سفر رئیس جمهور، تصویب فرودگاه بین المللی شاهرود و خوشحالی عجیب نماینده

تراژدی یا کمدی

سعید ایمانی

در روز سیزدهم اذر ماه سال جاری برای اولین بار رئیس جمهور و هیئت همراه در طول عمر دولت های یازدهم و دوازدهم برای دیدار مردمی وارد شهرستان شاهرود شده و مستقیما بعد از استقبال رسمی که از ایشان در فرودگاه بعمل آمد وارد ورزشگاه تختی شاهرود شده و به دیدار مردم رفت.

استقبال از ایشان به همت مسئولان شهرستان و استان و برنامه ریزی های خوبی که در فرمانداری شاهرود انجام شده بود به نحو احسن و باعث تحسین همگان شد.

در اثنای سخنرانی رئیس جمهور در ورزشگاه تختی و هنگامی که پای صحبت به مصوبات دولت در مورد شهرستان شاهرود رسید، درست بعد از اعلام رئیس جمهور مبنی بر اینکه فرودگاه شاهرود به فرودگاه بین المللی تبدیل خواهد شد شاهد واکنش عجیبی از روی خوشحالی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بودیم که موضوع این نوشتار است.

نماینده محترم همانطور که در عکس مشخص است دو دست خود را حلقه کرده و تا بالاترین حد بالای سر خود آورده و چندین بار در جایگاه ویژه سخنرانی رئیس جمهور در حضور مردم حاضر در ورزشگاه و همچنین میلیون ها نفر بیننده تلویزیونی این عمل را تکرار کرد!!!

فیلم این رفتار عجیب نماینده به سرعت در فضای مجازی پخش شده و تبدیل به سوژه یک خبرگزاری ها شد. کار حتی فراتر از این رفته و تبدیل به سوژه اخبار 20:30 هم شد!!نظرات()       

به بهانه معارفه استاندار جدید استان:

نگاهی اجمالی به استانداران دولت تدبیر و امید در استان سمنان

حدود 5 سال و نیم از استقرار دولتهای یازدهم و دوازدهم می گذرد. از سال 1392 و همزمان با شروع عمر دولت یازدهم تاکنون 4 استاندار، کلیددار مدیریت استان بوده اند.

اگر بخواهیم تاکنون در مورد 4 استاندار استان صحبت کنیم تقریبا عمر مدیریت هر استاندار بطور متوسط حدود یک و نیم سال می باشد که در نوع خود آماری جالب توجه است.

جالب توجه از این قسم که عملا هیچ استانداری نتوانسته برنامه های میان مدت و بلند مدت خود را عملیاتی کرده و بیشتر شاهد وجود ایستگاه مدیریتی برای هر یک از این عزیزان و به عبارت ساده تر آزمون و خطای بسیار بوده ایم.

استاندارانی که با کلی برنامه و حمایتهای آشکار و پنهان شخصیتها، گروه های سیاسی و عناصر تاثیر گذار پا به عرصه مدیریت عالی استان سمنان گذاشتند خیلی زود از این عرصه کنار گذاشته شده و شاید بتوان به جرات گفت که استان سمنان در این مورد رکورد دار محسوب می شود. آنهم استانی که زادگاه رئیس جمهور بوده و بالطبع حساسیت های خاص خود را از این نظر و همچنین جغرافیای سیاسی و فرهنگی منحصر به فرد خودش را دارد.

در این سطور قصد نداریم به علل ناکامی این عزل و نصب های متعدد بپردازیم، بلکه هدف ارایه ای تاریخی مکتوب و مستند از این جابجایی هاست.

اولین استاندار استان سمنان در دولت یازدهم، فردی به نام مهندس زند وکیلی بود که در سابقه وی شهردار بودن کلانشهرهای  شیراز و مشهد وجود داشت و با اینکه سابقه ای اصولگرایی داشت ولی عملا جزء نیرو های تکنوکرات محسوب می شد و با حمایت جمعی از نمایندگان وقت، توانست گوی سبقت را از دیگر چهره های سرشناس آن مقطع برباید.

این اختلاف دیدگاه ها در استان در مورد فعالیت ایشان خیلی زود ظاهر شده و بعد از مدتی دیگر مقبولیت لازم را برای ادامه کار ایشان مهیا نبود. وی بعد از کلی کش و قوس بالاخره بعد از 22 ماه حضور در استانداری سمنان کنار گذاشته شد.نظرات()       

بررسی اجمالی نقش فرماندار شاهرود در مراسم استقبال از رئیس جمهور

حضوری که حماسه آفرید

روز 13 آذر فرا رسید و تلاش های دو هفته ای شهرستان شاهرود برای میزبانی از رئیس جمهور و هیئت دولت در حافظه تاریخی استان و کشور با حضور هوشمندانه مردم در این مراسم نقش بست.

در طول زمان دو هفته ای چندین جلسه و کار گروه برای میزبانی شایسته از نماد جمهوری نظام تشکیل شده و همه سعی کردند تا بهترین برنامه ریزی ها و امکانات را مهیا سازند تا مراسم استقبال بی نظیری از فرزند همین استان به عمل آید.

این اولین باری بود که دکتر حسن روحانی در طول دولت های یازدهم و دوازدهم به شهرستان شاهرود و دیدار عمومی با مردم سفر می کند و به همین دلیل و با توجه به شرایطی که کشور در بعد جهانی داشت، این سفر حائز اهمیت جلوه می داد و بی شک نوع سفر و استقبال از فرد اول اجرایی کشور بازتاب های جهانی به خود گرفت.

شرایط ویژه ای که این سفر را پر رنگ جلوه داد نوع پیامی بود که در بعد بین المللی در مورد پیوند بین مردم و حاکمیت به جهان ارسال شد.

به این جهت که بعد از خروج یک جانبه آمریکا از معاهده برجام و بازگرداندن تحریم ها که در نیمه اول آبان ماه به وقوع پیوست، کارشناسان بین المللی بعد از این اقدام منتظر فروپاشی اقتصادی ایران بودند و تمام توان خود را نیز در بعد تبلیغاتی بر این مسئله معطوف کرده بودند ولی در عمل حداقل در مدت یک ماه و نیم گذشته نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه شاهد کاهش چشم گیر قیمت ارز و طلا و از همه مهمتر ثبات اقتصادی در طی این مدت بودیم.

از سویی دیگر این سفر و دیدار مردمی رئیس جمهور روحانی از نظر شرایط جغرافیایی در استان زادگاه خودش در بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان انجام شد که خود حائز اهمیت بوده و حضور آگاهانه و هوشمندانه مردم در این برهه حساس را به یکی از بهترین پیام های مردم به جهانیان تبدیل کرد.

حضوری از جنس شعور که به حماسه تبدیل شد

یکی از مهمترین ارکان کلیدی در این حماسه و حضور پر شور مردم فرمانداری شهرستان شاهرود بود که الحق و الانصاف به مثابه یک مرکز فرماندهی قوی عمل کرد


نظرات()       

بین المللی شدن فرودگاه شاهرود و چند نکته

 

رئیس جمهور در طی سفر اخیر خود به شهرستان شاهرود و در مراسم استقبال مردمی از ایشان در استادیوم تختی، خبر بین المللی شدن فرودگاه شاهرود و تحقق وعده مرز هوایی را به اطلاع مردم شاهرود و میامی رساندند. اعلام این خبر موجی از شادی را در میان مردم این دو شهرستان به دنبال داشت تا آنجا که نماینده محترم بر خلاف رویه معمول از جای برخواسته و به جلوی سن آمده و به ابراز شادمانی پرداختند. در مورد این رخداد چند نکته مد نظر است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

نکته اول اینکه ایجاد مرز هوایی و بین المللی شدن فرودگاه شاهرود، از آرزوهای دیرین مردم منطقه بوده و می تواند در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان های شاهرود و میامی نقش مهمی بازی کند. لذا تحقق آن را به تمامی مردم منطقه تبریک عرض می نماییم

 

نکته دوم که حائز اهمیت بسیاری است این که، ایجاد مرز هوایی حلقه آخر از یک زنجیره است که اگر حلقه های دیگر آن وجود نداشته باشد، متاسفانه نمی توان از این ظرفیت استفاده کامل نمود. برای روشن شدن مطلب با یک مثال ادامه می دهیم

 

فرض کنید هواپیمای باربری یکی از شرکت های هواپیمایی در فرودگاه شاهرود به زمین نشسته و قصد دارد محصولات کشاورزی تولید شده توسط کشاورزان عزیز منطقه را به دوبی صادر نموده و درآمد ارزی قابل توجهی را کسب نماید. آیا کشاورزان زحمتکش منطقه قصد دارند سنجد، زردآلو یا انگور خود را به صورت خام فروشی به دوبی صادر کنند و یا بهتر بود ابتدا با ایجاد صنایع تبدیلی آن را به انواع محصولات تبدیل نموده و سپس صادر می کردند؟ آیا برای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی اقدامی در منطقه صورت گرفته است؟ آیا ایجاد این صنایع راحت تر و کم هزینه تر از ایجاد مرز هوایی و زیرساخت‌های آن نبود؟


نظرات()       

عکس برگزیده ماه:

برادر نماینده ودیگر هیچ


نظرات()   
   

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی

کمتر از 14 ماه دیگر به انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی که مقارن با بهمن و اسفند 98 خواهد بود باقی مانده است.

با توجه به جغرافیای سیاسی شهرستان های شاهرود و میامی و صف آرایی گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی در این حوزه، ظاهرا تدارکات این انتخابات از ماهها قبل شروع شده و شاهد فعالیت های خاصی از طرف گروه ها، اشخاص و طیف های سیاسی در این حوزه برای تصدی کرسی سبز بهارستان هستیم.

در این نوشتار به اختصار به آنها اشاره کرده و سعی خواهیم کرد در هر شماره به گوشه ای از اهم فعالیت ها و عملکرد این گروه ها و اشخاص بپردازیم تا مردم بیشتر با این وضعیت آشنا شوند.

در حال حاضر حدود 4 گروه و فرد با جایگاهی سیاسی و موقعیتی اجتماعی در کوران این رقابت ها قرار دارند که به شرح مختصری از آنها اکتفا می کنیم:

1-    سید حسن حسینی نماینده فعلی شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی:

حدود دو سال و سه ماه از انتخاب دکتر حسینی به عنوان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد و در این مدت ایشان با حسن برخورد و اخلاق حسنه نماینده مردم در مجلس بوده اند. اگر بخواهیم در مورد عملکرد ایشان و اهم فعالیت های انجام شده در این حوزه صحبت کنیم، تقریبا می توانیم بگوییم هیچ دستاورد مثبتی در این دوره تاکنون برای حوزه انتخابیه ایشان رقم نخورده است.

گروه اقتصادی کوثر با کلی سر و صدا وارد شهرستان شد و بدون هیچ دستاورد و سرمایه گذاری این منطقه را ترک کرد.

شاید به جرات بتوان مهمترین کار وی را در این مدت پیگیری کارهای فرودگاه شاهرود و تبدیل آن به فرودگاه بین المللی نامید که هرچند پروسه طولانی تا انجام این مهم باقی مانده است و شاید به عمر نمایندگی ایشان قد ندهد ولی از نکات جالب همین کار اجرایی ایشان برای حوزه نمایندگیش عدم انجام کارهای زیرساختی برای این توسعه پایدار است.

مطالبات جدی مردم در حوزه های کشاورزی و صنعتی علیرغم تلاش ایشان تقریبا هیچ انگاشته شده و گویی قرار نیست اتفاقی هم بیافتد.

بسیج توده های مردم و مطالبه گری از مرکز استان، بدون امتحان روش های دیپلماسی اداری و چرخیدن پاشنه در بر روی نشانه گیری احساسات و عواطف مردم و دو قطبی کردن استان شاید تنها روش برای فرار از پاسخگویی به عملکرد ضعیف ایشان در مورد مطالبات جدی مردم بوده باشد که با اندکی مطالعه در سطح جامعه، به جرات می توان گفت که این روش که حدود سه دهه است بر پیکر این منطقه سایه انداخته، دیگر خریدار چندانی ندارد.

2-    گروه موسوم به سابقون:

گروه سابقون که یکی از پایگاه های سنتی اصولگرایی در شهرستان شاهرود شناخته می شود و قدمتی دیرینه با مرکزیت مسجد غربا شاهرود دارد یکی از اصلی ترین پایگاه های حمایتی دکتر حسینی در انتخابات گذشته مجلس بود.نظرات()       

نماینده ایده آل مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی کیست و چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد موثر در تعیین تکلیف قوانین کشور نیازمند حضور نمایندگانی است که بتوانند در انجام وظایف تعیین شده در قانون اساسی به بهترین شکل انجام وظیفه کند. نمایندگان اصلح علاوه بر ضرورت دارا بودن یکسری شرایط عمومی باید از شاخصه‌هایی خاص نیز برخوردار باشند.

انسان با توجه به اختیاری که خداوند متعال به او عنایت کرده می‌تواند سرنوشت فردی و اجتماعی خود را انتخاب کند و یا با نوع انتخاب خود سرنوشت خود را تغییر دهد.

«ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم» (به درستی که خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد تا اینکه آنها خود حالشان را دگرگون سازند) و این بر اساس سنت‌هایی است که خداوند متعال درعالم قرار داده و هیچگونه تغییر و تبدیل نیز در آن راه ندارد و لذا انسان نتیجه کاری را که در دنیا انجام داده به صورت مادی و معنوی به طور قطع خواهد دید.

بنابراین انسان‌ها می‌توانند با توجه به عملکرد مثبت یا منفی خود سعادت یا شقاوت را در زندگی برای خود رقم زده و از آن بهره برده و یا در آن گرفتار آیند.

بر همین اساس در سیستم حکومتی کشورمان یعنی جمهوری اسلامی ایران که حکومتی مردم سالار و مبتنی بر تعالیم شرع مقدس اسلام می‌باشد، انتخابات نقش بسیار مهمی در صحنه‌های سیاسی کشور دارد و می‌توان گفت تقریباً تمامی مسئولین کشوری از طریق انتخابات عمومی برگزیده می‌شوند. در اصل ششم قانون اساسی آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود»

و اما چه نماینده ای انتخاب کنیم؟

یک نماینده موفق باید شجاع باشد بتواند در مقابل دولت با شجاعت و قدرت 


نظرات()       

سفر رئیس جمهور به استان سمنان و سخنی با نماینده محترم شاهرود و میامی

 

رئیس جمهور در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذرماه میهمان مردم استان سمنان بود. طبق روال معمول چنین سفرهایی از مدتی قبل جلسات هماهنگی این سفر در سطح استانداری و فرمانداری ها برگزار شده و تمهیدات لازم برای سفر اندیشیده شد. در این میان، آقای سید حسن حسینی، نماینده محترم مردم شهرستان های شاهرود و میامی، به ایفای نقشی پررنگ پرداختند و با دعوت مکرر از مردم برای حضور پرشور در مراسم استقبال از رئیس جمهور، تلاش فراوانی برای بهتر برگزار شدن این مراسم نمودند. تیم رسانه ای دفتر ایشان نیز با تلاش فراوان به ارسال گزارشات از جلسات متعدد ایشان با موثرین شهرستان ها و فعالین در زمینه های مختلف پرداختند و در قالب عکس و خبر، جملاتی از مسئولان و موثرین را برجسته می نمودند که اشاره به  نقش نماینده محترم داشتند.

نگارنده شخصا این رویداد را به فال نیک می گیرم و بسیار خوشحال هستم نماینده محترم نهایتا به این نتیجه رسیدند که راه مطالبه درخواست های مردم، حضور و مشارکت است و نه قهر سیاسی.

 

برای روشن تر شدن مساله نگاهی به گذشته بیندازیم. در ابتدای سال ۹۶ و تنها چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری، آقای روحانی سفری یک روزه به سمنان داشتند. در آن زمان، نماینده محترم  مردم  شاهرود و میامی در اعتراض به آن چه عدم توجه به توسعه  شرق استان نامیدند،به شلمچه سفر کرده و تنها نماینده غایب استان در آن مراسم لقب گرفتند. 


نظرات()       

استقبال بی سابقه مردم شاهرود از نمایشگاه استانی کتاب

نمایشگاه کتاب شاهرود ۸۲۰ میلیون تومان فروش داشت

 

شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان در حالی به میزبانی شاهرود برگزار شد که استقبال بی نظیر نسبت به دوره های پیشین از ویژگی های بزرگ ترین رویداد فرهنگی استان که هر ۲ سال یک بار در این شهرستان برگزار می شود  میباشد.
در کنار فروش کتاب، در طول برگزاری نمایشگاه برنامه های جانبی فرهنگی و هنری بسیاری نیز برگزار شد. برپایی نمایشگاه عکس، اجرای موسیقی، برگزاری نشست های تخصصی با موضوعات گوناگون و اجرای نمایش از جمله برنامه های جانبی شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان بود.

نمایشگاه کتاب شاهرود ۸۲۰ میلیون تومان فروش داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان استقبال مردم از شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان در شاهرود را بی‌سابقه خواند و گفت: هشت میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریال کتاب در این نمایشگاه خریداری شد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت ، ضمن بیان اینکه ۲۳۵ ناشر در شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان به میزبانی شاهرود حضور داشتند، ابراز داشت: این تعداد ناشر درمجموع بالغ‌بر ۵۵ هزار عنوان کتاب را عرضه کردند.نظرات()       

نوستالوژی

اسامی شهرداران و سرپرستان شهرداری یا بلدیه شاهرود از سال 1328 تا امروز بانضمام مدت تصدی آنهانظرات()   
   

 

 

هر آمدنی را رفتنی است، خوشا به حال آنانکه در طاعت خالق و در خدمت مخلوقند

سرهنگ اشرفی هم از شاهرود رفت.

سید مجتبی اشرفی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان شاهرود بعد از حضوری پر افتخار و خادم مردم به معنای واقعی با سمت جدیدی در استان قزوین از شهرستان شاهرود رفت.

در طول مدتی که ایشان فرماندهی نیروی انتظامی را در شهرستان شاهرود داشتند یکی از بهترین دوره های ارتباط خوب و مثمر ثمر پلیس و مردم رقم خورد و مردم شهرستان به معنای واقعی اخلاق حسنه ورفتار خوب را از نیروی زحمت کش پلیس درک کردند.

سرهنگ اشرفی به عنوان معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قزوین به خدمت خواهند پرداخت و مجموعه پارسیای قومس آرزوی بهترینها را برای ایشان دارد.

به همین مناسبت پیامی از ایشان برای خداحافظی از مردم خوب شهر معلمان دین و اخلاق منتشر شده که در ادامه توجه شما را به این پیام جلب میکنیم.

باسلام و عرض ارادت اکنون که قرعه برای خدمت در سنگری دیگر برای اینجانب فراهم گردیده است، فرصت را مغتنم شمرده و به پاس همکاری،لطف و همدلی شمامردم فهیم،مسئولان دلسوز،همکاران فداکار ودوستان عزیزی که همواره یاریگر اینجانب بوده اند سپاسگزاری می نمایم .

با اذعان به این حقیقت که، آنچه محقق شده، لطف پروردگار و آنچه مانده، بضاعت ناچیز این بنده حقیربوده است،شماعزیزان را به خداوند‌منان می سپارم و صمیمانه درخواست دارم قصور و کاستی هایم را با دیده رحمت ، بر من ببخشایند .

 

امیدوارم در سایه عنایات امام عصر (عج) همواره موفق و منصور باشید .

 

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود

سرهنگ  سید مجتبی اشرفی

 

 


نظرات()   
   


قدردانی دفتر رئیس‌جمهور از استقبال مردم استان سمنان

دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی از استقبال مردم استان سمنان از رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید قدردانی کرد .

 

بسم‏ الله الرحمن الرحیم

استقبال پرشور مردم خون‏گرم و مهمان ‏نواز استان سمنان از کاروان دولت تدبیر و امید، به‏ ویژه در مقطع حساس کنونی که دشمنان نظام به زعم خود با توسل به اهرم ظالمانه تحریم در صدد ایجاد نارضایتی و شکاف بین دولت و ملت هستند؛ حماسه‏ ای ماندگار از انسجام و پایبندی به آرمان‏های اسلامی و همدلی مردم با خدمتگزاران خود را به نمایش گذاشت .

این دیار باستانی و مهد بزرگان علم و فقه و اخلاق، با جلوه‏ هایی زیبا و باشکوه و منحصر بفرد از طبیعت و فرهنگ، خاستگاه انسان‏های غیور و توانایی بوده است که با تلاش و فداکاری‏های خود، صفحات زرّینی به تاریخ اسلام و ایران بزرگ افزوده ‏اند. تجلّی گوشه‏ ای از این بزرگ‌منشان، ایثارگران و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس هستند که در دفاع از کیان میهن اسلامی، جاودانه شدند .

این استان پهناور، با بهره مندی از موقعیت راهبردی ترانزیتی در مسیرهای شرقی و غربی و جنوبی و شمالی، و داشتن شبکه ارتباطی پیشرفته و ظرفیت‏های مناسب اقتصادی، صنعتی و معدنی؛ صاحب گنجینه‏ ای از آثار زیارتی، گردشگری و ذخایر ارزشمند طبیعی و فرهنگی بوده و با برخورداری از نیروی انسانی باایمان، تحصیل‏کرده و مستعد، سهم درخور توجهی در افق توسعه و رونق اقتصادی کشور دارد .

قابلیت‏های فراوان برای دستیابی به توسعه پایدار در این استان، نویدبخش آینده‏ ای درخشان برای این منطقه و استان‏های همجوار است. تکمیل و راه ‏اندازی بخش‏هایی از طرح‌های زیربنایی و صنعتی طی چند سال اخیر در این استان، حاصل همکاری و همگامی مردم تلاشگر این دیار و نیز نقش آفرینی سرمایه گذاران، کارآفرینان و بخش خصوصی با دولت تدبیر و امید بوده است .


 


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 112، دی ماه 1398 منتشر شد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تحلیلی پیرامون نامزد های شاخص انتخابات شاهرود و میامی ..........چهارشنبه 4 دی 1398

خاطرات روزانه و تشکر بابت پیگیریهای مستمر نماینده معزز!! ..........چهارشنبه 4 دی 1398

معرفی طرحها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود ومیامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟..........چهارشنبه 4 دی 1398

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

وزیر بهداشت و طرحی که در میامی افتتاح نشد!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

معاونت استاندار بالاخره به شا‌هرود رسید..........چهارشنبه 4 دی 1398

آبستراکسیون نفتی و آبستراکسیون شورای شهر شاهرود ،مساله اینست!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک مجمع و سه نکته اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

دیوار حاشا بلند است..........چهارشنبه 4 دی 1398

قطع درختان یا هرس سنگین!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شاهرود و شکل جدید پیاده‌روها..........چهارشنبه 4 دی 1398

کمربندی جدید و قطع یک درخت..........چهارشنبه 4 دی 1398

روایت کسانی که از سطل زباله نان درمی‌آورند..........چهارشنبه 4 دی 1398

چنارها در شاهرود بیمار هستند..........چهارشنبه 4 دی 1398

جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود و ممانعت از حضور خبرنگاران بدون اطلاع قبلی!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شفافیت یک اصل اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک نقد یک پرسش از اصولگرایان شاهرودی..........چهارشنبه 4 دی 1398

آب شاهرود بوی گل می دهد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تجلیل از خانواده دانشجوی ایثارگر شاهرودی ،مرحومه عارفه عرب احمدی..........چهارشنبه 4 دی 1398

رسیدگی به شهرک‌های حومه شهر..........چهارشنبه 4 دی 1398

ورزش‌کاران و ضرورت حمایت مسئولان..........چهارشنبه 4 دی 1398

بلندگوهای مزاحم ..........چهارشنبه 4 دی 1398

چالشی به نام کاروان‌سراهای تاریخی..........چهارشنبه 4 دی 1398

کاسب انتخاباتی اینروزهای شاهرود را بهتر بشناسید ..........چهارشنبه 4 دی 1398

پارسیای قومس شماره 111 آذر ماه 1398 منتشر شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

ماراتن انتخابات مجلس شاهرود ومیامی پس از پایان ثبت نامها با حضور افراد شاخص زیر آغاز شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

بیانیه مهم سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 18 آذر 1398

فیلی که موش زایید/ دکتری که با فوق لیسانس ثبت نام کرد..........دوشنبه 18 آذر 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic