اما برای مثال در همین دوره قبل سه ماهه، حسینی شاهرودی هیچ شورای اداری را از دست نمی داد و حتی خط و مشی برای مدیران تعیین می کرد!! ما نمی گوییم خانی باید در میان میدان حضور می داشت.کار او هم ارزشمند بود که صبر کرد تا دوران نمایندگی حسینی شاه

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی

سرویس سیاسی

خیلی ها می گویند هنوز آغاز کار است و نمی توان عملکرد علی اصغر خانی را به بوته آزمایش گذاشت.

 اما به یاد داشته باشیم که او سه ماه است که منتخب مردم می باشد.هرچند قصدمان مقایسه نیست اما برای مثال در همین دوره قبل سه ماهه، حسینی شاهرودی هیچ شورای اداری را از دست نمی داد و حتی خط و مشی برای مدیران تعیین می کرد!!

ما نمی گوییم خانی باید در میان میدان حضور می داشت.کار او هم ارزشمند بود که صبر کرد تا دوران نمایندگی حسینی شاهرودی به پایان برسد اما انتظار بود که حداقل استراتژی وی برای نمایندگی در بین مردم تبیین شود.

عدم تبیین استراتژی درست ،این سوال را به ذهن متبادر می کند که آیا خانی برنامه مدونی برای نمایندگی دارد؟

]]>
اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی 2020-06-21T06:15:08+01:00 2020-06-21T06:15:08+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1524 admin اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی رضا آرین در یک هفته گذشته اعتراضات امریکا در صدر اخبار بین الملل قرار گرفته است. هفته گذشته برخورد وحشیانه یک پلیس نژادپرست با  متهم سیاه پوست باعث خفگی و مرگ وی شد. انتشار تصاویر این جنایت باعث حیرت و خشم عمومی مردم امریکا و بسیاری دیگر در سراسر جهان گشت. از ابعاد مختلف می‌توان به این حادثه پرداخت. در این یادداشت در نظر داریم تا از منظر افکار عمومی بین المللی به این مسئله توجه کنیم. همانگونه که بیان شد خشم و انزجار از

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی

رضا آرین

در یک هفته گذشته اعتراضات امریکا در صدر اخبار بین الملل قرار گرفته است. هفته گذشته برخورد وحشیانه یک پلیس نژادپرست با  متهم سیاه پوست باعث خفگی و مرگ وی شد.

انتشار تصاویر این جنایت باعث حیرت و خشم عمومی مردم امریکا و بسیاری دیگر در سراسر جهان گشت.

از ابعاد مختلف می‌توان به این حادثه پرداخت. در این یادداشت در نظر داریم تا از منظر افکار عمومی بین المللی به این مسئله توجه کنیم.

همانگونه که بیان شد خشم و انزجار از رفتار وحشی امریکایی محدود به مرزهای امریکا نشد و در چند روز گذشته شاهد تجمعات و اعتراضات در کشورهای مختلف اروپایی و نیوزیلند و استرالیا در اعتراض به این رفتار غیر انسانی بودیم.

]]>
اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس 2020-06-21T06:14:26+01:00 2020-06-21T06:14:26+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1523 admin اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس سرویس سیاسی خانی در بدو قبول کردن مسئولیت ،ظهار نظری کرد که می شد از آن این برداشت را کرد که وی به دنبال سیاق و روش جدیدی برای مدیریت دفترش می گردد و از اعتلای جایگاه دفتر نماینده خبر خواهد داد موضوعی که وی با بیان کلمات و عباراتی مانند دفتر نماینده باید به معنای واقعی خانه ملت باشد آن را مشهود می ساخت. به واقع باید گفت علی رغم اینکه هنوز استراتژی یا برنامه ای برای دفتر خانی دیده نمی شود اما همین باور که جایگاه دفتر نماینده با

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس

سرویس سیاسی

خانی در بدو قبول کردن مسئولیت ،ظهار نظری کرد که می شد از آن این برداشت را کرد که وی به دنبال سیاق و روش جدیدی برای مدیریت دفترش می گردد و از اعتلای جایگاه دفتر نماینده خبر خواهد داد موضوعی که وی با بیان کلمات و عباراتی مانند دفتر نماینده باید به معنای واقعی خانه ملت باشد آن را مشهود می ساخت.

به واقع باید گفت علی رغم اینکه هنوز استراتژی یا برنامه ای برای دفتر خانی دیده نمی شود اما همین باور که جایگاه دفتر نماینده باید اعتلا یابد نشان دهنده برنامه خانی است او متوجه شده که پاشنه آشیل حسینی شاهرودی دفتر شاهرودش بود. 

]]>
تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان 2020-06-21T06:13:10+01:00 2020-06-21T06:13:10+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1522 admin تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان سرویس سیاسی هفته پیش خبری مسرت بخش در فضای مجازی پخش شد و آن هم اینکه فرماندار شاهرود فرماندار نمونه استان سمنان انتخاب شد.اینکه جناب فخری با کسب چه امتیازها و پارامترهایی از سوی استانداری سمنان توانست تا به این افتخار نایل آید موضوع این نوشتار نیست. این خبر مسرت بخش سبب شد تا ما ضمن تبریک به ایشان آرزروی تداوم موفقیت هایشان را نیز از خداوند منان طلب کنیم. اما حقیقتا چند سوال هم در این جا مطرح می کنیم که به واقع ش

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان

سرویس سیاسی

هفته پیش خبری مسرت بخش در فضای مجازی پخش شد و آن هم اینکه فرماندار شاهرود فرماندار نمونه استان سمنان انتخاب شد.اینکه جناب فخری با کسب چه امتیازها و پارامترهایی از سوی استانداری سمنان توانست تا به این افتخار نایل آید موضوع این نوشتار نیست.

این خبر مسرت بخش سبب شد تا ما ضمن تبریک به ایشان آرزروی تداوم موفقیت هایشان را نیز از خداوند منان طلب کنیم.

اما حقیقتا چند سوال هم در این جا مطرح می کنیم که به واقع شاید سوال خیلی از مردم شهرستان شاهرود باشد.

]]>
وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است. 2020-06-21T06:10:51+01:00 2020-06-21T06:10:51+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1521 admin پارسیای قومس در پرونده ای مفصل بررسی میکند: وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است. سرویس اجتماعی داستان شاهوار وارد فاز دیگری شده است پس از نزدیک به هفت سال تخریب محیط زیست، پاک تراشی گیاهان و پوشش گیاهی و همچنین فراری دادن وحوش و تخریب زندگی آنان، دوستداران محیط زیست علی رغم تمام سنگ اندازی هایی که مسئولان استانی و شهرستانی کردند و با وجود تمام لابی ها، توانستند حکم تعطیلی موقت معدن را بگیرند. حکم نیم بندی که البته همه را امیدوار کرد تا روزی به تعط

پارسیای قومس در پرونده ای مفصل بررسی میکند:

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است.

سرویس اجتماعی

داستان شاهوار وارد فاز دیگری شده است پس از نزدیک به هفت سال تخریب محیط زیست، پاک تراشی گیاهان و پوشش گیاهی و همچنین فراری دادن وحوش و تخریب زندگی آنان، دوستداران محیط زیست علی رغم تمام سنگ اندازی هایی که مسئولان استانی و شهرستانی کردند و با وجود تمام لابی ها، توانستند حکم تعطیلی موقت معدن را بگیرند.

حکم نیم بندی که البته همه را امیدوار کرد تا روزی به تعطیلی دائم منجر شود زیرا اوضاع در شاهوار وحشتناک است. شاهوار در حقیقت به مانند جایخی یخچال های قدیمی می ماند که اگر بر بالایش برف و آب نباشد میوه ها در پائین دست هم می گندند و لذا اولین اثر مخرب تخریب شاهوار افزایش میانگین گرادیان هوا یعنی اختلاف دمای بین روز و شب است که هرچه بیشتر شود منطقه بیابانی تر و هرچه کمتر شود منطقه سر سبز تر است. گرادیان هوا در همین 10 سال اخیر طبق اذعان کارشناسان ایرمو دو درجه افزایش یافته است.

 

از سوی دیگر سوالی که سال ها است به طرز شگفت آوری از پاسخ به آن طفره می روند این است که واقعاً عایدی و سود مهم بوکسیت تاش برای مردم شاهرود و دشت بسطام چیست که باید آینده شان برای این معدن به خطر بیفتد؟ اشتغال ؟ توسعه اقتصادی؟

]]>
مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست 2020-06-21T06:09:18+01:00 2020-06-21T06:09:18+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1520 admin مشکل شورای شهرشاهرود  احمدی نیست سرویس اجتماعی در یادداشت قبل به شاهکارهای مدیریتی شورای شهر و عدم اطلاع از قانون پرداختیم که سبب شد تا شاهرود امروز دو شهردار داشته باشد در این مقاله اما می خواهیم روی خطاب مان را شورای شهر پنجم قرار دهیم و از این شورای شهر چند سوال که ذهن مردم را مشغول کرده بپرسیم. نخستین سوال اینکه قرار است حکم دیوان عدالت اداری که دقیقا ناقض رفتار شما در برکناری احمدی بود را بپذیرید یا دسته جمعی در اعتراض به آن استعفا دهید تا فقط خانم محبی بمان

مشکل شورای شهرشاهرود  احمدی نیست

سرویس اجتماعی

در یادداشت قبل به شاهکارهای مدیریتی شورای شهر و عدم اطلاع از قانون پرداختیم که سبب شد تا شاهرود امروز دو شهردار داشته باشد در این مقاله اما می خواهیم روی خطاب مان را شورای شهر پنجم قرار دهیم و از این شورای شهر چند سوال که ذهن مردم را مشغول کرده بپرسیم.

نخستین سوال اینکه قرار است حکم دیوان عدالت اداری که دقیقا ناقض رفتار شما در برکناری احمدی بود را بپذیرید یا دسته جمعی در اعتراض به آن استعفا دهید تا فقط خانم محبی بماند و شورای شهر؟!

موضوع بعد اینکه چرا یکبار برای همیشه با اصحاب رسانه نشستی برگزار نمی کنید تا ماوقع را شرح دهید که ماجرای احمدی و برکناری اش نه آنچه شما می گویید استیضاحش چه بوده است؟ آیا مردم غریبه هستند ؟

]]>
رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا 2020-06-21T06:07:56+01:00 2020-06-21T06:07:56+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1519 admin رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا سرویس اجتماعی اگر درایت دکتر چمن و کادر درمانی و پزشکی شهرستان شاهرود نبود درباره کرونا به مشکل بر می خوردیم .کمااینکه در همین شهرهای همسایه مان شاهد هستیم که توان مدیریت این موضوع وجود ندارد. چمن که خود فوق تخصص اپیدمیلوژی است نشان داده که مدیریت بحران را از هر کسی بهتر می داند و بلد است که چکار کند.او با سه محور اصلی شامل رویکرد، هدف و برنامه ریزی نشان داد که به واقع مدیریت موضوعی مانند

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا

سرویس اجتماعی

اگر درایت دکتر چمن و کادر درمانی و پزشکی شهرستان شاهرود نبود درباره کرونا به مشکل بر می خوردیم .کمااینکه در همین شهرهای همسایه مان شاهد هستیم که توان مدیریت این موضوع وجود ندارد.

چمن که خود فوق تخصص اپیدمیلوژی است نشان داده که مدیریت بحران را از هر کسی بهتر می داند و بلد است که چکار کند.او با سه محور اصلی شامل رویکرد، هدف و برنامه ریزی نشان داد که به واقع مدیریت موضوعی مانند کرونا چگونه ممکن می شود.

او هدف خود را مقابله با کرونا، رویکرد خود را شفافیت و برنامه ریزی خود را مبتنی بر استفاده از اندک داشته ها برای بهترین نتیجه قرار داد.

]]>
مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری 2020-06-21T06:06:59+01:00 2020-06-21T06:06:59+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1518 admin مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری سرویس اجتماعی شاهوار را دوباره دارند با چنگال معدن چیان از بین می برند شواهد و فیلم هایی که دوستدارن طبیعت از شاهوار ضبط کرده اند گواه این امر است. در جواب این فعالیت ها بیان شده که برای ساختن پل نیاز به خاک است و این کامیون ها خاک می آوردند!!! گو اینکه باید باور کنیم که برای ساخت پل از ارتفاع باید خاک آورد انگار همین دور و اطراف خاک نیست! به هر رو باید گفت نزدیک به 7 سالی می شود که شاهوار در حال نابودی است آن هم به دست معدن چیان. امروز

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری

سرویس اجتماعی

شاهوار را دوباره دارند با چنگال معدن چیان از بین می برند شواهد و فیلم هایی که دوستدارن طبیعت از شاهوار ضبط کرده اند گواه این امر است.

در جواب این فعالیت ها بیان شده که برای ساختن پل نیاز به خاک است و این کامیون ها خاک می آوردند!!! گو اینکه باید باور کنیم که برای ساخت پل از ارتفاع باید خاک آورد انگار همین دور و اطراف خاک نیست!

به هر رو باید گفت نزدیک به 7 سالی می شود که شاهوار در حال نابودی است آن هم به دست معدن چیان. امروز اما فرصت خطا کردن نیست شرایط به گونه ای است که به نظر سخت می رسد تعطیلی دائم آن معدن زیرا نه مسئولان در شهرستان شاهرود مطالبه این امر را می کنند و نه استانداری سمنان.

]]>
بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی 2020-06-21T06:06:03+01:00 2020-06-21T06:06:03+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1517 admin بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی سرویس اجتماعی در یادداشتهای قبل برخی ابهامات موضوع جنجالی قرار  دیوان عدالت اداری در خصوص مهندس احمدی و بازگشت او به شهرداری شاهرود در حالی که شورای شهر حاج محمد علی را به عنوان شهردار انتخاب کرده و استاندار نیز حکم او را امضا کرده است، پرداختیم.  حالا به بررسی چند احتمال دیگر در این باره می پردازیم . موضوعی که آنقدر ها ناگفته دارد که شاید بتوان از این مدیریت عجیب در مجموعه شهرستان شا

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی

سرویس اجتماعی

در یادداشتهای قبل برخی ابهامات موضوع جنجالی قرار  دیوان عدالت اداری در خصوص مهندس احمدی و بازگشت او به شهرداری شاهرود در حالی که شورای شهر حاج محمد علی را به عنوان شهردار انتخاب کرده و استاندار نیز حکم او را امضا کرده است، پرداختیم.

 حالا به بررسی چند احتمال دیگر در این باره می پردازیم . موضوعی که آنقدر ها ناگفته دارد که شاید بتوان از این مدیریت عجیب در مجموعه شهرستان شاهرود یک کتاب نوشت.

پیش از مرور احتمالات باید گفت که امروز احمدی طبق قرار دیوان عدالت اداری و لو بصورت موقت قانوناً شهردار است از سوی دیگر حاج محمد علی هم حکم شهرداری شاهرود را رسما دارد!

در نتیجه بزرگترین ابهام الان این است که کدامیک شهردار شاهرود هستند؟!


  ]]>
روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود! 2020-06-21T06:02:45+01:00 2020-06-21T06:02:45+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1516 admin روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود! سرویس فرهنگی  روزی کسانی نزد پیری رفتند و گفتند یا پیر ... بیا که خاکی بر سرمان شد ... رئیس بلدیه را برکنار کردند آن هم بدون رجوع به قوانین و کس دیگری بجایش بنشاندند اما چشمت روز بد نبیند که قاضی حکم به ابقاع آن قبلی داد.  پیر گفت خوب الان موضوع چیست  ؟ گفتند ای بزرگوار الان شهر دو بلدیه دار دارد و یک کرسی! نمی شود که آن را نصف کرد در ضمن ابعادشان هم به گونه ای است که نشیمان هر دو در یک صندلی هیچ نتوان کرد !

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!

سرویس فرهنگی

 روزی کسانی نزد پیری رفتند و گفتند یا پیر ... بیا که خاکی بر سرمان شد ... رئیس بلدیه را برکنار کردند آن هم بدون رجوع به قوانین و کس دیگری بجایش بنشاندند اما چشمت روز بد نبیند که قاضی حکم به ابقاع آن قبلی داد.

 پیر گفت خوب الان موضوع چیست  ؟

گفتند ای بزرگوار الان شهر دو بلدیه دار دارد و یک کرسی! نمی شود که آن را نصف کرد در ضمن ابعادشان هم به گونه ای است که نشیمان هر دو در یک صندلی هیچ نتوان کرد !

گفتا این کار که غم دارد بگذارید لحظاتی بیندیشیم ....اندیشیدن وی تاغروب طول کشید...

سپس از وان حمام بیرون جست و فریاد زنان در کوچه گفت یافتم ... یافتم ... یافتم ... گرد او امدند و گفت بروید شورائیان را بیاورید تا راه حل به خودشان گویم ...


  ]]>
کلاف سر در گم شهرداری شاهرود 2020-06-21T06:01:25+01:00 2020-06-21T06:01:25+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1515 admin کلاف سر در گم شهرداری شاهرود رضا آرین اغراق نیست اگر بگوییم آنقدر که در دو ماه گذشته از شهرداری و شورای شهر شاهرود شنیده ایم، در کل سه سال گذشته نشنیده ایم. شورای شهر با تصمیم خود مبنی بر عزل شهردار به کانون خبرهای شهرستان تبدیل شد و هر مساله دیگر حتی انتخاب نماینده جدید شهرستان در سایه اخبار و تحولات شورا و شهرداری قرار گرفت. در حالیکه به نظر می رسید این مساله خاتمه یافته است، خبر صدور قرار بازگشت به کار مهندس احمدی از سوی دیوان عدالت اداری بار دیگر معادلات را تغی

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود

رضا آرین

اغراق نیست اگر بگوییم آنقدر که در دو ماه گذشته از شهرداری و شورای شهر شاهرود شنیده ایم، در کل سه سال گذشته نشنیده ایم.

شورای شهر با تصمیم خود مبنی بر عزل شهردار به کانون خبرهای شهرستان تبدیل شد و هر مساله دیگر حتی انتخاب نماینده جدید شهرستان در سایه اخبار و تحولات شورا و شهرداری قرار گرفت.

در حالیکه به نظر می رسید این مساله خاتمه یافته است، خبر صدور قرار بازگشت به کار مهندس احمدی از سوی دیوان عدالت اداری بار دیگر معادلات را تغییر داد. حالا دیگر مساله صرفا اختلاف شورا و شهردار نیست بلکه یک معضل سیاسی در شهر رخ داده و کلافی سر در گم را شاهدیم. بگذارید از منظر هر یک از طرفین ماجرا به مساله نگاه کنیم :

۱_ مهندس احمدی : وی که تبدیل به شهردار محبوب مردم شده بود از سوی شورای شهر با سوالاتی روبرو شد که نهایتا منجر به عزل وی گردید. احمدی پا پس نکشید و نسبت به نحوه برکناری خود به دیوان عدالت اداری شکایت برد و حال قرار شده تا رسیدگی نهایی مجددا به عنوان شهردار شاهرود مشغول به کار شود.


  ]]>
آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟! 2020-06-21T06:00:23+01:00 2020-06-21T06:00:23+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1514 admin آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟! سرویس اجتماعی شاهرود دو شهردار دارد و یک شورای شهری که در قضیه اخیر نشان داد که قانون را به درستی اجرا نکرد و ماحصلش شد آنچه که نباید میشد. اگر مصلحت شهر شاهرود در پیش بود قطعاً مصالح و خواسته عامه مردم در نظر گرفته میشد اما اثبات شد که موضوع احمدی و آقای ایکس و ایگرگ نیست. بگذریم ... قصد داریم امروز یک سوال جدی را خطاب به آقای بیطرف داشته باشیم. کسی که سابقه چند سال نشستن بر صندلی شورای شهر شاهرود را دارد. طباطبایی که رئیس شور

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!

سرویس اجتماعی

شاهرود دو شهردار دارد و یک شورای شهری که در قضیه اخیر نشان داد که قانون را به درستی اجرا نکرد و ماحصلش شد آنچه که نباید میشد. اگر مصلحت شهر شاهرود در پیش بود قطعاً مصالح و خواسته عامه مردم در نظر گرفته میشد اما اثبات شد که موضوع احمدی و آقای ایکس و ایگرگ نیست.

بگذریم ... قصد داریم امروز یک سوال جدی را خطاب به آقای بیطرف داشته باشیم. کسی که سابقه چند سال نشستن بر صندلی شورای شهر شاهرود را دارد.

طباطبایی که رئیس شورای شهر است و البته چند روزی را هم در مقام شهردار به پروژه ها سر می زد و عکس می گرفت، تجربه ای به غیر از این دوره ندارد ... وحید نیا گرچه کارشناس حقوق است ولی تجربه نشستن بر کرسی شورا را نداشته  اما اقای بیطرف شما دیگر چرا ؟

 

]]>
پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی 2020-06-21T05:57:45+01:00 2020-06-21T05:57:45+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1513 admin سازمان مردم نهاد آوای اسفند با تمام امکانات در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستاد. پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی   سازمان‌های مردم‌نهاد همواره نقش مهمی در همراهی وهمکاری با مسئولان و کادر درمانی و فعالان حوزه درمان دارند به‌نحوی‌که آوای اسفند در این مسیر توانسته تاکنون ۷۰۰ گان پزشکی را توزیع کند.   به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای شیوع کرونا، سازمان‌های مردم‌نهاد در کنار کادر درمانی و مسئولان به میدان آمدند تا در حد توانشان در پویش‌های

سازمان مردم نهاد آوای اسفند با تمام امکانات در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستاد.

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی

 

سازمان‌های مردم‌نهاد همواره نقش مهمی در همراهی وهمکاری با مسئولان و کادر درمانی و فعالان حوزه درمان دارند به‌نحوی‌که آوای اسفند در این مسیر توانسته تاکنون ۷۰۰ گان پزشکی را توزیع کند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای شیوع کرونا، سازمان‌های مردم‌نهاد در کنار کادر درمانی و مسئولان به میدان آمدند تا در حد توانشان در پویش‌های مختلفی چون «شاهرود علیه کرونا» هرچه در توان دارند به طبق اخلاص بگذارند تا مردم شیرینی مقابله و شکست دادن کرونا را خیلی زودتر ازآنچه فکرش را می‌کنیم، جشن بگیرند.

 

]]>
پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد 2020-06-21T05:55:16+01:00 2020-06-21T05:55:16+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1512 admin ]]> مسئولان مبری از انتقاد 2020-06-21T05:50:30+01:00 2020-06-21T05:50:30+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1511 admin مسئولان مبری از انتقاد سرویس سیاسی اینکه مسئولان شاهرودی خود را مبرای از انتقاد بدانند چیز جدیدی نیست هرچند مدتی بود کمتر از آن سراغ داشتیم چرا که افرادی مانند هاشمی در زمان فرمانداری خود رابطه خوبی را رسانه ها داشتند و رسانه ها نیز میدان را برای انتقاد و کمک به مسئولاتن باز می دیدند. اما با رفتن هاشمی و روی کار آمدن دو فرماندار بعدی کم کم رویه برگشت و فضا برای کار رسانه ها تنگ تر شد . کم مسئولان خود را مبرای از انتقاد نمی دانستند که فضا هم تنگ تر شد! در این بین اما دیگر مس مسئولان مبری از انتقاد

سرویس سیاسی

اینکه مسئولان شاهرودی خود را مبرای از انتقاد بدانند چیز جدیدی نیست هرچند مدتی بود کمتر از آن سراغ داشتیم چرا که افرادی مانند هاشمی در زمان فرمانداری خود رابطه خوبی را رسانه ها داشتند و رسانه ها نیز میدان را برای انتقاد و کمک به مسئولاتن باز می دیدند.

اما با رفتن هاشمی و روی کار آمدن دو فرماندار بعدی کم کم رویه برگشت و فضا برای کار رسانه ها تنگ تر شد .

کم مسئولان خود را مبرای از انتقاد نمی دانستند که فضا هم تنگ تر شد! در این بین اما دیگر مسئولان شهری نیز به دنبال فرمانداری خود را مبرای از پاسخگویی می بینند و می گویند فرمانداری مگر خودش چند نشست خبری می گذارد که از ما تقاضای نشست خبری دارید!

]]>
حقایقی درباره تعهد نداده! 2020-06-21T05:48:22+01:00 2020-06-21T05:48:22+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1510 admin حقایقی درباره تعهد نداده! گروه سیاسی   چند روز پس از دستگیری سعید ایمانی به اتهام انتقاد از عملکرد مسئولان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم ،پلیس فتای استان سمنان اعلام کرد که یک کانال تلگرامی هتاک!! با 800 عضو دستگیر و وی اعتراف کرد که به مسئولان توهین کرده ! دراین باره باید چند نکته را بیان کرد: اگر منظور پلیس فتا سعید ایمانی و کانال مطالبه گری است باید گفت هرگز ایشان چنین چیزی را در زمان دستگیری ننوشته و هیچ تعهدی نداده چرا که اساساً جرمی مرتکب نشده است.

حقایقی درباره تعهد نداده!

گروه سیاسی

 

چند روز پس از دستگیری سعید ایمانی به اتهام انتقاد از عملکرد مسئولان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم ،پلیس فتای استان سمنان اعلام کرد که یک کانال تلگرامی هتاک!! با 800 عضو دستگیر و وی اعتراف کرد که به مسئولان توهین کرده !

دراین باره باید چند نکته را بیان کرد:

اگر منظور پلیس فتا سعید ایمانی و کانال مطالبه گری است باید گفت هرگز ایشان چنین چیزی را در زمان دستگیری ننوشته و هیچ تعهدی نداده چرا که اساساً جرمی مرتکب نشده است.

موضوع بعد اینکه گفته می شود ایمانی اتهامات را پذیرفته است در صورتی که هرگز این امر صورت نگرفته است.

 

 

]]>
چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ 2020-06-21T05:46:49+01:00 2020-06-21T05:46:49+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1509 admin چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ سرویس سیاسی وقتی نماینده ای یکبار 50 هزار رای می آورد و دور دوم نمایندگی رای های مردم به او به ۲۵هزار هم نمی رسد یک معنای مشخص دارد آن هم اینکه مردم از عملکرد وی راضی نیستند.حسینی اما هنوز هم شاید این حرف را قبول نداشته باشد. حسینی نه به تبلیغات و ائتلاف ها و ... بلکه به خودش باخت .حسینی به غروری باخت که هرچه مردم می گفتند دفترت را عوض کن وهرچه ما نوشتیم دفتر حسینی دشمن شماره یک اوست نخواست بپذیرد. حسینی به غروری باخت که ن

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟

سرویس سیاسی

وقتی نماینده ای یکبار 50 هزار رای می آورد و دور دوم نمایندگی رای های مردم به او به ۲۵هزار هم نمی رسد یک معنای مشخص دارد آن هم اینکه مردم از عملکرد وی راضی نیستند.حسینی اما هنوز هم شاید این حرف را قبول نداشته باشد.

حسینی نه به تبلیغات و ائتلاف ها و ... بلکه به خودش باخت .حسینی به غروری باخت که هرچه مردم می گفتند دفترت را عوض کن وهرچه ما نوشتیم دفتر حسینی دشمن شماره یک اوست نخواست بپذیرد.

حسینی به غروری باخت که نگذاشت حقایق را ببیند و متاسفانه عده ای تندرو را دور خود جمع کرد که انواع و اقسام توهین ها را به منتقدانش کردند.


  ]]>
درسی از کرونا 2020-06-21T05:45:44+01:00 2020-06-21T05:45:44+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1508 admin درسی از کرونا رضا آرین ویروس کرونا به طرزی باور نکردنی تمام دنیا را در نوردیده و زندگی بشر را در ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی مذهبی و اعتقادی تحت تاثیر خود قرار داده است. می توان ساعت های فراوان راجع به هر یک از این زمینه ها سخن گفت اما در این نوشتار قصد دارم از منظری که کمتر مورد توجه قرار گرفته سخن بگویم. کرونا باعث شد نگاه حکومت ها به مساله امنیت با چالشی جدی روبرو شود. تمام کشورها خود را برای تهدید های نظامی آماده می کنند. ساختار های اطلاعاتی و امنیتی مرتبا در

درسی از کرونا

رضا آرین

ویروس کرونا به طرزی باور نکردنی تمام دنیا را در نوردیده و زندگی بشر را در ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی مذهبی و اعتقادی تحت تاثیر خود قرار داده است. می توان ساعت های فراوان راجع به هر یک از این زمینه ها سخن گفت اما در این نوشتار قصد دارم از منظری که کمتر مورد توجه قرار گرفته سخن بگویم.

کرونا باعث شد نگاه حکومت ها به مساله امنیت با چالشی جدی روبرو شود. تمام کشورها خود را برای تهدید های نظامی آماده می کنند. ساختار های اطلاعاتی و امنیتی مرتبا در حال رصد تهدید ها در داخل و خارج کشور هستند و آماده اند تا کوچکترین تهدید نظامی را به سرعت پاسخ دهند.

حتی از حمله پیش دستانه سخن می گویند، یعنی اگر متوجه شوند تهدیدی در آینده کشور را مورد حمله قرار خواهد داد، به خود حق می دهند پیش دستی کنند و قبل از هر عملی، آن تهدید را نابود کنند. حکومت ها معتقدند بجای آنکه درون مرزهای خودمان با تهدید روبرو شویم، در خارج از مرزهای خود آن را زمین گیر می کنیم.


  ]]>
مصائب مدیر جوان ! 2020-06-21T05:42:23+01:00 2020-06-21T05:42:23+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1507 admin مصائب مدیر جوان ! گروه فرهنگی در یادداشتی به یکی از نمونه های عدم جواب دهی مدیریت جوانان که البته این را نیز بگوییم که به شدت طرفدار واگذاری امور به جوانان هستیم اما به اهل فن و فرد درستش نه هر کسی ! اشاره کردیم در این مجال به دیگر بخش اقدامات ارشاد اسلامی اشاره خواهیم کرد. هر جای ارشاد را دست بگذارید خراب است این سخن یکی از پیشکسوت های هنر موسیقی شاهرود است که سری در سر ها دارد آن هم در تهران! و این درد دل بسیاری از هنرمندان است. هنرمندانی که این روزها قهر هستند با

مصائب مدیر جوان !

گروه فرهنگی

در یادداشتی به یکی از نمونه های عدم جواب دهی مدیریت جوانان که البته این را نیز بگوییم که به شدت طرفدار واگذاری امور به جوانان هستیم اما به اهل فن و فرد درستش نه هر کسی ! اشاره کردیم در این مجال به دیگر بخش اقدامات ارشاد اسلامی اشاره خواهیم کرد.

هر جای ارشاد را دست بگذارید خراب است این سخن یکی از پیشکسوت های هنر موسیقی شاهرود است که سری در سر ها دارد آن هم در تهران! و این درد دل بسیاری از هنرمندان است. هنرمندانی که این روزها قهر هستند با ارشاد شاهرود . اداره ای که روزگاری درب مقابل آن را باز می گذاشتند چرا که از بس عبور و مرور در آن زیاد بود می ترسیدند در فرسوده شود.

در آخرین شاهکار اما رئیس جوان این اداره که با ارتباط با مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به طور اتفاقی آشنای وی هم می باشد بر مسند قدرت نشسته! ساخت آسانسور برای نگارخانه و مجموعه گالری و فرهنگ سرا را در دستور کار قرار داده است.


  ]]>
شورای شهر مثل نان شب(طنز) 2020-06-21T05:27:19+01:00 2020-06-21T05:27:19+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1506 admin تاملی بر تحرکات عجیب اینروزهای شورای شهر شاهرود شورای شهر مثل نان شب(طنز)   سرویس اجتماعی   جلوی کلانتری آزادی نشسته بودم داشتم عین خل و چل ها به چرخ دوار که آب می ریزه توش می چرخه نگاه می کردم تا بفهمم چرا یک وقت هایی عین فرفره می چرخه یکوقت هایی عین آمیرز هاشم یکساعت طول می کشه که از سرجاش پاشه که یکهو دیدم زمین زیرپام لرزید ... گروهی عین این فیلم های کارتونی تلویزیون که با گرد و غبار میان به سرعت از جایی رد می شن آمدن و دو سه نفری هم چرق و چرق عک

تاملی بر تحرکات عجیب اینروزهای شورای شهر شاهرود

شورای شهر مثل نان شب(طنز)

 

سرویس اجتماعی

 

جلوی کلانتری آزادی نشسته بودم داشتم عین خل و چل ها به چرخ دوار که آب می ریزه توش می چرخه نگاه می کردم تا بفهمم چرا یک وقت هایی عین فرفره می چرخه یکوقت هایی عین آمیرز هاشم یکساعت طول می کشه که از سرجاش پاشه که یکهو دیدم زمین زیرپام لرزید ...

گروهی عین این فیلم های کارتونی تلویزیون که با گرد و غبار میان به سرعت از جایی رد می شن آمدن و دو سه نفری هم چرق و چرق عکس می گرفتن! یکم دیگه رفیقمو دیدم بینشان گفتم یارو اینجا با اینها چه می کنی؟

گفت شورای شهره آمدن از پروجه های شهری بازدیدکنند. آخه گیرشون دادن که چرا شما کاری نمی کنین!گفتمش مردی حسابی مگه وظیفه شورای شهر نظارت و قانونگذاری نیست ؟ اینها چرا پس کار اجرایی می کنند؟!


  ]]>
گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند 2020-06-15T07:35:12+01:00 2020-06-15T07:35:12+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1504 admin گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند   دور جدید فعالیتهای سازمان مردم نهاد آوای اسفند بعد از انتخابات مجلس شروع شد.   طرح آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان دانش آموزان یکی از دبیرستان شاهرود به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان به موقع پوسیدگی ها   سه شنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۸

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 

دور جدید فعالیتهای سازمان مردم نهاد آوای اسفند بعد از انتخابات مجلس شروع شد.

 

طرح آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان دانش آموزان یکی از دبیرستان شاهرود به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان به موقع پوسیدگی ها

 

سه شنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۸

]]>
گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند 2020-06-15T07:34:21+01:00 2020-06-15T07:34:21+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1503 admin گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند   اجرای طرح رایگان دندانپزشکی و آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان خانواده های روستای اردیان شهرستان شاهرود ،جمعه ،مورخ25/11/98   مکان اجرای طرح: حسینیه روستای اردیان  

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 

اجرای طرح رایگان دندانپزشکی و آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان خانواده های روستای اردیان شهرستان شاهرود ،جمعه ،مورخ25/11/98

 

مکان اجرای طرح: حسینیه روستای اردیان

 

]]>
شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن 2020-06-15T07:32:05+01:00 2020-06-15T07:32:05+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1502 admin شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن  گروه اجتماعی وقتی کرونا در شاهرود مشاهده شد به نشست خبری با حضور دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دعوت شدم. پیش از جلسه خود را آماده کردم تا درباره کرونا و آمار آن سوال بپرسم اما جلسه که شروع شد روایت دیگری رقم خورد. دکتر چمن با چنان صداقت و صراحت لهجه ای شفاف و گویا صحبت کرد که تا لحظاتی همگان در شوک فرو رفته بودیم.چند سالی بود که حداقل من چنین شفاف و گویا صحبت کردن یک مدیر را ندیده بودم.آنچنان با صلابت سخن گفت که علی رغم

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن

 گروه اجتماعی

وقتی کرونا در شاهرود مشاهده شد به نشست خبری با حضور دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دعوت شدم.

پیش از جلسه خود را آماده کردم تا درباره کرونا و آمار آن سوال بپرسم اما جلسه که شروع شد روایت دیگری رقم خورد.

دکتر چمن با چنان صداقت و صراحت لهجه ای شفاف و گویا صحبت کرد که تا لحظاتی همگان در شوک فرو رفته بودیم.چند سالی بود که حداقل من چنین شفاف و گویا صحبت کردن یک مدیر را ندیده بودم.آنچنان با صلابت سخن گفت که علی رغم خستگی مفرطی که داشت درباره کرونا اطمینان حاصل کردم.

اطمینان از اینکه یک مرد کار بلد در راس کار است. مردی که اگر امروز چند ده شاهرودی را به دلیل کرونا از دست نداده ایم حاصل زحمات اوست.


  ]]>
معنای کار جهادی این است 2020-06-15T07:31:06+01:00 2020-06-15T07:31:06+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1501 admin معنای کار جهادی این است   گروه اجتماعی در عکس هایی که خبرگزاری مهر از بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود گرفته بود آن هم در بخش کرونا یک عکس توجهم را جلب کرد. دکتر نزاکتی با یک روپوش ساده و یک ماسک ساده بدون دستکش داشت بیماران را ویزیت می کرد.دکتر نزاکتی مردی است که این روزها کار جهادی را معنی کرده است . او تا سه و نیم صبح در بیمارستان است به خانه می آید در قرنطینه تا ساعت 7 صبح استراحت می کند دوباره به بیمارستان می رود اگر این کار جهادی نیست پس چه چیزی کار جهادی ا

معنای کار جهادی این است

 

گروه اجتماعی

در عکس هایی که خبرگزاری مهر از بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود گرفته بود آن هم در بخش کرونا یک عکس توجهم را جلب کرد.

دکتر نزاکتی با یک روپوش ساده و یک ماسک ساده بدون دستکش داشت بیماران را ویزیت می کرد.دکتر نزاکتی مردی است که این روزها کار جهادی را معنی کرده است .

او تا سه و نیم صبح در بیمارستان است به خانه می آید در قرنطینه تا ساعت 7 صبح استراحت می کند دوباره به بیمارستان می رود اگر این کار جهادی نیست پس چه چیزی کار جهادی است؟]]>
ویژگی های مدیران ناکارآمد 2020-06-15T07:29:38+01:00 2020-06-15T07:29:38+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1500 admin ویژگی های مدیران ناکارآمد  گروه اجتماعی چندی پیش بی هوا یاد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یا انطور که قدیم ها می گفتند سوویت افتاده بودم. داشتم فکر می کردم حکومت های توتالیتر تمامیت خواه چه اوج بردار لیبرالیسم باشند چه اوج بردار کمونیسم همگی ویژگی های یکسانی دارند و شگفتا که به راحتی می توانیم با دوری از این ویژگی ها بحران های پدید آمده در یک کشور را مدیریت کنیم. مهمترین ویژگی که یک کشور ، یک استان ،یک شهرستان، یک سیستم ،یک مدرسه یا یک کارخانه را ناکارامد می کند

ویژگی های مدیران ناکارآمد

 گروه اجتماعی

چندی پیش بی هوا یاد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یا انطور که قدیم ها می گفتند سوویت افتاده بودم.

داشتم فکر می کردم حکومت های توتالیتر تمامیت خواه چه اوج بردار لیبرالیسم باشند چه اوج بردار کمونیسم همگی ویژگی های یکسانی دارند و شگفتا که به راحتی می توانیم با دوری از این ویژگی ها بحران های پدید آمده در یک کشور را مدیریت کنیم.

مهمترین ویژگی که یک کشور ، یک استان ،یک شهرستان، یک سیستم ،یک مدرسه یا یک کارخانه را ناکارامد می کند مدیریت ضعیف آن است.

ویژگی های مشترک افرادی که توان مدیریت ندارند :

بحران ها را گردن عوامل بیرونی می اندازند.


  ]]>
مبادا عادت کنیم ! 2020-06-15T07:28:16+01:00 2020-06-15T07:28:16+01:00 tag:http://parsianews.mihanblog.com/post/1499 admin مبادا عادت کنیم !   سرویس اجتماعی ما ایرانی ها کلا سریع به همه چیز عادت می کنیم بنزین سه هزار تومانی یک هفته اول با اعتراض ما روبرو است و از آن به بعد می شود جوک های فضای مجازی و بعدش هم عادت و تمام !رویداد های مختلف را یکی پس از دیگری بررسی کنید اگر به همین نتیجه نرسیدید! همیشه در این مدت یادداشت ها را بجز دو سه مورد خیلی مهم پیرامون شهرستان شاهرود نوشتیم اما این بار باید یک نکته تقریباً کشوری که به شاهرود هم ختم نمی شود را یاد آور شویم و آن اینکه مبادا به کرونا