پارسیای قومس شماره 110 آبان ماه 1398 منتشر شد


نظرات()   
   

کارنامه مدیرکل 16 ساله سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان

سرویس سیاسی:

یادداشت امروز را با یک پرسش آغاز می کنم آیا می دانستید در شاهرود مدیر یک اداره کل عریض و طویل با اعتبارات میلیاردی و ده ها کارمند، 16 سال در سمت خود حضور دارد و هنوز هم گویا قرار نیست جای خود را به کسی دیگر دهد؟

آری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان مستقر در شاهرود 16 سال مدیریت کل این اداره را بر عهده دارد.

حجت الاسلام شکری از زمانی که 70 درصد محاسن و موهایش سیاه بودند تا امروز که کمتر مویی بر سر دارد و محاسنش یکدست سفید شده اند مدیرکل است!

زمانی که شکری مدیرکل شد گوشی موبایل نوکیا ان 90 تازه به بازار آمده بود، اپل هنوز گوشی نساخته بود و ویندوزها 2000عربی بودند، اکثر مردم گوشی سامسونگ ان 620 داشتند که وقتی زنگ می خورد چراغ هایش رنگی رنگی می شدند و صاحب موبایل کلی کیف می کرد و فخر می فروخت.


 


نظرات()       

وعده های پوشالی یک نماینده/دروغ هرچه بزرگتر باورش راحت تر

سرویس سیاسی:

به عکس دقت کنید

در هفته ای که گذشت یک پست تلگرامی در کانال های اقماری نماینده شاهرود و میامی منتشر شد که سر و صدای زیادی برپا کرد.

نخست اینکه اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بزرگترین پروژه بهداشت و درمان شرق کشور!! است و دوم راه آهن اینچه برون شاهرود و طبس به جنوب کشور مصوب شده است!

این در حالی است که نه اورژانس شاهرود بزرگترین پروژه درمانی شرق کشور است نه این طرح ریلی مصوب شده است چرا ؟ در ادامه به آن می پردازیم:

به این خبر دقت کنید:


نظرات()       

یکی از مشکلات عدیده شاهرودو میامی فقدان مدیریت است

 

سرویس اجتماعی:

شاهرود امکانات و ظرفیت ها کم ندارد. از معدن و گردشگری تا کشاورزی و زیرساخت های حمل و نقل مانند فرودگاه بین المللی.

 اما چه می شود که با تمام این امکانات هنوز اندر خم یک کوچه هستیم و بیکاری در شرق استان بیداد می کند و سرمایه گذاری برای کار در شاهرود رغبت ندارد؟

موضوع شاید پیچیده تر از این حرفها باشد و متاثر از ده ها عامل؛ اما امروز سوء مدیریت را در این بین بررسی می کنیم.

 


نظرات()       

راه حل معضل انتخاب فرماندار شاهرود

 

رضا آرین

نزدیک به سه ماه می شود که آقای محمد کرم محمدی فرماندار سابق شاهرود استعفا داده و امور این فرمانداری از طریق انتصاب سرپرست اداره می شود.

همانگونه که پیش بینی می شد با توجه به نزدیکی زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی، گروه های مختلف سیاسی تلاش نمودند تا گزینه نزدیک به خود را در این منصب بنشانند تا در زمان انتخابات عصای دست آنها باشد و در این میان تنها چیزی که مهم نبود، منافع بلند مدت شاهرود بود.

از طرف دیگر، عمده رسانه های شهرستان خواستار انتصاب فرماندار بومی توانمند شدند و این امر را لازمه توسعه شهرستان خواندند.

به دنبال آن، این مساله تبدیل به مطالبه عمومی گشته تا آنجا که شورای شهر شاهرود نیز طی نامه ای خواستار تحقق آن شد.

 


نظرات()       

اولویت های شاهرود و میامی را چه کسی تعیین می کند؟

سرویس سیاسی

اگر از مردم بپرسیم پرواز خارجی فرودگاه یا حتی باری آن مطالبه نخست شما است یا بیکاری، معیشت، بیمه، خشکسالی، ازدواج جوانان، بدهکاری بانکی و بنگاه داری بانک ها، افزایش قیمت خانه و اجاره خانه و ... کدام را بر می گزینند؟

سه سال است که کانال های اقماری نماینده شاهرود و میامی در حال دادن آدرس غلط به مردم هستند که با آمدن فرودگاه بین المللی بزرگترین مطالبه مردم شاهرود و میامی حل شد.

این در حالی است که فرودگاه هزاران بار عالی است و اصلا در آن شکی نداریم که منشاء توسعه می شود اما چرا حرف در دهان مردم می گذاریم و آن را در جایی که بیکاری، اقتصاد و معاش و نان شب هست، به عنوان مطالبه مردم شرق استان سمنان جا می زنیم؟

 


نظرات()       

آیا سابقون در شاهرود مسئولیت کارهایشان را می پذیرند؟

سرویس سیاسی:

مسئولیت پذیری از سوی گروه های سیاسی یکی از مسائلی است که می تواند به مشروعیت و مقبولیت آن ها کمک کند و از سوی دیگر می تواند در اعتماد عمومی نسبت به آنان بسیار دخیل باشد.

پرواضح است وقتی حزب یا گروه سیاسی هم فکر مسئولیت اقدامات خود را بپذیرد قطعا اعتماد عمومی بیشتری را خواهد داشت و برعکس؛

سابقون اما از آن گروه هایی است که در عرصه سیاسی و اجتماعی شاهرود بیش از سه دهه فعال می باشد و در این سه دهه نیز جولان ها فراوان داده، افراد فراوان بر کار گذاشته، از کار برداشته، خط و مشی تعیین کرده، شورای شهر را گردانده و شهردار به مردم تحمیل کرده و ده ها مورد دیگر ...

اما سوال اساسی اینجاست که امروز آیا سابقونی ها که نماینده بخشی از اصولگرایان تندرو شاهرود هستند آیا مسئولیت اقداماتشان در قبال شهرشاهرود را می پذیرند؟

 


نظرات()       

پروژه هایی که 10 بار در شاهرود افتتاح می شوند

سرویس اقتصادی

 

شاهرود فراوان پروژه هایی دارد که 10 بار افتتاح شده اند. برای مثال مجتمع آب شهدای گمنام، پست بسطام یکبار یک دهه قبل در مراسمی کلنگ زنی شد یکبار فاز اول آن افتتاح شد دوباره فاز اول آن افتتاح بعد که پروژه تکمیل شد برای بار سوم افتتاح شد و وقتی آب به مردم روستاهای میغان و قلعه نو رسید بازهم افتتاح شد عجیب اینکه امسال باز در هفته دولت افتتاح شد!

کارخانه فولاد هم وضعیت این چنینی داشت رئیس مجلس آمد آن را افتتاح کرد دوباره حسینی شاهرودی مهمان هایش را دعوت کرد باز آن را افتتاح کردند مثل همان کاری که باره ها و بارها در همه جا دیده ایم.

فرودگاه که تا کنون ده باری افتتاح شده و باز هم ممکن است دوباره افتتاح بشود!


نظرات()       

شفاف سازی خوب است اما برای همسایه!

 

رضا آرین

اگر تا چند سال پیش بودند کسانی که می گفتند در کشور فساد گسترده نداریم و این حرفها سیاه نمایی دشمنان است، امروز دیگر کسی تردیدی ندارد که فساد در هر جایی ممکن است رخ دهد و به شکل های مختلف قابل رویت است.

از اختلاس های مولتی میلیاردی گرفته تا سوء استفاده از موقعیت برای استخدام نزدیکان و نور چشمی ها و تحصیل در رشته های پر طرفدار، همگی نشان دهنده فسادی گسترده در کشور است و همگان در این زمینه هم نظرند که راه نجات کشور از بحران های کنونی، مبارزه بی امان با این پدیده شوم است.

این روزها از اقدامات قوه قضائیه در دوره ریاست جدید آن جهت مبارزه با فساد زیاد صحبت می شود اما مسلما پیشگیری از وقوع فساد، بسیار مهم تر از مجازات مجرمین است. قطعا باید با مفسدین برخورد جدی و بدون ملاحظه داشت ولی زمانی می‌توان به آینده  امیدوار بود که ریشه های بروز فساد خشک شوند و این مهم باید مطالبه اصلی جامعه از مسئولین باشد.

 


نظرات()       

درزی هم در کوزه افتاد ...

سرویس سیاسی

یک هفته پیش کانال های اقماری حسینی شاهرودی می نوشتند افتتاح پروژه های هفته دولت هم از دستاوردهای دوران نمایندگی حسینی بود. بعد نوشتند که فرماندار بومی مطالبه حسینی شاهرودی است! یکباره این هفته می نویسند این ها وظیفه دولت است نماینده چکاره است!جل الخالق !!

آنجا که برای نشان دادن عملکرد بود و رای جمع کردن، حسینی شاهرودی همه کارها را کرده بود اینجا که وقت جواب دادن از نشدن یک مطالبه عمومی سخن به میان می آید یکباره همه می گویند به ما چه! دولت کرده است!

یاد داستان درزی می افتم که هر کس میمرد سکه ای در کوزه ای می انداخت و روزی دست اخر خودش هم در کوزه افتاد!

کانال های اقماری حسینی شاهرودی دارند دستی دستی وی را به کوزه می اندازند و افتتاح پروژه های هفته دولت و گاوداری و آسفالت و راه و همه را به حساب وی مینویسند.

 


نظرات()       

نقش نهاد های و ارگان ها در پیروزی یک کاندیدا چیست ؟

 

سرویس سیاسی

چند روز پیش در این اندیشه بودم که اگر نباشد دخالت ها و نقش آفرینی های برخی ارگان ها ، به واقع انتخابات در شهرستانهایی مانند شاهرود و میامی چه رنگ و بویی خواهد داشت ؟

مثلا اوقافی ها و آموزش پرورشی ها و ... در انتخابات شورای شهر اگر با لیست غیر ارگانی خود هم شرکت می کردند آیا رای می آوردند یا خیر یا برعکس آن اوقافی ها یا معلمان و نظامی هایی که رای نیاوردند آیا نتوانستند حمایت ارگان خود را به دست بیاورند یا اصلا ارگان ها بی تاثیر هستند...

مثلا حسینی شاهرودی که خود کارمند تبلیغات اسلامی مرکز بود در شاهرود مورد حمایت تبلیغات اسلامی قرار نگرفت؟ یا تمام امکانات این اداره کل از روحانیان و شبکه تبلیغی تا روابط عمومی و تمام امکاناتش به او کمک نکرد ؟

بگذریم .. در شاهرود با پدیده ای روبرو هستیم که نام آن را من گعده های ارگانی می گذارم.


 


نظرات()       

گزارش تصویری اجرای سی و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی و پزشکی در شهر رویان و روستای دیزج 26/7/98


نظرات()       

گزارش تصویری سی و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی ،پزشکی و پیراپزشکی در شهر مجن وحضور ریاست شورای شهر مجن و هیات همراه و عرض خداقوت مورخ 19/7/98


نظرات()       

گزارش تصویری سی و چهارمین  برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی ،پزشکی و پیراپزشکی در روستاهای نردین،طلوبین،حق الخواجه و گلستان بخش کالپوش شهرستان میامی مورخ 3/8/98

 

محل اجرای طرح کانکس سیار دندانپزشکی در روستای طلوبین


نظرات()       

گزارش تصویری سی و پنجمین  برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی و پزشکی در روستاهای میقان،قلعه آقا، کلامو و نمد مال بخش بسطام شهرستان شاهرود هم زمان با سالروز شهادت علی ابن موسی الرضا (ع)مورخ 7/8/98نظرات()       

گزارش تصویری  سی و ششمین برنامه آوای اسفند و اجرای طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی و پزشکی  در روستاهای فرومد، کلاته سادات، فیروز آباد سفلی و علیا، استربند، میرعلم، مسیح آباد، کلاته عبدل، میرحاج و کلاته ملا بخش مرکزی شهرستان میامی مورخ10/8/98

 

مکان اجرای طرح: مرکز بهداشت دهستان فرومد


نظرات()       

بحرانی به نام جاده های مناسب در شاهرود و میامی

سرویس اجتماعی:

کافی است با خودروی سواری تان عزم رفتن به نردین و کالپوش و تلوبین را کنید تا معنای کلمه فاجعه را درک کنید.آن هم در جاده هایی که آنقدر سوراخ سوراخ هستند که اگر کمی بی ملاحظه رانندگی کنیم حتما یا به خودروی شما آسیب موتوری جدی وارد می شود و یا خدایی ناکرده دردسرهایی چون واژگونی، ترکیدن لاستیک، قوس برداشتن رینگ و خراب شدن جلوبندی و ... به سراغتان می آید.

مادر بزرگی داشتم که همیشه از واژه جگر زلیخا استفاده می کرد آن هم وقتی که می دید جوراب یا پارچه ای سوراخ سوراخ شده و دیگر به درد نمی خورد چقدر این واژه امروز برای جاده های شرق استان متناسب می باشد ...

جگر زلیخایی که رانندگان باید با آن در نبرد باشند تا به مقصد برسند.

 


نظرات()       

آرد بی کیفیت و معضل نانوایان در شاهرود و میامی

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

در یادداشتی حدود سه ماه پیش به این موضوع پرداختیم که آرد با کیفیت میامی و شاهرود به مرکز استان برده شده و آرد بی کیفیت به شاهرود می آید تا نانوایان مجبور شوند به آن نمک فراوانی بزنند تا حداقل کیفیتش را حفظ کند.

در این یادداشت از زاویه ای دیگر به موضوع می پردازیم آن هم نگاه نانوایان به این آرد بی کیفیت...

آرد وقتی بی کیفیت می شود برهمه چیز تاثیر می گذارد نانوایان می گویند قیمت خمیر مایه از ۴۵ هزار تومان در هر کیسه به 240 هزار تومان افزایش یافته همچنین بیمه هر سال گرانتر می شود و آن ها باید برای اینکه جبران بی کیفیتی آرد شود، مکمل هایی به آرد اضافه کنند که این مکمل ها هم از 12 هزار تومان به 35 هزار تومان (آن هم در بسته های نیم کیلویی) افزایش قیمت یافته است.

حال ببینید که یک بی کیفیتی آرد می تواند چندین و چند مجموعه دیگر را زنجیر وار با مشکل مواجه کند از طرف دیگر نانوایان می گویند مزد کارگر و پول گاز هم اضافه شده اما نان در شاهرود گران نمی شود تا جبران هزینه هایشان شود.

 


نظرات()       

سد معبر، کمر کمربندی را می شکند

سرویس اجتماعی

یکی از زشت ترین صحنه هایی که در شهر شاهرود می توان آن را دید، سد معبر است. سد معبری که در کمربندی آزادی و کمربندی پائین توسط مکانیک های شهرمان به حد اعلای خود رسیده است .

این سد معبر همچنین در دیگر خیابان های شهرمان هم با حضور میوه فروش و بقال و نمایشگاه اتوموبیل و آژانس و ... دیده می شود اما در کمربندی کار از سد معبر گذشته و دیگر باید به آن سد بتونی معبر گفت.

شاید کسی را نتوان در شاهرود پیدا کرد که بگوید من بدون مزاحمت و در شرایط عادی و راحت توانسته ام پیاده از کمربندی آزادی یا کمربندی پائین عبور کنم ...

مجموعه مکانیکی ها که خودروها را دو تا سه تا در پیاده رو جا داده و ابزارشان را هم در میان آن ها رها می کنند و جز باریکه ای برای عبور پیاده ها، چیز دیگری از مسیر باقی نمی گذارند.


نظرات()       

هرکسی کار خودش بار خودش آتیش به انبار خودش

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

این لگد ها را به الاغ بزنی می افتد! این جمله ای است که مامور شهرداری به جوانی می گوید که با لگد آنچنان زیر نیمکت چوبی کنار خیابان زده که دو چوبش شکسته و الان نیمکت به گونه ای باریک شده که دو پر گوشت آدم را هم بر روی خودش جا نمی دهد.

تازه اگر از آن لاغر ماغر ها باشید که دو پله گوشتتان روی یک چوب نازک قرار گیرد موضوع این است که در نبود بقیه چوب ها، باد و سوز از همه جای نیمکت عبور کرده و سردتان می شود.

می گوید قاطر هستند! اما نه قاطر بالاخره به یک دردی می خورد اینها که لگد می زنند به نیمکت ها قاطر هم نیستند در ضمن امروز قاطر آنقدر گران است که باید یک پراید 85 بدهی تا یکم قاطر 92 بگیری!

این روزها شاهد لگد پرانی های بسیاری در شهر شاهرود به زیر نیمکت های چوبی هستیم نیمکت هایی که قرار بود جایی برای نشستن باشد نه هدفی برای لگد پرانی و لختی خندیدن عده ای و نهایتا سر رسیدن مردم و گردن را به دو طرف تکان دادن و اظهار تاسف کردن برای خانواده هایی که این افراد را بار آورده است!

اما دو پیشنهاد برای عدم تکرار این مسائل برای شهرداری داریم:

 


نظرات()       

هر آن که باد بکارد، توفان درو خواهد کرد!

 

رضا آرین

در چند روز گذشته و با مطرح شدن نام فرماندار جدید شاهرود، موج رسانه ای علیه این انتصاب به راه افتاده که نوک پیکان انتقادات را سوی نماینده محترم شهرستان های شاهرود و میامی نشانه رفته و بی کفایتی وی در این انتصاب را اشاره می کنند.

متقابلا حامیان نماینده یادآور می شوند که کار نماینده امور اجرایی و یا انتصابی نیست و وظیفه نماینده، قانونگذاری و نظارت است و در اموری نظیر انتصاب فرماندار، تنها نقش مشورتی داشته و اگر انتقادی به انتصاب فرماندار وارد است باید به سمت استانداری سمنان باشد.

بعنوان یکی از منتقدین جدی عملکرد نماینده محترم شاهرود و میامی باید بگویم که این بار استدلال حامیان نماینده کاملا درست است و وظیفه نماینده، انتصاب فرماندار و کلا امور اجرایی نیست ولی حامیان نماینده یک مثل معروف را فراموش کرده اند :

هر آن که باد بکارد، توفان درو خواهد کرد.

 


نظرات()       

وقتی ممبر های یک کانال آب می روند

یک روزنامه نگار شاهرودی

خیلی شگفتی ها در فضای مجازی رخ می دهد .خیلی شگفتی ها هم دیگر عادی شده است چرا که کم کم دارد مرز بین فضای مجازی و حقیقی از دست می رود! می گویید نه؛ 12 ساعت گوشی تلفن همراه خودتان را خاموش کنید تا ببینید زندگی تان چگونه می شود!

اما هستند در بین این حوادث و شگفتی های فضای مجازی که خیلی هم مجازی نیستند و در واقع خیلی هم حقیقی رخ می دهند!

مثلاً روزانه ۵ الی ۱۰ نفر به کانال تلگرامی  مطالبه گری افزوده می شود اما نه تنها اعضای این کانال زیاد نمی شوند بلکه هر روز سه تا پنج نفر هم از آن کاسته می شوند واین موضوع به راحتی در قسمت فعالیتهای اخیر برای مدیران قابل مشاهده هست که اینجا جا دارد تکیه کلام خودم را بار دیگر بگویم! جل الخالق!

 


نظرات()       

مصاحبه خیالی با واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

سلام آقای واعظی شما هفته پیش به استان سمنان سفر کردید چرا به شاهرود سری نزدید؟

 جواب: بسم الله الرحمن الرحیم ما می خواستیم به شاهرود بیائیم اما دیدیم ماشالله تعالی آنجا هرچه پروژه و طرح بود نماینده فعال شهرستان افتتاح کرد از گاوداری تا بقالی و از کارخانه بخش خصوصی تا سوله خوراک دام  و هزار متر آسفالت و ... دیگر دیدیم چیزی نمانده که بیاییم شاهرود افتتاح کنیم برای همین چند طرحی را تا دامغان افتتاح کردیم و بازگشتیم.

آقای واعظی نفرمائید این پروژه ها که غالباً بخش خصوصی بودند!

 جواب:بخش خصوصی و دولتی ندارد بالاخره بخش خصوصی هم از بانک دولتی وام می گیرد بعد هم ما و آقای نمانیده نداریم ! یکروز او فعالیت های ما را به نام خودش می زند یک روز دیگر فعالیتهای ما به نام او زده می شود این که چیزی نیست سخت نگیرید.

 آقای واعظی شنیده ایم تمام پروژه های هفته دولت در کانال تلگرامی نماینده به عنوان فعالیت ایشان ذکر شده است؟ نظری دارید؟

 

البته ما از سه باری که به استان امده ایم دوبارش آقای نماینده را ندیده ایم یا قهر کردند یا چیز دیگر که نمی دانیم اما حدس می زنیم به خاطر اینکه پروژه های هفته دولت دامغان را به نام ایشان نزدیم قهر کردند که آن هم خداوکیلی به خاطر حوزه استحفاظیه نمی شد وگرنه ما حرفی نداشتیم. اما درباره سوال باید گفت البته که ایشان هم باید در فعالیت هایشان ذکر کنند بخاطر اینکه به هر حال زحمت پاره کردن روبان هایش را کشیده اند.

 


نظرات()       

ماجرای قرابتی از نوع برادری! 

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

روایت استاندار سمنان و حسینی نماینده شاهرود و میامی این روزها گویا از یک رابطه همکاری به یک دوستی و قرابتی برادرانه بدل شده است به نحوی که استاندار سمنان وقتی به شاهرود می آید جایی جز منزل نماینده برای اسکان او در نظر گرفته نمی شود!

ماجرا به دو ماه گذشته باز می گردد سفر استاندار سمنان به شاهرود و تعارفات معمول که سبب می شود آشناگر به منزل حسینی شاهرودی رفته و شب را تا صبح در جدال با پشه ها سر کند تا بداند شاهرود است و پشه های مزاحمش و مالیدن های پشت سر هم پماد سنگر !!

البته بد نیست تا آشناگر از نزدیک با مشکلات ملموس شاهرودی ها هم آشنا شود اما سوال اینجاست که بیش از 400 خانه و سوئیت اداری و سازمانی از جمله مهمان سرای فرمانداری کاملاً ویژه شاهرود برای اسکان مقام ارشد دولتی در استان وجود دارد اما آشناگر چرا سر از خانه نماینده در می آورد معلوم نیست؟

موضوعی که اصلا نه در عرف سیاسی معمول است و نه در قاموس یک مقام ارشد دولتی می گنجد.

 حال به چرایی آن می پردازیم.

 


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()       

لاریجانی بازهم به استان سمنان می آید

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

خبر سفر لاریجانی به بهانه حضور در همایش بزرگ مجاهدان در غربت، ویژه تقدیر از مبارزان شیعه سراسر دنیا شامل نیجریه، یمن و بحرین و ... به شهرستان دامغان را خواندم. فرماندار دامغان گفته بود قرار است در حاشیه این سفر فاز دیگری از کارخانه فولاد دامغان افتتاح شود کارخانه ای که فاز قبلی اش هم همین چند سال قبل افتتاح شد.

در عجبم که نماینده و فرماندار و مسئولان دامغانی به گونه ای عمل کرده اند که حداقل یک پروژه خوب در آستین دارند که هر زمان به هربهانه ای مسئولی به شهرستانشان آمد روبان آن را پاره کند... اما شاهرود چطور؟

شاهرودی که حتی نماینده اش در سفر رئیس جمهور و سفر رئیس دفتر رئیس جمهور و احتمالا حالا به دلیل سرکشی به موکبهای شاهرود و میامی در مشهد به سر میبرد، حتی غیبت هم می کند چه برسد به اینکه فرصت ها را اصطلاحاً بر روی هوا بزند ...

از سوی دیگر با خود اندیشیدم که مثلا امروز لاریجانی به شاهرود آمد چه برای عرضه به او داریم ؟ یا باید برای بار هشتم و یا 9 ام سد مجن را افتتاح کند یا کارخانه فولاد که خودش افتتاح کرده بود و یکبار دیگر باز همین هفته دولت با حضور نماینده افتتاح شد را دوباره افتتاح کند منتها این بار از درب دیگری او را وارد کارخانه کنند و بگویند این همان جا نیست!

یا مثلا کارخانه سیمان بیارجمند را افتتاح کند که یک و نیم دهه دارد خاک می خورد، 


نظرات()       

گردش به چپ آزاد فقط در شاهرود!

 

یک روزنامه نگار شاهرودی:

یکی از مسائلی که برخی رانندگان در شاهرود آن را رعایت نمی کنند گردش به چپ است که در هیچ جای قانون دیده نمی شود.

برای مثال در طول روز صدها خودرو دیده می شود که در چراغ قرمز 22 بهمن و تقاطع شهربانی ایستاده اند و یکباره پشت چراغ قرمز به سمت کوچه شهرداری می پیچند در صورتی که چراغ قرمز است و اصلا گردش به چپ آزاد نیست.

این رانندگان که گویا با یکدیگر رقابتی تنگاتنگ دارند بدون توجه به اینکه اصلا در هیچ جا گردش به چپ آزاد نیست نه فقط بر سر چهار راه ها وشت چراغ قرمز! حق عابر پیاده را نیز در نظر نمی گیرند و دور می زنند و اگر هم عابر پیاده شاکی شود! مدعی هم می شوند!!!

اینکه عابر بیچاره باید در ابتدای شهربانی مثل همه نقاط شهر چه کند که از گردش به راست و چپ رانندگان که اتفاقا هر دویشان هم ممنوع است جان سالم به در ببرد الله اعلم!