عکس برگزیده ماه

نماینده ای که خودش از تمبرش رونمایی میکند!!!


نظرات()   
   

رضا آرین

پس از سفر رئیس جمهور به شاهرود و اعلام بین المللی شدن فرودگاه و تحقق مرز هوایی، موافقین و مخالفین این طرح به بحث های فراوانی در این زمینه پرداختند اما آنچه در این میان جای خالی آن  بشدت احساس می شد، راهکار های رشد شاهرود و میامی بود. اینکه برای بهبود شرایط این دو شهرستان دقیقا چه باید کرد؟ بگذارید با بحث در مورد فرودگاه شاهرود شرایط را بررسی نماییم

 

در اینکه وجود فرودگاه و بخصوص بین المللی شدن آن و تحقق مرز هوایی، یک زیر ساخت برای توسعه شاهرود و میامی می باشد هیچ تردیدی وجود ندارد اما از خود بپرسیم اصلا چرا فرودگاه در توسعه موثر است؟

پاسخ اینست که فرودگاه، در حقیقت ایجاد و توسعه "راه" است. اصولا راه، کلید اساسی توسعه‌ یک منطقه است منتها راه، فقط هوایی نیست. راه آهن و جاده مناسب نیز، راه هستند و می توانند به توسعه کمک شایانی نمایند.

 شاهرود از دیر باز، فرصتی طلایی داشته و بر سر سه راهی تهران، مشهد، شمال قرار گرفته است. شهروندان شاهرودی سالهاست که شاهد عبور کامیون های ترانزیت ترکیه به  مقصد مرز اینچه برون و ترکمنستان هستند. از طرف دیگر، به واسطه قرار گیری شاهرود در میانه راه تهران مشهد، از جاده ای یک طرفه بهره مند است و در زمان کوتاهی می توان از شاهرود به پایتخت رسید.

 از سوی دیگر، راه آهن دو خطه تهران مشهد نیز از شاهرود می گذرد و امکان سفر و حمل بار ارزان و ایمن از شاهرود به مرکز کشور به آسانی مهیاست. حال با توجه به زیرساخت های ذکر شده باید از خود بپرسیم میزان صادرات محصولات کشاورزی از شاهرود به خارج از کشور تا کنون چقدر بوده است؟

آیا اصولا شاهد چنین صادراتی به صورت قابل توجه و ملموس هستیم؟ از آن بالاتر، آیا بجز خام فروشی محصولات کشاورزی، بهره دیگری از پتانسیل تنوع محصولات تولیدی برده ایم؟. 


نظرات()       

اندر حکایت خواص شلغم و نماینده ای که بر سر تجزیه اداره کل راه توافق و پافشاری می کند.

فضای رسانه ای و سیاسی شهرستان شاهرود حدود 3 هفته ای است که با رسانه ای شدن تجزیه اداره کل راه و متعاقب آن ،تشکیل دو اداره کل در شهرستانهای شاهرود و سمنان به شدت ملتهب است.

در طی این روزها، فعالان رسانه های مکتوب و مجازی و بالطبع آن بازاریان و تعدادی از تأثیر گذاران شهرستان به انواع مختلف اعتراض خود را نسبت به این تصمیم گیری و موافقت اعلام کرده اند.

موافقتی که ظاهرا با دخالت مستقیم نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی و تأثیرگذاران دیگری در نهادهای حاکمیتی و اجرایی رقم خورده و بیشتر از اینکه به ابعاد و تأثیرات مثبت و یا منفی آن اشاره شود به بار حیثیتی و استقرار چند دهه این اداره کل در شهرستان شاهرود پرداخته شده است.

نکته عجیب در این تصمیم اما موافقت نماینده ای است که درست چند ماه پیش و در کش و قوس اعتراضهای مردمی نسبت به این تجزیه، دستور مستقیم رئیس جمهور مستقر مبنی بر عدم تغییر در چارت سازمانی این اداره کل را در جیب داشت و باز هم در زمینی دیگر بازی کرد.

هم دستور را ملغی کرد و هم تجزیه اداره کل راه را رقم زد.


نظرات()       

گروه سیاسی:

روز پنجشنبه ۱۳ دی ماه تصویری از نامه ای با امضای معاون اول رئیس جمهور در رسانه های مجازی منتشر شد که در آن به استناد تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون امور گمرکی، مجوز ورود و خروج کالا و مسافر به فرودگاه شاهرود داده شده است.

 

با توجه به اینکه در نامه مذکور اشاره ای به بین المللی شدن فرودگاه شاهرود نشده ابهاماتی در اذهان عمومی مردم منطقه ایجاد شده است. نکات زیر جهت تنویر افکار عمومی در این مورد اطلاع رسانی میشود.

بر اساس طبقه بندی های مرسوم، بین مرز هوایی و فرودگاه بین المللی تفاوت هایی وجود دارد.

مرز هوایی تفاوتی با مرزهای زمینی و دریایی ندارد و تنها تفاوت آن در ارتفاع است و همان قواعد مرزهای زمینی و دریایی بر آن حاکم است و اجازه ورود و خروج کالا و مسافر، وفق قوانین کشور در آن داده می شود.

اما فرودگاه بین المللی دارای شرایط بیشتری است و استاندارد های بالاتری را می‌طلبد.

 

برای تبدیل مرز هوایی به فرودگاه بین المللی،ثبت نام فرودگاه در کتاب بین المللی AIP  و زیر ساخت  هایی نظیر قسمت کنترل گذرنامه، قرنطینه و انواع سوخت موردنیاز پیش‌بینی شده و استانداردهای پزشکی، کترینگ، امکانات تعمیراتی، امکانات و استانداردهای لازم برای نشست و برخاست هواپیماها؛ ویژه پروازهای بین‌المللی نیاز است.

به استناد ماده (6) آیین نامه احداث، توسعه، بهره برداری و مدیریت فرودگاه های غیر نظامی، اعلام فرودگاه های بین المللی منوط به تصویب هیات محترم وزیران و مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه و تامین الزامات، تجهیزات و تسهیلات موجود در انکس 9 از جمله گمرك، گذر نامه، بهداشت عمومی و قرنطیه گیاهی و حیوانی می باشد.

نگاهی به آمار بیندازیم:

 

در حال حاضر و طبق استاندارد های بین المللی، کشور دارای ۹ فرودگاه بین المللی و ۲۵ مرز هوایی است.

 

جدا از اینکه از مجموع آن ۹ فرودگاه نیز، تنها ۴ فرودگاه (تهران، مشهد، شیراز، تبریز) توجیه اقتصادی داشته و ۵ فرودگاه بین المللی دیگر، حتی فرودگاه  شهید بهشتی اصفهان در رده فرودگاه های زیان ده محسوب می شوند.

تجربه کشورهای منطقه برای کاهش چمشگیر تعهدات حاصل از تعداد فرودگاه های بین المللی غیر فعال و اعمال حاکمیت مقتدرانه سازمان هواپیمایی کشوری، فارغ از فضای سیاسی و انتخاباتی حاکم بر کشور به خصوص در سالجاری، می تواند مدیران عالی صنعت هوانوردی کشور را در مواجه با مطالبات مقامات سیاسی و محلی جهت درج عنوان بین المللی برای فرودگاه های مرز هوایی یاری نماید.

حال باید پرسید آیا نامه ۱۴ آذرماه معاون اول رئیس جمهور، دستور تحقق مرز هوایی است یا فرودگاه بین‌المللی؟

 

آیا بدون ثبت نام یک فرودگاه در کتاب AIP و عدم وجود زیرساخت ها و استاندارد های فوق الذکر می توان یک فرودگاه را بین المللی خواند؟

 

امیدوارم مسئولین امر و بویژه نماینده محترم شاهرود و میامی در این زمینه ابهام زدایی فرمایند و راه را بر شایعات ببندند.

 


نظرات()   
   

کمتر از 13 ماه دیگر به انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی که مقارن با بهمن و اسفند 98 خواهد بود باقی مانده است.

با توجه به جغرافیای سیاسی شهرستان های شاهرود و میامی و صف آرایی گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی در این حوزه، ظاهرا تدارکات این انتخابات از ماهها قبل شروع شده و شاهد فعالیت های خاصی از طرف گروه ها، اشخاص و طیف های سیاسی در این حوزه برای تصدی کرسی سبز بهارستان هستیم.

در این نوشتار به اختصار به آنها اشاره کرده و سعی خواهیم کرد در هر شماره به گوشه ای از اهم فعالیت ها و عملکرد این گروه ها و اشخاص بپردازیم تا مردم بیشتر با این وضعیت آشنا شوند.

در حال حاضر حدود 4 گروه و فرد با جایگاهی سیاسی و موقعیتی اجتماعی در کوران این رقابت ها قرار دارند که به شرح مختصری از آنها اکتفا می کنیم:

1-    سید حسن حسینی نماینده فعلی شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی:

حدود سه سال از انتخاب دکتر حسینی به عنوان منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد و در این مدت ایشان با حسن برخورد و اخلاق حسنه نماینده مردم در مجلس بوده اند. اگر بخواهیم در مورد عملکرد ایشان و اهم فعالیت های انجام شده در این حوزه صحبت کنیم، تقریبا می توانیم بگوییم هیچ دستاورد مثبتی در این دوره تاکنون برای حوزه انتخابیه ایشان رقم نخورده است.

گروه اقتصادی کوثر با کلی سر و صدا وارد شهرستان شد و بدون هیچ دستاورد و سرمایه گذاری این منطقه را ترک کرد.


نظرات()       

مهلت ۴۸ ساعته جمعی از خبرنگاران به نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بابت پاسخگویی جهت تفکیک و انتقال اداره کل راه و ترابری استان سمنان مستقر در شاهرود

 

در این درخواست آمده است

بسمه تعالی

جناب آقای سید حسن حسینی شاهرودی نماینده محترم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی

 

با سلام و احترام

مطلع شدیم حضرتعالی طی تفاهم نامه ای با انتقال و یا تفکیک و جداسازی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مستقر در شاهرود موافقت نموده اید.

 

اینجانبان جمعی از اصحاب رسانه شاهرود ضمن ابراز نگرانی جدی، اعتراض خود را نسبت به امضا این تفاهمنامه به استحضار تان می رسانیم و با توجه به محدودیت زمانی خواستار برگزاری جلسه ای فوری ظرف ۴۸ ساعت آینده جهت پاسخگویی شما به افکار عمومی هستیم.

 


نظرات()   
   

رضا آرین

 

چند وقتی است که در مراسم نماز جمعه شاهد حرکتی هستیم که مورد استقبال قرار گرفته است. ائمه جمعه دستور برچیده شدن حصارهایی شده اند که جایگاه مسئولین را از نمازگزاران عادی جدا می ساخته است. در آخرین نمونه، امام جمعه موقت جدید و البته جوان تهران، چنین دستوری دادند که بازتاب فراوانی در رسانه ملی نیز داشت و از آن حرکت، تمجید شایانی نمودند.

روی سخن بنده، نه تنها ائمه جمعه بلکه تمام مسئولین است. حال که این حرکت مورد استقبال همگان قرار گرفته، لطفا سایر نرده های میان مسئولین و مردم را نیز  بردارید. نرده های موجود در نماز جمعه مشهود است منتها نرده های فراوانی وجود دارند که از قضا مشهود هم نیستند اما بسیار پررنگ تر میان مسئولان و مردم فاصله انداخته اند.

زمانی که یک نماینده بدون توجه به مطالبه گری جامعه و مطبوعات، با بی اعتنایی به آنها پاسخ نداده و تنها در جمع های گزینشی شرکت کند، یعنی میان وی و مردم نرده وجود دارد. تا زمانی که ژن های خوب، هر چیزی که برای مردم عادی غیر ممکن است را برای خود ممکن نمایند، بین آنها و مردم نرده وجود دارد.

تا زمانی که به نام تکریم شهدا و ایثارگران، سهمیه ها برقرار بوده و اصل شایستگی انتخاب جوانان را فدا نماییم، بین جامعه نرده کشیده ایم.

در مورد آخر لازم به ذکر است که شیوه زندگی شهیدان والامقام نشان می دهد آنها جان خود را فدا کردند تا چنین نرده هایی را بردارند. شهید باکری در شهرداری ارومیه چه شیوه ای برگزیده بود؟ شهید همت نیمه شب و بی سروصدا ظروف سربازان را نمی شست؟ اگر شهید خرازی امروز در میان ما بود آیا به ما  اجازه می داد فرزندش را با سهمیه در جایگاهی بنشانیم؟

تمام مواردی که بیان شد نرده های بزرگی هستند که امروزه در جامعه ما وجود دارند و مردم و بخصوص جوانان را مایوس و ناامید می سازد. آقایان! لطفا تمامی نرده ها را بردارید.

 

 


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 25 دی 1397
نظرات()   
   

مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد موثر در تعیین تکلیف قوانین کشور نیازمند حضور نمایندگانی است که بتوانند در انجام وظایف تعیین شده در قانون اساسی به بهترین شکل انجام وظیفه کند. نمایندگان اصلح علاوه بر ضرورت دارا بودن یکسری شرایط عمومی باید از شاخصه‌هایی خاص نیز برخوردار باشند.

انسان با توجه به اختیاری که خداوند متعال به او عنایت کرده می‌تواند سرنوشت فردی و اجتماعی خود را انتخاب کند و یا با نوع انتخاب خود سرنوشت خود را تغییر دهد.

«ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم» (به درستی که خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد تا اینکه آنها خود حالشان را دگرگون سازند)

بر همین اساس در سیستم حکومتی کشورمان یعنی جمهوری اسلامی ایران که حکومتی مردم سالار و مبتنی بر تعالیم شرع مقدس اسلام می‌باشد، انتخابات نقش بسیار مهمی در صحنه‌های سیاسی کشور دارد و می‌توان گفت تقریباً تمامی مسئولین کشوری از طریق انتخابات عمومی برگزیده می‌شوند. در اصل ششم قانون اساسی آمده است: «در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود»

و اما چه نماینده ای انتخاب کنیم؟

یک نماینده موفق باید شجاع باشد بتواند در مقابل حاکمیت با شجاعت و قدرت بر حق و حقوق مردم پافشاری و استقامت نماید و از کسی نهراسد و منافع عمومی مردم را بر منافع خود ترجیح دهد و در راه پیشرفت جامعه و مردم حاضر باشد از حق خود بگذرد.

داشتن شناخت نسبی نسبت به کلیه مسائل جاری در زمینه های مختلف اقتصادی وفرهنگی و سیاسی و نظامی و از مسائل ریز و درشت مردم سر در بیاورد و بتواند درد مردم را تشخیص دهد و نسبت به ان چاره جویی نماید.

داشتن تخصص و مهارت کافی در یک یا چند موضوع. یعنی در موضوعی عالم باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد و بتواند در کمیسیون های مجلس برای خود جایگاهی داشته باشد.

یکی دیگر از خصوصیات یک نماینده موفق،استفاده از افراد با تجربه و کارآمد و نخبگان و جوانان متفکر درسطح حوزه انتخابی می باشد.


نظرات()       

رونمایی از تمبری با عکس انتخاباتی دکتر حسینی

  صدای پای پوپولیست تا کجا خواهد رسید؟ 

اگر دکتر حسینی از این تمبر که منقش به نقش اوست اطلاع ندارد آیا دفتر ایشان هم بی اطلاع بوده؟

آقای دکتر حسینی این حرکات در ذهن مردم اثر منفی دارد 

صدای منتقدین خود را جدی بگیرید.


نظرات()   
   

دست افشانی ما در جشن رفتن اداره کل هفتاد ساله راه و ترابری از شاهرود

 

علی رضا اسلامی

 

قدیم تر ها که ماشین و قطار و طیاره نبود؛ قاعدتا، "اداره کل راه و ترابری" و "فرودگاه بین المللی" هم نبود؛ مردم با خر و اسب و قاطر و شتر رفت و آمد می کردند. در این میان "خر" وسیله نقلیه مناسبی برای مسافت های کوتاه بود. یعنی حکم "پراید" امروز خودمان را داشت. به همین علت روستاییان برای رفت و آمد به شهر و بازار از "خر" استفاده می کردند. شتر و اسب هم در مسیرهای طولانی مورد استفاده قرار می گرفت.

 

القصه؛ روزی " روستا زاده ای جوان"؛ سوار بر خری سرحال و قبراق؛ برای گشت و گذار و خرید راهی شهر شد. در بدو ورود به شهر؛ استایلِ "اسب وار" خر، چشمِ بازار را گرفت. چند جوانِ رِندِ "چترباز" هم که  سادگی و سفاهت را در سیمای مرد روستایی دیده بودند، دوره اش کردند،  بلکه با خرجِ از کیسه او، شکمی از عزا در بیاورند.

 

 با چرب زبانی مرد روستایی را به کاروانسرایی بردند و با چاپلوسی شروع به "باد انداختن" به او کردند. یکی از قد و قامت رعنای او می گفت و دیگری از سینه ستبرش. یکی مدیحه ای در وصف سبیلش می گفت و دیگری از آثار پیدا و پنهانِ بزرگ زاده بودن  در پیشانی اش. ارباب؛ ارباب بود که به خیک او می بستند تا سرِ کیسه ای شل کند و سور و ساتی برپا کنند.اما گویا مرد روستایی هیچ نداشت و یا اگر هم داشت در باغ نبود. این شد که جمع رندان با تغییر استراتژی به سراغ "تنها داشته" مرد ساده دل روستایی رفتند. "خرِ رَخش پیکرش"


نظرات()       

احتراما نظر به اینکه موضوع اخیر تجزیه یا تفکیک اداره کل راه و ترابری استان سمنان (مرکز شاهرود) به ۲ حوزه شرق و غرب موجب نگرانی جدی در افکار عمومی و مردم شریف شرق استان سمنان شده است و در پی دستور صریح و ابلاغ جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه «هیچگونه تغییری داده نشود» .

با توجه به هماهنگی و اقدامات دو نماینده محترم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی جهت تجزیه و یا تفکیک اداره کل راه و ترابری (مرکز شاهرود) بدون در نظر گرفتن ساختار های اجتماعی، جمعیت و موقعیت جغرافیایی و با عنایت به طرح این موضوع در دهه گذشته در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دفاعیات کارشناسی و اصولی نماینده وقت شاهرود مبنی بر اینکه این استان با جمعیت ۶۰۰هزار نفر با دو اداره کل، وقعی گذاشته نشد موضوع جدیدی نمی باشد.

لذا ما اصحاب رسانه شهرستان بزرگ شاهرود به عنوان رکن چهارم دموکراسی از طرح اینگونه موضوعات شائبه برانگیز خواستار تجدید نظر توسط ارائه دهندگان این طرح می باشیم.

 


نظرات()   
   

رضا آرین

نمی توان انکار نمود که جامعه امروز ما با مشکلات فراوان و بی سابقه ای روبرو شده است تا حدی که مردم تحت فشارهای اقتصادی کمرشکن، رفته رفته دچار یاس و ناامیدی و به دنبال آن بی اعتمادی شده اند.

 

جامعه احساس می کند کسی به فکر حل مشکلات آنها نیست، گویی به حال خود رها شده اند و راهی برای خروج از این شرایط نمی یابند. روشن است چنین شرایطی هر جامعه را به سمت فروپاشی اجتماعی می برد و بسیار دشوار خواهد بود که در چنین شرایطی برای مردم از پیشرفت سخن گفت و انتظار داشته باشیم باور کنند .

 

سوال مهم اینست که راهکار خروج از چنین شرایطی چیست؟

 

یکی از بزرگ ترین مشکلات امروزه  مردم که آنها را کلافه و سردرگم نموده این است که می دانند مشکلاتشان چیست اما نمی دانند برای حل آن چه باید بکنند؟ چه روشی پیش بگیرند تا با حداقل هزینه و آسیب، مشکلات‌شان حل شود؟.

پاسخ اینست که مردم باید با حقوق خود بیشتر آشنا شوند. آنها باید بدانند که حق دارند از مسئولین پرسش نمایند و حقوق خود را مطالبه نمایند. بدیهی است این مساله با آشوب و اغتشاش متفاوت است.

هم مردم و هم مسئولان باید بدانند که مطالبه گری حق قانونی و شرعی مردم است و هیچ کس و به هیچ بهانه ای نمی تواند این حق مردم را سلب نماید.

نگاهی به سیره حکومتداری امیر المومنین این ادعا را اثبات می نماید. علاوه بر این، نص صریح قانون اساسی نیز بر این حق تاکید دارد.

مردم باید به طرق مختلف قانونی، مرتبا خواسته های خود را مطالبه کنند و در این راه، رسانه ها نقشی بی بدیل دارند. آنها وجدان بیدار و زبان گویای جامعه هستند، اگر به راستی به وظیفه خود عمل نمایند.

از طرف دیگر مسئولین باید بدانند که موظف هستند به مطالبه گری خواست ها و سوالات مردم پاسخ دهند.

این تکلیف آنهاست و نه لطفی در حق مردم. اگر مسئولی شان خود را بالاتر از آن می داند که پاسخ سوالات و ابهامات مردم را بدهد، نگاهی رعیت وار به مردم دارد و هنوز متوجه نشده است که مردم رعایای وی نیستند بلکه شهروندانی صاحب حق می باشند.

واژه مسئول در لغت عربی به معنای فردیست که مورد سوال قرار می گیرد. ظاهرا همین مفهوم ساده برای برخی مسئولان غریب است. در حکومت امیر المؤمنین به عنوان الگوی نمونه جامعه اسلامی ، مردم می توانستند حتی شخص حاکم و ولی جامعه را به سوال بکشند و پاسخ بشنوند، با این ترتیب حساب سایر کارگزاران حکومتی دیگر روشن است.

کوتاه سخن آنکه، هم مردم و هم مسئولان باید بدانند بهترین شیوه مبارزه با فساد، حل مشکلات و پرهیز از بی اعتمادی عمومی، تقویت فرهنگ مطالبه گری توسط مردم و پاسخگویی از سوی مسئولین است، می خواهد نماینده باشد، فرماندار و یا حتی شخص رئیس جمهور.نظرات()   
   

میرزا مورخ الممالک

گمان نفرمایند از همدستی و خیانت دستگاه تزویز در مرکز دور افتاده باشیم ، و لحظه ای از تذکر روح و ریحان محاضرات دوستانه رعایا فارغ نتوانیم بود ، اما در دوسیه جدید میرزا ابوالحسن خان مستوفی مشهور به وکیل الرعایا آنگونه که دوستان بیان نمودند نشود نادیده گرفت اقدام ناصواب حضرت ایشان را .

 آنجا که از دستور بسیار غامض و پیچیده در خصوص اداره کل راه که در این دیار  که همیشه محلی از مجادله و دعوی با دیار قومس بود پرده برداشت. آن هم خواستار ایجاد دو اداره کل در یک استان به این وسعت شده است. به خطیب الممالک گفتم اگر این ایده و تفکر بسیار پیچیده از ذهن وکیل الرعایا گذشته بود چرا تا کنون به عقل رجال دیگر نرسیده.

 

فرمود: از زمان مشروطه این به یادگار مانده است که وقتی چیزی طلب میکنی باید تحفه ای هم ارازنی کنی  !!‌

گفتم : چه تحفه ی ارزشمندی نصیب ما شده است که الان باید اداره کل راه را که قبل از تولد وکیل الرعایا در این دیار بوده است تقدیم کنیم !

گفت : معلوم است دیگر تابلو فرودگاه بین المللی !

گفتم : پس آن همه بگیر و ببند و تمبر و ولیمه در باند فرودگاه برای این تحفه بود

گفت : نه هنوز مانده است تا بطور کامل تمام دستاوردهای آن تابلو ارزشمند را درک کنید!!!!

گفتم: چگونه است که مرقومه حضرت رئیس الجمهور تاثیری در این جایجایی نداشت؟

گفت : خود حضرت وکیل الرعایا گفته اند اینگونه بهتر است !!!

 

نتیجه این نوشتار:

برای بیشتر مردم ‏، مسئله مرگ و زندگی نیست بلکه مبارزه ای است برای حفظ چیزهایی که گره خورده است به حیثیت و آبروی آنها .

 


نظرات()   
   

رضا آرین

روز یکشنبه، جمعی از مدیران مسئول، خبرنگاران و اصحاب رسانه های فعال در شاهرود در سالن شورای شهر دور هم گرد آمدند تا در مورد مساله تقسیم اداره کل راه به شور و مشورت بنشینند و نهایتا بیانیه مشترکی را در این زمینه امضا نموده و خواسته هایی را بیان کردند.

 

در این لحظه قصد ندارم به تحلیل جزئیات این بیانیه بپردازم بلکه نکته دیگری در این زمینه توجه بنده را جلب نمود.

تا جایی که حافظه یاری می کند و به خاطر دارم، این نخستین بار در شاهرود بود که اصحاب رسانه، فارغ از گرایشات سیاسی و تنها برای دفاع از منافع شهرستان دور هم جمع شده و بیانیه مشترک امضا نمودند.

 

امروز، مصالح بلند مدت شهرستان، هم دغدغه روزنامه نگار اصلاح طلب بود و هم نگرانی خبرنگار اصولگرا. امروز آنچه برای تمام آن عزیزان مهم بود، حفظ داشته های شهرستان بود، فارغ از نگاه های جناحی و سیاسی.

 

این همان چیزی است که نه تنها شاهرود بلکه کل کشور به آن نیازمند است.

 

اینکه وقتی پای منافع همه ما در میان باشد، درگیری های سیاسی و جناح بازی ها باید کنار گذاشته شود. امروز اصحاب رسانه شاهرود، به همه ما درس همبستگی در دفاع از منافع همگانی دادند، چیزی که جز آن از رسانه انتظار نمی رود چرا که وجدان بیدار جامعه  هستند و باید با عمل خود  به مردم بیاموزند.

شخصا بابت چنین عمل مسئولانه و آموزنده، دست تک تک این عزیزان را به گرمی می فشارم و امیدوارم چنین رویه ای استمرار یافته و به سایر اقشار جامعه نیز تسری یابد.

 

 


نظرات()   
   

شورای شهرشاهرود نه فقط شورای شهرداری

طی توافقنامه ای،تیپ ۱۵۸شهید کشاورزیان ضمن تعامل با شورای شهر شاهرود ،زمینه توسعه شهری را رقم زدند

فرماندهی ارتش در شاهرود با این تفاهم گام مهمی را در جهت توسعه شهری و حل مشکلات ترافیکی برداشت.

در اقدامی دیگر پارلمان محلی با دعوت از مسولین مرتبط و رایزنی با آنها سعی در ایجاد بسترهای مشترک برای رشد و تعالی شهر از یک سو و استفاده از پتانسیل آنها در حل کردن گره های موجود در شهر دارد.

یکی از این اقدامات که باعث حرکتهای کارساز در آینده خواهد شد دعوت ازمدیر کل راه و ترابری استان در این پارلمان محلی بود.   

شرح این گزارش و دستاوردهای آن در کانال اطلاع رسانی شورای شهر مجود است.

شورای پنجم دقیقا به شرح وظایف خود در قانون برگشته و اینروزها خوشحالیم که عنوان کنیم شورای شهرنه فقط شورای شهرداری.

 


نظرات()   
   

به جای مقدمه فقط یک سوال را مطرح می کنیم.

چرا سر شاهرود کلاه میرود؟

پاسخ این است که مسئولان شهرستان ما دچار اشتباه تاکتیکی شده اند و اقدام به یارکشی می کنند.

18 سال نمایندگی مجلس چیز کمی نیست. هر ناپخته ای در این سالها تبدیل به فولاد آبدیده می شود.

هر نا آشنا و گمنامی در طی این سالها سرشناس و معتبر می شود . تا آنجا که وزرا برای دیدنش وقت می گیرند. تا آنجا که وقتی خط خون اعلام می کند قانون راه خود را کج می کند. تا آنجا که تمام توان یک شهرستان در مقابلش کم می آورد و عقب نشینی می کند.تا آنجا که نامه اش به دوم شخص مملکت با دستور صریح پاراف میشودکه طبق درخواست این فرد چیزی تغییر نکند.

اما در مقابل در شهر خودش برخی حاضر به این نمی شوند که در کنار وی قرار بگیرند و به نفع منافع شهر یکی شوند . تا آنجا که اگر اسمش برده میشود مسئول مهمی در شهر ناراحت میشود و می گوید چرا نامش را میاورید.

تا آنجا که خط خون قبلی فرش قرمزی میشود برای بردن داشته های 50 ساله شاهرود.

اما در شهر مرکز استان ،نماینده فعلی و نماینده قبلی در کنار هم قرار می گیرند. داشته ها و تجربیات یک پارچه میشود . کسی از بردن نام نماینده قبلی برآشفته نمی شود. کسی از اقدامات وی برای شهرش ناراحت نمی شود و تبلیغاتی نمی خواندش.

از عزت و مقام و جایگاه او استفاده می کنند تا شهرستان رشد کند. به او تهمت نمی زنند و از آمدن به زادگاهش ناراحت نمی شوند. او مجبور نیست آهسته بیاید و آهسته برود تا دیده نشود .

 

اما ما اشتباه تاکتیکی داشته ایم .

نتیجه اش رفتن داشته های ما است که می گویند در این 5 دهه چه خیری برای ما داشته است؟!!

نتیجه اش فرودگاه بین المللی شاهرود است که نمی دانیم کدام بوئینگ در آن خواهد نشست ؟ کدام محصول کشاورزی ما صادر خواهد شد؟ کدام در آمدی را به جای آن چند صد میلیارد اداره کل راه نصیب ما خواهد کرد؟

ای کاش با هم بودیم تا بتوانیم بگوئیم با هم می توانیم .

 حداقل باید از خبرنگاران شاهرود تشکر کرد که بی هیچ تفکر سیاسی و جناحی دور هم جمع شدند و اعتراض نمودند . نامه نوشتند و جلسه فوری درخواست کردن حتی اگر اجابت نشده باشد.

ای کاش نام حسینی به دو قسمت در تاریخ شاهرود تقسیم نمی شد.


نظرات()   
   

دکتر ناصر صداقت زاده

 

اگر به خانه من آمدی

برای من ای مهربان چراغ بیاور

و یک دریچه

که از آن

به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم

حکایت از پایان شهریور شروع شد. در حال و هوای فرا رسیدن بازگشایی مدارس یک کیف و چند کتاب در ساعت گل شاهرود پیام آور اول مهر ماه شد و نوید رویکرد تعلیم و تربیت محور مردی را بازگو کرد که در کسوت "شهردار" چند ماهی است بارقه های امید را به سوی چشم های مردم با صفای شهر معلمان دین و اخلاق گسل داشته است.

نگاه آموزش محور او در رفتار، استراتی و تعامل های درون دستگاهی شهرداری هم قابل رصد است. به هر اتاق این مجموعه که سری بزنی در بدو امر تابلویی با این عنوان برایت جلوه گری می کند: "پیگیری معجزه می کند"

این مقدمه را آوردم تا اشاره به آن روز خجسته کنم که از پس پرده نصب شده در میدان امام شاهرود برشی عرضی از رخسار یک انسان که در شمایل یک کتابخانه با تعدادی کتاب در آمده بود جلو گری کرد.

آوردن نماد کتاب و کتابخانه و نهایتا اندیشه در میدان دید مردم از جمله تلاش های اخر و پسندیده ای است که یک مسئول می تواند به آن همت گمارد.

اقبال به اهل کتاب و قلم از جمله نشانه های روند رو به رشد آگاهی در بین مردم هر سرزمین می باشد.

فردای هر فرد و جامعه به میزان زمانی بستگی دارد که آن فرد یا جامعه در مطالعه کتاب و پردازش اندیشه سپری می کند.

ایران ما امروز با دو بحران بزرگ مواجه است. آب و کتاب؛ اولی به دلیل کثرت مصرف به یک بحران زیست محیطی تبدیل شده است و دیگری به دلیل قلت مصرف.

آوردن المان کتاب می تواند گامی موثر و کارآمد در تجلیل از مقام مطالعه، دانش و دانشمند و هر کسی باشد که به نوعی با کتاب و قلم در ارتباط است.

فراموش نکنیم که معجزه پیامبر اسلام کتاب است و در آن کتاب به قلم، قسم یاد شده است.

بسیار ضروری دانستم که از شهردار محترم و خوش فکر شاهرود ، جناب آقای مهندس احمدی که مزین به چنین دیدگاه فاخر و ارزشمندی است به عنوان یکی از ارادتمندان عرصه کتاب و کتابخوانی قدردانی بنمایم.


نظرات()   
   

موضوعاتی که در این مصاحبه عنوان شد:

1-   انتقال پر حاشیه اداره کل راه از شاهرود به سمنان

2-   نظر نهایی دکتر جلالی در مورد حضور وی در انتخابات آتی مجلس در سال 98

3-   معدن بوکسیت و ضایعات جبران ناپذیر زیست محیطی در شاهوار

4-   نظر دکتر جلالی در پاسخ به افراد منتسب به وی در شهرستان های شاهرود و میامی

تهیه و تنظیم :سعید ایمانی

 

کاظم جلالی نامی آشنا در عالم سیاست و قوه قانونگذاری کشور است. حضور طولانی وی به مدت نزدیك به دو دهه در قوه مقننه با سابقه حضور 5 دوره‌ای در این نهاد قانون‌گذار و داشتن مسئولیت‌های مهم در بالاترین سطوح مدیریتی کشور از ایشان شخصیتی ملی و بین‌المللی ساخته است.

 4 دوره نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی، 1 دوره نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، نماینده قاره آسیا و اقیانوسیه در كمیته اجرایی و كمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی و نائب رییس این اتحادیه، عضویت در کمیته اجرایی و شورای بین المجـالس اسـلامـی، ریاست گروه روابط پارلمانی جمهوری اسـلامی ایـران با پارلمان اروپا و ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به مدت 7 سال تنها گوشه ای از مسئولیت‌های وی است.

با اینکه در انتخابات مجلس فعلی در بین 30 نفر لیست امید، رای ششم را برای نمایندگی از حوزه تهران کسب کرد ولی بهترین دوره خود را مربوط به نمایندگی مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی دانسته و حضور فعال در بین مردم کف جامعه و روستائیان را افتخار خود می‌داند.

از آخرین حضور ایشان به عنوان نماینده مردم شاهرود ومیامی حدود دو سال و نیم می‌گذرد ولی با توجه به علاقه شدیدش به شاهرود مسائل آنرا از نزدیک دنبال می‌کند و در بزنگاه‌های حساس و در صورت مطالبه مردم و مسئولین در حد امکان گره از مشکلات این منطقه باز می‌کند.

آخرین توجه ایشان در مسئله حساس انتقال اداره کل راه و ترابری که قدمتی بیش از 70 سال استقرار در شاهرود دارد و همچنین ضایعه زیست محیطی تخریب گسترده قله شاهوار به بهانه استخراج مواد اولیه کارخانه آلومینای جاجرم، بوده است.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 دی 1397
نظرات()       

موضوعاتی که در این مصاحبه عنوان شد:

1-   انتقال پر حاشیه اداره کل راه از شاهرود به سمنان

2-   نظر نهایی دکتر جلالی در مورد حضور وی در انتخابات آتی مجلس در سال 98

3-   معدن بوکسیت و ضایعات جبران ناپذیر زیست محیطی در شاهوار

4-   نظر دکتر جلالی در پاسخ به افراد منتسب به وی در شهرستان های شاهرود و میامی

تهیه و تنظیم :سعید ایمانی

به هیچ وجه در انتخابات سال 98 مجلس نه از حوزه شاهرود و نه از هیچ حوزه دیگری شرکت نخواهم کرد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 دی 1397
نظرات()       

موضوعاتی که در این مصاحبه عنوان شد:

1-   انتقال پر حاشیه اداره کل راه از شاهرود به سمنان

2-   نظر نهایی دکتر جلالی در مورد حضور وی در انتخابات آتی مجلس در سال 98

3-   معدن بوکسیت و ضایعات جبران ناپذیر زیست محیطی در شاهوار

4-   نظر دکتر جلالی در پاسخ به افراد منتسب به وی در شهرستان های شاهرود و میامی

تهیه و تنظیم :سعید ایمانی

 

وضعیت معدن بوکسیت و فاجعه ای که در قله شاهوار اتفاق افتاده دل هر شهروندی را به درد می آورد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 دی 1397
نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 109 منتشر شد..........دوشنبه 15 مهر 1398

آقای سید حسن حسینی مدرک دکترا دارد یا خیر؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسجد محمدیه؛ حسینی و فرجام میراث پدری..........دوشنبه 15 مهر 1398

آوای اسفند در بیست و هفتمین برنامه برگزار کرد...........دوشنبه 15 مهر 1398

عکس برگزیده ماه..........دوشنبه 15 مهر 1398

مجالس ختم ظرفیتی برای تبلیغ کاندیداهای مجلس؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسئولان سابق از جان شاهرود چه می خواهند؟؟!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

سو استفاده از موقعیت برگزار کنندگان انتخابات..........دوشنبه 15 مهر 1398

روز اول مهر جای موی سپیدان در مراسمها خالی بود!!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

کار را که کرد، آنکه تبلیغ کرد؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند (قسمت پنجم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟ (قسمت چهارم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای میخواهند؟(قسمت سوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم چه نماینده ای می خواهند؟(قسمت دوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم نماینده ای بومی و ساکن میخواهند قسمت اول..........دوشنبه 15 مهر 1398

اقدام سابقون و بی اعتمادی عمومی نسبت به شورای شهر شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

وقتی استاندار از مجموعه خود خبر ندارد!! بی اطلاعی یا مشاوره بد؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

گریزی به اقدام تامل برانگیز حراست کمیته امداد استان سمنان ..........دوشنبه 15 مهر 1398

زیر پوست شهر و عصبیت در شهرستان شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و نهمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای زیراستاق..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و ششمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در میامی..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری ازبیست و هشتمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای پشت بسطام..........دوشنبه 15 مهر 1398

عزاداری امام حسین(ع) متعلق به همه مردم است ..........دوشنبه 15 مهر 1398

حضور حضرت حجة الاسلام امینی در موکب سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری برپایی موکب در بیست و چهارمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند ..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و سومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در کلاته خیج..........دوشنبه 15 مهر 1398

یاداشت وارده توسط یکی از مخاطبان کانال مطالبه گری ..........دوشنبه 15 مهر 1398

هسته مرکزی شهر شاهرود،قفل بدون گشایش..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر شاهرود چیست؟ قسمت دوم..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر چیست؟ (قسمت اول)..........دوشنبه 15 مهر 1398

همه پستها