روایت یک پرسش ساده از نماینده شاهرود و میامی در مورد مدرک دکترایش

هراس از بازتولید کردان در شاهرود

یک روزنامه نگار شاهرودی

ماجرای کردان از وقایع جالب و عبرت آموز یک دهه اخیر سیاست ایران است. علی کردان، وزیر کشور دولت احمدی نژاد بود و پس از این که در مورد مدرک دکترایش ابهاماتی وارد شد، به دلیل جعل عنوان و کتمان حقیقت توسط مجلس شورای اسلامی استیضاح و برکنار شد. به دنبال این رخداد، واژه کردانیسم وارد ادبیات سیاسی ایران شد که کنایه به مسئولینی دارد که مدرک تحصیلی آنها جای تردید دارد.

این روزها خبری به گوش می‌رسد که دوباره ماجرای کردان و کردانیسم را در شاهرودبرای ما تداعی کرده است. اما ماجرا چیست؟


با جستجوی نام سید حسن حسینی در سایت خانه ملت می توان دریافت که وی دانشجوی  دکترای مهندسی سیستم هاست اما نکته مهم این است که درباره وی در ایام انتخابات گذشته ذکر شده بود دکترای مدیریت فرهنگی دارد.

گویا حسینی نماینده شاهرود و میامی در مجلس در سالی که اسفندماه آن نامش از صندوق بیرون آمد دانشجوی دکترای رشته مدیریت فرهنگی بوده اما انصراف داده و دوباره بهمن ماه 97 از یک دانشگاه نظامی در تهران به واسطه قرابت با یکی از موثران شاهرودی پذیرش می شود.

 


نظرات()       

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود

سرویس سیاسی

اداره کل راه پس از هفت دهه از شاهرود رفت.داغی که حالا حالا جای آن پر نمی شود داغی که بر دل ها نشست تا میراث ده ها انسان شریف که برای ماندنش تلاش کردند، خون دل ها خوردند و جان کندند، فراموش شود.

بزرگانی از نخستین مدیر کل تا بزرگترین مسئولان و نمایندگان و موثران شهرستان شاهرود

کسانی که امروز دل هایشان خون است دل هایشان خون است چرا که اداره کل 70 ساله دو دستی تقدیم مرکز نشینان پرخواسته شد مرکز نشینانی که به همین اداره کل هم بسنده نمی کنند و دندان تیزشان برای همه چیز می درخشد.

مرکز نشینانی که بازی را خوب بلدند و اگر بدانند در آن باختی وجود دارد هرگز واردش نمی شوند.نظرات()       

پیام تشکر شورای اسلامی ودهیاری دهستان طرود

جناب آقای دکتر آرین

مدیریت محترم سازمان مردم نهاد آوای اسفند شاهرود 

          

   سلام علیکم 

   

بدینوسیله به مصداق حدیث شریف ...من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق اززحمات شما درخدمت رسانی دندانپزشکی ،پزشکی وپیراپزشکی یکروزه به مردم منطقه طرودصمیمانه سپاسگزاریم ،توفیقات روزافزون شما وهمکاران گرامیتان را درکلیه امور زندگی ازایزدمنان خواستاریم.

 

 روابط عمومی شورای اسلامی ودهیاری روستای هدف گردشگری طرودنظرات()       

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی

سرویس اجتماعی

طرح بزرگ یک روزه رایگان دندانپزشکی سازمان مردم نهاد آوای اسفند در هفدهمین برنامه در روستاهای طرود، سطوه، بیدستان،مهدی آباد بخش مرکزی شهرستان شاهرود برگزار شد.

روستاهایی که در زمره کم برخوردار ترین مناطق شهرستان شاهرود و استان سمنان هستند بار دیگر میزبان کاروان امید بودند کاروانی که آوای اسفند با همکاری علوم پزشکی شاهرود بانیان آن بودند.

راه پر پیخ و خم و دور و دراز طرود یاد آور رنج مردم و دور افتادگی شان از مرکز شهرستان است ... کیلومتر خودرو عدد 120 را باید نشان دهد تا به ورودی روستای طرود رسید. دروازه دوم کویر راهی به سوی فلات مرکزی، اصفهان و یزد.

آنقدر دور است که باور اینکه در شهرستان شاهرود باشد کمی دشوار می نماید هنوز 60 کیلومتری از مسیر دور نشده ای که یکباره طوفان شن خبر از ورود به دروازه کویر می دهد، ابتدا لجنه و سپس چاه جام.

گرمای تابستان هم مزید بر علت می شود اینجا اگر عاشق نباشی کم می آوری ... اگر دلت مثل آسمان کویر و چون این ریزه شن های غلتان، ناب نباشد کم می آوری ... باید اینجا همراه آسمان شوی تا دلت به بلندای کویر شود.


نظرات()       

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

هفته پیش عکسی در فضای مجازی از حسینی شاهرودی منتشر شد که همراه استاندار سمنان، معاون وی و فرماندار شاهرود در جلسه ای با وزیر درباره بوکسیت شاهوار و مسائل دیگر بحث می کردند.

اما چرا وزیر در این عکس ها نیست؟حقیقت این نشست چیست؟

چرا وزیر در عکس نیست و حسینی شاهرودی در یک شوآف دارد بر سر چه کسی فریاد می زند و چرا استاندار و معاونان وی همگی به میز نگاه می کنند ؟

در این جستار حقیقتی را برملا می کنیم تا مردم در کنار شوآف حسینی بدانند که چرا معدن بوکسیت از طریق کاملی رئیس صنعت معدن شاهرود تعطیل شد و حکم تعطیلی موقت  نیز در سست ترین حالت امضا شده است.

هفته گذشته حسینی به همراه استاندار و معاونان وی به دیدار وزیر صنعت معدن می روند و بعد از معطلی برای ورود به داخل دفتر وزیر، تنها۱۰ دقیقه پس از شنیدن سخنان آن ها تلفن وزیر زنگ می خورد و از اتاق بیرون می رود.

۵ دقیقه،۱۰ دقیقه می گذرد و وزیر باز نمی گردد
نظرات()       

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی

سرویس سیاسی

پس از تفکیک اداره کل 70 ساله راه در شاهرود و رفتن آن به سمنان مغز متفکر متصل به لابی های قدرت در مرکز استان فاز دوم نقشه خود را خیلی زود آغاز کرده و قصد دارند به نفع همتی در آستانه انتخابات آخرین ضربه را هم به شاهرود و شرق استان بزنند.

این بار اما چنگال لابی گران بر حمل و نقل و پایانه ها گره خورده است.

اما بی تفاوتی مسئولان شهرستانی و بالاخص نماینده شاهرود سبب شده تا مرکز نشینان سمنانی هرچه می خواهند کنند و در خفا ببرند و بدوزند و تصمیم بگیرند و مدیرکل حمل و نقل جاده ای که میزش برای او از همه چیز مهمتر است قطعاً طرف این لابی را می گیرد تا مدیریتش تداوم یابد.


از او نباید انتظار داشت که در برابر حرف ناحق بایستد اما این انتظار بیجا نیست که اگر نمی تواند حداقل


نظرات()       

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد

سرویس اجتماعی

 

خبر خوش تعطیلی شاهوار در هفته گذشته جان مان را تازه کرد اما در این خبر نکته ای نهفته است که نمی توان آن را نادیده گرفت این همان موضوعی است که باید درباره اش هشدار داد تا دچار بازی های سیاسی نشد.

۱-  تعطیلی شاهوار توسط کاملی رئیس صنعت معدن شاهرود یعنی پائین ترین رتبه ممکنه صادر شده است در صورتی که می توانست توسط مدیر کل، معاون مدیرکل و ... باشد اما نشد تا سست ترین دستور ممکنه داده شود این قطعاً به نوعی هوای معدن را هم داشتن است.

۲-  دستور موقت است و نوشته شده تا زمان رعایت تعهدات! یعنی به راحتی می توان چیز هایی را صوری و ظاهری سرهم کرد و گفت این معدن نکات را رعایت کرده و چون دستور سست است سریعاً ملقی می شود.

۳-  به معدن مهلت داده شده تا کار خود را تعطیل کند اما محل را ترک نکرده و در آن درختکاری و تثبیت خاک و .... کند که روزگاری بتواند بازگردد.

۴- تخریب ها وحشتناک هستند و اصلا امکان بازگشتشان به حالت اول نیست در نتیجه هر نوع انجام تعهد و بازگشت معدن قطعاً سیاسی و یا با لابی بازی می باشد.

بهترین حالت اما برای تعطیلی معدن چه بود ؟نظرات()       

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!

رضا آرین

مدتی است که در فضای رسانه های مجازی شهر بحثی مطرح است که افراد غیر شاهرودی مقیم این شهرستان، دلسوز منافع شهرستان نبوده و حق اظهار نظر در مورد مسائل و مشکلات شاهرود را ندارند. آیا به راستی اینگونه است؟

امیر مؤمنان می فرماید: نگاه نکن چه کسی سخن می گوید بلکه ببین چه می گوید.

در اوایل انقلاب و در فضای آن روزها نیز بحث مهمی در کشور در گرفته بود. تخصص مهمتر است یا تعهد؟

بسیاری معتقد بودند که متخصصان آن روزها اکثرا تحصیل کرده غرب و از عمال رژیم پهلوی هستند و کشور اکنون نیاز به تعهد دارد لذا باید تمامی آنها حذف شوند و تا جایی پیش رفتند که صحبت از انحلال ارتش نمودند.

شهید چمران جمله جالبی در این زمینه بیان نمود: "من هم می‌گویم که تعهد مهمتر از تخصص است اما اگر کسی کاری را بدون تخصص قبول کند، تقوا(تعهد) ندارد"

 


نظرات()       

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن

سرویس اقتصادی

به طرز باور نکردنی اداراتی در شاهرود هستند که پس از زمان کاری نیز وسایل سرمایشی و برودتی خود مانند اسپیلت را خاموش نمی کنند! باورش به شدت کار دشواری است اما چنین چیزی وجود دارد.

طبق آمار اداره برق سمنان پرمصرف ترین استان کشور به نسبت جمعیت است یکی از دلایل آن اما وسایل برودتی در ادارات، روشن بودن چراغ بانک ها تا صبح، روشن بودن چراغ های تیرهای برق خیابان در روز و البته بی توجهی مردم است.

درباره مورد آخر نمی توان کاری کرد چرا که اگر مردم قرار بود صرفه جویی کنند و فرهنگ سازی ها جواب بدهد، شاهد این همه هدر رفت آب و شستشوی اتوموبیل و حیاط و نمای خانه نبودیم اما موارد بعدی را حداقل می توان درست کرد راه حل اما .. جبر و دستور می باشد.
نظرات()       

شلیک به قلب آموزش های هنری

سرویس فرهنگی

بازهم یک اقدام از سوی تصدیان هنر شاهرود جانم را آتش زد. چند روز پیش آگهی برگزاری یک کارگاه آموزشی بازیگری را  دیدم که در رزومه مدرس آن نوشته شده بود کارگردان دو تئاتر محبوب کودکان!

یادم آمد که تعریف کارگاه از سوی آقایان با تعریف کارگاه که ما می دانیم چقدر متفاوت است . کارگاه یعنی افرادی که در آن حاضر هستند از یک سطح و دانشی از هنر و یا هر حیطه دیگری قرار دارند و حال در کارگاه علمی دانششان را به بوته آزمایش می گذارند تا به بینش برسند.

اما کارگاهی که مدرسش خود قامتی به اندازه شاهرود هم حتی ندارد چطور می خواهد دانش بچه های مستعد مردم را به بینش هنری بدل سازد؟

 یاد استانیسلاوسکی افتادم.استاد برجسته تئاتر و در زمره نوآور ترین مدرسان حوزه هنر های نمایشی که صاحب سبک بود و سپس کارگاه آموزشی برگزار می کرد. کارگاهی که در آن استادش از حداقل ها بهره مند است نه اینکه خودش معلوم نیست اصلا چه جایگاهی در هنر این استان دارد!

اگر کلاس آموزشی برگزار می شد هیچگاه قلم به دست نمی گرفتم اما واژه کارگاه متفاوت است.

 کارگاه با بینش سر و کار دارد.

 


نظرات()       

امان از بی فرهنگی

سرویس فرهنگی

وقتی کتاب خلقیات ما ایرانیان جمال زاده را می خوانید با وجود گذشت 50 سال از چاپ انگار گویا همین امروز منتشر شده است در این کتاب استاد سعی کرده تا به صفات پسندیده و البته نادرست ایرانیان بپردازد از تلافی و انکار و تجاهل و تغافل تا کنجکاوی و تجسس و حتی خوب هایشان مثل مهمان نوازی و دیگر صفات بارز ایرانیان.

بماند که عجب جامعه استخوان داری هستیم که 50 سال بی تغییر و با یک فرمان می تازیم که البته بحث آن در این مجال هم نمی گنجد اما امروز می خواهیم بگوییم که بالاخره از ما است که بر ما است یا نه این جمله تاریخی و معروف در ایران صدق نمی کند.

شامگاه گذشته برای رفتن به خانه به فلکه آمدم تا سوار تاکسی شوم از راننده که دو جای خالی داشت پرسیدم شهرک البرز و گفت بله تا آمدم بنشینم دو زن دوان دوان آمدند و بی توجه به من که دستم هنوز بر دستگیره تاکسی بود فریاد زدند مهدیه و راننده که دید دو نفر هستند و مسافرانش تکمیل می شود به من گفت البرز نمی روم!

 


نظرات()       

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!

سرویس اجتماعی

محیط زیستی ها همیشه از سوی مسئولان به تندروی و ایستادن در برابر طرح های توسعه ای اقتصادی متهم می شوند اما این اتهامی به واقع ناجوانمردانه است.

مسئولان اگر جواب همین یک سوال را بدهند ما به آن ها حق می دهیم که درباره محیط زیستی ها چنین فکر کنند و آن اینکه چرا همه برای اجرای طرح هایی مانند اجاره تپال برای شکار، بوکسیت تاش، جاده ابر، جاده بیارجمند-بردسکن و ... درست بر مناطق محیط زیستی که میراث بشر هستند دست می گذارید؟

مگر با توسعه شهرک صنعتی کسی مخالفت می کند؟ مگر محیط زیستی ها بیمار هستند که به توسعه شهری به سمت شرق و غرب اعتراض کنند؟ مگر بیخود و بی جهت هم صدای کسی در می آید؟

اما توقع نداشته باشید که جنگل هیرکانی ابر با سه میلیون و 300 هزار سال را آسفالت کنید و کسی صدایش در نیاید.

 


نظرات()       

راه نجات محیط زیست

رضا آرین

حفظ محیط زیست از مسائل مهم جوامع بشری در قرن حاضر است. امروزه بشر به اهمیت این مهم دست یافته و روزی نیست که در رسانه ها راجع به آن صحبت نشود. جمله معروفی وجود دارد که می گوید: ما تنها یک زمین برای زیستن داریم پس مراقب آن باشیم.

در جوامع پیشرفته، توجه به این مساله مهم اهمیت بیشتری دارد بطوریکه احزاب طرفدار محیط زیست که معروف به احزاب سبز هستند وارد عرصه رقابت های سیاسی نیز شده و با کسب رای مردم و دستیابی به کرسی های پارلمان، در مسیر اهداف خود حرکت می کنند اما شرایط در کشور های در حال توسعه نظیر کشور ما متفاوت است

در ایران بارها محیط زیست به بهانه توسعه صنعتی، اشتغال و کار آفرینی قربانی اهداف سیاسیون شده و این قصه پر غصه سر دراز دارد. هیچگاه توجه نشده که آسیب به محیط زیست در درازمدت خود را نشان می دهد و بهای آن برای مردم بسیار بیشتر از منافع زودگذر توسعه صنعتی غیر اصولی است.

دردناک آنکه گاه همین منافع زودگذر هم حاصل نمی شود و تنها نمایش های تبلیغاتی برخی سیاسیون برای کسب آراء مردم در زمان انتخابات هاست.

بعنوان مثال،


نظرات()       

درود بر غیرت مردم ابر

سرویس فرهنگی

در طی هقته گذشته مردم روستای ابر شاهرود در اعتراض به آنچه آسفالت جنگل ابر بیان شده تجمع و طوماری را امضا کردند که در حمایت از این کار باید گفت درود بر غیرت این مردم.

درود بر مردم ابر که به همت مردم تکیه کردند نه چند صباحی حمایت پوشالی برخی سیاست مداران و مسئولانی که امروز هستند و فردا ممکن نیست کجای ایران باشند.

درود بر مردم ابر که بر غیرت مردم تکیه کردند نه نماینده ای که خود و خانواده اش در شاهرود زندگی نمی کردند ،هم اکنون هم نمی کنند و پس از دوران نمایندگی هم نمی کنند تا برایشان مهم نباشد چه بر شاهوار و ابر و ... می آید.

 


نظرات()       

منافع شاهرود و میامی قابل معامله  نیست

 

رضا آرین

در ماههای اخیر و با گسترش مطالبه گری از مسئولین شهرستان و استان بابت خواسته ها و منافع مردم شهرستان های شاهرود و میامی ، سخنان زیادی از سوی نزدیکان این مسئولان شنیده شده است.

این افراد ترجیح داده اند بجای پاسخگویی به مطالباتی که از سوی جمعی از شهروندان مطرح می شود و تلاش برای حل مشکلات مردم، توپ را در زمین مطالبه گران انداخته و یا به آنها انگ فعالیت های انتخاباتی بزنند و یا آنها را تنگ نظر خوانده و بیان کرده اند کسانی این مطالبات را مطرح می کنند که یا شاهرودی نیستند و یا توان دیدن پیشرفت های شاهرود را ندارند. حال دقیقا از کدام پیشرفت سخن می گویند که مردم آنها را نمی بینند بماند!

نکته اینجاست که آنچه به عنوان مطالبه گری طرح شده است دقیقا منافع مردم شاهرود و میامی است و این مطالبات و خواست ها جای هیچگونه مماشات و معامله کردن بر سر آنها را ندارد.

اگر از حفظ جنگل ابر سخن می گوییم، بخاطر تخریب نماینده در آستانه انتخابات نیست بلکه به این دلیل است که منافع شاهرود و میامی جای سکوت و  معامله کردن ندارد.

 


نظرات()       

نگاه به کدام تولید ؟

سرویس اقتصادی

خبرگزاری بسیج شاهرود نوشت: حسینی شاهرودی گفت: در بحث مشاغل خانگی بیشترین توفیق حاصل شده و بیشترین ظرفیت هم هست مشروط به این‌که فقط به تولید نگاه نکنیم بلکه به پس از تولید هم نگاه کنیم.

حسینی شاهرودی این سخنان را در دیدار با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید زده است صندوقی که رسالتش کارآفرینی است اما در فقدان زیرساخت های اشتغال در شرق استان سمنان ( و نه همه استان سمنان) امروزه کارکردی دیگر دارد.

این صندوق امروزه بیکاران شرق استان سمنان را گرفته و با ارائه وام آنها را به بیکار بدهکار تبدیل می کند چرا که نه زنجیره تولید در شرق استان سمنان مهیا است و نه بازاری برای تولیدات و در وهله بعد اصلاً زیرساختی هم در این منطقه وجود ندارد.

برای پس از تولید(به قول آقای حسینی) در شرق استان سمنان چه اقداماتی صورت گرفته است؟نظرات()       

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!

 

سرویس اقتصادی

یکی از مسئوولان جند روز پیش عنوان کرد: میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است در صورتی که باید به ایشان گفت جناب آقای مسئول، میامی محروم نیست میامی را محروم نگه داشته اند.

 این مقام مسئول در حالی می گوید میامی محروم است که گویا نمی داند از ده معدن فلزی استان 8 تا در میامی است

از 42 نوع ماده معدنی موجود در استان سمنان 38 تا در میامی یافت می شود

و بزرگترین کاروانسرای سالم و دست نخورده شمال شرق ایران در میامی است.

 مسئول محترم  در حالی این حرف را می زند که امروز در روستاهای فرومد مردم با خاک انداز و فرغون کانی فلزی جمع می کنند و می فروشند

مس عباس آباد غنی ترین معدن شمالشرق ایران است و از آلمان هم اکنون دو سرمایه گذار در میامی در حال کار است

مسئول محترم در حالی این حرف را می زند که میامی روی معدنی از پول خوابیده است اما عزمی برای توسعه آن نیست

 


نظرات()       

یک طرح عالی و یک ایراد  اساسی

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

روز گذشته طرح بسیار عالی کتابخوانی در پاک های شهدای محراب و کودک آغاز به کار کرد. کلبه کتاب با همکاری شهرداری و کتابخانه های عمومی و ارشاد اسلامی طرحی بسیار بسیار عالی است که مردم را با کتاب آشنا می کند اما یک ایراد و یک نکته در این طرح بسیار مشهود است.

روز گذشته سری به این کتابخانه های سیار در پارک کودک زدم و به واقع جانم را در آتش دیدم ... کتاب ها به گونه ای هستند که انگار مشتی کتاب بیخودی در اداره کتابخانه های عمومی و ارشاد خاک می خورده و مانده بودند با ان ها چه کنند گفتند بیائید به این کتابخانه اهدا کنیم.

از طرف دیگر در انتخاب کتاب ها به هیچ وجه سلیقه مردم در نظر گرفته نشده و حتی یک رمان هم در آنها نبود کتاب های شعر صرفا و صرفا با موضوعات مذهبی هستند و داستان ها فقط و فقط در رابطه با دفاع مقدس

 


نظرات()       

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

خبر شوکه آور بود یعقوبیان شهردار بسطام بعد از شش سال استعفا داد. اما همه ماجرا هیچگاه به مردم بیان نشده است به خصوص رد پای شورای پنجم در این ماجرا.

بدون شک باید پذیرفت که یعقوبیان در بسطام تحول ایجاد کرد تا جایی که زمان شهرداری میرفانی در شاهرود حتی بسطام به رخ شهرداری شاهرود با میلیارد ها تومان اعتبار کشیده می شد.

گلکاری، رنگ آمیزی، اصلاح هندسی، نشاط و میدان های جدید و تمام آنچه مردم شهر نیاز داشتند تا رنگ و لعاب به شهر بسطام هدیه شود در مدیریت یعقوبیان بود.

مهندس جوان و خوش فکر بومی که امروز جز مردم شهر بسطام کسی از بابت استعفایش متضرر نمی شود. استعفایی که خروجی فاجعه بار شورای پنجم بود.

برای بررسی استعفای یعقوبیان اما باید کمی به عقب برویم زمان شورای چهارم و انتخاباتی که قرار بود شورای پنجم با آن روی کار بیاید رای قاطع نه مردم به برخی چهره ها که خودشان را مالک بسطام می دانستند و در همه چیز دخالت می کردند ...

 


نظرات()       

همتی باز هم تریبون گرفت!!!

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

 

نماینده سمنان در هفته گذشته بین نماز جمعه سمنان حاضر شد و با وجود اینکه نماز جمعه یک سخنران داشت و ان هم مدیرکل جدید بازرسی استان سمنان بود تا برای مردم سخنرانی کند در حرکتی عجیب او نیز سخنرانی کرد تا به مردم گزارش عملکرد بدهد.

 

اوج بدسلیقگی شورای اقامه نماز جمعه که تریبون را در سال انتخابات به نماینده ای می دهد که خودش نامزد است! حال آنکه در این سه سال آقای همتی چرا از نماز جمعه غافل بود! و یکباره امروز تریبون نماز جمعه برایشان مهم شد.

هیچ نماینده ای بدش نمی آید که تریبون نماز جمعه را برای دفاع از کارهایش به او بدهند.

همین چندی پیش حسینی نماینده شاهرود هم برای اداره کل راه از تریبون نماز جمعه سوء استفاده کرد


نظرات()       

وقتی کسی استعفا نمی دهد!

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

به این خبر دقت کنید: مدیرکل مسکن و شهرسازی شرق استان سمنان در نشست کمیسیون مسکن شهرستان شاهرود می گوید: ۹ شرکت‌ مرتبط با مسکن مهر شاهرود دارای پرونده حقوقی هستند منبع خبر خبرگزاری مهر است

اما نکته کجاست! کلا 13 شرکت در مسکن مهر شاهرود از زمان احمدی نژاد آغاز به کار کردند که 9تایشان یعنی 75 درصد به مشکل حقوقی خورده اند.

ابتدا این را باید گفت که اگر این امر فاجعه سوء مدیریتی نیست پس چه نام دارد؟ و نکته بعد اینکه آیا روا نیست اداره مسکن و شهرسازی شاهرود را با خاطر همین یک فقره سوء مدیریت از صدر تا ذیل اخراج کرد!! اداره ای که مدیرکلش در استان سمنان فاسد از آب در آمد و اخراج شد اما باقی متخلفان در این اداره ماندند تا همان ها با همان سیستم امروز کار کنند.

اما موضوع چیست؟


نظرات()       

مرگ برای همسایه

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

آدم چیزهایی می بیند که نمیداند بخندد یا گریه کند؟ برای شما هم شاید پیش آمده باشد. امروز یکی از آن روزها است که نفهمیدیم بخندیم یا گریه کنیم اما موضوع از چه قرار است...

چندی پیش و در پی طرح برخی انتقادات جدی به عملکرد نماینده شاهرود و میامی در مجلس درباره اداره کل راه و عدم ایجاد کار عمرانی جدی در شرق استان سمنان نزدیکان دفتر حسینی بحث شاهرودی و غیر

شاهرودی را مطرح کردند.

این ها اعلام می داشتند که اگر کسی شاهرود به دنیا نیامده و یا اصطلاحاً شماره ملی اش مال شاهرود نباشد نباید اصلا اظهار نظر کند حال انکه عمری در شاهرود زندگی کرده باشد و از خود این افراد شاهرود را بهتر بشناسد. گو اینکه تمام چهره های مطرح سیاسی، علمی، اقتصادی، پزشکان و ... شاهرودی متولد همین شهر هستند!

 


نظرات()       

چرا عاقل کند کاری؟

 یک روزنامه نگار شاهرودی

 دیروز مهر نوشت: معاون استاندار سمنان ساعات کاری ادارات را دوباره به حالت اول برگرداند این در حالی است که مصرف برق در اجرای این طرح به اذعان موسوی زاده مدیر انتقال برق استان سمنان فقط دو درصد با اجرای این طرح کاهش یافت در نتیجه طرح شکست خورد و ساعات کار ادارات به حالت سابق بازگشت.

 اما سوال اساسی اینجاست که با تمام شدن دولت احمدی نژاد مگر قرار نبود دیگر از طرح های خلق الساعه بی کارشناسی فرار کنیم؟

 چرا باز مسئولان گرفتار این طرح ها هستند که جنبه آزمون و خطا دارند؟

معاونت توسعه انسانی طرحی را اجرا می کند پیش از آنکه برآورد تقریبی، کارشناسی، تحقیق و بررسی آن را صورت دهد!!

 


نظرات()       

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد 

طرح بزرگ یک روزه رایگان دندانپزشکی،پزشکی و پیراپزشکی سازمان مردم نهاد آوای اسفند در شانزدهمین برنامه از زمان تاسیس خود مهمان روستاهای زمان آباد، رضاآباد، صالح آباد، احمدآباد، گرماب، تلخاب، حجاج، برم ،فریدر، باغستان، عشقوان، نووه، کاریز،کلاته ری، فرینو ، جعفرآباد، زیور، تقمر و اسب کشان بخش بیارجمند شهرستان شاهرود بود.

روستاهایی که خیلی از مردم حتی نامشان را نمی دانند روستاهایی با جمعیتی 10یا 20 نفر که با دشواری های فراوان در آن زیست می کنند. روستاهایی غالباً بدون آب، برق و گاز روستاهایی که در آن ها دل های تپنده فراوانی وجود دارد که قدرشان را کسی نمی داند.

چه زیبا مردمانی هستند میزبانان کاروان پزشکی آوای اسفند؛ وعده گاه اما زمان آباد است روستای مرکزی بخش بیارجمند. چند نفری به استقبال می آیند صبح آفتابی آخرهای بهار 98 آنجا که در کویر، زمین و آسمان به هم پیوند می خورند و با نخ آفتاب به هم دوخته می شوند.

تا چشم کار می کند بیابان، کویر و کوهستان است اینجا از سرسبزی خبری نیست اما مردمش تا بخواهی سبز هستند. اینجا در خاک مردم ریشه دارند، غنا دارند، معرفت دارند و در کلبه هایشان مهمان نوازی قسمت می کنند. اینجا بیارجمند است.نظرات()       

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود

یک روزنامه نگار شاهرودی

تشکل های زیست محیطی شهرستان شاهرود به واقع دلی صاف و هیچ قصدی جز خدمت به مردم ندارند در مرام نامه شان عنوان شده که به دور از کار سیاسی فقط منافع شهرستان شاهرود را می خواهند و در ازایش با کسی شوخی ندارند.

اما بسیاری این نهاد ها مانند جمعیت دیده بان طبیعت دیگر زیادی با سیاست کار ندارند تا جایی که به نوعی ساده گری از سوی آن ها بدل شده است به عبارت دیگر آن ها نمی دانند باید در چه برهه ای در زمین چه کسی بازی نکنند و در چه برهه ای در زمین چه کسی بازی کنند.

در ماجرای جنگل ابر یکبار این سمن های عزیز که جایگاه ویژه ای در قلب ما دارند و ما امروز فقط یک نقد کوچک بر آن ها می کنیم ان هم دلسوزانه، دیدند که تکیه بر مردم چقدر نتیجه داد و این مردم بودند که جنگل را نجات دادند نه نماینده و مسئولین

اما در بوکسیت چرا این رویه را پیش نگرفتند؟

 چرا که در این سادگی و عدم شناخت فضا، متاسفانه بازی خوردند.


 


نظرات()       

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد.

 

در پی شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس ،حکم برائت و منع تعقیب مسئول هفته نامه پارسیای قومس صادر شد.

 

این شکایت در سال گذشته ،پیرامون انتقادات و شفاف سازی این روزنامه نگار شاهرودی در مورد اقدام نماینده در انتقال اداره کل راه و ترابری استان از شاهرود به سمنان و درج مطلبی تحت عنوان «مطالبه گری و فرهنگی که به انحراف می رود» صورت گرفت.

به نظر میرسد هدف از این شکایت محدود کردن فضای نقد و فشار به روزنامه نگاران در عدم پرداختن به مطالبات به حق مردم شهرستانهای شاهرود و میامی از نماینده بوده است.

این نوع از رفتارها در محدود کردن و شکستن قلمهای منتقدین روزنامه نگار بر خلاف قانون مطبوعات بوده و ظاهرا برخی مسئولین شهرستان تمام عزم خود را به کار بسته اند تا آخرین میخها را بر تابوت روزنامه نگاری مستقل بکوبند.