نظرات()   
   

ماراتن انتخابات مجلس شاهرود ومیامی پس از پایان ثبت نامها با حضور افراد شاخص زیر آغاز شد:

 دو کارمند بازنشسته وزارت اطلاعات،یک سردار بازنشسته سپاه و یک دندانپزشک شاهرودی

سید حسن حسینی :

کارمند بازنشسته اداره اطلاعات،مامور به خدمت در سازمان تبلیغات اسلامی ،نماینده فعلی و ساکن تهران

سردار علی اصغر خانی:

سردار بازنشسته سپاه،کاندیدای دور قبل مجلس از حوزه شاهرود و میامی و ساکن تهران

احمد عجم معروف به ستوده:

کارمند بازنشسته اداره اطلاعات،استاندار اسبق قزوین در دوره محمود احمدی نژاد، کاندیدای مورد حمایت سابقون و مسجد غربا و ساکن تهران

دکتر رضا آرین:

دندانپزشک، کارشناس ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران، مدیر درمانگاه پاسارگاد ، ریاست سازمان مردم نهاد آوای اسفند و ساکن شاهرود


نظرات()   
   

بیانیه مهم سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 سازمان مردم نهاد آوای اسفند در راستای افزایش نشاط اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی از اسفند ماه ۹۷ فعالیت‌های خود را در حوزه شهرستان های شاهرود و میامی آغاز نموده و مفتخر است که تا کنون با اجرای ۴۰ برنامه در حد توان خود تلاش در کاهش آلام همشهریان در این روزهای سخت نموده است.

 هرچند خدمت رسانی به مردم هرگز تعطیل بردار نیست و سازمان مردم نهاد آوای اسفند خود را همواره مکلف به انجام این وظیفه اجتماعی می داند، لیکن با توجه به ثبت نام دکتر رضا آرین رئیس این سازمان در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و با وجود اینکه منعی قانونی برای ادامه فعالیت های یک سازمان مردم نهاد در زمان انتخابات وجود ندارد، به جهت رفع هرگونه شائبه تبلیغاتی در عملکرد این سازمان مردم نهاد، کلیه فعالیت های سازمان مردم نهاد آوای اسفند موقتا متوقف می گردد.

 لازم به ذکر است که این توقف موقتی بوده و فارغ از هر نتیجه ای که در انتخابات اسفند ماه رخ دهد، فعالیت های سازمان مردم نهاد آوای اسفند از فروردین ماه ۹۹ مجددا از سر گرفته شده و در حد توان و همچون گذشته در خدمت مردم خوب و مهربان شهرستان های شاهرود و میامی خواهیم بود.

 روابط عمومی سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 


نظرات()   
   

فیلی که موش زایید/ دکتری که با فوق لیسانس ثبت نام کرد
سرویس فرهنگی
مطبش سر کوچه ما بود. آدم محترمی بود و اهالی محل با نام "بهروز دکتر" می شناختندش. محله ما در پایین شهر بود و اگر پدر یکی از بچه ها کارمن دولت هم می بود، آدم حسابی محسوب می شد چه برسد به این که پدرت دکتر باشد.

همیشه به بهزاد پسر دکتر حسودیم می شد و دوست داشتم بهروز دکتر  پدر من باشد. او الگوی زندگی من بود. با آن ظاهر اتو کشیده و عصا قورت داده، حقا که پدر ایده آلی برای ما پاپتی های پایین شهری بود.
اما همه چیز یک روز پاییزی به پایان رسید. ننه ی حمید که از روستا برای دیدن پسر و نوه هایش به شهر آمده بود، حالش خراب شد و مرا فرستادند دنبال بهروز دکتر. او هم سریع خودش را بالای سر پیرزن رساند و دواییش کرد.

سرتان را درد نیاورم، ننه حمید مُرد و پدر حمید از بهروز دکتر شکایت کرد. اداره بهداری هم آمد و در مطب دکتر را تخته کرد. همسایه ها می گفتند بهروز "سوزن زن" بوده است و همه این سال ها الکی گفته است که دکتر است. اسطوره "بهروز دکتر" در ذهن من فرو ریخت و الگوی زندگی من، "سوزن زن" ساده ای بود که دیگر مردمم حتی برای زدن آمپول هایشان هم به او اعتماد نمی کردند.نظرات()       

در نشست خبری مطرح شد:

خدمت رسانی آوای اسفند به بیش از ۴۰ هزار نفردرشهرستان های شاهرود ومیامی در۹طی ماه

آوای اسفند سازمان مردم نهادی است که با شعار نشاط اجتماعی و جلوگیری از آسیبهای اجتماعی از اسفند ماه 97 تا پایان آبان ماه 98 موفق به انجام 40 برنامه مردمی، فرهنگی، درمانی و خدماتی با تحت پوشش قرار دادن جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر در شهرستان های شاهرود و میامی شده است.

این  سازمان در نهمین ماه تاسیس خود نشست خبری را با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در دفتر مرکزی این سازمان در شهرستان شاهرود برگزار کرد تا مطبوعات را در جریان اقدامات 9 ماهه خود قرار دهد.

مدیرعامل آوای اسفند درباره اقدامات این سازمان گفت: آوای اسفند از هفتم اسفند ماه 97 پس از اخذ مجوزهای لازم  آغاز به کار کرد و در شهرستان های شاهرود و میامی توانست در مدت 9 ماه 40 برنامه را اجرا کند که جامعه هدف آن مردم محلات کمتر برخوردار شهر شاهرود و روستاهای شهرستان های شاهرود و میامی بوده است.

 


نظرات()       

غش کردن قانون یا برای همه یا برای هیچ کس

 

سرویس سیاسی

جمعه دو هفته پیش یکی از کاندیداهای محترم در کلاته های شرقی، مجلس انتخاباتی را با صرف نهار در خدمت اعضای محترم شورای این روستاها بوده و یکی دیگر نیز در منطقه کالپوش به بهانه آخرین روز هفته بسیج نشستهای محفلی و البته انتخاباتی برگزار کرده است.

نماینده محترم اما در یک گام جلوتر بسان یک بازرس تمام عیار ورود کرده تا به بهانه کنترل قیمتها سعی کند هوش از دل کسبه میدانبار شاهرود ببرد.

این موارد تازه جز نشستهایی میباشد که به غیر از نشستهای محفلی این نور دیده های این روزهای شاهرود و میامی بوده و علنا حالت دعوت آشکار به انتخابات را به خود گرفته است.

روزهای متمادی طرفداران حسینی شاهرودی از قطعی اینترنت استفاده خوبی بردند و با هجوم به مراکز سنتی مذهبی شهر از جمله منبرخانه ها و خانه برخی موثران و ... نشست هایی عجیب و غریب برپا کردند تا حمایت اقشار مختلف را از حسینی آن هم در خواب شیرین شورای نظارت بگیرند.نظرات()       

وارونه جلوه دادن یک استعفا در فرودگاه شاهرود

 

سرویس اجتماعی

اربعین حادثه ای در شاهرود رخ داد که باید آن را با قلمی درشت در تاریخ این شهرستان بنویسند! پروازی برای نجف اشرف برگزار شد که رئیس فرودگاه شاهرود در جریانش نبود!!

نماینده شاهرود در یک شوی تبلیغاتی پرواز اربعین را برای شاهرود در حالی گرفت که اصلا رئیس فرودگاه شاهرود که سال ها برای این شهر زحمت کشیده را نادیده انگاشت تا سبب دلخوری حمید پور شود.

این امر سبب شد تا حمید پور تهدید کند اگر این پرواز بنشیند من استعفا می دهم پرواز نشست و حمید پور به این وعده هم مانند همه وعده های دیگرش عمل کرد تا شاهرود بار دیگر از داشتن یک مدیر این بار جوان! و خوب محروم شود آنهم برای لجبازی یک نماینده!

حمید پور تا 24 ساعت به پرواز خبر نداشت که قرار است پروازی صورت گیرد این موضوع سبب شده بود در یک سردرگمی عجیب و غریب قرار بگیرد و شبی که قرار بود روزش پرواز صورت گیرد اصلا پرواز را نه تائید کرد نه تکذیب!

 


نظرات()       

نیاز به پل عابر پیاده

سرویس اجتماعی

شاید شاهرود در زمره نادر شهرهای کشور باشد که با داشتتن جمعیتی بیش از 150 هزار نفر دو پل هوایی دارد! آن هم نه در مرکز شهر بلکه بر روی یک خیابان بلند بالا و پرترافیک! این در شان شاهرود نیست

برخی معتقد هستند که یکی ازگره های مرکزی شهر شاهرود در میدان امام و فلکه مرکزی همین ازدحام جمعیت پیاده رو است که در نتیجه با ایجاد زیرساخت یک پل عابر پیاده می توان تا حد زیادی از این گره های ترافیکی دوری کرد.


نظرات()       

استفاده از منبر خانه ها ،حربه جدید !

سرویس سیاسی

حسینی شاهرودی این روزها سعی دارد پایگاه سنتی خود یعنی سابقون و روحانیان وابسته به تبلیغات اسلامی و برخی مسئولان ادارات که علنا و بدون هیچ ترسی از او حمایت می کنند و حتی اختیاراتشان را نیز در طبق اخلاص برای وی می گذارند را به سوی منبرخانه ها بکشاند.

 منبر خانه وثیقی، عابد و ... در واقع از همین حربه بیرون کشیده شده است و در خواب شیرین فرمانداری و هیئت نظارت به عنوان بازوان اجرایی انتخابات متاسفانه نماینده حاکم بیش از پیش به دنبال تخلف آشکار است.

 کار تا جایی ادامه پیدا می کند که در سکوت محض فرمانداری و شورای نظارت حتی امام جمعه موقت هم می آید در مراسم دعوت از حسینی برای حضور در انتخابات سخن می گوید!

 


نظرات()       

المان کتاب در میدان کتاب شاهرود

سرویس فرهنگی

کار ارزنده و مشترکی بین نهاد کتابخانه عمومی شاهرود و شهرداری شاهرود طی تفامه نامه ای رخ داده که دیروز شاهد رونمایی از آن بودیم آن هم المان کتاب در میدان کتاب.موضوعی که می تواند در راستای ترویج فرهنگ مطالعه بسیار موثر واقع شود.

 شهرداری بر روی فرهنگ مطالعه از این طریق سرمایه گذاری می کند و از سوی دیگر بزرگترین نفع آن را خود این نهاد و مردم می برند چرا که انسان در سایه مطالعه است که درک می کند زندگی شهرنشینی و فرهنگ متعالی پیش نیاز آن چیست.

 در سایه مطالعه است که انسان درک می کند لگد زدن به المان های شهری، نیمکت های چوبی و چراغ ها و دیگر زیرساخت ها و تاسیسات شهری سودی ندارد.در سایه ترویج فرهنگ مطالعه گل هایی که شهرداری با مشقت فراوان تهیه و می کارد سر از حیاط و باغچه مردم در نمی آورد.

 


نظرات()       

تکلیف سد کالپوش مشخص شود | مردم گناهی ندارند


سرویس سیاسی

فروردین ماه کابوس مردم حسین آباد کالپوش چند ماه دیگر یکساله می‌شود اما هنوز مقصر اصلی آن که به زعم برخی مهندسان و کارشناسان سد این منطقه است و به زعم برخی دیگر رانش زمین به خاطر کاهش منابع آبی؛ معلوم نشده است. مردم این روزها در کش و قوس مشکلات هنوز نفهمیده اند که وزارت نیرو و نهاد های ذی ربط برایشان چه اقدامی کرده است که این حوادث در سال آتی و جاری تکرار نشود.

علامت سوال بزرگی که در ذهن مردم منطقه است نقش سد کالپوش در رانش های زمین می باشد نقشی که مردم از خودشان می پرسند تا چقدر پررنگ است؟ در پی وقوع رانش زمین و تخریب شدن بیش از 300 خانه و سالن ورزشی و خوابگاه و ... در حسین آباد کالپوش نخستین اقدامی که مسئولان استانی انجام دادند تکذیب نقش داشتن سد بود آن هم وقتی که هنوز هیچ کارشناسی در محل حضور نداشت.

دلایل زیادی برای مقصر بودن سد در رانش زمین بیان می‌شود اما مردم محلی می گویند وزارت نیرو زیر بار این امر نمی رود چرا که اگر سد دلیل رانش باشد باید تمام خسارات مردم را بدهد.

 


نظرات()       

تاریکی و احساس ناامنی

سرویس اجتماعی

برخی مناطق شهر شاهرود آنقدر با مشکل عدم روشنایی مواجه هستند که حتی مرد ها نیز جرئت عبور از آنان را ندارند و احساس ناامنی شدید به مردم می بخشد.

 این مناطق اما نه انتهای شهرک همت بله همین نزدیکی ها ،خیابان فردوسی، میدان آزادی و ده ها مکان دیگر دیده می شود.

کافی است ساعت 8 شب به میدان آزادی بیائید تا ببینید حتی جلوی پایتان هم دیده نمی شود و اگر آن رستوران در میانه میدان نباشد که شهروندان باید برای دیدن اطرافشان نور موبایل هایشان را بیندازند!

خیابان فردوسی و پیاده روی مقابل ورزش و جوانان که وضعیتی اسفناک دارد هرچند قرار است که شهرداری پارک خطی را در آنجا راه اندازی کند اما کافی است که هنگام غروب به کوچه های مجاور آن پای بگذارید تا احساس ناامنی را تجربه کنید.

 


نظرات()       

اخلال در کار شهرداری شاهرود به ضرر کیست ؟

سرویس اجتماعی

در یادداشتی تحت عنوان چوب لای چرخ شهرداری به این موضوع پرداختیم که یک عضو شورای شهر به اسم نظارت اما به کام اعمال شخصی، چوب لای چرخ شهردار کرده و نمی گذارد که احمدی اقدامات خودش را انجام دهد.

این عضو محترم شورای شهر بر اساس دستوری که از اطاق فکر بیرونش دریافت کرده و از آنجا که پیشرفت خود را مرهون همین افراد و حمایتهای آنها از ادوار گذشته میداند سعی در اعمال فشار به شهردار در قرار گرفتن در تقسیم بندیهای سیاسی و حمایت از کاندیدای مد نظر آنها در انتخابات آتی مجلس دارد.

با توجه به مقبولیتی که اینروزها احمدی در بین مردم شاهرود دارد سعی دارند تا پروژه کودکانه شخصیت سازی حاج محمدی ،شهردار اسبق شاهرود را دوباره برای این دوره روی احمدی نیز رقم بزنند.غافل از اینکه نمیدانند امروز به واسطه گسترش آگاهی مردم هرگز این اتفاق رقم نخواهد خورد.

این بین اما چند گروه به شرح زیر  ضرر می کنند:

مردم : مردم اولین بازنده این تصمیم کودکانه صادره شده از اطاق فکر بیرون هستند چرا که از اجرای طرح های ترافیکی، تفریحی، سرمایه گذاری و طرح گردشگری و ... محروم می شوند آن هم به خاطر روحیات و نقشه کشیهای بچه گانه این گروه و اجرای بی چون و چرای آن  توسط یکی از اعضای شورای شهر!

 


نظرات()       

یار دیروز رقیب امروز شد!!!

سرویس سیاسی

یار دیروز حسینی شاهرودی به فرمانداری رفت و ثبت نام کرد.عجم کسی بود که روزی کنار حسینی شاهرودی ایستاد و با رحیمی و ناصر حاج محمدی برای رای آوردن حسینی شاهرودی همه کار کردند!

بگذریم که مسئولیت این اقدامشان را هم نپذیرفتند و به مردم پاسخ ندادند که امروز بعد از 4 سال انشقاق از حسینی یعنی اینکه خودشان هم قبول دارند او نماینده خوبی نبود اما چرا به مردم جواب نمی دهند که آیا مسئولیت حمایت 4 سال پیش از او را می پذیرند ؟

حمایتی که باعث شد تا شاهرود اداره کل راه 70 ساله را از دست بدهد؟

 


نظرات()       

قانون شکنی حسینی در سکوت محض هیات اجرایی و هیئت نظارت

سرویس سیاسی

در حالی حسینی شاهرودی برای ثبت نام به فرمانداری شاهرود رفت که جمعیتی بالغ بر 100 نفر را همراه خویش می دید.

وقتی او وارد فرمانداری شد جلسه کمیسیون حفاری شهرستان در جریان بود که همراهان حسینی در اقدامی غیر قانونی علی رغم تاکید فرمانداری بجای حضور در نماز خانه به سالن جلسات فرمانداری رفتند تا سبب تعطیلی جلسه کمیسیون حفاری نیز شوند!

 


نظرات()       

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟

سرویس سیاسی

 

شش قسمت با یادداشت مردم چه نماینده ای می خواهند با شما همراه هستیم.در یادداشت های قبل درباره اینکه یک نماینده باید فردی باشد بومی، آشنا به مسائل منطقه، کسی که خانواده اش در این شهر زندگی کرده باشند، متعهد و متخصص باشد و ... صحبت شد در این یادداشت قصد داریم به جوانی به مثابه یکی دیگر از ویژگی های نماینده مطلوب مردم بپردازیم.

 کاظم جلالی وقتی برای اولین بار پا به عرصه نمایندگی مجلس گذاشت ریش سیاه و موهای فری داشت که شاید آن موقع نمی دانست آن ها را بالا باید بزند یا کنار اما یک چیز را به خوبی می دانست آن هم اینکه مردم شاهرود به چهره های جوان اقبال بیشتری نشان می دهند.

 


نظرات()       

موضوع انشا: درآینده می خواهیدچکاره شوید؟(طنز)

سرویس فرهنگی

قلم را در دست می گیرم تا از آسمان الفبا چند لغت بچینم و انشایم را آغاز کنم.بار دیگر معلممان گفته درباره آینده می خواهید چکاره شوید انشا بنویسیم معلوم است ما در آینده می خواهیم نامزد انتخابات شویم چرا که خیلی خوب است.

ما می خواهیم به روستاها برویم به مردم وعده های میلیون دلاری مانند راه آهن آسیای میانه به خلیج فارس را بدهیم که ده ها هزار میلیارد تومان پول لازم داشته باشد و تا مردم بروند صفرهایش را بشمارند ما رای آورده ایم و کار را تمام کرده ایم.

ما می خواهیم نماینده شده تا اقدامات دولت و بخش خصوصی را هم به کارنامه خودمان گذاشته کیفش را ببریم .

اگر مثلا فردی با وام و بدبختی یک گاوداری راه انداخته باشد برویم نام گاوداری اش را به نام فعالیت های خودمان بزنیم تا این بنده خدا برود قسط هایش را بدهد و گاو هایش را بدوشد معلوم نیست ما آن روز کجا هستیم ! البته این را هم بگویم ما تا وقتی روی مثبت قضیه وجود دارد پای این ها هستیم مثلا اگر همین گاوداری که ما آن را به نام عملکرد خودمان زدیم روزی در دادن قسط هایش بماند و ورشکسته شود بازی کی بود کی بود من نبودم راه می اندازیم و از مهلکه می گُریخیم!

 


نظرات()       

حقوق و مزایای کارگران شرکتی شهرداری چه می شود؟

 

سرویس اجتماعی

 

برخی کارگران شرکتی که در فضای سبز شهرداری شاهرود کار می کنند ماه ها است که حقوق، اضافه کار، عیدی و سایر معوقات خود را دریافت نکرده اند.

دو ماه حقوق، چهار ماه اضافه کاری و سنوات در کنار بیمه ای که اصلا به آن نگاه نمی شود مطالبات کارگران فضای سبز یکی از شرکت های خصوصی طرف قرار داد شهرداری شاهرود است که هنوز به کارگران پرداخت نشده است.

 


نظرات()       

کالپوش تشنه خدمات و رسیدگی مسئولان استان سمنان است

سرویس اجتماعی

۱۴پارچه روستا که برخی‌شان حتی جمعیتی بیشتر از شهر میامی دارند منطقه‌ای موسوم به کالپوش را در میانه دشت دانیال شکل می‌دهند که شرقی‌ترین بخش استان سمنان است.

منطقه‌ای که آن‌قدر دور است که گویا خدمات از سوی مسئولان استان سمنان توان رسیدن به آن را ندراند. کالپوش تشنه خدمات و رسیدگی مسئولان استان سمنان است چراکه فقر امکانات اینجا بیداد می‌کند.

از جمعیت حدود 50 هزار نفری میامی بیش از 26 هزار نفر در کالپوش زندگی می‌کنند مجموعه روستاهایی چون حسین آباد، تلوبین و حق الخواجه و ... که هرکدام برای خودشان مشکلات عدیده ای دارند.


نظرات()       

گزارش تصویری سی و هشتمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی و پزشکی در روستاهای قلعه نوخرقان و گرمن 17/8/98
نظرات()       

گزارش تصویری چهلمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی و پزشکی در روستاهای حسین آباد، سوداغلن (رضوان)، کرنگ ، باغچه ،دشت شاد و کمردار مورخ 24/8/98


نظرات()       

یک ادعای مضحک

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

وقتی خانی با عده ای طرفداران خود به فرمانداری رفت و ثبت نام کرد ادعایی مضحک از سوی هواداران حسینی شاهرودی مطرح شد که بیایید ببینید! خانی هم با طرفدارانش به فرمانداری رفته ! دیدید که حسینی شاهرودی تخلفی نکرده است! و این امر را فاتحانه همه جا پخش می کنند.

درباره این ادعا باید گفت اولاً کسی نگفته که حضور طرفداران نامزد ها همراه با فرد نامزد ممنوع و تخلف است همه می توانند همراه نامزد ها بیایند

اما موضوع این است که حسینی شاهرودی در جمع طرفدارانش از امکانات فرمانداری شاهرود مانند سیستم صوت و سالن و .. استفاده کرد و سخنرانی انتخاباتی کرد حتی بیانیه انتخاباتی او خوانده شد!!

این تخلف است کجا آقایان خانی و عجم و آرین و ... این کار را کردند؟

 


نظرات()       

دم خروس هیات نظارت بر انتخابات شاهرود بیرون زد!!

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

دوشب پیش گردهمایی از سوی دفتر نماینده شاهرود در منبرخانه وثیقی برگزار شد که عده ای آن را دعوت از ایشان برای حضور در انتخابات آتی تلقی کردند !

بگذرد که در این نشست چه گذشت و اینکه ما همه چیز را می دانیم و زبان مان از بیان آنها قاصر است اما در این مجال قصد ورود به مسایل این نشست و سخنرانیهای اغراق آمیز و البته کمدی را نداریم چرا که آنچیز عیان است چه حاجت به بیان است.

موضوع اما حضور برخی چهره ها در این نشست بود که خود عضو هیات نظارت برگزاری انتخابات و صلاحیت نامزدها بودند.

اینجا تنها کشور در دنیا است که برگزار کننده انتخابات از فردی برای حضور در انتخابات اعلام حمایت می کنند!

در آن شب عجیب و غریب اما نه تنها حضور برخی که عضو هیات نظارت بر انتخابات آتی بودند شایبه های فراوانی را پدید آورد که حتی برخی از این اعضا در حمایت از حسینی سخنرانی هم کردند که به وضوح تخلف و نادیده گرفتن حق دیگر نامزد ها است.نظرات()       

چوب لای چرخ شهردار شاهرود با چه هدفی؟

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

این روزها یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود بعد از اینکه نیمی از دوره خویش را گذرانده و حتی یک دوره رئیس این شورا هم بوده تازه به فکر ایجاد مشکلات عدیده ای در کار شهرداری با عنوان نظارت و بازرسی افتاده است آن هم نه برای مصالح شهر بلکه منافع شخصی.

این عضو کم سابقه اما پرمدعای شورای شهر فردی است که مدت ها دنبال مسائل اقتصادی خود بوده از کاربری مسکونی به جای کاربری فرهنگی و تجاری استفاده کرده و علاقه خاصی هم این روزها به بومگردی در روستای زادگاهش دارد و عمده وقتش را انجا می گذراند، گویا یک باره ساز مخالفت با شهردار را کوک کرده است.

این فرد که علاقه اش به تفریح کمی با علاقه دیگر مردم به تفریح متفاوت است چرا که معمولا همه کار می کنند تا در کنارش اگر شد تفریح کنند اما ایشان تفریح می کند که در کنارش کار کند به دلیل قرابت با یکی از معروف ترین شاهرودی هایی که البته این روزها در استان مجاور خدمت می کند شرایط را برای شهردار شاهرود تنگ کرده و با طرح های احمدی غالباً مخالفت می کند.نظرات()       

تلویزیون های شهری زندگی مردم را فرانگیرند

یک روزنامه نگار شاهرود:

یکی از مشکلاتی که شهرداری قبل شاهرود همواره از ناحیه آن مورد انتقاد و گاهی هم هجمه قرار می گرفت تبلیغاتی بودند که ازدیادشان در سطح معابر شاهرود به خصوص میدان امام جلوه بصری شهر را خراب کرده بود.

 روزگاری در میدان امام دیگر هیج جای خالی و ستون و تیر برقی نمانده بود که بر روی آن تبلیغات شهرداری چسبیده نباشد و اگر یکساعت در خیابان معطل کسی می شدی احتمال اینکه شهرداری بر روی لباست تبلیغ بچسباند زیاد بود.

احمدی که به شاهرود امد در اولین اقدام همه این استند های تبلیغاتی را بجز یک مورد که قرار داد ترکمانچای آن با یک شرکت سمنانی برای سال های سال بود، برچید و از میان برداشت.

میدان امام با امدن احمدی کمی نفس کشید و جلوه ای زیبا پیدا کرد به خصوص که طرح کتابخانه ذهن نیز به زیبایی آن افزود اما گویا احمدی چشم خورد!

دو سال از آمدن احمدی گذشته انگار دوباره میدان امام دارد صحنه کش مکش های تبلیغاتی می شود آن زمان بنرها و استند ها بودند و این روز ها تلویزیون های شهری!نظرات()       

اطمینان از عدم حضور نزدیکان نماینده در هیات نظارت

یک روزنامه نگار شاهرودی

روز گذشته یادداشتی تحت عنوان حضور برخی چهره های موثر در شهرستان شاهرود در نشست دفتر  نماینده شاهرود و میامی در مجلس دهم منتشر کردیم که در آن از منظر هشدار به هیات اجرایی و نظارت انتخابات مواردی را بیان کردیم که در واقع همانا نگرانی های بسیاری از مردم در خصوص انتخابات بود.

حضور افرادی چون امام جمعه موقت، مدیرعامل البرز شرقی، رئیس اداره جهاد و ده ها فرد ذی نفوذ دیگر بیم این امر را می داد که بازی ناعادلانه ای در انتخابات اسفندماه در جریان باشد.

اما امروز طی تماسی که مسئول شورای نگهبان شهرستان با ما داشت کاملاً این اطمینان داده شد که افراد  حاضر در آن نشست اعضای هیات نظارت بر انتخابات نخواهند بود.

ما این امر را از سر دلسوزی و نگرانی مطرح کردیم وگرنه به نقش تاثیرگذار شورای نگهبان و همچنین هیات نظارت بر انتخابات کاملاً واقف هستیم و نیک می دانیم که این شورا اصل بی طرفی را رعایت می کند.نظرات()       

اخلاق مداری رسالت مسلمانی

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

فیلم مجیدی درباره زندگی حضرت محمد(ص) دارای ویژگی های فراوانی بود که درباره ان می توان چندین صفحه نوشت اما یک موضوع در این فیلم به وضوح به چشم می خورد و آن هم اخلاق مداری حضرت محمد(ص) بود.

اخلاقی که سبب می شد حضرت محمد(ص) از نوجوانی در بین جزیره العرب برای خویش نامی دست و پا کند اخلاق مداری که سبب شد نام امین را بر ایشان بنهند. اخلاقی که این روزها متاسفانه در بین پیروانش گم

شده است.

جامعه ما امروز از هواخواهی و پیروی حضرت محمد(ص) همه نوع ادعایی دارد اما در عمل متاسفانه شاهد موضوع دیگری هستیم.نظرات()       

21 مسلمان در میامی و دیگران چه؟

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

سال های سال است که پدیده ای به نام 21 مسلمان در شهر میامی اعلام موجودیت کرده است. افرادی با نام پرمسمای  21مسلمان که خود را  موثران خودخوانده میامی میدانند و در همه کار دخالت  می کنند از انتخابات تا عملکرد فرماندرای و ادارات و شورای شهر و ...

21مسلمان عده ای از میامی که غالباً هم بازنشسته، موی سپید و از کار افتاده هستند. همه شان از نهادی به نهاد دیگر تا می توانستند پروار و فربه شده اند و حال که به سن و سالی رسیده اند تشنگی قدرت سبب شده تا دست از آن نکشند و همچنان بر ادارات و نهاد های میامی نظارت کنند و خود را مجاز به دخالت در تمام امور بدانند.

مردم میامی یادشان نرفته که رای معنی دار شورای پنجم نشانه ای از آن بود که مردم این عده را نمی خواهند اما نرود میخ آهنین در سنگ !نظرات()       

هیئت نظارت بر چه چیزی؟

 یک روزنامه نگار شاهرودی؛

 حسینی شاهرودی با نحوه ثبت نامش در فرمانداری شاهرود خیلی چیزها را نشان داد.

 بازی از پیش تعیین شده ای که ما را بر آن می دارد تا به بازی خوانی پرداخته و شائبه های پیرامون آن را رصد کنیم تا مردم با ابعاد دیگری از این ماجرا آشنا شوند.

 قبل از آن اما برای آن دسته افراد که نمی دانند قضیه چیست باید گفت که حسینی شاهرودی بار دیگر مانند 4 سال قبل با قشونی 100 نفره به فرمانداری رفت جلسه دولتی را بر هم زد سالن جلسات را به دست گرفت و در تخلفی واضح شروع به برگزاری میتینگ تبلیغاتی کرد.

او پشت میکروفون رفت و حتی سخنرانی هم کرد و بیانیه انتخاباتی او هم قرائت شد!

یک : حسینی می داند که نه فرماندار می تواند چیزی به او بگوید نه اصلا اراده ای در برابر برگزاری مرّ قانون در ستاد انتخابات شاهرود وجود دارد در نتیجه وقتی شرایط غیر برابر او با دیگر نامزد ها در درون سینی گذاشته و به او تعارف می شود چرا استفاده نکند؟

دو: حسینی شاهرودی 


نظرات()       

دیوار برلین ریخت اما برخی دیوار ها هنوز در شاهرود سر پا هستند

 

سرویس سیاسی

خبر کوتاه بود و برای شاهرودی ها هم شیرین و هم تلخ!

 سجاد برنجی جوان شاهرودی فرماندار یک شهرستان نیم میلیون نفری در استان تهران شد.

درست در همین اثنی که در شاهرود به گونه ای برخورد می شود که گویی قحط الرجال است!

 بازی عجیب و غریب استانداری سمنان از یک سو برای آوردن گزینه استاندار به شاهرود و همچنین معرفی بدترین گزینه های ممکن از سوی نماینده شاهرود و میامی در مجلس از سوی دیگر بازهم سبب فرصت سوزی در شاهرودی شد که این روزها در آن فرار نخبه ها روال طبیعی شده است.

حسینی شاهرودی در حالی 5 گزینه برای فرمانداری شاهرود معرفی کرد که سه گزینه آن اصلا قواره فرمانداری نداشتند و خود او هم می دانست و دو گزینه دیگر اصلا خودشان نمی خواستند بیایند! چرا که در جای دیگری مشغول به خدمت بودند!نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات