اداره کل راه و فرودگاه بین المللی شاهرود این روزها به سوژه های داغ گفتگوهای فضای مجازی و حقیقی شهروندان شهرستان شاهرود تبدیل گردیده است.

بعد از افتتاح فرودگاه های بین المللی شاهرود و ایضا رونمایی از تمبر نماینده محترم مردم شهرستان های شاهرود و میامی در حاشیه این افتتاح که خود  تبدیل به سوژه داغ چند روز فضای مجازی کشور شد، اینبار نوبت به تفکیک اداره کل راه و ترابری استان سمنان که سابقه چندین دهه استقرار در شهرستان شاهرود داشت رسید که مخالفان و منتقدان بسیار و البته موافقانی اندک حول محور نماینده محترم داشت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که در این مورد تفاهمی را با مسئولین استان به عمل آورده بود، در هر حالتی خود را مبرا از پاسخ دادن به مردم و ولی نعمتان خود می دانست و می پنداشت که هر چه او انجام دهد لابد مهر تاییدی همگانی از جانب مردم و مسئولین خواهد داشت.

دریغ از اینکه نمی داتنست همین مردم چهل سال پیش و در اعتراض به همین نوع از رفتارهای بالا به پایین انقلاب کردند و دیگر بر نخواهند تابید که نماینده محترم، جناب دکتر حسینی بر اساس کدام اصل قانونی چه سلبی و چه ایجابی بر سر میز مذاکره نشسته و این تفاهم را امضا نموده و اداره کل را که حداقل 70 سال استقرار در این شهرستان داشته به دو تکه تقسیم کرده، همین هفته پیش بود که بالاخره سکوت خود را شکست و به بهانه مصاحبه مطبوعاتی، حلقه یاران و نزدیکان خود را به فرمانداری دعوت کرد و در غیاب خبرنگاران که این نشست را تحریم کرده بودند به زمین و زمان تاخت و در نهایت هم گفت صلاح مملکت خویش را بهتر از همه می دانم!!


نظرات()       

پس از کش و قوسهای فراوان که حدود ۴ ماه به طول انجامید ،موسسان سازمان مردم نهاد آوای اسفند شاهرود ، پس از تایید صلاحیت مراجع چهار گانه و هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد موفق شدند این NGO را به ثبت برسانند.

 

سازمان مردم نهاد آوای اسفند شاهرود با اهداف ایجاد نشاط اجتماعی، بهبود سطح سلامت جامعه، گسترش فرهنگ شعر و ادب و کتابخوانی، ایجاد بسترهای مناسب جهت پرورش نبوغ و استعداد جوانان و ایجاد بسترهای مناسب جهت اهداف سازمانی و ......در وزارت کشور و سازمان ثبت اسناد به ثبت رسید.

 

مهمترین هدف این سمن ایجاد نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعیست که به زودی برنامه های متنوع خود را در سطح شهرستان شاهرود شروع کرده و نسبت به عضو گیری اقدام خواهد کرد.

 

در پایان لازم است ذکر شود افرای که تمایل به انجام فعالیت در این بستر اجتماعی و فرهنگی را دارند از طریق تماس با شماره تلفن ۳۲۲۴۲۹۶۷ و یا با مراجعه به آدرس خیابان فردوسی -مجتمع سینا-طبقه ۳-واحد۶-اعلام آمادگی نمایند.

در ضمن آدرس کانال تلگرامی این سمن برای عضویت و اطلاع از شرایط کاری به شرح ذیل اعلام میگردد:

 

https://t.me/avayesfand

 

دستان شما را برای کمک به این مجموعه به گرمی میفشاریم.


نظرات()   
   

بدون شرح

افتتاحی خاص از نماینده ای خاص!!!!


نظرات()   
   

کمتر از یک سال دیگر به انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی که مقارن با بهمن و اسفند 98 خواهد بود باقی مانده است.

با توجه به جغرافیای سیاسی شهرستان های شاهرود و میامی و صف آرایی گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی در این حوزه، ظاهرا تدارکات این انتخابات از ماهها قبل شروع شده و شاهد فعالیت های خاصی از طرف گروه ها، اشخاص و طیف های سیاسی در این حوزه برای تصدی کرسی سبز بهارستان هستیم.

در این نوشتار به اختصار به آنها اشاره کرده و سعی خواهیم کرد در هر شماره به گوشه ای از اهم فعالیت ها و عملکرد این گروه ها و اشخاص بپردازیم تا مردم بیشتر با این وضعیت آشنا شوند.

در حال حاضر حدود 4 گروه و فرد با جایگاهی سیاسی و موقعیتی اجتماعی در کوران این رقابت ها قرار دارند که به شرح مختصری از آنها اکتفا می کنیم:

1-    سید حسن حسینی نماینده فعلی شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی:

حدود سه سال از انتخاب دکتر حسینی به عنوان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد.اگر بخواهیم در مورد عملکرد ایشان و اهم فعالیت های انجام شده در این حوزه صحبت کنیم، تقریبا می توانیم بگوییم هیچ دستاورد مثبتی در این دوره تاکنون برای حوزه انتخابیه ایشان رقم نخورده است.

گروه اقتصادی کوثر با کلی سر و صدا وارد شهرستان شد و بدون هیچ دستاورد و سرمایه گذاری این منطقه را ترک کرد.


نظرات()       

رضا آرین

وقتى واژه شهروندان یك شهر را مى شنویم معمولا در ذهن ما اهالى ان شهر كه در ان ساكن هستند به ذهنمان میرسد اما در واقع میان شهروند بودن و اهل یك شهر بودن تفاوت مهمى وجود دارد.

در حقیقت، به تمامى افرادى كه ساكن یك شهر  بوده و انجا زندگى می كنند اهالى آن شهر گفته مى شود ولى  منظور از شهروند ، ان دسته از اهالى شهر است كه نسبت به حقوق خود مطلع بوده، انها را مطالبه نموده و متقابلا در برابر وظایف شهروندى خود، مسئولیت پذیر هستند.

بعبارت دیگر، همه شهروندان، از اهالى شهر هستند ولى هر اهل شهر را نمی توان شهروند نامید. در زبان انگلیسى با دو واژه civilian  و citizen مواجه هستیم كه با كمى اغماض می توان معادل واژگان اهل شهرى بودن و شهروند بودن قرار داد.

در دنیاى امروز، اینكه فقط متولد یك شهر باشیم یا صرفا در ان سكونت داشته باشیم داراى ارزش نیست بلكه انچه كه مهم است، احساس مسئولیت كردن در قبال شهر و جامعه ایست كه در ان زندگى می كنیم.

چه بسیار افرادى كه صرفا ساكن یك شهر هستند و بى تفاوت به پیرامون، تنها منافع خود را جستجو مى كنند و چه بسیار افرادى كه زاده یك شهر نیستند ولى با اگاهى از حقوق خود و البته حس مسئولیت پذیرى بالا، پیگیر بهبود شرایط شهر و جامعه اى  كه در ان زندگى می كنند مى باشند. 

در دنیاى امروز، انچه اهمیت دارد ساكن و متولد یك شهر بودن نیست بلكه شهروند بودن است كه اهمیت دارد. بیایید با افزایش سطح اگاهى خود از حقوق مان و تقویت حس مسئولیت پذیرى، شهروند باشیم و نه صرفا اهل یك شهر.

 


نظرات()   
   

با گذشت یکماه از درخواست خبرنگاران و مدیران رسانه های مکتوب و مجازی از نماینده مبنی بر برگزاری یک نشست اضطراری در مورد اداره کل راه و عدم تحققّ آن ، حضور جمعی از  خبرنگاران در نشست مطبوعاتی وی منتفی اعلام شد.

از جمله دلایل عدم حضور  رسانه های اثرگذار مکتوب در نشست مطبوعاتی نماینده، صیانت از عظمت روز 22بهمن و تأکید بر اقتدار ایران و پرهیز از مجادلات غیر ضرور در این برهه حساس و پیشگیری از بهره برداری های سیاسی،انتخاباتی جمعی قلیل برشمرده شده،چرا که بی تردید تحلیلهای پس از نشست خبری، کام و قلب مردم شریف شهرستان آنهم در شب پیروزی انقلاب را تلخ خواهدکرد!

خبرنگاران درباره دلایل عدم حضور خود در این نشست، تاکید مصلحانه برخی دستگاههای امنیتی مبنی بر مراقبت از سوء استفاده دشمنان بود که معلوم نیست چرا مسئولان در روزیکه باید بفکر دعوت مردم به راهپیمایی شکوهمند پیروزی انقلاب و امیدبخشی به فرزندان این خطه پرگهر باشند،بفکر توجیه اقدامات خود افتاده اند!!

 

آیا صرفا رسانه ها باید مراقبت کنند!؟


نظرات()   
   

شویی تبلیغاتی و مظلوم نمایی به جای مصاحبه خبری!!

یک روزنامه نگار شاهرودی؛

برای اینکه بدانیم در روز یکشنبه در فرمانداری شاهرود چه گذشت ابتدا باید به یکماه قبل بازگردیم .

صحبت هایی مبنی بر معامله ای بر سر فرودگاه شاهرود و اداره کل راه و ترابری و آنجا که این حساسیت ها سبب شد تا خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی در ضرب العجلی 48 ساعته از نماینده شاهرود بخواهند تا در نشستی با ایشان درباره موضوعات مطروحه پاسخ بگوید.

 اما دفتر نماینده طی اعلامیه ای نوشت در وقت مقتضی این نشست با موضوع گزارش عملکرد مجلس و موضوعات روز برگزار می شود تا همگان بدانند ضرب العجل برای آقای نماینده معنایی نداردو این نماینده است که می گوید در چه روزی و با چه موضوعی قرار است به اجرا در بیاید!!


نظرات()       

رضا آرین

چهل سال پیش و در چنین روزهایى با قیام مردم، ٢٥٠٠ سال تاریخ پادشاهى در ایران به پایان رسید و با رفراندوم ١٢ فروردین ١٣٥٨ نظام جمهورى اسلامى در ایران برقرار گردید.

در این چهل سال، كشور فراز و فرودهاى فراوانى را به خود دیده و نظام موفق شده است از این گردنه ها عبور نموده و خود را قدرتمند نماید.

در حالیكه قاعدتا باید مردم شادمانه مشغول جشن هاى چهل سالگى نظام باشند متاسفانه شاهدیم كه مسائل معیشتى تمام فكر و ذهن مردم را مشغول ساخته و تبدیل به اصلى ترین دغدغه انها شده است.

 در این نوشتار قصد داریم به ریشه یابى این مشكلات معیشتى بپردازیم چرا كه تا علت اصلى را نیابیم نمى توانیم مشكل را درمان نماییم و هر اقدامى كه انجام دهیم بى اثر بوده و حتى می تواند مشكلات را تشدید نماید.

برخى عامل اصلى مشكلات اقتصادى را امریكا و اسرائیل مى دانند. البته قابل انكار نیست كه تحریم هاى امریكا و توطئه هاى اسرائیل باعث بروز مشكلاتى در كشور مى شود اما از نظر نگارنده ریشه اصلى مشكلات در داخل است و فشارهاى امریكا بر بستر این دسته از بى تدبیرى ها و ناكارامدى هاست كه كارگر مى افتد.

اگر ما منافع ملى را بر شعارها و  نگاه ایدئولوژیك مقدم بدانیم مى توانیم از زهر فشار هاى امریكا بكاهیم.  برخى تصور مى كنند نحوه مواجهه با امریكا تنها دو حالت دارد: تسلیم یا نبرد


نظرات()       

یک روزنامه نگار شاهرودی

می گویند یک قانون بد بهتر از بی قانونی است اما شاید این روزها آنچه در شاهرود و میامی صدق کند برعکس این ماجرا باشد .

امروز رفتارهای آقای نماینده و نزدیکانش محافل عمومی و رسانه ای شهرستان را به جایی رسانده که فکر کنند دفتر نداشتن بهتر از داشتن یک دفتر بد است!

آنچه مسلم است این روزها نماینده شاهرود و میامی بر خلاف آن ها که معتقد هستند از جانب رسانه های مخالف و منتقد ضربه می خورد از دو عامل درونی دچار تضرّر شده است

نخست دفتر: دفتر نماینده یا همان دور و بری های نماینده کسانی می باشند که این روزها بزرگترین ضربه را به وجهه حسینی شاهرودی می زنند آنانی که برای حسینی شاهرودی تمبر یادبود فرودگاه منتشر می کنند، برایش کانال های تلگرامی را راه اندازی می کنند و منتقدان را مغرضان می خوانند و حتی کار را به جایی می رسانند که برخی شان ادبیات سخیف و فحاشی کوچه بازاری را در تماس تلفنی با مدیر اجرایی نشریه رستاخیز، نثار برخی فعالان رسانه ای منتقد می کند.


نظرات()       

مقاله یکی از مخاطبین کانال آوای اسفند

مدتهاست از طریق وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از هزینه های اضافی که به خانواده ها تحت عنوان کتابهای کمک درسی و آزمونهای مختلف تحمیل میشود دستورالعملهایی صادر و پیگیری شده است .

ولی متاسفانه طی بخشنامه ای اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود به استناد دستور اداره کل ، دبیرستانهای نوبت اول را ملزم به ثبت نام و اخذ هزینه جهت شرکت در آزمون خود ساخته از طرف اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نموده که با پیگیریهای انجام شده از طریق وزارت خانه ،غیرقانونی بودن آن مسلم گردیده ولی این فشار همچنان ادامه دارد.

اخیرا طی بخشنامه ای به استناد دستورالعمل صادره از سوی اداره کل، دانش آموزان سال نهم جهت ورود به دبیرستان نوبت دوم ملزم به گذراندن مهارت میباشند .

حال آنکه این دستور بنا به دلایل زیر با تصمیمات وزارتخانه در زمینه پرهیز از هر گونه فشار مادی در این شرایط حساس اقتصادی و وضعیت معیشت شهروندان که فقط در استان سمنان دیده میشود چه هدفی را دنبال میکنند؟

کسب درآمد برای چه گروهیست؟

 در حالیکه در دبیرستان دوره اول درس فناوری اطلاعات با موضوعات متنوع وجود دارد و به شکلی آنها را با مهارتهای لازم به ویژه آشنایی با رشته های مختلف وجود دارد .

 پس علت مهارت اندوزی خارج از عرف با بهانه ثبت نام در دبیرستان که منافع عده ای را تامین میکند چه دلیل دیگری میتواند داشته باشد؟

در نهایت باید پرسید هدف از اجرای این طرح چیست و آموزش و پرورش استان سمنان و به خصوص شهرستان شاهرود بازیچه دست چه کسانی قرار گرفته است؟

امیدواریم مسئولین اداره کل و شهرستان شاهرود دلیل قانع کننده ای برای این نوع رفتارهای تحمیلی داشته باشند.


نظرات()   
   

هر مسئولی که برای خوش آمد مقامات بالا دستی بنر تشکر تهیه میکند اگر مخارج آن از جیب شخصیست که اسراف است  و اگر از بودجه دولتیست که خیانت در بیت المال است .

مهندس محمدی توضیحات خود در خصوص #معدن_بوکسیت تاش را بدین شرح مطرح کردند:

 

#معدن_بوکسیت تاش حیات وحش منطقه، منابع طبیعی، پوشش گیاهی، آب چشمه ها و مردم پایین دست کوه را مورد #آسیب قرار میدهد.

 

برداشت های #معدن_بوکسیت را از 1313 هکتار بهره برداری به 150 هکتار محدود کردیم.

 

صحبت من صحبت #قانون است و باید قانون در مورد #معدن_بوکسیت تاش اجرا شود.

 


نظرات()   
   

رضا آرین

چندى پیش یك دوست قدیمى براى انجام كارى در معادن اطراف طرود به شاهرود آمد و از من خواست او را همراهى كنم.

در مسیر بازگشت و زمانى كه از پیج و خم هاى كوه هاى جنوبى شاهرود عبور كردیم، محو تماشاى منظره زیباى شاهوار شدم. همیشه عاشق این نما و از این مكان بودم.

شهر شاهرود در میان گودى قرار گرفته و عظمت شاهوار در قیاس با شاهرود به خوبى عیان است.

گویى مادرى دلسوز، فرزند خود را در اغوش گرفته است.

اما این بار از دیدن این منظره غمگین شدم. حجم اخبارى كه در طى سال جارى از تخریب قله شاهوار به دلیل فعالیت هاى معدن بوكسیت به گوش رسیده بود من را به فكر فرو برده بود.

از خود مى پرسیدم آیا ما شاهرودى ها براى مادر شاهوار، فرزند صالحى بوده ایم و یا ناخلف بوده و بر چهره مادر مهربان و صبورمان ، پنجه كشیده ایم؟

دوست قدیمى كه متوجه تغییرحالت من شده بود، علت را جویا شد.  زمانی كه قضایا را برایش تعریف نمودم بسیار متعجب شد و گفت: مگر بدون شاهوار، چیزى هم از شاهرود باقى مى ماند؟

او كه خدمت مقدس سربازى را در روزگار جوانى در پادگان چهلدختر گذرانده و به خوبى با منطقه اشناست از واكنش مردم نسبت به این مساله پرسید.

 پاسخ دادم مردم هم نگران هستند و تلاش هایى هم كرده اند منتها برخى مسئولین معتقدند منطقه نیاز به توسعه اقتصادى دارد و حجم تخریب ها در قیاس با منافع اقتصادى حاصله ناچیز است.  سرى به نشانه تاسف تكان داد و با لهجه شیرین اصفهانى خود این شعر را زمزمه نمود:

 

یكى بر سر شاخ و بن مى برید              خداوند بستان نظر كرد و دید


نظرات()   
   

یه روزگاری از گاری بدست محله مان که سبزی و و گوجه و خیار می فروخت شنیدم که می گفت: "پشت آنکه از دنیا رفته نباید حرف زد،گناه دارد،چراکه دیگر نیست تا از خود و آنچه بر او گذشته دفاع کرده و سخن گوید،ممکن است خدا هم به تو پشت کند"

بعدها اما می دیدم که هرازگاهی مردم کوچه و بازار در حالیکه با دستشان تخمه می چکانند از آنکه دستش از دنیا کوتاه شده بد می گویند، تااینکه یه روز یه بنده ای که از قضا دستش از یه اداره کل توی شهرش کوتاه شده و بازتاب مردم، پریشانش کرده بود عده ای از اهل رسانه و صحابه و دردانه ها و تعدادی هم دردمندهای شهر را دور خود جمع کرد تا بگوید که از قافله شاهوار هم عقب نبوده و بلکه پیش تر از همه آنهایی که حتی روز #هوای_پاک هم، شعار نجات شاهوار سردادند مسائل را می دانسته و نیازی به دست خدا  که با جماعت است نداشته و ندارد!

آری،ناگاه ازآنکه کمتر انتظارش میرفت شنیده شدکه#مرحوم_علیرضا_اسلام_پناه کسی که مدتی برای دفتر نماینده زحمت کشیده و کارکرده همانیست که باعث شد تا با رسانه ای شدن موضوع معدن بوکسیت، مسیر تعطیلی این معدن مخرب تخریب گردد!!!

 


نظرات()       

مقاله وارده در مورد قله شاهوار و تخریب حاصل از معدن بوکسیت

 

ستون خیمه ی ما را نکشید!

 

به قلم یکی از مخاطبان فرهیخته کانال آوای اسفند

 

خداوند در قرآن از میان حکمت‌ آفرینش کوه‌ها، بیشتر بر استقرار و آرامشی تاکید کرده که به برکت وجود کوه‌ها نصیب ساکنان زمین شده است.(سوره غاشیه)

همچنین در سوره نبا می‌فرمایند:

آیا کوه‌ها را میخ‌های زمین قرار ندادیم؟

ستون خیمه‌ی ما را نکشید.

خیمه فرو بریزد، مجبور به مهاجرت خواهیم شد!!

این صدای مردمی است که خودشان، پدرانشان و پدرانِ پدرانشان در منطقه‌ای به‌نام شاهرود به‌دنیا آمده‌اند، بزرگ شده‌اند و زندگی کرده‌اند؛ با عرق جبین نان حلالی بدست آورده و سر سفره‌شان گذاشته‌اند.

حرف دیروز و امروز نیست که مطلع شده باشیم گنجی در این منطقه پنهان است و با تمام تجهیزات به اینجا هجوم آورده باشیم تا بهره‌ای ببریم؛

اینجا محل کار ما نیست، محل زندگی ماست.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 28 بهمن 1397
نظرات()       

مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد موثر در تعیین تکلیف قوانین کشور نیازمند حضور نمایندگانی است که بتوانند در انجام وظایف تعیین شده در قانون اساسی به بهترین شکل انجام وظیفه کند. نمایندگان اصلح علاوه بر ضرورت دارا بودن یکسری شرایط عمومی باید از شاخصه‌هایی خاص نیز برخوردار باشند.

انسان با توجه به اختیاری که خداوند متعال به او عنایت کرده می‌تواند سرنوشت فردی و اجتماعی خود را انتخاب کند و یا با نوع انتخاب خود سرنوشت خود را تغییر دهد.

«ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم» (به درستی که خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد تا اینکه آنها خود حالشان را دگرگون سازند)

بر همین اساس در سیستم حکومتی کشورمان یعنی جمهوری اسلامی ایران که حکومتی مردم سالار و مبتنی بر تعالیم شرع مقدس اسلام می‌باشد، انتخابات نقش بسیار مهمی در صحنه‌های سیاسی کشور دارد و می‌توان گفت تقریباً تمامی مسئولین کشوری از طریق انتخابات عمومی برگزیده می‌شوند. در اصل ششم قانون اساسی آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود»

و اما چه نماینده ای انتخاب کنیم؟


نظرات()       

باقلوا دادیم و بادام سوخته گرفتیم

یک روزنامه نگار شاهرودی

اداره کل راه و ترابری استان سمنان تفکیک شد.این را حسینی شاهرودی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی گفت آن هم با امضای خود پای یک توافق نامه اما در این توافق نماینده چه داد و چه گرفت؟

حسینی شاهرودی با بازی با کلمات روز گذشته به گونه ای ماجرا را شرح داد اما ما آن روی دیگر سکه را امروز بررسی می کنیم.

روایت حسینی شاهرودی از اداره کل راه و با زبان ساده اینست :اداره کل راه و ترابری استان سمنان در شاهرود می ماند اما محدود به شاهرود و میامی می شود آن هم اداره میامی که مستقل از شاهرود نیست پس در واقع از هشت شهرستان که زیر مجموعه شاهرود اداره می شد شش شهرستان رفت و در سمنان جای گرفت در ازای آن ما حمل و نقل و پایانه ها و شهرسازی را در حد معاونت گرفتیم یعنی چون نمی توانستیم در شهرستان شاهرود طبق قانون دو اداره کل ( راه و شهرسازی و حمل و نقل و راهداری ) داشته باشیم پس یک معاونت شهرسازی، یک معاونت حمل و نقل و یک معاونت راهداری به شاهرود می آید در نتیجه تعداد کارمندان اداره کل راه و ترابری استان سمنان در شاهرود کم نمی شود...


نظرات()       

 حکم ایشان توسط وزیر کشور امضاء شده ودر چند روز آینده با تکریم دکتر سعید ناجی رسما به عنوان جانشین ایشان معارفه خواهند شد.

 

در رزومه کاری دکتر خجسته پور فرمانداری شهرستان خرم آباد، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری های کرمانشاه  ولرستان ونیز خدمت در آموزش وپرورش استان لرستان را در کارنامه کاری خود دارد.

دکتر خجسته پور به عنوان یک اصلاح طلب ،همچنین رئیس ستاد  انتخاباتی دکتر حسن روحانی سال ۱۳۹۲ در استان لرستان را بر عهده داشته است.


نظرات()   
   

دکتر "محمد جواد صاحبی" رییس انجمن ادیان و مذاهب حوزه علمیه قم و عضو شورای دین پژوهان کشور درگذشت.

محمدجواد صاحبی در سال 1333 در محله مغان شهرستان شاهرود به دنیا آمد.

وی تحصیلات ابتدایی را در مغان و تحصیلات متوسطه را تا مقطع دیپلم ادبی در شهرستان شاهرود گذراند ،همزمان بخشی از مقدمات علوم دینی را به طور متناوب در همانجا از محضر فضلای بزرگواری همچون جناب حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد حسین صائب چهکندی و دیگران فرا گرفت، با حوزه های مشهد و قم نیز در رفت و آمد بود و از سال 1357 در قم مستقر شد و علوم متداول حوزه را فرا گرفت.

دبیری شورای دین‌پژوهان کشور، تاسیس نشریه کیهان اندیشه، تدریس در دانشگاه تربیت معلم تهران و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، بخشی از سوابق و فعالیت‌های فرهنگی و علمی محمدجواد صاحبی بود.

 

در همین سطور این مصیبت را به جناب آقای حسن عامری تسلیت عرض میکنیم.

 


نظرات()   
   

جناب سرهنگ عبیری ضمن بیان قسمتی از فعالیتهای جهادی سپاه در سطح شهرستان شاهرود به نقش مطبوعات و رسانه ها و تاثیر بسیار زیاد آنها در بازتاب فعالیتها و روحیه مطالبه گری پرداخت و از فضای بسیار خوب حاکم بر شهرستان شاهرود و بالا بردن روحیه مطالبه گری طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و نقش رسانه ها در ایجاد این فضا تقدیر کرد.

در ادامه نیز پیرامون موضوعات محلی و ملی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.


نظرات()   
   
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 109 منتشر شد..........دوشنبه 15 مهر 1398

آقای سید حسن حسینی مدرک دکترا دارد یا خیر؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسجد محمدیه؛ حسینی و فرجام میراث پدری..........دوشنبه 15 مهر 1398

آوای اسفند در بیست و هفتمین برنامه برگزار کرد...........دوشنبه 15 مهر 1398

عکس برگزیده ماه..........دوشنبه 15 مهر 1398

مجالس ختم ظرفیتی برای تبلیغ کاندیداهای مجلس؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسئولان سابق از جان شاهرود چه می خواهند؟؟!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

سو استفاده از موقعیت برگزار کنندگان انتخابات..........دوشنبه 15 مهر 1398

روز اول مهر جای موی سپیدان در مراسمها خالی بود!!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

کار را که کرد، آنکه تبلیغ کرد؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند (قسمت پنجم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟ (قسمت چهارم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای میخواهند؟(قسمت سوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم چه نماینده ای می خواهند؟(قسمت دوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم نماینده ای بومی و ساکن میخواهند قسمت اول..........دوشنبه 15 مهر 1398

اقدام سابقون و بی اعتمادی عمومی نسبت به شورای شهر شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

وقتی استاندار از مجموعه خود خبر ندارد!! بی اطلاعی یا مشاوره بد؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

گریزی به اقدام تامل برانگیز حراست کمیته امداد استان سمنان ..........دوشنبه 15 مهر 1398

زیر پوست شهر و عصبیت در شهرستان شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و نهمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای زیراستاق..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و ششمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در میامی..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری ازبیست و هشتمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای پشت بسطام..........دوشنبه 15 مهر 1398

عزاداری امام حسین(ع) متعلق به همه مردم است ..........دوشنبه 15 مهر 1398

حضور حضرت حجة الاسلام امینی در موکب سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری برپایی موکب در بیست و چهارمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند ..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و سومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در کلاته خیج..........دوشنبه 15 مهر 1398

یاداشت وارده توسط یکی از مخاطبان کانال مطالبه گری ..........دوشنبه 15 مهر 1398

هسته مرکزی شهر شاهرود،قفل بدون گشایش..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر شاهرود چیست؟ قسمت دوم..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر چیست؟ (قسمت اول)..........دوشنبه 15 مهر 1398

همه پستها