نظرات()   
   

شهرشاهرود نه دیگر جان دارد نه آب و هوا

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

هر دم از این باغ گویا قرار است خبری برسد! تپال شاهرود در این سالها با چالش های فراوانی روبرو بوده تا جایی که این سوال در ذهن مخاطب متبادر می شود که آیا محیط زیست قرار است چوب حراج به این سرمایه مردم شاهرود بزند؟

یک روز  تپال را شکار آزاد اعلام می کنند، روز دیگر می خواهند آن را به بخش خصوصی واگذار کنند تا در آن منطقه شکار آزاد راه اندازی شود. روزی دیگر خبر اعطای مجوز شهرک صنعتی در آن می آید !

آقایان تپال چه چیزی دارد که از آن خسته شده و می خواهید چوب حراج تان را به آن بزنید؟

بی لیاقتی مدیرکل سابق محیط زیست استان سمنان که امروز البته دارد به سزای اعمالش می رسد تا جایی بود که کم کم دوستداران محیط زیست و دوست داران شهر شاهرود دست به دعا برداشته بودند تا بلکه او از این اداره کل برود!

 


نظرات()       

وقتی اولویت ها در شاهرودگم می شوند و مانع تراشی برای دوچرخه سواری بانوان به اولویت اول بدل میشود!

 

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

این روزها در حالی دوچرخه سواری بانوان دغدغه برخی شده که گویا اولویت ها برای این گروه قلیل از جامعه گم شده و چشمشان را روی مسائل بزرگتری بسته اند...

خیلی وقت ها شده که با خود گفته ایم از دلواپسان نباید انتظار داشت تا منطقی فکر کنند چرا که در درون آن ها چیزی نهفته که به صورت خودکار آن ها را به واکنش وا می دارد اما معلوم نیست چرا این چیز فقط درباره بانوان و دوچرخه سواری و چند لاخ موی شان اتوماتیک بیرون می زند و درباره سایر مسائل کاملاً ساکت هستند.

دو سال پیش مدیرکل شاهرودی با اختلاسی که کرد حیثیت تمام مردم شهر شاهرود را بر باد داد به گونه ای که هر چه روزنامه نگاران درباره سهم مدیریتی شاهرود از ادارات کل حرف می زدند به یکباره خنثی شد .آقای مدیرکلی که تخلفش سبب شد تا دهان همه مطالبه گران سهم مدیریتی برای شاهرود بسته شود .اما موضوع اینجا است که دلواپسان دوچرخه سواری بانوان آن زمان کجا بودند که حیثیت یک شهرستان در استان سمنان بر باد رفت؟ آنجا چرا رگ گردن هایشان باد نکرد؟

 


نظرات()       

آقایان از کالپوش چه خبر؟

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

 

یکی از جنبه های منفی مدیریت در استان سمنان و طبیعتاً شرق استان پرهیز از برخی واژگان است نام هایی چون تجمع، بحران، تجاوز و ... که مدیران آن ها را در زمره آخرین کلماتی می دانند که دوست دارند بشنوند اما این حس را متاسفانه به جامعه نیز منتقل می کنند تا جایی که باید از خودمان بپرسیم دیگر قرار است چه اتفاقی در کالپوش بیفتد که ما آن را بحران بنامیم.

مگر تخریب یک سوم خانه های مردم در حسین آباد و در معرض تخریب قرار گرفتن 360 واحد مسکونی در یک روستای کوچک چیزی جز بحران است که مسئولان از به کار بردن نام آن هراس دارند این سانسور سبب شده تا کالپوشی ها نتوانند آنچنان که باید و شاید توجه نشریات و رسانه های کشوری، مسئولان بالادستی و وزارت خانه ها را جلب کنند.

اما آقایان واقعا از کالپوش چه خبر؟

اگر فرض کنیم این اتفاق در یک شهری چون تهران می افتاد چطور ؟ 


نظرات()       

گزارشی از اقدامات موسسه مردم نهاد آوای اسفند

از روزی که سازمان مردم نهاد آوای اسفند موجودیت خود را رسماً آغاز کرد تا کنون هنوز سه ماه نگذشته اما اقدامات این سازمان توانسته تا حدود زیادی در شناساندن آن در سطح شهرستان های شاهرود و میامی تاثیرگذار باشد تا جایی که این روزها کمتر کسی است که در فضاهای اجتماعی شهرستان فعالیت داشته باشد اما نام این سازمان را نشنیده باشد.

آوای اسفند اما با هدف انجام اقدامات اجتماعی و عام المنفعه در سایه همراهی مردمی و اعتمادی که همانا داشته اصلی و سرمایه آن محسوب می شود دست به اقداماتی زده که در ادامه به آنها می پردازیم تا به مردم خوب شاهرود اعلام کنیم در ارائه گزارش عملکرد تک تک اقدامات انجام شده بر سر قولمان هستیم.

1-ویژه برنامه روز زن: ویژه برنامه روز زن در روزهای پایانی زمستان 97 در حالی به همت سازمان مردم نهاد آوای اسفند برگزار شد که تهیه صد ها شاخه گل و توزیع آن در بین بانوان شاهرودی به سبب قدردانی از تمام خدمات و زحمات آنها محور اصلی برنامه بود.


نظرات()       

روستای ابر مهمان کاروان سازمان مردم نهاد آوای اسفند شد

روستای ابر از توابع بخش بسطام شهرستان شاهرود پذیرای کاروان دندانپزشکی،پزشکی و پیراپزشکی آوای اسفند بود. کاروانی که با هدف خدمت به مردم روستاهای شهرستان شاهرود چند صباحی است طرح اعزام تیم های پزشکی و پیراپزشکی را دنبال می کند.

آوای اسفند سازمان مردم نهادی است که با وجود تازه تاسیس شدنش اما توانسته جایگاه خود را با اقداماتی که صورت داده بین مردم به دست آورد این بار اما مردم روستای ابر میزبان کاروان سازمان مردم نهاد آوای اسفند بود.

روز جمعه بهاری پیچ و خم های جاده ابر و هوای مطبوعش به کاروانی سلام می کند که یک بغل امید و مهربانی را برای مردم روستای ابر به ارمغان آورده است وقتی ماشین ها از راه می رسند چند نفری دورشان جمع می شوند هماهنگی های لازم صورت گرفته و کم کم پزشکان و پیراپزشکان در قالب تیم پزشکی می رسند.


نظرات()       

کدام مدیرکل برای استانداری سمنان ملاک می باشد؟

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

وقتی زمزمه های جدا سازی اداره کل راه از شاهرود به سمنان مطرح شد یکی از مسائلی که مدام به حسینی نماینده شاهرود و میامی گفته می شد اما او باور نداشت این بود که پس از این جد اسازی در مرکز استان اگر جلساتی برگزار شود دیگر کسی از مدیرکل راه شرق استان حتی دعوت هم نخواهد کرد! اما او معتقد بود خیر این گونه نیست.

اما باید گفت آقای حسینی متاسفانه همینطور است و اگر استانداری جلسه ای در باره شاهرود و میامی داشت عمیدی در آن حضور خواهد یافت و اگر جلسه جنبه استانی داشت قطعاً جعفریان برای استانداری به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان مطرح می باشد و وجاهت دارد. شاید استانداری سعی کند که دو سه باری هم این رویه را به عنوان یک شوی تبلیغاتی رعایت کند اما چند ماه دیگر به طور کل خبری از مدیرکل شرق استان سمنان در جلسات استانداری نخواهد بود این سخنی بود که همان زمان بنده بیان کردم اما امروز به این نتیجه رسیدیم! و چقدر زود!


نظرات()       

قهرمان واقعی این روزهای شاهرود را بهتر بشناسیم  

 

عارفه عرب احمدی ٢٣ ساله  که چند روز پیش روبروی دانشگاه صنعتی شاهرود و هنگام بازگشت از دانشگاه تصادف کرد و علی رغم تمام تلاشهایی که در شاهرود برای احیا ایشان صورت پذیرفت متاسفانه دار فانی را وداع گفته و با اهدا اعضای خود (قلب ،كلیه ،كبد ،ریه و ...)و با پیوند مغز و استخوان خود جان 63 بیمار سرطانی دیگر را  هم نجات داد

 برای ادای احترام به ایشان و خانواده بزرگشان درخواست میکنیم علاوه بر ذکر فاتحه ،تمام قد بایستیم و قهرمان واقعی اینروزهای شاهرود را بیشتر بشناسیم.

 

 


نظرات()   
   

چرا به آواى اسفند حمله مى شود؟

 

رضا آرین

 

سازمان مردم نهاد آواى اسفند با هدف افزایش نشاط اجتماعى و كاهش آسیب هاى اجتماعى از ٧ اسفند ١٣٩٧ فعالیت هاى خود را آغاز نمود و تا امروز ٨ برنامه را اجرا نموده است.

با گسترش فعالیت هاى این سازمان، حجم حملات علیه آن افزایش یافته و متهم به فعالیت هاى نمایشى و تبلیغاتى شده است اما به راستى چرا تلاش جمعى از همشهریان كه وابسته به هیچ نهاد و ارگان و سازمان دولتى نبوده و داوطلبانه به میدان امده اند تحمل نشده و این همه مورد هجمه و تخریب قرار مى گیرد؟


 


نظرات()       

زبان اصلى در شاهرود

رضا آرین

عصر پنجشنبه، به دعوت دوستى گرامى به تماشاى اخرین اجراى تئاتر " زبان اصلى" در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى شاهرود نشستم.

همین ابتدا اعتراف مى كنم از دیدن این تئاتر شگفت زده شدم. سطح كیفى نمایش و بازى هاى بازیگران حقیقتا تاثیر گذار بود. تعداد كم بازیگران این نمایش ( كلا سه نفر) باعث مى شد تماشاگر با دقت و ریز بینى بیشترى روى حركات و گفتار انها متمركز شود و بازیگران به خوبى از پس این آزمون سخت برآمدند.

 


نظرات()       

آقایان پارک جای گل کاری نیست

 

یک روزنامه نگار شاهرودی،

 

این روزها متاسفانه بسیاری از پارک های شاهرود به پاتوقی برای جوانانی است که متاسفانه با مواد مخدری به نام گل آسایش را از خانواده ها گرفته اند گل این روزها به دغدغه ای بزرگ برای نیروی انتظامی و کارشناسان حوزه اجتماعی بدل شده و رشدش غیر قابل باور است.

نامش گل است اما رشدش چون قارچ آنقدر سریع می باشد که زور هیچ قدرت بازدارنده ای به آن نمی رسد در روی دیگر سکه اما هستند بانوان و خانواده هایی که از این موضوع شکایت دارند این جوانان حتی پارک کودک که از قدیم جایگاه خانواده های شاهرودی بوده را نیز برای آنان نگذاشته اند و در تمام پارک ها حکومت می کنند دیگر این روزها کمتر خانواده ای پیدا می شود که بجز بلوار و پارک کودک به سایر پارک های شهر قدم بگذارد پارک هایی مانند بوستان گلها که دیگر می توان آن را مغازه گل فروشی نامید! مکانی که دیگر جایی

برای خانواده ها در آن نیست.


نظرات()       

به حمام رفتگان

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

در گذشته خیلی دور دهکده ای بود که حمامش ساخته اما آباد نشده بود. مکانش به راه اما آبش به کمال نمی رسید تا بتواند تن شوی و چرک ریخت. لیک کدخدا را فراخوانده و خواستند تا طرحی نو در انداخته و حمام را ساخته و تکمیل کند که در موارد ضرور و غیر ضرور مردم توانسته تنی بر آب رسانده ...

کدخدا که مردی کاردان بوده و از صفاتش بر می آمد که کارآزموده، فداکارنده، آب دیده و باد در نداده، خواب شب بر خود حرام کرده، به کار مردم رسیدگی کرده و خلاصه عاقل بوده طرحی نو در انداخت.

مردم که از استحمام بی بهره بوده و شپش بر تنشان جولان داده و امانشان بریده و هرچه سعی کرده تا کک هایشان را گرفته نتوانسته و خود و فامیل را خوارانده انتظار از کدخدا داشته که کاری را صورت داده ...

 


نظرات()       

چند نکته درباره ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود متاسفانه از آن پروژه هایی شد که تا سال های سال برای مردم شاهرود به یادگار باقی ماند .پروژه ای که چون ده ها طرح دیگر با کمبود اعتبارات و ... به محاق فراموشی سپرده شد تا اینکه مجددا گویا با عزم دوباره مسئولان قرار است راه اندازی و بهره برداری شود اما دو نکته درباره این طرح لازم به ذکر است که مردم شاهرود شاید کمتر از آن اطلاع داشته باشند.

نخست اینکه برخی بر این باور هستند که ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود و سمنان همزمان کلنگ زنی شده اما ورزشگاه سمنان افتتاح شد ولی ورزشگاه شاهرود خیر؛

در این باره باید گفت خیر اینگونه نبود تفاوت زمانی کلنگ زنی دو طرح در شاهرود و سمنان حداقل دو سال بود و طبیعتاً ورزشگاه شاهرود می بایست دیرتر به بهره برداری می رسید اما حداکثر دو تا سه سال نه پنج سال!


نظرات()       

به شادی های کوچک قانعیم

 

یک روزنامه نگار شاهرودی

یادم هست وقتی کودک بودیم ، آن زمان که شاهرود هم چنین شلوغ نبود سوار بر خودرو مدام بر سر پدر فریاد می زدیم تند برو تند برو ... جلو بزن .. از اون ماشین سفیده جلو بزن ...

پدر هم چون زور ژیان زرد قناری اش به پیکان دولوکس ها نمی رسید به ماشین های پارک شده کنار خیابان اشاره می کرد و می گفت ایناهاش! ببینید از اینها داریم جلو می زنیم و ما چقدر کیف می کردیم و خوشحال بودیم. چقدر به خوشحالی های کوچک قانع بودیم. اما بزرگتر که شدیم دادن سوئیج یک پژوی صفر هم دیگر مارا خوشحال نمی کرد ما همان ادم بودیم یا خوشحالی هایمان قد کشیده بودند !

امروز اما در شاهرود اتفاقی رخ داد که فهمیدم هنوز هم می توان اندازه و قد خوشحالی هایمان را کوتاه نگهداریم!

اعطای حق برگزاری جلسات ماده 5 در شاهرود ! چقدر با آن کیف کردیم چقدر خوشحال شدیم !چقدر به خوشحالی های کوچک قانع شده ایم که با حق برگزاری یک جلسه ساده به آسمان می پریم!


نظرات()       

حضور دکتر رضا آرین  به نمایندگی از سازمان مردم نهاد آوای اسفند

در منزل شادروان عارفه عرب احمدی و اهدای لوح سپاس به پدر و مادر این بزرگوار جهت فداکاری بزرگ ایشان در اهدای عضو به تعداد ۶۳ نفر بیمار نیازمند و جان دوباره بخشیدن به زندگی این افرادنظرات()   
   

یک روزنامه نگار شاهرود

شنیده شده که نماینده شاهرود و میامی در مجلس و موثران برای مرزهوایی و فرودگاه بین المللی شاهرود ریش گرو گذاشته و تعهد انجام چندین پرواز در سال 98 به مقصد عتبات عالیات و صادرات چندین تن انگور و محصولات کشاورزی را در تهران داده اند تا شرایط برای موافقت با بین المللی شدن فرودگاه شاهرود مهیا شود.

از سوی دیگر قرار است طول باند افزایش یافته و سالن ترانزیت هم پا بگیرد اما نکته اینجا است که بر حسب چه معیار و متری یک فرد در تهران قول صادرات چندین هزار تن محصولات کشاورزی را می دهد ؟حال آنکه نمی داند در شاهرود وضعیت کشاورزان و باغداران چیست؟

آقایان مگر نمی دانید وضعیت کم آبی، سرما زدگی و ... سبب شده تا باغداران نان شب خودشان را هم در نیاورند؟ یا نمی دانید و یا خودتان را به آن راه زده اید ! نکند قرار است زردآلو از جاهای دیگر بیاورید و صادر کنید!


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات