پارسیای قومس شماره 108 منتشر شدنظرات()   
   

امام جمعه محترم شاهرود لطفا پدری کنید

شاهوار و شاهرود باهم جان باختند آی مردم

سرویس اجتماعی

در حالی مسئولان استان سمنان خود ادعای عدم ارائه اسناد تخریب محیط زیست و شاهوار را ارائه می کنند که پارسیاسی قومس به نتایج چندین سند و آزمایش موثق دست یافته که نشان می دهد بیش از یکسال است که اسناد ویژه تخلفات معدن بوکسیت شاهوار جمع آوری و در مراحل مختلف به بوته آزمایش هم گذاشته شده است.

نشریه پارسیای قومس امروز به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می دهد شاهوار در حال جان باختن است و لذا این مرگ تدریجی یک رویا، سبب مرگ تدریجی یک ملت نیز خواهد شد آن هم در آینده ای نه چندان دور ...

استاندار سمنان هفته گذشته برای افتتاح پروژه های هفته دولت به شاهرود سفر کرد و وقتی خبرنگاران از او درباره بوکسیت شاهوار پرسیدند گویا نوار کاستی را از ابتدا روشن کرده باشند همان جواب همیشگی را داد ما نگران محیط زیست هستیم اما سندی مبنی بر تخریب محیط زیست به ما نداده اند!

این در حالی است که حسینی شاهرودی مدعی است 300 برگ سند تخلف در محیط زیست شاهوار را به استانداری و محیط زیست داده است از سوی دیگر اداره کل محیط زیست استان سمنان نیز آب شاهوار را آزمایش کرده و اعلام داشته که حتی وکیلی را برای پیگیری این پرونده استخدام می کند حال یا استاندار سمنان این اسناد را ندیده است!! یا قرار است موضوع شاهوار به گونه ای دیگر رقم بخورد اما احساس می شود در این بین به شعور مردم شاهرود توهین می شود.


نظرات()       

تکیه طباطبایی بر صندلی شورا به هر قیمتی!

سابقون در شورای شهر سیاسی بازی میکند و شاهرود جورش را میپردازد

سرویس اجتماعی

سابقون در شورای شهر برای دومین بار از اسلحه آبستراکسیون بر ضد منافع شهر شاهرود استفاده کرد تا در این نبرد بر سر منافع سابقون دو بر صفر از منافع شهر جلو بیفتد.

بازی سیاسی کودکانه ای که یک سر آن باخت مسلم برای مردم شاهرود بود.

اما آبستراکسیون چیست؟ در مجلس و شوراها گاهی یک گروه سیاسی که رای لازم برای به کرسی نشاندن نظر خود را ندارد، زیر میز بازی زده و با خروج دستجمعی از جلسه رای گیری، عملا جلسه را از رسمیت می اندازد تا طرحی تصویب نشود. به این قهر کردن در ادبیات سیاسی، آبستراکسیون گفته می شود.

 


نظرات()       

آزمون دشوار استانداری سمنان

رضا آرین

خبر کوتاه بود. آقای محمد کرم محمدی، فرماندار شاهرود از این پست خداحافظی نمود.

این خبر در عالم سیاست، خبری معمول است. هر مسئولی روزی می آید و روزی می‌رود. اما زمان این رویداد است که حساسیت ها را بالا می برد.

تنها ۶ ماه تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و معمولا بجز موارد استثنا، در چنین فاصله ای تا انتخابات، فرمانداران تغییر نمی کنند اما به هر دلیلی، این اتفاق افتاده و حال بحث جایگزینی ایشان بشدت در محافل سیاسی شهرستان مطرح است.

طبق معمول، تا زمان تعیین فرماندار جدید، امور فرمانداری از طریق سرپرست پیگیری می شود و برای فرمانداری شاهرود هم سرپرست تعیین شده است.

 


نظرات()       

وقتی پدرخوانده های شاهرود در تهران به اجماع نمی رسند

سرویس سیاسی

هفته گذشته تهران بار دیگر میزبان نشست موثران شاهرودی مقیم پایتخت بود.

نشستی با محوریت آغاز سخن به نام سهامداران مجلسی و اجماع برای حمایت از یک کاندیدا در انتخابات اسفند ...

نکته اما اینجا است که بازهم نزدیک انتخابات این جمع گرد هم آمدند تا چون پدرخوانده ها دنبال سهم خواهی باشند اما نتیجه این نشست  تا کنون بی نتیجه بود

جماعتی از پدرخوانده ها که همچنان در برابر این پرسش بی پاسخ هستند که چه کسی آنها را به عنوان پدرخوانده و تصمیم گیرنده  شاهرودی ها  انتخاب کرده است؟ و سوال مهمتر اینکه اگر خود را پدر خوانده می دانند چرا عواقب تصمیماتشان را نمی پذیرند؟

 


نظرات()       

شاهرود و 3 دهه بی تغییری با یک فرمان !

سرویس سیاسی:

قدیمی تر ها بهتر یادشان هست وقتی دکتر موسوی شاهرودی نماینده شاهرود در مجلس شد پشت تریبون قرار گرفت و گفت مشکلات شاهرود چند بخش است: کار، صنعت، سرمایه گذاری، کشاورزی، راه و آب

مرحوم حسینی شاهرودی هم وقتی نمانیده شد همین ها را بیان کرد با این تفاوت که وی از بازار فروش محصولات کشاورزی هم یاد کرد.

احمدی در مجلس نیز همین چهار پنج مورد را نام برد

کاظم جلالی که آن زمان ریش و موی کاملاً سیاهی هم داشت دوباره در مجلس کار، آب، کشاورزی، صنعت و سرمایه گذاری را یاد کرد

 


نظرات()       

ماجرای یک سکوت معنی دار در مرکز استان 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

هفته دولتی نیست که بیاید و حواشی پیرامون پروژه های آن وجود نداشته باشد هر سال مرکز نشینان به تعداد پروژه های افتتاح شده در شاهرود اعتراض می کنند و هر بار هم موضوع کیفیت در برابر کمیت مطرح می شود.

در عین ناباوری اما امسال مرکز نشینان سکوت پیشه کرده اند و لب به اعتراض نسبت به تعداد پروژه های شاهرود نگشودند اما علت آن چیست؟

ابتدا باید گفت که کانال استانداری سمنان درباره پروژه ها این چنین می نویسد : به این آمار با دقت توجه کنید

 


نظرات()       

اجرای قانون یک طرفه مقدور نیست

رضا آرین

پس از اینکه اداره کل راه استان از شاهرود به سمنان منتقل شد و همانگونه که از ابتدا پیش بینی می شد، حال سخن از انتقال سایر ادارات کل به مرکز استان است.

چند روز گذشته رئیس بنیاد توسعه سمنان نامه ای خطاب به استاندار سمنان نوشته و خواستار اجرای قانون در این زمینه شده است. قانونی که مصوبه شورای عالی اداری بوده و اعلام می دارد کلیه ادارات کل باید در مراکز استانها مستقر شوند.

ما نیز معتقدیم باید ملاک، قانون باشد و از مصلحت اندیشی های فرا قانونی باید پرهیز نمود. منتها عالی ترین قانون کشور، قانون اساسی است و در بند ۹ اصل ۳ این قانون، رفع بی عدالتی و تبعیض ناروا را از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران بیان نموده است.

 


نظرات()       

شاهرود شادی می خواهد آی آقایان

سرویس فرهنگی

دو برنامه در مجتمع گردشگری افق در طول یک هفته برگزار شد که در آن بالغ بر 20 هزار نفر حضور یافتند 10 هزار نفر در جشن بزرگ مردمی عید غدیر و 10 هزار نفر در جشن بزرگ سازمان مردم نهاد آوای اسفند

این حضور پرشور اما یک نکته قابل تامل دارد و آن اینکه شهرمان شادی می خواهد آی آقایان!

مردم شاهرود اگر مجالی برای نشاط اجتماعی ببینند قطعا حضور خواهند داشت آن هم نه مراسمی که در آن بنشینند لابلای 10 دقیقه موسیقی 50 دقیقه سخنرانی نماینده و فرماندار و یکی دو روحانی را گوش بدهند خیر؛ مراسمی که از جنس شادی و آن چیزهایی باشد که مردم کم دارند مردم این را می خواهند دیگر باید به چه زبان بگویند؟


نظرات()       

بیانیه تشکر و قدردانی

 

شهر بزرگ و باصفای شاهرودمورخ 24/5/98 شاهد رویدادی بزرگ از اجتماع مردم بافرهنگ و هنردوست خطه معلمان دین و اخلاق بود.

اجتماعی از جنس هنر،اخلاق و ادب که به جرات میتوان گفت شاید بزرگترین اجتماع مردمی در طی یک دهه اخیر بوده باشد.

مردمی که به دعوت خادمان خود در سازمان مردم نهاد آوای اسفند برای حضور در یک جنگ شاد با حضور هنرمندان مطرح کشوری لبیک گفته و با حضوری بی نظیر ، موثر و بدون حاشیه ،اجتماع عظیم بیش از ده هزار نفر را در تاریخ این دیار بافرهنگ ثبت کردند.

به کارگیری بزرگترین تلویزیون شهری در تاریخ برگزاری مراسمات اینچنینی، سیستم صوت پیشرفته و حضور هنرمندانی چون هومن گامنو و بهنام براری و ترکیب برنامه های این عزیزان با هنرمندان بی ادعای شاهرودی یک شب خاطره انگیز را در ذهن مردم نجیب شهرستانهای شاهرود و میامی ثبت کرد.

خوشحالیم که به وعده خود در مورد برگزاری این برنامه عمل کردیم و بر خود میبالیم که مردم ،خادمان و اعضای سازمان مردم نهاد آوا اسفند را که برخاسته از بطن خود این مردم دوست داشتنی هستند را با حضور پرشور، بی حاشیه و بدون نقص خود یاری رساندند.

بدوینوسیله لازم میدانیم تا از تمام افراد و شخصیتهایی که مراتب صدور مجوز این برنامه را فراهم کردند به خصوص از مدیر کل امور اجتماعی استانداری،مدیر کل ارشاداستان سمنان ،ریاست دلسوز اداره ارشاد شهرستان شاهرود، نیروی محترم انتظامی و پلیس راهور،مدیر و پرسنل مجتمع گردشگری افق،هنرمندان خوب کشوری و شهرستانی ، اعضای سازمان مردم نهاد آوای اسفندو به خصوص مردم شریف، نجیب و مهربان شهرستانهای شاهرود و میامی کمال تشکر را داریم.

در انتها از تمام عزیزانی که به دلیل تکمیل ظرفیت مکان اجرای برنامه و بسته شدن در توسط نیروهای حفاظت این مکان ،موفق به حضور نشدندو برگشتند بی نهایت عذرخواهیم .

روابط عمومی سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 


نظرات()   
   

گزارش تصویری جنُگ بزرگ شاهرود با ظرفیت پذیرش ۱۰ هزار نفر 

با استعانت از خداوند متعال و در بیست و یکمین برنامه ،سازمان مردم نهاد آوای اسفند

 اجرای موسیقی زنده توسط هنرمند برجسته کشوری،هومن گامنو

استند آپ کمدی توسط طنز پرداز مطرح کشوری،بهنام بَرار

پنج شنبه،مورخ24/5/98 در شاهرودمجتمع گردشگری افق

 

 


نظرات()   
   

 گزارش تصویری طرح بزرگ یک روزه رایگان، دندانپزشکی،پزشکی و پیراپزشکی سازمان مردم نهاد آوای اسفند دربیستمین برنامه در روستاهای کلاته های شرقی شهرستان میامی شامل بکران، هونستان،کوهان،کردآباد ،ری آباد ،حسین آباد ،مهدی آباد ، پویه ، محمد آباد و حسین آباد پل ابریشم ، چاه شیرین ،چاه فرش ، شریف آباد ،استرخو و جهان آباد


نظرات()       

گزارش تصویری طرح بزرگ یک روزه رایگان دندانپزشکی،پزشکی و پیراپزشکی سازمان مردم نهاد آوای اسفند در هجدهمین برنامه در روستاهای ابرسج،ده خیر و دولت آباد بخش بسطام شهرستان شاهرود و حضور پرشور مردم منطقه در این طرح به روایت تصاویر


نظرات()       

آوای اسفند در بیست و دومین برنامه برگزار کرد.

 

اجرای طرح بزرگ رایگان، دندانپزشکی خانواده های انجمن صنفی رانندگان کامیون،تانکرهای حمل سوخت ،اتوبوس داران،مینی بوس داران و تاکسی های برون شهری شهرستان شاهرود

با استعانت از خداوند متعال و دربیست و دومین برنامه ،طبق تفاهم به عمل آمده با انجمن صنفی رانندگان شاهرود،انجمن اتوبوس داران ،مینی بوس داران و تاکسی های برون شهری شهرستان شاهرود و بر اساس معرفی این نهادها در طی مدت ۶ ماه و هر ماه دو برنامه به شرح ذیل خدمات سازمان مردم نهاد آوای اسفند به این خانواده بزرگ ارایه شد .


 


نظرات()       

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

در ادامه مطالب مردم شاهرودو میامی چه نماینده ای می خواهنددر این یادداشت  به یک موضوع دیگر نیز اشاره خواهیم کرد.

در یادداشت های قبلی خوانیدم که نماینده شاهرود و میامی باید خود و خانواده اش درمحل نمایندگی قبل از نماینده شدن زندگی کرده باشند تا با درد مردم همراه باشند از سوی دیگر آماده به خدمت باشد و هر وقت نتوانست ادامه دهد استعفا دهد و همچنین از تمام ظرفیت های شهرستان مانند بانوان، روحانیان، دانشجویان و ... استفاده کند اما موضوعی که امروز به آن می پردازیم اصل مهم و اساسی خدمت به مردم است.

نماینده باید به معنای واقعی خدمت گزار مردم باشد یعنی ابتدا درد مردم را بفهمد، آن ها را احصا کند، طبقه بندی کند، قدرت تحلیل و رفع آن ها را داشته باشد، از تمام ظرفیت ها مانند جوامع بومی، کارشناسان، مشاوران و ... بهره گیرد تا بتواند نسخه شفا بخش مشکلات را در کنار دولتی ها به دست بیاورد و سپس خدمت رسانی به خلق الله را صورت دهد.

 


نظرات()       

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای میخواهند؟

وقتی باید کت نماینده روی دوشش باشد

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

در یادداشتهای قبل به این موضوع پرداختیم که مردم شاهرود از بین کاندیداهای آینده انتخابات مجلس نماینده ای می خواهند که در شهر ساکن باشد، وقت بگذراد، زن و بچه اش در همین شهر زیست و خرید کنند، مشکلاتش را بداند و  بداند که اجاره خانه در این خیابان و آن خیابان چند است و در یک کلام درکف جامعه باشند و مشکلات را لمس کنند.

در قسمت دوم این سلسله یادداشتها به این مبحث اشاره کردیم که نماینده از تمام ظرفیتهای جامعه و علی الخصوص بانوان در عمل و نه فقط در قالب شعار و حرف استفاده کرده و بتواند از ظرفیتهای ویژه بانوان در جهت رشد و اعتلای حوزه انتخابیه بهره ببرد

در ادامه سری مطالب مردم شاهرود چه نماینده ای می خواهند به این موضوع باید اشاره کرد که نماینده مورد اطمینان مردم کسی است که کت خود را روی دوش نگه دارد، آمده خدمت باشد، ساعت دستش نکند و هرجا، هر زمان و هر موقعی که نیاز بود حضور داشته باشد.

 


نظرات()       

مردم چه نماینده ای می خواهند؟(قسمت دوم)

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

غفلت از همه ظرفیت های جامعه به خصوص بانوان شاهرودی و میامی

در یادداشت قبل به این موضوع پرداختیم که مردم شاهرود از بین کاندیداهای آینده انتخابات مجلس نماینده ای می خواهند که در شهر ساکن باشد، وقت بگذراد، زن و بچه اش در همین شهر زیست و خرید کنند، مشکلاتش را بداند و  بداند که اجاره خانه در این خیابان و آن خیابان چند است و در یک کلام درکف جامعه باشند و مشکلات را لمس کنند.

این بار اما به دومین ویژگی نماینده ای که مردم می خواهند می پردازیم این ویژگی  هم موردی نیست به غیر از استفاده از تمام ظرفیت های جامعه به خصوص بانوان!

به خوبی می دانیم که بانوان در قاموس برخی تفکرات و گروه های سیاسی جایی ندارند.برای مثال یادداشت های متعددی نوشتیم که در آن ها به عدم حضور زنان در دفتر نماینده شاهرود و میامی به مثابه نمایندگی این نوع تفکر می پرداخت.

 


نظرات()       

مردم نماینده ای بومی و ساکن میخواهند

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

یکی از ویژگی هایی که مردم شاهرود در انتخابات پیش روی مجلس امید تحقق آن را دارند این است که نماینده منتخب مردم نه تنها صرفا اهل شاهرود بلکه ساکن شاهرود باشد خانواده اش در این شهر زندگی کنند و با تار و پور جامعه عجین باشد.

نماینده ای که خودش در تهران باشد، زندگی اش آنجا باشد و فرزندش کلا شاهرود را ندیده باشد چه دردی از این مردم را می فهمد که بخواهد برای آن درمانی بیندیشد؟

وقتی نماینده ای در شاهرود ساکن نیست قاعدتاً نمی تواند به خوبی با مشکلات آشنا باشد در نتیجه مجبور به رجوع به مشاوران و اهالی دفترش است .کسانی که ممکن است حقایق را آنگونه که نیست جلوه دهند.

نماینده ای که در شهری غیر شاهرود زندگی کرده باشد قطعا می داند مشکلات مردم به طور عمومی چیست اما نمی تواند کیفیت و کمیت مشکلات و جنس آن ها را بفهمد.

 


نظرات()       

یک قطره آب سرد کیمیایی در شاهرود

یک روزنامه نگار شاهرودی،

سال های پیش به خوبی به یاد داریم که آب سرد کن های متعددی در سطح شهر بودند آب سرد کن هایی که با زنجیرهای برنجی زرد رنگ کاسه ها و پیاله هایی که رویشان با خط ثلث زیبا اسماء الحسنی و ذکر نام حسین (ع) شده بود، آب گوارا را به جانمان می ریخت .

اما در سال های اخیر این آبسرد کن ها کجا رفته اند؟

تابستان جان فرسا به دلیل شرایط اقلیمی، گرم شدن کره زمین، گرد و خاک ناشی از تخریب شاهوار و بر هم خوردن اختلاف دمای روز و شب در شاهرود تشدید شده است 30 سال پیش کجا چنین گرمایی را در شاهرود سراغ داشتیم.


نظرات()       

یک شکایت دیگر از رکن چهارم دموکراسی و حرفهای نگفته!

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

بازهم شکایت از اصحاب رسانه در شاهرود؛ شهری که مسئولانش مدام صحبت های قشنگ می کنند اما در عمل طاقت انتقاد را هم ندارند.

 هاشمی فرماندار اسبق وقتی به شاهرود امد خویش را برادر خبرنگاران دانست و بیان داشت تا من هستم از هیچ خبرنگاری شکایت نمی شود حتی در موضوع منتسب به بانوی شاهرودی هم شکایتی مطرح نکرد اما او هم بالاخره ماهیت خویش را نشان داد و از یک خبرنگار شاهرودی شکایت کرد و رفت!

بجای اینکه پاسخ شائبه ها و انتقادات خبرنگاران داده شود از او شکایت می شود! جالب است که فرافکنی سبب می شود تا واقعیت ها کتمان شود.

 


نظرات()       

هزینه پارک بانان شاهرودی چه می شود؟

یک روزنامه نگار شاهرودی

در ادامه یادداشت های ترافیک و هسته مرکزی شهر این بار به مقوله پارک بانان شاهرودی می پردازیم .این طرح پس از آنکه شورای چهارم و شخص میرفانی دیدند که قادر به حل معضل ترافیک هسته مرکزی شهر نیستند  مطرح شد و در شورای ترافیک رای آورد.

 ابتدا قرار بود این طرح در فلکه مرکزی  ،میدان امام تا ابتدای شهربانی باشد و به ازای پارک در ساعت و زمانی معین مردم پول بدهند و به این ترتیب هزینه های آن صرف مسائل ترافیکی شود .

اما وقتی کار اجرا شد و نتیجه آن را مردم دیدند شگفتی جالبی پدید آمد این طرح نه تنها در میدان امام تا ابتدا شهربانی اجرا نشد بلکه امروز دیگر کمتر جایی از مرکز شهر است که پارک در آن رایگان باشد!

 


نظرات()       

وضعیت هنر استان سمنان نگران‌کننده است

یک روزنامه نگار شاهرودی:

یکبار دیگر کاهش اعتبارات فرهنگی سبب شد تا بازهم نگرانی‌ها درباره وضعیت عمومی هنر در استان سمنان مطرح شود. هنری که حال‌وروز خوشی ندارد و گویا قرار نیست بهتر هم شود.

بودجه فرهنگی سال‌به‌سال آب می‌رود امسال هم که به‌خصوص موضوع سیل استان‌های غربی و جنوب غرب مطرح شد گویا آب بیش از هرسال زیر بودجه زده و فشرده‌تر از هرسال است

بگذریم از اینکه دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به خاطر همین صرفه‌جویی آبونمان ماهانه نشریات مکتوب را لغو کرده‌اند گویی هزینه‌ای میلیاردی برایشان داشته اما مهم‌تر این است که امروز با این کاهش اعتبارات وضعیت هنر نیز نابسامان می‌شود.

برخی معتقد هستند اتفاقاً هنرمند از سوی دولت نباید حمایت شود چراکه هنر و تولیداتش رنگ و بوی ایدئولوژیک گرفته و به‌نوعی هدایت می‌شود که در اصل به‌نوعی خودسانسوری نیز بدل شده و هنرمند نمی‌تواند بگوید ۱۰۰ درصد یک اثر از آنِ من است


نظرات()       

وداع یک فرماندار دیگر با شاهرودیها

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

مردم شاهرود با یک فرماندار دیگر هم وداع کردند. فرمانداری که دارای ویژگی های مثبت بسیاری بود و البته در برخی موارد هم نتوانست عملکرد خوبی را داشته باشد اما در مجموع باید گفت اقداماتی که وی برای این شهرستان صورت داد قابل تقدیر است.

محمدی از همان روز اول نشان داد فرمانداری ستادی، رک گو، دور از فریبکاری و ریا و دروغ است آنجا که بتواند کاری را انجام دهد می گوید و انجا که نمی تواند خیر

برعکس فرماندار قبل که اگر یک جمع خانوادگی 40 نفره هم برگزار می شد در آن حضور می یافت و حداقل یکی دو وعده می داد!

 


نظرات()       

واکنش ها به یادداشت «ماجرای یک سکوت معنی دار در مرکز استان»

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

در روزهای گذشته یادداشتی در قیاس ارزش ریالی پروژه های هفته دولت شاهرود و سمنان منتشر شد که واکنش های فراوانی را در پی داشت و برعکس پیش بینی ها مرکز نشینان تمامیت خواه که از دو برابر بودن حجم اعتباری پروژه های هفته دولت نسبت به شاهرود خوشحال و البته ساکت بودند، یکباره به سخن آمدند.

جالب اینجاست که اگر وضعیت برعکس بود و مثلا شاهرود از لحاظ ریالی دوبرابر سمنان پروژه داشت صدایشان در می آمد حالا هم که پروژه های سمنان دوبرابر شاهرود است بازهم صدایشان در می آید.

یاد لطیفه شاهرودی می افتیم که از قدیم باب بود که می گفتند روزی مسابقات قهرمانی استان برگزار می شود و اخبار آن از سوی رسانه های سمنانی اینگونه مخابره می شود: اول تیم پرافتخار و قوی سمنان سوم شد، دوم تیم دامغان دوم شد آخر هم تیم شاهرود اول شد. بگذریم چرا که رسالت اینان جز در غر زنی نیست اما باید دو نکته را گوشزد کرد.

 


نظرات()       

نگاه به کدام تولید ؟

یک روزنامه نگار شاهرودی:

خبرگزاری بسیج شاهرود نوشت: حسینی شاهرودی گفت: در بحث مشاغل خانگی بیشترین توفیق حاصل شده و بیشترین ظرفیت هم هست مشروط به این‌که فقط به تولید نگاه نکنیم بلکه به پس از تولید هم نگاه کنیم.

حسینی این سخنان را در دیدار با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید زده است. صندوقی که رسالتش کارآفرینی است اما در فقدان زیرساخت های اشتغال در شرق استان سمنان ( و نه همه استان سمنان) امروزه کارکردی دیگر دارد.


نظرات()       

نظارت بهداشتی بر عرضه بستنی و آبمیوه

یک روزنامه نگار شاهرودی:

یکی از معضلات تابستان این است که خانواده نمی دانند از کجا باید بستنی و آبمیوه تهیه کنند و آیا این مراکز عرضه همگی شان استاندارد های بهداشتی را رعایت می کنند؟

همگان می دانند که نظارت شبکه بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، صنعت معدن وتجارت و ... نمی گذارد که واحد های عرضه بستنی تخلف کنند اما این در ظاهر است آیا در باطن هم چنین چیزی رخ می دهد ؟

اینکه بگوییم 100 درصد محصولات عرضه شده حتی در بهترین و معروف ترین بستنی فروشی های شهر شاهرود بهداشتی هستند به واقع دور از باور است و البته نظارت ها برای عده ای سفت و سخت تر می باشد