گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 

دور جدید فعالیتهای سازمان مردم نهاد آوای اسفند بعد از انتخابات مجلس شروع شد.

 

طرح آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان دانش آموزان یکی از دبیرستان شاهرود به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان به موقع پوسیدگی ها

 

سه شنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۸


نظرات()   
   

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 

اجرای طرح رایگان دندانپزشکی و آموزش بهداشت و غربالگری پوسیدگی دندان خانواده های روستای اردیان شهرستان شاهرود ،جمعه ،مورخ25/11/98

 

مکان اجرای طرح: حسینیه روستای اردیان

 


نظرات()   
   

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن

 گروه اجتماعی

وقتی کرونا در شاهرود مشاهده شد به نشست خبری با حضور دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دعوت شدم.

پیش از جلسه خود را آماده کردم تا درباره کرونا و آمار آن سوال بپرسم اما جلسه که شروع شد روایت دیگری رقم خورد.

دکتر چمن با چنان صداقت و صراحت لهجه ای شفاف و گویا صحبت کرد که تا لحظاتی همگان در شوک فرو رفته بودیم.چند سالی بود که حداقل من چنین شفاف و گویا صحبت کردن یک مدیر را ندیده بودم.آنچنان با صلابت سخن گفت که علی رغم خستگی مفرطی که داشت درباره کرونا اطمینان حاصل کردم.

اطمینان از اینکه یک مرد کار بلد در راس کار است. مردی که اگر امروز چند ده شاهرودی را به دلیل کرونا از دست نداده ایم حاصل زحمات اوست.


 


نظرات()       

معنای کار جهادی این است

 

گروه اجتماعی

در عکس هایی که خبرگزاری مهر از بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود گرفته بود آن هم در بخش کرونا یک عکس توجهم را جلب کرد.

دکتر نزاکتی با یک روپوش ساده و یک ماسک ساده بدون دستکش داشت بیماران را ویزیت می کرد.دکتر نزاکتی مردی است که این روزها کار جهادی را معنی کرده است .

او تا سه و نیم صبح در بیمارستان است به خانه می آید در قرنطینه تا ساعت 7 صبح استراحت می کند دوباره به بیمارستان می رود اگر این کار جهادی نیست پس چه چیزی کار جهادی است؟
نظرات()       

ویژگی های مدیران ناکارآمد

 گروه اجتماعی

چندی پیش بی هوا یاد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یا انطور که قدیم ها می گفتند سوویت افتاده بودم.

داشتم فکر می کردم حکومت های توتالیتر تمامیت خواه چه اوج بردار لیبرالیسم باشند چه اوج بردار کمونیسم همگی ویژگی های یکسانی دارند و شگفتا که به راحتی می توانیم با دوری از این ویژگی ها بحران های پدید آمده در یک کشور را مدیریت کنیم.

مهمترین ویژگی که یک کشور ، یک استان ،یک شهرستان، یک سیستم ،یک مدرسه یا یک کارخانه را ناکارامد می کند مدیریت ضعیف آن است.

ویژگی های مشترک افرادی که توان مدیریت ندارند :

بحران ها را گردن عوامل بیرونی می اندازند.


 


نظرات()       

مبادا عادت کنیم !

 

سرویس اجتماعی

ما ایرانی ها کلا سریع به همه چیز عادت می کنیم بنزین سه هزار تومانی یک هفته اول با اعتراض ما روبرو است و از آن به بعد می شود جوک های فضای مجازی و بعدش هم عادت و تمام !رویداد های مختلف را یکی پس از دیگری بررسی کنید اگر به همین نتیجه نرسیدید!

همیشه در این مدت یادداشت ها را بجز دو سه مورد خیلی مهم پیرامون شهرستان شاهرود نوشتیم اما این بار باید یک نکته تقریباً کشوری که به شاهرود هم ختم نمی شود را یاد آور شویم و آن اینکه مبادا به کرونا عادت کنیم!به زبان ساده می خواهم بگویم از آنجا که به همه چیز سریع عادت می کنیم باید این خطر را گوشزد زد که کرونا چیز عادت برداری نیست چرا که با جان مردم روبرو است.

 روحانی و دیگر مسئولان طبق یک نظریه که البته درست است اما ایراداتی دارد که در ادامه به آن می پردازیم از اول هم ترجیح می دادند که قرنطینه ای نباشد مردم بیرون بیایند زودتر 75 درصد از جامعه کرونا بگیرد ویرس ضعیف شود و شرش از کشور کنده شود.


 


نظرات()       

تحلیلی پیرامون تجمع عده ای از همشهریان شاهرودی به خاطر عزل شهردار شاهرود

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری  است

 

گروه اجتماعی

ریشه بسیاری از مشکلات، برخورد های سلبی، عدم توجه به خواست و اراده مردم و نادیده گرفتن اصحاب رسانه در حقیقت به نوع مسئولیت پذیری مردم و فقر مطالبه گری از مسئولان بر میگردد.

درست یک روز مانده به شروع سال ۹۹ و در یک روز تعطیل و همچنین روز 5 فرودین سال 99 تعدادی از مردم به جهت عزل پرحاشیه شهردار شاهرود در مقابل فرمانداری شاهرود اجتماع کردند و خواستار پاسخ گویی مسئولان نسبت به این تصمیم شدند.

اینکه در این شرایط بحرانی و با توجه به اینکه شاهرود یکی از شهرهای در معرض خطر کرونا ویروس است چرا این تجمع شکل گرفته و احیانا اگر همین عمل باعث گسترش بیشتر این ویروس شود چه کسی مسئولیت این رفتار پرخطر را خواهد پذیرفت سوال اساسیت که لازم است مسئولان مرتبط پاسخ قانع کننده ای را داشته باشند.

مطالبه گری به زبان ساده یعنی بدانیم به این سه سوال چگونه جواب بدهیم

چه چیزی را ؟ از چه کسی و چگونه باید خواست؟


 


نظرات()       

تحولات در فرمانداری شاهرود و تبریک روز مرد به احمد خرم

گروه سیاسی

در این روزها که مردم با کرونا دست و پنجه نرم می کنند در بدنه مدیریت شهرستان تغییرات زیادی رخ داده است.

البته زمان اعمال این تغییرات هم خیلی هوشمندانه بود چرا که رسانه ها و مردم درگیر مشکلی بزرگتر به نام کرونا هستند و کمتر کسی حواسش به آنها است.

واعظی به بخش مرکزی رفت وبخشدار بسطام، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود شد تا پایان کار احمد خرم به عنوان معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود بعد از حدود ۶ سال رقم بخورد.

احمد خرم همان مردی بود که یکسال تمام بار فرمانداری را بر دوش کشید. از زمانی که محمدی بیماری خود را علنی کرد و به عمل جراحی رسید علناً خرم عهده دار مدیریت فرمانداری بود و پس از آن هم پنج ماه در بدترین شرایط فرمانداری را گرداند.

نزدیکی به انتخابات، سفرچندین  وزیر، مراسمات دهه فجر،سیل و اتفاقات عجیب و غریب همگی در زمان سرپرستی خرم بدون هیچ حاشیه ای مدیریت شدند وحتی کارکنان فرمانداری هم از امروز به مراتب راضی تر بودند.


نظرات()       

وقتی نمی خواهی مذاکره کنی!

گروه سیاسی

مردم شاهرود در پی عزل شهردار احمدی، دوبار دست به تجمع زدند یکبار پیش از عید و یکبار پنجم فروردین ماه ، در تجمع اول فرماندار سخنی با معترضان نگفت اما در تجمع دوم فرمانداری اعلام کرد که پنج الی 10 نفر از نماینده های مردم بیایند اعضای شورای شهر هم بیایند تا در فرمانداری نشستی برگزار شود.

فرماندار در این نشست مرضی طرفین شود و اگر این گروه توانستند شورای شهر را قانع کنند که احمدی مناسب بود فرماندار موضوع را پیگیری می کند و اگر شورای شهر مردم را قانع کرد که هیچ ...

چند روز بعد 5 نفر از اعضای شورای شهر می آیند و افرادی که از سوی مردم نماینده می شوند هم می آیند اما قبل از جلسه بنا به گفته ها ،طباطبایی رئیس شورای شهر به فرماندار اعلام می کند که ما اعضای شورای شهر منتخب و نماینده مردم هستیم اما از کجا معلوم افرادی که می آیند نماینده مردم باشند!

فرمانداری به نماینده های مردم می گوید که باید بروید و طومار و یا استشهاد جمع کنید که شما نماینده مردم هستید آن هم 20 دقیقه مانده به جلسه!


 


نظرات()       

گریزی به زمان فرمانداری سید محمد رضا هاشمی

یاد باد آن روزگاران یاد باد!

گروه سیاسی

این روزها که برخورد های سلیقه ای با روزنامه نگاران و خبرنگاران در شاهرود مد روز شده چقدر جای هاشمی فرماندار اسبق این شهرستان خالی است.

 او به دیدار خبرنگاران می رفت تلفنش را در اختیار همه گذاشته بود و شفاف گوش به حرفهای همه می داد تا جایی که امروز در مشهد هم حتی احوال جوی خبرنگاران است.

 دوران او دوران اوج شاهرود بود نصف اعتبارات مدیریت بحران استان سمنان در زمان او به شاهرود رسید چیزی که دیگر هرگز رخ نداد. دوران او را می توان دوران اوج حمایت از تولید هم دانست اما امروز وضعیت چگونه است؟

برخورد های سلبی و حذفی سبب شده تا امروز خبرنگاران نسبت به خیلی مسائل بی تفاوت شوند.امروز اما عده ای سر خود می روند و از قول خبرنگاران حتی دلجویی میکنند و پشت سر هم بیانیه هم می دهند!!

گویا قرار است صورت مسئله پاک و جای سوال و جواب عوض شود! یکباره قرار است خبرنگاران بدهکار هم شوند !امروز در نشست ها چند خبر نگار حضور می یابند؟ اصلا چه کسانی دعوت می شوند؟ و در این بین چه کسی ضرر می کند ؟


 


نظرات()       

آقای خانی دقیقا کجائید؟

گروه سیاسی

منتخب مردم سمنان یعنی اقای عباس گلرو در کنار نماینده فعلی چندی پیش درباره کرونا توانست اقداماتی انجام دهد که تحسین همه مردم استان را در پی داشت .حال سوالی که برای شاهرودی ها پیش می آید این است که آقای خانی دقیقا این روزها کجاست؟

 نه به دوره قبل که حسینی شاهرودی که هنوز منتخب مردم بود در نشست های شورای اداری حضور می یافت و خط و مشی تعیین می کرد نه به آقای خانی که تا امروز دریغ از یک بیانیه و حتی یک پیام!

یک ابراز همدردی، حمایت، خسته نباشید به کادر درمانی هم از او ندیده ایم به راستی آقای خانی امروز کجا هستید؟

 مردم از شما انتظار داشتند حداقل در موضوع احمدی که یکی از عوامل رای آوردن شما در انتخابات بود دو خط پیام تشکر از وی صادر می کردید که دو و نیم سال شهردار شاهرود بود!


 


نظرات()       

بهای حمایت

شورای شهر،شاهرود را از شهردار مردمی عزل کرد

گروه سیاسی

داستان عزل شهردار شاهرود محسن احمدی خود روایتی طولانی دارد که در این مقال نمی گنجد. همچنین بارها درباره آن صحبت کرده ایم اما این بار سعی داریم به چند نکته ناگفته و ابهام برانگیز این عزل اشاره کنیم.

نکته نخست همین کلمه عزل است بعضی جاها دیده شد که نوشته شده شهردار از سوی شورای شهر استیضاح شد. اما استیضاح یعنی شهردار دعوت شود سوالات بیان شود مباجث بررسی شود و بعد اگر شورای شهر قانع نشد شهردار استیضاح شود.

رفتن احمدی از شهرداری شاهرود یک عزل مستقیم از سوی شورای شهر شاهرود بود چرا که خودش در این نشست حضور نداشت.

 از سوی دیگر شورای شهر 14 ابهام و سوال را وارد دانسته بود که احمدی به انان کتبی پاسخ داد اما از آنجا که قرار نبود اصلا کسی قانع شود وی را عزل مستقیم کردند و نامه اش را هم همان روز صبح 28 اسفند ماه به دفتر وی ابلاغ کردند.


نظرات()       

تحلیلی ‌پیرامون عزل شهردار شاهرود

آن مرد رفت ...

گروه اجتماعی

دو سال و 5 ماه پیش بود که محسن احمدی به عنوان شهردار شاهرود معرفی شد.شهرداری که معروف بود به کارهای بزرگ اما شاهرودی ها او را نمی شناختند.

نخستین نشست خبری که گذاشت اعلام کرد از دیدن شاهرود شگفت زده شدم چرا که این شهر نیازمند رنگ و نور و نشاط است او تاکید داشت که نگوید قبل از وی هیچ کاری نشده اما در سخنانش معلوم بود که عطش کار کردن دارد.

او شروع کرد خیلی زود در دل های مردم راه یافت و حتی کار را بجایی رسانید که پس از چند کار بزرگ مانند فلکه، چنار سوخته، هفت تیر، کمربندی جدید شاهرود و ... در محبوبیت نزد مردم گوی سبقت را از شورای شهر هم ربود تا حدی که همه جا نام او بود .

چه کسی میادین متعددی در شاهرود ساخت، گل کاری ها را همین امروز هم مردم می توانند ببینند ان هم در روزگاری که خیلی از مدیران در خانه هایشان نشسته اند. چه کسی به وضعیت شهر سر و سامان داد و نور را به پارک های شهر رسانید تا پارک ها از جایی برای معتادان به مکانی برای تفریح خانواده ها بدل شود این المان های نوروزی و بهاری کار کیستند؟ شاید کمی زود است که مردم بفهمند چه کسی را از دست داده اند.

از همان ابتدا احمدی صورت شهرداری را هم تغییر داد اتاق ها را به هم ریخت تا مردم راحت تر تردد کنند.


 


نظرات()       

واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا

رویکرد، هدف، برنامه ریزی

گروه اجتماعی

اگر درایت دکتر چمن و کادر درمانی و پزشکی شهرستان شاهرود نبود درباره کرونا به مشکل بر می خوردیم .کمااینکه در همین شهرهای همسایه مان شاهد هستیم که توان مدیریت این موضوع وجود ندارد.

 چمن که خود فوق تخصص اپیدمیلوژی است نشان داده که مدیریت بحران را از هر کسی بهتر می داند و بلد است که چکار کند.

او با سه محور اصلی شامل رویکرد، هدف و برنامه ریزی نشان داد که به واقع مدیریت موضوعی مانند کرونا چگونه ممکن می شود. او هدف خود را مقابله با کرونا، رویکرد خود را شفافیت و برنامه ریزی خود را مبتنی بر استفاده از اندک داشته ها برای بهترین نتیجه قرار داد.
نظرات()       

استراتژی جدید دفتر حسینی چیست؟

یک روزنامه نگار شاهرودی

ابتدا باید گفت یکی از افرادی که در جلسه منبرخانه وثیقی به دفاع از حسینی می پرداخت و از میامی با گروهی آمده بودبالاخره در فرمانداری پستی گرفت! تا دیگر چشم ها به زیبایی هرچه تمام تر بر روی تخلفات حسینی شاهرودی و طرفدارانش بسته شود.

تخلفاتی که از روز ثبت نام شروع شد و با بکار گیری امکانات دولتی مانند کارمندان ادارات و ... هنوز هم ادامه دارد.

موضوع بعد اما این است که این روزها فرمانداری کجاست؟ در قبال این اقدامات چه می کند؟ چرا ساکت است؟

مگر ماجرای تبلیغات حسینی شاهرودی را نمی بیند؟ مگر روز ثبت نام در آنجا نبودند؟ مگر تعداد کارمندان دولتی حاضر در دفتر او را نمی دانند؟


 


نظرات()       

باشد برای بعد انتخابات

 یک روزنامه نگار شاهرودی

شنیده ها حاکی از این است که بعد از باجه شدن بانک تجارت بسطام گویا شعبه ارزی بانک کشاورزی شاهرود نیز به سرنوشت اداره کل راه ، فنی حرفه ای مستقل خواهران و پیام نور میامی و ده ها مورد دیگر دچار شده است.

طرح هایی که گفته شده اطلاع رسانی درباره آن ها باشد برای بعد از انتخابات که خدایی نکرده عملکرد نماینده زیر سوال نرود و کسی نگوید ای داد بیداد چرا رفت از شاهرود و یک ظرفیت دیگر هم از این شهرستان دریغ شد!

باشد برای بعد انتخابات این پاسخی است که این روزها از سوی نماینده خواهیم شنید ...

 تماس ها و فشار ها بر روی منتقدان زیاد شده است با اینکه همه می دانند چه چیزهایی در این سه چهار سال اخیر از شاهرود کنده شد و رفت اما فعلاً می گویند باشد بعد از انتخابات! گو اینکه مردم غریبه اند.

اما به راستی چرا باید باشد برای بعد انتخابات ؟ از چه چیزی هراس دارید ؟ مردم چه چیزی را نباید بفهمند ؟ که باید باشد برای بعد انتخابات ؟

 حسینی شاهرودی که به قول خودش تمام تحولات علوم پزشکی و راه و شهرسازی و اشتغال زایی و ...  را آنقدر در سطح وسیعی پیاده کرده که اصلا رفتن یک بانک و تعطیلی یک دانشگاه و ... نباید به چشم بیاید ! پس ترس از چیست؟

پاسخ ساده است : آگاهی رسانی و اطلاع داشتن مردم...


 


نظرات()       

رای بدهیم یا ندهیم؟

رضا آرین

تنها چهار هفته تا انتخابات مجلس شورای اسلامی باقیست و برخلاف معمول که در این زمان عمده ترین بحث ها بر سر انتخاب کاندیدای اصلح بوده، امسال بحث دیگری در جامعه رونق بیشتری دارد.

به عبارت دیگر، امسال بیشترین بحث در مورد مشارکت در انتخابات است و موافقین و مخالفین مشارکت به بحث و بعضا جدل با یکدیگر مشغولند.

این که چرا انتخابات این دوره اینگونه شده دلایل زیادی دارد که موضوع این یادداشت نیست بلکه می خواهم راجع به این صحبت کنم که در چنین شرایطی چه باید بکنیم؟ بالاخره رای بدهیم یا ندهیم؟

به نظر بنده، نوع نگاه ما به انتخابات می تواند پاسخ این سوال را بدهد.

اصولا دو نوع دیدگاه کلان در مورد مشارکت در انتخابات وجود دارد.


نظرات()       

قانون برای نماینده شاهرود و میامی اصلا اهمیت دارد؟

یک روزنامه نگار شاهرودی

کانال تلگرامی حسینی شاهرودی از انتشار ششمین نشریه با هم می توانیم خبر داد نشریه ای که اصلاً مجوز ندارد!!

به عکس زیر نگاه کنید

 این سامانه جامع نشریات و رسانه های کشور است که نام چند رسانه و نشریه را در آن جستجو کردیم نام با هم می توانیم را نیز جستجو کردیم ! نتیجه را ببینید.

با هم می توانیم اصلا مجوز ندارد! حال انکه آقای نماینده با رانت و به قول خودش با منابع مالی که از کمک های مردمی تامین می شود نسبت به انتشار نشریه با بهترین کاغذ که این روزها نشریات محلی شاهرود از خریدن 500 برگ آن عاجز می باشند، اقدام می کنند.

با هم می توانیم نه تنها مجوز ندارد بلکه اصلا ثبت ای رسانه هم نشده است !

فتح فرمانداری و سخنرانی غیر قانونی در روز ثبت نام که به جایی برنخورد ...


 


نظرات()       
دوشنبه 26 خرداد 1399  11:18
توسط: admin

عکسی که می بینید ، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۳ ، توسط «احسان رجبی» به ثبت رسیده است.

محل عکس برداری ، ارتفاع ۱۱۲ ، واقع در شمال منطقه ی عملیاتی «فکه» است.

پیکر این شهید که پس از ۱۲ سال ، چهره نمایانده است ، ویژگی بسیار بارز و تکان دهنده ای دارد.

دست ها و پاهای جسد با سیم تلفن بسته شده و در غربت و مظلومیت بی مانندی ، به احتمال قوی ، زنده به گور گردیده است.

 سیم تلفن های دور پاها به خوبی مشخص است.

این معامله ای است که بعثی ها با بسیاری از رزمنده های مظلوم گرفتار شده در حلقه ی محاصره ی فکه کردند....

روحشان شاد و یادشان گرامی


نظرات()   
   

چرا در کشورهای عقب مانده هیچ مقامی بخاطر"گند زدن"استعفا نمیکند

این سوال یک دانشجو در کلاس درس یکی از دروس جامعه شناسی پرسیده در پاسخش استاد این جواب را میده

بچه ها!اگر معلمی در کلاس شما باد معده خارج کند

آیا باز میتواند در این کلاس به کارش ادامه دهد؟

پاسخ روشن است نه تنها از این کلاس بلکه از این مدرسه هم باید برود

حالا اگر معلمی در کلاس دانش آموزان خاص (کر ها و لال ها و کور ها) باد معده خالی کند چی؟

گفتند آقا!اگر خرابکاری هم کنند،آب از آب تکان نمیخورد حالا فهمیدید چرا در کشور های توسعه نیافته(عقب مانده =جهان سوم ) هیچ مقامی استعفا نمیکند_در این کشور ها عده ای لال اند؟عده ای کور اند و عده ای کرآنها هم که نیستند باید باشند وگرنه زبانشان را از حلقومشان در می آورند

بدتر از این همه فاجعه،جمعی هم  هستند  که با دهان گشاد(تریبونهای بلند-آواز: رادیو ،تلوزیون،روزنامه) شبانه روز داد میزنند که اصلا این با معده یک لطف ازلی بود و پول میگیرند تا در فضیلت این آدمها نطق کنند!

آیا انتطار ندارید که در این سرزمینها خالی کردن بادمعده و خرابکاری-نه تنها عیبی نباشد بلکه فضیلت هم محسوب شود

نتیجه:وضعیت تبلیغات یکسری از نماینده ها و طرفداران آنها را تجسم کنید

 


نظرات()   
   

قلم اجیر شده در خدمت قدرت / یک درد دل ساده و کوتاه

یک روزنامه نگار شاهرودی

می گویند سواره که خبر از پیاده ندارد... اما ما می گوییم سواره ها چه خبر از پیاده هایی دارند که غم نان شب بالش هایشان را در هنگام خواب خیس می کند.

چرا که در جواب فرزندشان که بابا شام نمیخوری ؟میگویند من سیرم حال انکه همه جز آن قلم به دستی که این روزها در خدمت قدرت قرار گرفته و علاوه بر مسئولیت در یک ارگان، اجیر دست هم شده به هیچ وجه نمی داند که پاسخ این پدر از روی سیری نیست برای این است که اگر او شام بخورد برای فرزند چیزی نمی ماند.

آزادمردان هرگز قلمشان را نمی فروشند اما کسانی که ادعای آزادمردی دارند هنوز برای خرید قلمشان هم اقدام نکرده ای خودشان به پیشواز می آیند گویی کاسبی هستند که بر روی جنسی که دارند یا همان قلمشان! برچسب قیمت زده اند ...

بالا می نشینند و درباره مردم قضاوت می کنند . کار در بهترین ارگان شهر و خدمت در دفتر نماینده به چاکری و مخلصی اما خبر ندارند در همین شهر کسانی هستند که در همین شب ها زیر پل ،شب را به صبح می آورند.


 


نظرات()       

تلاطم در امواج اصولگرایان شاهرودی

یک روزنامه نگار شاهرودی

جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که یکماهی بود اعلام موجودیت کرده بود از هم پاشید.

 از سوی دیگر خبرها حاکی از آن است که نشست اصولگرایان سنتی یا همان سابقون درباره حسینی شاهرودی به بن بست رسیده اند!این ها همه نشان از تلاطم در جبهه اصولگرایان دارد.

جبهه ای که البته تک حزب موجود در انتخابات است چرا که دیگر نامزدها رد صلاحیت شده اند و در واقع این انتخابات مجلس یک انتخابات درون حزبی است.

چند روز پیش مسئول ائتلاف جبهه نیروهای مردمی در فضای مجازی خود استعفا داد و نوشت به دلیل بروز برخی مسائل ادامه کار ممکن نیست.

از سوی دیگر در درون ائتلاف اختلاف ها آنقدر به اوج رسیده که به طور غیر رسمی پایان کار این ائتلاف اعلام شده است.

به این پیام که در فضای مجازی منتشر شده دقت کنید:


 


نظرات()       

سردتر از روزهای برفی

چرا مردم درباره انتخابات مجلس حرف هم نمی زنند؟!

عصر ایران؛ جعفر محمدی

 حدود یک ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم برگزار می شود و فضای انتخابات، از روزهای برفی زمستان نیز سردتر است.

به خلاف دوره های پیش که دستکم از ۵_۶ هفته قبل از رأی گیری، بحث های انتخاباتی نقل محافل مردم بود، اکنون هیچ علاقه ای در این باره دیده نمی شود و انگار نه انگار که دوم اسفند همین امسال، قرار است انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

انتخابات,رد صلاحیت

به نظر می رسد دو دلیل عمده برای این وضعیت وجود دارد:

 

 

 

 


نظرات()       

مطالبات از نماینده منتخب

یک روزنامه‌نگار شاهرودی

در سلسله یادداشت‌هایی با عنوان ویژگی‌های نماینده منتخب مردم به مسائلی پرداختیم که ازجمله آن‌ها جوانی، دارای توانمندی مناسب، شناخت ظرفیت‌های محلی و بومی، زندگی در منطقه شاهرود و میامی و مابقی ملاک‌ها تعریف شد.

 در نخستین قسمت به موضوع جوانان اشاره می‌کنیم نماینده منتخب مردم علی‌رغم این‌که خود باید فکری جوان داشته باشد می‌بایست به مسائل جوانان نیز واقف باشد موضوعات و مسائل جوانان را بشناسد و در تصمیم‌سازی‌ها از افکار و عقاید آن‌ها استفاده کند. یکی از مهم‌ترین مسائل برای جوانان موضوع تفریح سالم است که برای مثال در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی شاهد نقص‌های زیادی در آن هستیم.نظرات()