پارسیای قومس شماره 112، دی ماه 1398 منتشر شد


نظرات()   
   

تحلیلی پیرامون نامزد های شاخص انتخابات شاهرود و میامی

سرویس سیاسی:

157 نفر در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان یعنی شاهرود و میامی، سمنان سرخه و مهدی شهر، دامغان و گرمسار و آرادان ثبت نام کردند که در میان آن ها 19 زن مشاهده می شد و نکته قابل توجه آن افزایش 375 درصدی حضور بانوان در کارزار انتخابات نسبت به دوره قبل بود.

بیش از 40 نفر برای به دست اوردن تک کرسی انتخابات مجلس در شاهرود و میامی ثبت نام کردند. همچنین گفته می شود احتمالاً چند نامزد دیگر که در تهران و گرگان و ... نام نویسی کرده اند برای رقابت به شاهرود و میامی بیایند.

در هر صورت اما رقابت نه بین آنانی که جز در جایی در شاهرود نام نویسی کرده اند، بلکه دوباره بین همان دو تفکر سنتی اصولگرا و افرادی که در دایره این گروه نیستند شکل گرفته است و به نظر می رسد نامزد های این دو طیف نهایتاً رقابت اصلی را بر عهده دارند.

قبل از ورود به این موضوع باید اشاره کرد که نباید برای کسانی مانند بانوان مستعد حاضر در کارزار، یا جوانانی تحصیل کرده سبد رای قائل نشد بلکه انان هم احتمالا تعدادی رای از آن خود کنند پس این تحلیل نافی رای دیگران به خصوص تاثیرگذاری بانوان محترم در انتخابات نیست.


نظرات()       

خاطرات روزانه و تشکر بابت پیگیریهای مستمر نماینده معزز!!

سرویس سیاسی

امروز صبح با پیگیریهای مستمر آقای سید حسن حسینی شاهرودی از خواب بیدار شدم.

کتری را پر از آب کردم و روی شعله اجاق گاز گذاشتم. با پیگیری های مستمر آقای سید حسن حسینی شاهرودی نماینده محترم مردم شریف شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی" آب ده دقیقه ای به جوش آمد و من چایی را دم کردم.

پس از خوردن چای، لباس پوشیده و از خانه بیرون آمدم. پیگیری های مستمر جناب آقای سید حسن حسینی شاهرودی باعث شده بود امروز باران خوبی از آسمان ببارد و عدم پیگیری های من باعث شده بود که چتر خریداری نکنم و تمام زیر ساخت هایم خیس شود.

 


نظرات()       

معرفی طرحها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود ومیامی

سرویس سیاسی

بعد از حدود ۲۲۰ یادداشت انتقادی با نام "یک روزنامه نگار شاهرودی "در مورد مسایل خرد و کلان شهرستانهای شاهرود و میامی از این به بعد قصد داریم تا به ارایه برنامه ها و راهکارهای خروج منطقه از این بن بست خود ساخته و نقش بی بدیل یک نماینده ایده آل در طی یک سری یادداشت بپردازیم.

در این سلسله یادداشتها سعی خواهیم کرد تا علاوه بر مشکلات موجود منطقه به ارایه راهکارهایی بپردازیم که یک نماینده مجلس برخاسته از بطن جامعه با کمک مردم میتواند به آنها فایق آمده و در یک دوره چهار ساله ،دقت بفرمایید فقط چهارساله رشد روز افزون منطقه را رقم بزند.

همانطور که برای درمان یک بیماری لازم است تا ابتدا نوع بیماری تشخیص داده شود و سپس درمان صورت پذیرد امروزه  رشد و ارتقاء شهرستانهای شاهرود و میامی  در گرو طرحهای بلند پروازانه نیست بلکه ابتدا لازم است گره های اصلی منطقه و توان موجود برای باز کردن این گره ها را بشناسیم .


نظرات()       

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟

سرویس سیاسی

نیاز به برنامه نویسی

 در ادامه سری یادداشت های "یک روزنامه نگار شاهرودی" با موضوع مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند و پس از بیان مسائلی چون جوانی، بومی و ساکن بودن، درک نیازهای مردم، کاری بودن و ... این بار به ضرورت برنامه نویسی و برنامه ریزی می پردازیم.

فقر برنامه نویسی و برنامه ریزی در شرق استان سمنان به خوبی دیده می شود.

سال های سال است که ما نمی دانیم بین کشاورزی، گردشگری و معادن و صنایع باید بر روی کدام یک برنامه ریزی داشته باشیم نمیدانیم چه چیزی داریم و چه چیزی می خواهیم .

در نتیجه مانده ایم پا در هوا که بالاخره قطب کشاورزی هستیم یا گردشگری یا معدنی؟!

 


نظرات()       

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی

سرویس سیاسی

رأسُ الاِسلامِ اَلأمانَةُ. امانت‌داری اساس و پایة اسلام است امام علی(ع)

 کار بررسی صلاحیت نامزد ها در حوزه هیات اجرایی انتخابات شهرستان شاهرود و میامی به اتمام رسید و حالا نوبت شورای نگهبان است که نظر خود را اعلام کند تا مردم مشاهده کنند که کدام نامزد ها تائید صلاحیت شده اند کدامیک خیر؛

امروز دیگر مراجع چهارگانه اعلام نظر خود را کامل کرده اند و همه چیز در دستان آقای اسماعیلی نماینده شورای نگهبان در شهرستان شاهرود و همکاران او است که رسالتی بس سنگین و امانتی بس سترگ دارند.

از سوی دیگر نامزد هایی که رد صلاحیت شده اند مدتی را فرصت دارند تا  اعتراض خود را به نظر هیات اجرایی و ستاد انتخابات ارائه کنند.

از هیات های نظارت و اجرایی تقدیر می کنیم چرا که روزهای سختی را می گذرانند اما ذکر چند نکته را نیز خطاب به اسماعیلی رئیس شورای نگهبان شاهرود و میامی بی ضرر نمی بینیم.


نظرات()       

وزیر بهداشت و طرحی که در میامی افتتاح نشد!!!

سرویس سیاسی

وزیر بهداشت به شاهرود و میامی سفر کرد و خبرگزاری ها پیشتر خبر از افتتاح یک طرح در میامی داده بودند.

طرحی که شبکه بهداشت و درمان میامی نام داشت و ساختمانی که هیچ چیز نداشت و وقتی وزیر آنرا دید عنوان کرد که طرح نیمه کاره ای از این دست را افتتاح نمی کنم .

نتیجه این امر چه شد؟ بازدید بجای افتتاح!!

از مسولان استان سمنان و شهرستان شاهرود تقدیر می کنیم که توانستند طرح اورژانس و مرکز ivf را افتتاح کنند اما چرا وقت وزیر برای افتتاح یک طرح نیمه کاره توسط مسولان گرفته شد؟ مگر هماهنگی برای این دست کارها وجود ندارد؟

سفر وزیر بهترین فرصت بود و می شد از آن بهره های بهتری برد تا اینکه وقت وزیر را گرفت و در نهایت افتتاح یک طرح را به بازدید بدل کرد !

سوال اساسی اینجاست که مسولان شهرستان شاهرود و میامی نمی دانستند که پروژه نیمه کاره توسط وزیر افتتاح نمی شود و نمی توان کار را با وعده و وعید پیش برد!!؟


نظرات()       

معاونت استاندار بالاخره به شا‌هرود رسید

سرویس سیاسی

چند سالی می‌شود که فرمانداری شاهرود را ویژه می‌نامند. لقبی که ظاهراً تنها در اسم بود و در زمان استانداران پیشین سمنان کمتر دیده می‌شد که این نام به ظرفیتی بالفعل بدل شود.

بسیاری معتقد هستند که شاهرود از فرمانداری ویژه تنها یک تابلو به میراث برده است و این امر در زمان استانداران سابق نیز تقریباً دیده می‌شد. حال آنکه وقتی فرمانداری ویژه می شود به معنی آنست که مسئول آن بطور خودکار معاون استاندار نیز می باشد اما این امر کمتر در شاهرود صادق بود.

هفته گذشته خبری در فضای مجازی پیچید که بار دیگر امید مردم شاهرود را زنده کرد. علیرضا آشنا گر برای نخستین‌بار فرماندار شاهرود را در جلسه‌ای مهم شامل شورای برنامه‌ریزی استان سمنان و همچنین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در کنار خود نشاند تا شاهرودی ها معاون استاندار بودن را برای اولین بار مشاهده کنند.

این اقدام استاندار قابل‌توجه و قابل تقدیر بود چراکه معاونت استانداری سمنان را که همان فرمانداری ویژه شاهرود می باشد مقامی بخشید و از حالت انفعال خارج کرد.


نظرات()       

آبستراکسیون نفتی و آبستراکسیون شورای شهر شاهرود ،مساله اینست!!

مقاله وارده از یک شهروند شاهرودی

وقتی در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی استیضاح وزیر نفت عده ای از نمایندگان در حمایت از آقای وزیر با آبستراکسیون جلسه را ترک کردند ، ناخودآگاه، یاد کودتای شهری اعضای (۳+۱) سابقون(بیطرف، وحیدنیا، موسوی+طباطبایی) شورای شهر خودمان افتادم که چطور در جلسه رسمی شورا جهت بدست آوردن کرسی ریاست شورا ، با بی اخلاقی تمام ، آبستراکسیون کردند و جلسه را ترک و از رسمیت انداختند.

بخوانید اعضای شورای شهر ولی بگویید اعضای شورای سابقون ......

چه میخواهند این بد سِبقه های این شهر که برای مجلس یازدهم هم طمع کردند و دوباره شخصی را وارد میدان کرده اند تا باری دیگر مزاج طبعشان را عوض کند.

آنها با لباس دیانت و به انحصار در آوردن انقلابیگری در شاهرود به جای اینکه مسئولیت رفتارهایشان را بپذیرند اینبار اما در حال پاک کردن صورت مساله هستند تا بر همگان ثابت شود هر گاه سرعت قطار منافع شخصی و حزبیشان کُند گردید یار دیروز را دشمن امروزشان می بینند و حسینی شاهرودی را در این ایستگاه پیاده میکنند و عجم را بعنوان لوکوموتیوران جدید قطار منافعشان انتخاب میکنند!!.

چه کسانی شما را نیروهای انقلاب میداند که تشکیل ائتلاف نیروهای انقلاب را میدهید؟؟


نظرات()       

یک مجمع و سه نکته اساسی

سرویس سیاسی

مجمع موسوم به نیروهای انقلابی شاهرود در حالی تشکیل شد که نکات ابهام فراوانی در تشکیل این مجمع وجود دارد.

بگذریم از اینکه این مجمع دلسوز تا کنون کجا بود که یکباره سر براورد آن هم نزدیک انتخابات و آن طور که خودشان اعلام کرده اند برای جلوگیری از تشتت آراء اصولگرایان ...

در نتیجه می توان نتیجه گرفت که هدف این مجمع مردم نیستند بلکه جلوگیری از ریزش آرای اصولگرایان است!

اما این مجمع نکات فراوان بسیاری هم دارد برای مثال معلوم نیست وقتی بیان می کنند این مجمع از هر کس حمایت کرد بقیه نامزدها باید کناره بگیرند آیا سه نامزد اصلی این جبهه یعنی خانی، حسینی و عجم هم این امر را پذیرفته اند یا خیر!

تا جایی که معلوم است خانی به نفع کسی کنار نخواهد رفت. عجم هم اگر قرار بود برای حسینی کنار برود خوب اصلا نمی آمد و دست آخر حسینی هم اگر می خواست به نفع کسی کنار برود حداقل برای عجم نمی رفت! در نتیجه اصلا ماهیت این مجمع چیست؟

آیا اصلا سه نامزد طیف اصولگرا این مجمع را قبول دارند که با رای آن بخواهند کناره گیری کنند یا این مجمع فقط قرار است فرمالیته باشد؟

 


نظرات()       

دیوار حاشا بلند است

سرویس سیاسی

یک کانال حامی حسینی شاهرودی نوشت حمایت طیف اقلّیت موسوم به " سابقون " از مهندس عجم ، برای وی تهدید است یا فرصت ... ؟!!

عجبا! تا انتخابات گذشته که عجم همراه حسینی شاهرودی بود و رای سابقون را در سبد خود دید که اقلیت نبودند! یکباره شدند اقلیت!

تا دیروز که عجم کنار حسینی بود سابقون طیف نبود یک جریان بود یک جمعیتی از مردم شاهرود بود یکباره شد طیف! و  تا دیروز که عجم کنار حسینی بود دکتر بود یک باره شد مهندس!! تا دیروز حمایت سابقون فرصت بود یکباره شد تهدید !! یاللعجب!

این از آن دفاع هایی است که ماه ها می گوییم از صد تا دشمنی بدترند !


نظرات()       

قطع درختان یا هرس سنگین!

سرویس اجتماعی

دیروز وقتی وارد خیابان ابن‌سینای شاهرود شدم وحشت سراسر وجودم را فراگرفت

کارگران فضای سبز شهرداری به جان درختان افتاده‌ بودن  و آن‌ها را از کمر نصف میکردند چیزی که بیشتر شبیه قتل است تا هرس درختان

موضوعی عجیب و غریب که تاکنون در شاهرود آن را ندیده بودیم موضوعی که به نظر می‌رسد شهرداری شاهرود و فضای سبزش باید درباره آن توضیحی بدهند تا شاهد چهره‌های هاج و واج مردم از تعجب نباشیم

درختان خیابان ابن‌سینا یک‌شبه نصف شده‌اند و برخی شان که تا پنج و شش متر قد داشتند امروز دو و نیم متر تا سه متر بیشتر نیستند آن هم تنها ظرف چند ساعت.

 


نظرات()       

شاهرود و شکل جدید پیاده‌روها

سرویس اقتصادی

یکی از اقداماتی که شهرداری شاهرود آن را در دست اجرا دارد تعریض پیاده‌روها است که این طرح از میدان آزادی تا ابتدای خیابان شهربانی درحال تکمیل شدن است.

دراین‌باره باید گفت محسن احمدی از زمان روی کار آمدن خود قول تعریض پیاده‌روها را داده بود اما نباید فراموش کرد که او یک قول دیگر نیز به مردم داد و آن هم تلاش برای ایجاد مسیر دوچرخه رو بخصوص در معابر اصلی شهر شاهرود؛ که با اجرای طرح تعریض پیاده‌رو به نظر می‌رسد دیگر شاهد اجرای آن نخواهیم بود چراکه بیش از این نمی‌توان عرض خیابان را کاهش داد و هم‌اکنون هم اتومبیل‌ها برای تردد در این معابر مشکل دارند.

طرح تعریض پیاده‌روها اما یک طرح اصولی و مناسب است چراکه برای سال‌ها پیاده‌روهای شهر به همان شکل سنتی و قدیمی بودند و افزایش جمعیت سبب شده بود تا دیگر گنجایش کافی برای عبور مردم نداشته باشند.


نظرات()       

کمربندی جدید و قطع یک درخت

سرویس اجتماعی

وقتی شهردار موضوع ساخت کمربندی جدید شاه‌رود را مطرح کرد نگرانی‌های طرف‌داران محیط زیست و دلسوزان شهر شاهرود درباره امکان قطع درخت‌ها و آسیب‌رساندن به فضای سبز و کوه‌های شمال و غرب شاهرود مطرح شد

 نگرانی که البته بجا بود چرا که شاهرود در طول سالیان تجربه‌های نسبتاً بدی نسبت به توسعه شهری و قلع و قمع درختان داشت.

 نگرانی که از سوی اصحاب رسانه و همچنین طرف‌داران محیط‌زیست و سازمان‌های مردم‌نهاد مطرح شد

 خیلی زود اما شهردار شاهرود در نشستی که با اصحاب رسانه داشت به این نگرانی‌ها پاسخ گفت.


نظرات()       

روایت کسانی که از سطل زباله نان درمی‌آورند

سرویس فرهنگی

شا‌هرود مانند بسیاری از شهرهای ایران شاهد افرادی است که در سطل‌های زباله دنبال مواد بازیافتی می‌گردند تا با فروش آن‌ها روزیشان را کسب کنند.

افرادی که معمولاً دو دسته رویکرد در قبال آن‌ها وجود دارد عده‌ای با دلسوزی معتقد هستند که اینان باید روزی کسب کرده و سامان‌دهی شوند و عده‌ای دیگر معتقد هستند که این گروه چهره شهر را خراب کردند و باید آن‌ها را جمع‌آوری کرد.

 


نظرات()       

چنارها در شاهرود بیمار هستند

سرویس اجتماعی

آی آقایان فکری به حال چنارهای شهر شاهرود کنید چنارهایی که امروز خشک هستند.

چنارهایی که بیمار شده‌اند و درمان بیماری‌هایشان را باید در جایی جستجو کرد جایی اتفاقا فراتر از  مجموعه مدیریت شهری

مشکل چنارها یا اب است یا خاک جز این نیست ... مگر چقدر دشوار است که چاره درمانشان را یافت؟

چنارهای شاهرود همان درختانی هستند که این شهرستان با آن‌ها معروف شده است و در نبود شان دیگر چه نگین کویری باید به شاهرود گفت.

چنارها شاهرود هستند و شاهرود چنارها است...


نظرات()       

جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود و ممانعت از حضور خبرنگاران بدون اطلاع قبلی!!!

سرویس سیاسی

روز چهارشنبه هفته گذشته شاهد برگزاری نشست شورای اداری شهرستان شاهرود با حضور نماینده مردم در مجلس ،فرماندار ،امام‌جمعه و تنی چند از مسئولان شهری بودیم.

نشستی که البته یک غایب بزرگ داشت و آن هم خبرنگاران و اصحاب رسانه بودند کسانی که سردمدار اطلاع‌رسانی هستند و باید در خط مقدم اطلاع‌رسانی قرار گیرند.

این درحالیست که فرمانداری شاهرود با نادیده گرفتن این حق، نشست را بدون حضور اصحاب رسانه برگزار کرد موضوعی که شگفتی و گلایه بسیاری از خبرنگاران را در پی داشت.

از سوی دیگر باید گفت از زمان روی کار آمدن فخری به‌‌عنوان فرماندار روابط‌عمومی فرمانداری دچار تغییراتی شده که البته به این موضوع بعداً می‌پردازیم.


نظرات()       

شفافیت یک اصل اساسی

سرویس سیاسی

 

شفافیت جزء لاینفک ملاک‌های انتخابات برای مردمی است که قصد حضور و رای دادن دارند از این منظر نامزدها نیز باید در نظر داشته باشند که اگر شفافیت را از برنامه‌ها و عملکردشان دور کنند قطعاً اقبال مردمی از آن‌ها کاهش پیدا می‌کند درنتیجه نمی‌توانند موفق باشند.

 به نظر می‌رسد شفافیت یکی از ارکان مشارکت مدنی می باشد یعنی عدم شفافیت نامزدها نه‌تنها به خودشان بلکه مجموعه انتخابات ضربه می‌زند.

  این مقدمه را گفتیم تا به یک موضوع اساسی اشاره کنیم و آن این‌که شفافیت آیا فقط باید از ناحیه نامزدهای انتخاباتی باشد یا مجریان هم باید با مردم صادق باشند؟


نظرات()       

یک نقد یک پرسش از اصولگرایان شاهرودی

سرویس سیاسی

وقتی می گوییم اصولگرایان تمامیت خواه هستند دقیقا از چه چیزی صحبت می کنیم! خیلی کوتاه این موضوع را توضیح می دهم آن هم با یک پرسش ساده؛

در شهری مانند شاهرود اگر امروز بخواهیم سخنرانی چون سردار سعید قاسمی که علم دار مبارزه با دولت روحانی که دولت رسمی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و حکم خود را از رهبر جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده و غالباً الفاظ رکیکی هم برای نقد دولت به کار می برد را دعوت کنیم سالن هلال احمر را با تمام تبلیغات برای این کار اختصاص می دهند اما اگر بخواهیم یک سخنران اصلاح طلب را در دفاع از دولت جمهوری اسلامی ایران مثلا عارف و زیبا کلام و یا هر کس دیگر را دعوت کنیم چه می شود!

آن کس که به دولت رسمی ایران اسلامی الفاط رکیک می بندد در دایره نظام است آن کس که سابقه وزارت دارد خیر!؟ چطور می شود مثلا صادق زیبا کلام نمی تواند در شاهرود سخنرانی کند اما نقوی حسینی برایش همه چیز مهیا است!


نظرات()       

آب شاهرود بوی گل می دهد

سرویس اجتماعی

یکی از مسائلی که این روزها در شهرستان شاهرود مشاهده می‌شود بحث بی‌کیفیت بودن آب در بسیاری از نقاط شهر می باشد.

موضوعی که کافیست یک بار با دقت به آن فکر کنید آن هم‌زمانی که صورت یا دهان خود را می‌شویید .

آب در بسیاری از ساعات روز مزه و بوی خاک می‌دهد و تنها باید لیوان شیشه ای را پر از آب کنید تا ببینید چقدر املاح در آب فراوان هستند.


نظرات()       

تجلیل از خانواده دانشجوی ایثارگر شاهرودی ،مرحومه عارفه عرب احمدی

درنهمین آئین نکوداشت دانشجویان برتر کشور در دانشگاه تهران از خانواده عارفه عرب احمدی دانشجوی دانشگاه صنعتی شاهرود بود که با اهدای اعضا بدن خود به ۵۷ نفر جان دوباره بخشید تجلیل به عمل آمد.

لازم به توضیح است که ایشان اوایل سال ۹۸ بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شدند.

مادر این بزرگوار بابت این اقدام ارزشمند لوحی را به رسم یادبود دریافت کرد.


نظرات()   
   

رسیدگی به شهرک‌های حومه شهر

یک روزنامه‌نگار شاهرودی

  رسیدگی به شهرک‌ها تنها فضاسازی نیست بهسازی کوچه‌ها ارائه خدمات حمل‌ونقل خدمات شهری نظافت و حتی ارائه بهترین خدمات از سوی ادارات و نهاد های خدمت رسان ازجمله مسائلی است که باید در شهرک‌های حومه شهر به آن پرداخت .

 این‌که صرفاً بیان می‌شود به شهرک‌های حومه شهر رسیدگی شده درست نیست چراکه اگر از خودمان بپرسیم بجز شهرداری و مدیریت شهری دیگر چه نهادی به شهرک‌های شهر خدمات داده پاسخ کمی عجیب است.

  برای مثال شهرک صدیق یا نوین تنها شهرکی در ایران است که با وجود حضور در حومه شهرها بزن سال‌هاست در اوج مشکلات قرار دارد تا قبل از روی کار آمدن احمدی در شهرداری این شهرک جزء روستاهای بخش مرکزی محسوب می‌شد و شهرداری به آن خدمات نمی‌داد و مردم مجبور بودند حتی زباله‌ها را خودشان جمع کنند.

 


نظرات()       

ورزش‌کاران و ضرورت حمایت مسئولان

سرویس فرهنگی

هفته گذشته خبر مسرت‌بخش افتخارآفرینی دو بانوی شاهرودی در رشته جودو یعنی دنیا آقایی و فاطمه فراتی اولاً نشان داد که بانوان ما دارای چه ظرفیت و پتانسیل عظیمی برای افتخارآفرینی هستند.

 اما یک موضوع دیگر را نیز گوشزد کرد و آن ضرورت حمایت از بانوان ورزش‌کار می باشد.

بانوانی که بعضاً با دست خالی افتخارآفرینی می‌کنند و امروز بر مسئولان ماست که از آن‌ها حمایت کنند.


نظرات()       

بلندگوهای مزاحم

سرویس فرهنگی

یکی از مسائلی که مردم این روزها بسیار به آن اعتراض دارند حضور افرادی با وانت آن هم در روز های تعطیلی جمعه و صبحهای زود در کوچه هاست که با بلندگویی فریاد می‌زنند اقلام دست دوم شما را خریداریم آنانی که از دیرباز تاکنون به آن‌ها نمکی یا نان خشکی می‌گوییم.

کسانی که غالباً آسایش مردم را مورد هدف صدای خود قرار می‌دهند و آسایش را از مردم می‌گیرند البته باید گفت این افراد در نبود مشاغل مناسب دست به این کار های کاذب زده‌اند اما باید گفت به چه قیمتی آیا می‌‌توان آسایش مردم را در ازای کاسبی یک نفر از آن‌ها گرفت؟

 


نظرات()       

چالشی به نام کاروان‌سراهای تاریخی

سرویس فرهنگی

مدت‌هاست در کاروان‌سراهای شهرستان شاهرود و میامی ردپای اختلاف بین میراث فرهنگی و اداره اوقاف دیده می‌شود

 این اختلاف اما سبب شده تا مردم از داشتن ظرفیت گردشگری مناسب توسعه اقتصادی و همچنین اشتغال در زمینه گردشگری محروم شوند چرا که جدل‌ها بر سر مالکیت کاروان‌سراها باعث شده تا این مجتمع‌ها نتوانند شاهد جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی باشند


نظرات()       

کاسب انتخاباتی اینروزهای شاهرود را بهتر بشناسید

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

 

این روزها هستند کانال ها و گروه های تلگرامی که نه معلوم است منشأ شان کجاست و نه چه کسی پشت آن ها قرار دارد! اما یک نفر با عنوان نمایندگی از گروه خاصی به سراغ نامزدها می رود و پول طلب می کند تا به تعریف و تمجید آن ها بپردازد!!

اگر نامزد مورد نظر پولی را که وی درخواست کرده بپردازد که هیچ  و اگر این پول را نپردازد وای بحالش انواع و اقسام توهین ها و تهمت ها و تخریب ها پشت سرش می آید.

این فرد که یکی دو تا گروه تلگرامی و اینستاگرامی در طی چند دقیقه برای خود دست و پا کرده، یکبار خود را جمعیت جوان موثر می نامد بار دیگر گروه جوانان شاهرودی یکبار دیگر انتخابات 98 و بار دیگر موثران!! در هر حالتی به یک نوع و نحوی دنبال تور پهن کردن برای  پول در آوردن هست.

فردی که بیکارهست و از صبح تا شب در فضای مجازی پرسه میزند و نقشه میکشد تا چگونه به اهداف نامیمون خود برسد و البته حق هم دارد چرا که تشنه دو چیز هست  پول و دیده شدن !

اما باید به همران وی که شاید از نیات او خبر ندارند  و البته سایر نامزد های محترم انتخابات گفت این راهش نیست .