دوشنبه 8 اردیبهشت 1399  13:29
نوع مطلب: (هفته نامه پارسیای قومس ،) توسط: admin


نظرات()   
   

سرگذشت شهیدی که مالک اشتر بود

سرویس سیاسی

سردار قاسم سلیمانی به فیض شهادت نائل شد.سرداری که عمر بابرکت خود را صرف جهاد در راه اسلام کرد و امروز او را مالک اشتر نظام اسلامی می‌نامند. کسی که از همه چیزش گذشت تا در راه اسلام قدم بردارد.

همچون همرزمان شهیدش که روزی برای این مرزوبوم و برای اعتلای ایران اسلامی گام به جبهه‌های حق علیه باطل گذاشتند.

سلیمانی سردار دل‌ها بود چراکه اهل رنگ و جناح نبود. خط او خط انقلاب بود و رنگ او رنگ شهادت .حزب او حزب ایثارگری و فداکاری و راهش راه شهدا.

رمز موفقیت و محبوبیت سردار سلیمانی همین بود که او اهل مردم و انقلاب بود ولاغیر.


 


نظرات()       

دکترآرین رد صلاحیت شد چون ...

سرویس سیاسی

طبق اعلام شورای نگهبان استان سمنان رضا آرین ،نامزد انتخابات مجلس یازدهم از شاهرود و میامی رد صلاحیت شد اما به واقع او چرا رد صلاحیت شد؟ دلیل واضحی دارد ... آرین رد صلاحیت شد چرا که در 9 ماه به 10 هزار نفر از مردم شاهرود و میامی خدمات داد.

رد صلاحیت شد چرا که به 107روستا رفت و در میان مردم خدمت رسانی کرد.

آرین رد صلاحیت شد چرا که از جنس مردم بود و به مردم خدمت کرد.

آرین رد صلاحیت شدچون یکی از افرادی بود که می توانست در کورس رقابت برای دیگر نامزد ها، خطر ایجاد کند.

آرین رد صلاحیت شد چرا که با فرودگاه بین المللی!!تمبر یادگاری نداشت.


نظرات()       

آلودگی هوا باید درس عبرتی شود

سرویس اجتماعی

 

یکی از مسائلی که آلودگی زشت و ناپسند هوای تهران برای ما شهرستانی ها دارد این است که اگر دقت نکنید آینده نزدیک شهرمان این چنین خواهد بود.

شهرهایی که از دیرباز به شکل مناسبی مهندسی نشده اند و حتی خیابان های اصلی اش جای همین تعداد خودروی کنونی را هم کم کم ندارد چه برسد به آینده !

در نتیجه باید دقت داشت که اگر زودتر برنامه ای نریزیم آینده مان مانند شهرهای اغماری و حومه تهران می شود شهرهایی با الودگی بسیار زیاد که در آن خودروها و الاینده های انسانی حرف اول را می زنند.

شهرهایی که برای ماشین ها توسعه می یابند نه برای آدم ها و این آفت زندگی امروز ما است. شهرهایی که انسان محور نیستند بلکه خودرو محور هستند.


نظرات()       

فرهنگ امری که اینروزها به محاق رفته است

سرویس اجتماعی

به تصویر نگاه کنید:

عملیات عمرانی پیاده رو سازی برای استفاده عموم به ویژه معلولان توسط شهرداری شاهرود در حال انجام است که بخشی از پیاده رو که به درون خیابان می رسد با شیب سیمانی تمام می شود.

این روزها اما فراوان هستند کسانی که با حک کردن نام خودشان چهره این پیاده راه ها را زشت می سازند. سوال اساسی اینکه با دیدن چنین صحنه هایی که مملو از بی فرهنگی هستند مگر می توان ساده نشست و سخنی نگفت؟

ظاهرش ساده است حکاکی بر روی سیمان اما سال های سال چهره شهرمان را از نام این افراد زشت  می سازد. اما علت این رفتارها چیست؟


نظرات()       

"مملکت شان" یا "مملکت مان"؟

رضا آرین

چند ماه پیش بود که فیلمی کوتاه از صحبت های یک پیرمرد روستایی با وزیر جهاد کشاورزی منتشر شد که پس از قرائت چند بیت شعر، دست روی شانه وزیر زد و گفت : خودتان میدانید و مملکت تان!

تحلیل گران اجتماعی و سیاسی این جمله کوتاه را فراوان تفسیر کردند و هشدار دادند. آنها این جمله را نشانه بروز شکاف شدید میان مردم و مسئولان دانستند که اگر برای آن فکری نشود، تبعات زیانبار آن بزودی گریبان کشور را خواهد گرفت.

آن روز تصور هم نمی کردیم که تنها چند ماه بعد، این معضل را بصورت طرح یک ایدئولوژی از زبان یک مجری تلویزیون بشنویم. آن هم در رسانه ای که نام ملی را یدک می کشد.


 


نظرات()       

وقتی جوانگرایی جواب نمیدهد

سرویس فرهنگی

خود من از آن دست طرفداران جوانگرایی در مدیریت شهرستان هستم اما یک در صد هم رخ می دهد که جوانگرایی جواب نمی دهد و اذعان می کنیم که حداقل نباید قاطعانه گفت جوانگرایی جواب می دهد.

نمونه آن ارشاد اسلامی شاهرود ... وقتی یک مدیر جوان برای آن آمد دلمان داشت کنده می شد از خوشحالی اما وقتی سه ماه .. شش ماه .. دوران سرپرستی و همه اینها تمام شد دیدیم نه تنها اتفاقی رخ نداد بلکه اوضاع بدتر هم شد.

یاد آن روزهایی که محسن امیری و خرسند و ... بر ارشاد مدیریت می کردند بخیر که هنرمند از سر و کول ارشاد بالا می رفت و وقتی شامگاه در را می خواستند ببندند باید هنرمندان را بیرون می کردند تا کسی جا نماند اما امروز چطور؟


نظرات()       

جوابیه امور آب و فاضلاب شهرستان شاهرود

مدیر مسئول محترم نشریه پارسیای قومس

موضوع: عطف به مطلب مندرج در ص 6 نشریه 112

با سلام

عطف به مطلب مندرج در صفحه 6 نشریه پارسیای قومس 112 مورخ 4/10/1398 مبنی بر گل آلود بودن آب شرب شهر شاهرود موارد ذیل را بعرض می رسد:

1-     موضوع گنترل کیفیت آب شرب همه روزه توسط این امور در نقاط مختلف شهر صورت می پذیرد. ضمن اینکه مرکز بهداشت شهرستان بعنوان ناظر و مسئول کنترل کیفیت همه روزه در چندین نقطه از شهر آب شرب را از نظر کدورت- وضعیت آلودگی و سایر پارامترها مورد بررسی قرار می دهد. لذا هیچگونه گزارش و مکاتبه ای از سوی مرکز بهداشت به این امور نشده است.

2-     موضوع مرقومه بصورت کامل عاری از حقیقت بوده و صریحا تکذیب می گردد.

3-     انتشار اینگونه مطالب از آنجا که می تواند موجب بروز ترس در بین مردم گردد موجب تشویش اذهان عمومی شده و این امور حق پیگیری حقوقی آنرا از طریق مراجع ذیصلاح برای خود محفوظ می دارد.

4-     به استناد ماده 23 قانون مطبوعات، آن نشریه محترم موظف است پاسخ این امور را عینا در همان صفحه و ستون و با همان حروف که اصل مطلب منتشر شده مجانا به چاپ برساند.

در پایان این امور آمادگی دارد در صورت بروز هر گونه شبهه در خصوص کیفیت آب شرب حضورا موضوع را بررسی نماید

ابراهیم باقری

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شاهرود


نظرات()   
   

یک نظرسنجی و 5 نکته !

 

سرویس سیاسی

 

به عکس و نوشته های آن دقت کنید

حسینی شاهرودی در یکی از کانالهای تلگرامی نزدیک به خود نظرسنجی را قرار داده و اعلام داشته که کدام عملکرد من را بهتر دیده اید؟

به طور خلاصه پاسخ ها به این شرح هستند که احیای کنستاکنتره، فرودگاه، اورژانس امام حسین(ع)، افتتاح مرکز قلب، حل مشکلات البرز شرقی و شهرداری شاهرود ،راه اندازی کارخانه تولید کاغذ، راه اندازی کارخانه فولاد در دو فاز، اعتبارات سفر رئیس جمهور، استقلال اداره راه، همه موارد !

به قول خودمان یاللعجب از این همه کار های صورت گرفته و ما چقدر قدر ناشناس هستیم که فکر می کنیم مثلا مرکز قلب با اعتبارات وزارت بهداشت درست شد نگو که آقای حسینی باعث و بانی اش بوده و ایشان چقدر فروتن هستند که تا این نظرسنجی نگفته بودند اعتبارات ساخت و تجهیزش را ایشان تقبل کرده اند نه وزارت بهداشت!!


 


نظرات()       

فرماندار غیر بومی شاهرود به دروازه مردم گل به خودی زد

سرویس سیاسی

همیشه یادداشت هایمان را با مقدمه ای شروع می کنیم که در آن می نویسیم موضوع از چه قرار است اما امروز برعکس می خواهیم یکباره به دل ماجرا بزنیم.

آن روز که ما فریاد می زدیم فرماندار بومی چرا با بازی های سیاسی استاندار و حسینی شاهرودی بر باد رفت دود این موضوع به چشم مردم شاهرود می رود فرا  رسید! 

شاه گل اقدامات فرماندار غیر بومی و ناآشنا امروز به دروازه خود مردم شاهرود زده شد!

رمضانعلی باقری مشاور فرماندار شاهرود در امر مدیریت شهری شد! امری که فکر کنم خود باقری هم وقتی شنید یکی دوبار لبخند زد! چرا ؟


نظرات()       

رد صلاحیت ها و انتخابات درون حزبی

سرویس سیاسی

با رد صلاحیت گسترده در شاهرود و سمنان و دیگر شهرهای ایران اسلامی گویا یکی از تک قطبی ترین انتخابات های ایران اسلامی را شاهد خواهیم بود.

اما از آنجا که در بیش از 250 یادداشتی که در طی یکسال اخیر با شما مخاطبان در میان گذاشته ایم به مسائل کشوری اشاره نکرده و پا را از شاهرود و میامی و نهایتا سمنان بیرون نگذاشته ایم به این رد صلاحیت ها نیز نگاهی محلی می کنیم.

رد صلاحیت گسترده دو نکته جالب دارد نخست اینکه انتخابات تک قطبی شبیه چیزی مثل انتخابات درون حزبی است مثلا آمریکا 4 نامزد دموکرات انتخاب کند که با هم رقابت کنند!

دوم این که دیگر شورای ائتلاف انقلابیون از حیز انتفاع ساقط شد؟ رقابت انتخاباتی چطور آن هم با این اوضاع و احوال ادامه میابد ؟


نظرات()       

 

دکتر رضا آرین رد صلاحیت شد

 

به همین مناسبت ایشان بیانیه ای صادر کردند که در ادامه نظر شما مخاطبان گرامی را به آن جلب مینماییم.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با سلام و عرض تسلیت بابت سانحه غم بار سقوط هواپیمای اوکراینی، بدین وسیله به اطلاع می رساند دقایقی پیش  فرمانداری شهرستان شاهرود اعلام کرد که صلاحیت اینجانب در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات نظارت شورای نگهبان رد شده است. در همین زمینه موارد زیر را اعلام می دارم :

 

۱- همواره اعلام داشته ام که نیاز مبرم کشور، لزوم قانون‌مداری است حتی اگر به قانونی اعتراض داشته باشیم. لذا از تصمیم اخذ شده تبعیت می کنم هرچند معتقدم که ای کاش اجازه داده می شد مردم، خود صلاحیت کاندیداها را در پای صندوق رای تعیین نمایند.

 

۲- با اینکه طبق قانون حق اعتراض به رد صلاحیت برای اینجانب وجود دارد اما قصد استفاده از این حق را ندارم بلکه همانگونه که بارها در نوشته ها و سخنان خود اعلام نموده ام که تنها راه خدمت به مردم، کسب کرسی های قدرت نیست لذا همچون گذشته و بنا به عهدی که با مردم بسته بودم به تلاش‌های خود برای خدمت رسانی به مردم از مسیرهای اجتماعی در حد توان ادامه خواهم داد.

 

۳- در پایان اضافه می کنم که در انتخابات پیش رو قصد حمایت از هیچ کاندیدای دیگری را نداشته و صرفا روی فعالیت های اجتماعی متمرکز خواهم بود.

 

به امید سربلندی ایران و ایرانی

 

رضا آرین ۹۸/۱۰/۲۲

 

 


نظرات()   
   


نظرات()   
   

ابوالحسن خرقانی و تنبور کرمانشاهی به نام ترکیه جهانی می شود؟

شنیده های حاکی از آن است که ترکیه قصد کرده فرودگاهی به نام شیخ ابوالحسن خرقانی بسازد و برای مطرح شدن ساز تنبور در سطح جهانی به نام خودشان اقدام کند.

حالا ما درشاهرود  با داشته‌های گردشگری و جاذبه هایمان چه می‌کنیم؟ کدام یک از میراث ناملموسی که به نام ما ثبت شد، توانست برای شاهرود  گردشگر بیاورد و کدام یک حتی به مردم خودمان هم معرفی شد چه برسد به سطح جهانی؟

به راستی مسئولین نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی کجاست و چرا هیچ عملی از ایشان نمی بینیم؟!!

 

فقط کلنگ زنی، گرفتن عکس یادگاری و تبلیغات بدون پشتوانه  و نظرسنجی های ساختگی

 

 


نظرات()   
   

معرفی طرح ها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود و میامی  

سرویس سیاسی

در قسمت های قبلی راجع به لزوم تکیه بر توان بومی و محلی برای حل مشکلات معیشتی و بیکاری در شاهرود و میامی سخن گفتیم.

حال زمان آن است که وارد جزئیات این طرح‌ها شویم چرا که طرح صرفا کلیات را نمی توان برنامه خواند بلکه یک برنامه خوب دارای جزئیات است که دقیقا راهکار طراحان را نشان داده و قابل تحلیل و البته نقد است.

شهرستان های شاهرود و میامی جمعا دارای پنج بخش هستند که در این سلسله مطالب به تفکیک راجع به هر یک صحبت نموده و برنامه های مد نظر هر بخش به تفکیک بیان می شود.

در این قسمت راجع به بخش بسطام شهرستان شاهرود صحبت خواهیم کرد.

بخش بسطام دارای اهمیت خاصی در منطقه است. تراکم جمعیت و تعدد روستاها آن را به یکی از نقاط استراتژیک منطقه ما بدل نموده است.نظرات()       

مروری بر زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی فرمانده خستگی‌ناپذیر جبهه‌های حق علیه باطل سحرگاه امروز (13دی‌ماه) در حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل وی در اطراف فرودگاه بغداد، شهد شیرین شهادت را سر کشید و به یاران شهیدش پیوست.

سرلشکر شهید قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان به دنیا آمد

وی در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد و چندی بعد نیز به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد

وی که پس از پیروزی انقلاب، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او در ابتدای جنگ فرماندهی دو گردان از نیروهای کرمانی را برعهده داشت تا اینکه با پیشنهاد شفاهی سردار شهید حسن باقری، تیپ جدیدی از نیروهای کرمان را تشکیل داد که اندکی بعد در زمستان سال۶۱ به لشکر ۴۱ ثارالله ارتقا یافت که شامل نیروهایی از کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان می‌شد


 


نظرات()       

خدمات خانم حلیمه یعقوب، رئیس جمهور مسلمان سنگاپور به کشورش

 

۳۰۰ میلیارد دلار در سال محصول ملی، ۶ میلیون نفر قوی ترین گذرنامه جهان، ۸۵ هزار دلار درآمد شهروند سنگاپور در سال، بهترین فرودگاه در جهان، دختری یتیم که فقر را از نزدیک مشاهده کرد، او با مردی یمنی ازدواج کرده و ابتدا برای ادامه تحصیلات خود، با همسرش در یک اتاق کوچک زندگی می کردند!

ایشان پس از دریافت پست های دولتی، گفت: من حلیمه یعقوب، بنده ای از بندگان خدا هستم و از خدا می ترسم! هر کسی می خواهد با من برای مردم سنگاپور کار کند، من به خاطر خدا، خواهر او هستم! تصمیم و همّ و غم من، بالا بردن سطح زندگی شهروندان سنگاپور است و نه چیز دیگر!

در زمان او درآمد سنگاپور به ۲ تریلیون دلار افزایش یافت! درآمد شهروند سنگاپور در سال به ۸۵۰۰۰ دلار افزایش یافت! گذرنامه سنگاپور ارزشمندترین گذرنامه جهان شد! بیکاری را به ۱ درصد رساند. نزدیک به ده هزار پروژه بسیار بزرگ را به انجام رسانید! فساد در سنگاپور را به صفر رساند! تمام مالیات ها را از محصولات سنگاپور حذف کرد! درآمد ملی به نسبت ۵ تریلیون مازاد افزایش یافت!

 

 


نظرات()   
   

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی قسمت پایانی

سرویس سیاسی

شورای نگهبان یکی از دو مرجعی است که بحث تائید صلاحیت های نامزدهای انتخابات را بر عهده دارد.

این شورا پس از هیئت اجرایی صلاحیت نامزد ها را بررسی و سپس اعلام نظر نهایی می کند.

از این منظر رسالتی بس سنگین و سترگ دارد که در نتیجه آن نقشی حساس در سرنوشت یک منطقه و در نهایت ایران اسلامی ایفا می کند.

در شهرستان شاهرود نیز شورای نگهبان مجموعه ای از افراد امین و توانمند هستند که رسالتی بس سنگین دارند که همین سنگینی رسالتشان اینروزها سبب شده تا در مرکز توجهات قرار گیرند.


 


نظرات()       

معرفی طرحها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود و میامی

سرویس سیاسی

در قسمت های قبلی شرایط اقتصادی دشوار کشور را ترسیم کردیم و از نبود اعتبارات عمرانی کلان ملی سخن گفتیم و اشاره کردیم در چنین شرایطی، راه کار حل مشکلات معیشتی و بیکاری جوانان در شاهرود و میامی، تکیه بر توان بومی و محلی است.

اما توان بومی و محلی چیست و چگونه تقویت می شود و از همه مهمتر، چطور مشکل بیکاری و معیشت را حل می کند؟

توان بومی و محلی یعنی آن چیزهایی که هم اکنون در منطقه ما در اختیار داریم. یعنی نیازی نیست آن را ایجاد کنیم بلکه هم اکنون موجود است منتها به آن توجه کافی و صحیح نشده است.

این سالها از بهره وری زیاد سخن گفته شده اما گویی در شاهرود و میامی معنای آن را در نیافته ایم.


 


نظرات()       

انالله وانا الیه راجعون

شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد_قاسم_سلیمانی را به محضر ولی الله الاعظم روحی فداه، مقام معظم رهبری و ملت قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

 

روابط عمومی سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 

 


نظرات()   
   

استراتژی جدید تیم حسینی چیست؟

سرویس سیاسی

حدود 10 روز است که فضای مجازی روزهای پرتنشی را در سطح شهرستان شاهرود و میامی سپری میکند و نامزد ها سعی در سبک سنگین کردن فضا هستند.

 در این بین اما استراتژی ها نیز چیده می شود. یکی از این استراتژی ها اما بازی است که حسینی شاهرودی آن را براه انداخته است.

نخستین گام این استراتژی با برنامه ای از پیش تعیین شده در روز ثبت نام رقم خورد یعنی حسینی شاهرودی به فرمانداری برود نشان دهد که فرمانداری عددی در برابر اراده اش نیست و همه چیز در کف دستان اوست.

از سوی دیگر هرگز ندیدیم که فرماندار این حرکت را محکوم کند!

اما استراتژی دفتر حسینی گام دوم خود را در فضای مجازی برداشت یعنی طرفدارانش یکباره به طور واحد در همان اول سعی در تخریب عجم کردند.

با معرفی او به عنوان عجم خیجی سعی کردند تا به مردم بگویند که تنها شاهرودی حاظر در انتخابات حسینی هست !!که البته کمی تحقیق در مورد اصالت وی و اینکه از کجا آمده و حتی نام خانوادگی خود را  نیز تغییر داده خود موید تمام نگفته ها خواهد بود.


 


نظرات()       

کدام عیارها ملاک است؟

سرویس سیاسی

ائتلاف نیروهای انقلابی شهرستان شاهرود در بیانیه ای تاکید کرده اند که قرار است با معیارهای انقلابی نامزد های احراز صلاحیت شده را دعوت و برنامه هایشان را استماع و سپس از یک نفر حمایت کنند تا از تشتت آراء جلوگیری شود.

 یکبار دیگر به این گروه پرداختیم و اعلام داشتیم که محال است اصولگرایان در انتخابات مجلس به گزینه واحد برسند چرا که اولاً چنین گزینه ای در شاهرود وجود ندارد که وزنی آنقدر سنگین داشته باشد که همه هواخواهش شوند دوم تاریخ گواهی می دهد که گذشت در بین اصولگرایان وجود ندارد.

نکته دوم این بود که این ائتلاف جنبه خوراک داخلی دارد و نوعی ژست است که گویا بالاخره اصولگرایان قرار است بر یک گزینه اجماع کنند!


 


نظرات()       

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی قسمت پایانی

سرویس سیاسی

شورای نگهبان یکی از دو مرجعی است که بحث تائید صلاحیت های نامزدهای انتخابات را بر عهده دارد.

این شورا پس از هیئت اجرایی صلاحیت نامزد ها را بررسی و سپس اعلام نظر نهایی می کند.

از این منظر رسالتی بس سنگین و سترگ دارد که در نتیجه آن نقشی حساس در سرنوشت یک منطقه و در نهایت ایران اسلامی ایفا می کند.

در شهرستان شاهرود نیز شورای نگهبان مجموعه ای از افراد امین و توانمند هستند که رسالتی بس سنگین دارند که همین سنگینی رسالتشان اینروزها سبب شده تا در مرکز توجهات قرار گیرند.

یکی از مسائلی که رسالت این افراد امین و خدمت گزار را سنگین تر می کند اما فشارهایی است که بعضاً افراد و گروه های مختلف بر این نهاد می آوردند تا اعمال نفوذخود را داشته باشند.

 

 


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات