نظرات()   
   
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396  14:03

گروه سیاسی:

رشد نیروها و تفکر سیاسی در هر کشوری می‌تواند برای آن جامعه خوشایند باشد. سال‌هاست که فضای سیاسی ایران از دو طیف نیروهای اصلی تشکیل شده است.

 نیروهای چپ و راست قدیم که حالا سال‌هاست به عنوان اصلاح طلب و اصولگرا در فضای سیاسی کشور حضور داشته و فعالیت می‌کنند. بررسی وضعیت سال‌های گذشته و اتفاقاتی که در سپهر سیاسی کشور رخ داده به خوبی نشان دهنده این موضوع است که نیروهای اصلاح‌طلب هرچند با محدودیت‌هایی مواجه بوده‌اند، اما هیچ‌گاه نمی‌توان آنها را به‌طور کلی از کنش منع کرد. سال‌هاست که تاکید بر نظر و رای مردم تبدیل به مهمترین ویژگی گفتمان نیروهای اصلاح‌طلب شده و شاید به خاطر همین تاکید هم هست که بررسی نتیجه انتخابات‌های مختلف نشان دهنده دست بالا و سبد رای پرشمار این نیروهاست.


نظرات()       

رضا آرین

در انتخابات ریاست جمهورى دوازدهم گفتمان جدیدى توسط كاندیداهاى منتقد دولت و هوادارنشان مطرح شده كه از ان بعنوان انقلابى گرى نام برده میشود. به زعم این عزیزان علت العلل مشكلات كشور این بوده كه تا كنون دولتها در اختیار نیروهاى انقلابى نبوده و عرصه اجرایى كشور از تفكر انقلابى خالى مانده است. نوك پیكان این انتقادات تفكر اصلاح طلبى را كه از دوم خرداد ٧٦ توسط سید محمد خاتمى بسط و گسترش یافته را نشانه رفته است اما ایا به راستى انقلابى گرى با اصلاح طلبى در تقابل است؟

براى پاسخ به این سوال ابتدا باید تعریف خودمان از انقلابى گرى را روشن سازیم. ایا منظور از انقلابى گرى عمل به شیوه سالهاى ٥٨ تا ٦٠ است و یا هدف اصلى بازگشت به شعارهاى پایه و بنیادینى است كه انقلاب شكوهمند بهمن ٥٧ بر اساس انها شكل گرفت


نظرات()       

کمتر از 20 تا انتخابات مهم و سرنوشت ساز شوراهای اسلامی شهر و روستا که اتفاقا در این دوره نیز مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شده است باقیمانده است.

انتخابات شورای شهر شاهرود نیز به طبع این انتخابات و نیز عملکرد نه چندان موفق شهرداری و شورای شهر دوره چهارم متمایز جلوه میکند.

بعد از انتخابات دوره چهارم شورای شهر شاهرود و اتفاقاتی که در پروسه انتخاب شهردار شاهرود افتاد این مقطع می تواند عکس العمل طبیعی مردم را در جهت اعتماد مجدد به این تیم و یا دادن نمره منفی بابت این یارکشی ها داشته باشد.

اتفاقاتی از جنس پشت پا زدن به رای اعتماد مردم از طرف برخی از اعضای شورای شهر که در وهله اول در جهت قدردانی از رای های اعتماد مردم به آنها ، نه تنها کارنامه ی موفقی از خود نشان ندادند بلکه با خروج یکی از اعضای شورای شهر برای انتصاب در سمت شهردار ، عملا مسیر را به روی کار آمدن عضو علی البدل اول که از قضا برادر محترم رئیس شورای فعلی می باشد هموار کردند.


نظرات()       

گروه سیاسی:

همه مردان اصولگرا یک به یک در حال صف کشیدن در برابر روحانی بودند که اصلاح‌طلبان در لحظه آخر، از مهمترین تاکتیک انتخاباتی خود رونمایی کردند؛ یعنی ثبت نام اسحاق جهانگیری. معاون‌اول رئیس‌جمهوری به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد و ثبت نام کرد تا به گفته خودش مکمل روحانی باشد. تصمیمی که در واپسین لحظات آخرین روز ثبت نام نامزدها عملیاتی شد تا نشان دهد اصلاح‌طلبان در برابر صف‌آرایی اصولگرایان یک‌تنه وارد میدان نخواهند شد. به نظر می‌رسد این «پاتک» اصلاح‌طلبان در پی «تک» انتخاباتی اصولگریان اتخاذ شده باشد. اصولگرایان هر آنچه در چنته داشتند در روزهای گذشته روانه میدان ثبت‌نام کردند.


نظرات()       

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود که در بهمن ماه سال 1395، متشکل از احزاب و افراد فعال اصلاح طلب و اعتدال گرا به منظور حضور فعال در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری تشکیل شده بود بعد از حدود 3 ماه جلسات فشرده و مصاحبه با تعداد 35 تن از کاندیداهای مختلف در نهایت با برگزاری حدود 20 جلسه ترکیب نهایی 7 نفره خود را مشخص کرد.

هدف اصلی این شورا، تهیه لیستی از کاندیداهای همسو جهت حضور فعال در انتخابات پیش روی شورای شهر می باشد.

اعضاء این شورا که متشکل از دبیران و اعضاء احزاب اعتدال گرا و اصلاح طلب، نمایندگان انجمن های اسلامی دانشگاه آزاد و صنعتی، اعضاء انجمن اسلامی معلمان ،... و به نوعی دربرگیرنده طیف قابل توجهی از جامعه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شاهرود بوده است سعی داشت تا لیست قابل قبولی را که در آن معیارهای صداقت، کارآمدی، شفافیت مالی، پاک دستی، تخصص و تجربه در نظر گرفته شده بود را ارائه دهد.


نظرات()       

طی حکمی از سوی دکتر نیک سرشت، رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در استان سمنان، دکتر رضا آرین بر اساس پیشنهاد شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان شاهرود به عنوان رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی منصوب شد.

دکتر رضا آرین ، دندانپزشک، مدیر درمانگاه پاسارگاد و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی است که پیش تر از این هم به عنوان دبیر و سخنگوی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود فعالیتداشته است.

بر اساس چارت سازمانی ستاد دکتر حسن روحانی، آقای محمد لطفیان به عنوان رئیس ستاد اصلاح طلبان و مهندس سعید ایمانی به عنوان رئیس ستاد اعتدال و دبیر حزب اعتدال و توسعه شهرستان شاهرود تحت عنوان هیئت رئیسه این ستاد مشغول انجام فعالیت خواهند بود.

در طی روزهای آینده مسئولین کمیته ها و تشکل ها معرفی و اطلاع رسانی خواهند شد.نظرات()   
   

خیلی زود خود رای می گویند برای رسیدن به پیروزی نیازی به ائتلاف با کسی ندارند. خوب راست می گویند برای پیروزی از میزان رای کافی برخوردار هستند، می خواهد تنها باشند، مثل یک رئیس بیایند و در اتاق تصمیم گیری بنشینند، با یکی دو نفر هم باند تشکیل بدهند، بر اساس منافع شخصی و جناحی خود تصمیمات را جهت دهی کنند، هرجا هم نظرات، خلاف توقعاتشان میل کرد زمین و زمان را برهم بزنند، آخرش هم اتاق را ترک کنند.

پاراگراف بالا دربر گیرنده همه اشخاص نیست اما خودرای بودن و عدم روحیه جمع پذیری، حاصلش فرزند نامشروعی به نام های اختلاف و درگیری است. همانگونه که بعضی از افراد به یک باره احساس تکلیف می کنند که بیایند و بر اساس تکلیفشان خانه ملت را خراب کنند، اگر بر ما ببخشید ماهم احساس تکلیف می کنیم بیایم و بنویسم که شاید درصدی به سمت تکامل بیشتر در تصمیم گیری هایمان پیش برویم.  • آخرین ویرایش:سه شنبه 12 اردیبهشت 1396
نظرات()       


1-قبل از هر چیزی چند نفر جوان تازه لیسانس گرفته که تمام سوابقشون تو نشستن در سرکلاس خلاصه میشه با چند نفر بازنشسته که چند وقتیه دستشون از قدرت کوتاه شده باید احساس تکلیف کنند و برای اثبات پختگی در دقیقه 90 بیان و کاندید بشن!

-2برای کلاس کاری هم شده هر چند نفر دور هم جمع بشید و ائتلاف بازی راه بندازید...

3-مرتباً تو ائتلاف قربون صدقه همدیگه برید یه طوری به مردم بفهمونید که مشکلات شهر فقط به دست شما و ائتلافتون حل میشه!!! فقط یه طوری بگید که مردم باور کنند چون کاندیداهای قبلی اونقدر از این حرفا زدن و عمل نکردن دیگه مردم بی اعتماد شدن!


نظرات()       

سعید ایمانی

شهرداری جزء یکی ازقدیمی ترین ارگان های نیمه دولتی است که خوشبختانه یا متاسفانه اغلب مسئولانش بومی وبعضاً افرادی به هر دلیل (سیاسی یا تخصصی)غیر بومی بوده و دراین جایگاه گماشته شده اند.بی شک هرشهروندی برای یک بار هم که شده پایش به این نهاد باز شده است.جایی که بیشتر کارمندانش رابومی ها تشکیل می دهند که در میان آنها نیز نسبت های فامیلی زیادی وجود دارد حضور پدروفرزند، برادر، پسرعمو، داماد و...به  وفوربچشم می خورد.

 این ارگان فوق بومی باتوجه به زیر شاخه های کاری متعددهمیشه حضورش چه مستقیم وچه غیر مستقیم در شهر مشهود است و مسئولان وظیفه شناس به هر نحوی در صدد رفع معضلات هستند و روشها وبرنامه های زیر بنایی را در دستور کار خود قرار می دهند.


نظرات()       

دکتر سید علی اکبر حسینی

شیوه نامه سرمایه گذاری در 22 ماده که به تصویب هیات وزیران رسیده است جهت اجرا به شهرداری ها ارسال تا پس از تصویب شورای اسلامی شهر و فرمانداری شهرستان برای شهرداری ها قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد. سرمایه در این نظام نامه انواع منابع، اعم از نقدی و غیرنقدی، منقول و غیر منقول که توسط سرمایه‌گذار یا مشارکت‌کننده و شهرداری تامین و اظهار می‌شود.

در این مشارکت شهرداری می تواند عوارض و هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی ، امتیازات و سایر مطالبات ، تجهیزات و ابنیه و زمین و املاك اختصاصی خود را در انواع روشهای سرمایه گذاری و مشاركتی به عنوان آورده خویش منظور نماید.


نظرات()       

دکتر مهرداد لطیفی

مردم شاهرود نقش بسیار مهم و اساسی در توسعه آن ایفا می کنند، عکس العمل مردم فرصتی را برای حرکت آن به جلو رقم خواهد زد. در این دوره که ما زندگی میکنیم گسترش شهر و رعایت حقوق شهری توام با رعایت بهداشت و تامین و سلامتی مردم می بایست سرعت بیشتری را به خود بگیرد.

متاسفانه در فضای چند بعدی درون شهری مسئولین محترم شهر اقدام به اصلاحات و پیشبرد ابعادی از شهر می نمایند که در چشم مردم بیشتر دیده شود.

در زمینه صحت و رعایت بهداشت مردم شاهرود آنطور که باید و شاید فکر نشده است وجود غده سرطانی به نام کشتارگاه دام در مرکز شهر موید این امر می باشد.

روزانه حدود 200 راس گاو و گوسفند از اطراف و اکناف شهر وارد مرکز شهر شده و این خود از چند زاویه قابل بحث می باشد.


نظرات()       

- مهندس احسان مقدم سپهر

  گستردگی حوزه عمل شهرداریها درامورعمرانی وشهرسازی ، اقتصادی واجتماعی ،زیست محیطی وبهداشتی ، فرهنگی وآموزشی و... حساسیت انتخابهایی را که درحوزه مدیریت شهری صورت می گیرد بیشتر می کند. درواقع انتخاب مدیران نخبه و توانمند درعرصه مدیریت شهری زیرساخت توسعه شهردر هر یک از امورفوق الذکر خواهد بود.

در این میان حق انتخاب شهردار توسط شورای شهرونقش بی بدیل این شورا درنظارت برامور شهرداری مسئولیت خطیری رامتوجه منتخبین مردم دراین نهاد مردمی می کند.

بدیهی است شهروندان بواسطه انتخابات ، حق تصمیم گیری در مورد انتخاب شهردار رابه نمایندگان خود درشورای شهر تفویض میکنند.وحق تصمیم گیری خودرابه اعضای شوری شهربه امانت می سپارند.


نظرات()       

علیرضا تورانی (فرهنگی) طراح و مجری فضای سبز شرکت آرتیماندیس تهران

بسیاری از ما در شهرها زندگی می کنیم، ولی هنگامی که با کمی دقت به اطراف خود نگاه می کنیم، در می یابیم شهرها تبدیل به موزه هایی شده اند که نازیبایی ها رابه نمایش گذاشته اند.به هنگام طلوع آفتاب، کوچه ها و خیابان ها با دستان زحمت کش و پرکار نیروهای خدماتی شهرداری از آلودگی ها پاک می شوند و در انتهای روز، تمامی سطح کوچه و خیابان ها پر از زباله می شود.

 2- تعاریف فضای سبز شهری

آن بخش از فضای سبز كه در محدوده شهر طراحی و بنا شده، فضای سبز شهری نامیده می شود، یا بخشی از سیمای شهر كه از انواع گیاهان تشكیل شده است.

1-2- مفهوم واژه پارك

اغلب آنچه از تفرجگاه های معمولی، تصور می شود این است كه : تفرجگاه، منطقه ای است با درختزارهای پراكنده با فضای باز و كف پوش چمنی كه به صورت مصنوعی یا طبیعی احداث و تنها به دستكاری و آرایش آن اكتفا شده است.


نظرات()       

دکتر اکبری نوده

در بسیاری از کشورها به‌خصوص کشورهایی اروپایی مُدل سومی (در کنار کاهش عرضه و جُرم‌زدایی) برای سوءمصرف مواد رایج شده است، یعنی کاهش_آسیب. کاهش آسیب به‌عنوان جایگزینی برای کاهش تولید –مبارزه شدید و فشار روی عوامل تولید- استراتژی کاهش تقاضا، درمان و پیشگیری ارائه‌شده است. این مُدل جایگزین می‌گوید «با اینکه ترک اعتیاد خوشایند است، اما هدف واقعی نیست». این رهیافت آسیب‌ها را از دو جنبه بررسی می‌کند. آسیب‌های به جامعه و آسیب‌های به مصرف‌کننده.

آسیب‌های موردنظر مرتبط با مسائل بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی که فرد، جامعه و به‌طورکلی اجتماع را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در بسیاری از موارد کاهش میزان مصرف، ممکن است یکی از مهم‌ترین اشکال کاهش آسیب باشد. در موارد دیگر تغییر روش مصرف ممکن است مؤثر باشد.نظرات()       

حسین عربیار محمدی-دانشجوی دکترای عمران

مدیریت شهری باید برای شهر برنامه‌ریزی کند، فعالیتهای شهر را سازمان دهد، بر فعالیتهای انجام شده نظارت کند، حتی برای انجام بهینه امور، انگیزش لازم را در سازمان مدیریت شهری ،سایر نهادها، بخش خصوصی و شهروندان ایجاد نماید. ترکیب مدیریت و شهر، مفهوم ساماندهی به امور مربوط به برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل، در محدوده شهر را تداعی می‌نماید. عمده وظایف مدیریت شهری عبارت است از:

1. آماده سازی زیرساخت‌های اساسی برای عملکرد کارآمد شهرها

2. آماده سازی خدمات لازم برای توسعه منابع انسانی، بهبود بهره وری و بهبود استاندارد‌های زندگی شهری

3. تنظیم فعالیت‌های تاثیرگذار بخش خصوصی بر امنیت، سلامتی و رفاه اجتماعی جمعیت شهری

4. آماده ساختن خدمات و تسهیلات لازم برای پشتیبانی فعالیت‌های مولد و عملیات کارآمد موسسه‌های خصوصی در نواحی شهری

5. برنامه ریزی استراتژیک


نظرات()       

مهندس احسان مقدم سپهر

دکتر روحانی : "اگر سالانه 10 میلیون توریست وارد کشور شود 13.6 میلیارد دلار درآمد وچهار میلیون شغل ایجاد می شود" .

رشد و توسعه صنعت گردشگری و رقابت سنگین و تنگاتنگ آن با صنایع سنگین ، دولتها و به تبعیت از انها مدیران و برنامه ریزان را بر آن داشته تا به عنوان یکی از فعالیتهای مهم اقتصادی در توسعه پایدار ،  جهت معرفی مقاصد گردشگری و ایجاد انگیزه سفروجذب گردشگران به رقابت بپردازند .

دیپلماسی شهری به عنوان ابزاری اساسی در جهت توسعه صنعت توریسم منجر به افزایش رضایتمندی گردشگران و همچنین حفظ منافع جامعه میزبان خواهد شد. وبا تعریف بازاریابی گردشگری ، نقشی اساسی در جذب درآمدهای پایدار برای شهرداری ها دارد.


نظرات()       

راحله صدیقی

کارشناس ارشد و تحلیلگرمالی و سرمایه گذاری

مدرس دانشگاه

مسائل اقتصادی و مالی و سرمایه گذاری در مدیریت شهری جای بسی تأمل دارد چرا که اولین محدودیت برای حل مسایل شهری و ناکارآمدی خدمات رسانی در بیشتر شهرهای کشورهای در حال توسعه از جمله ایران ناشی از فقدان منابع مالی کافی، نظام ناکارآمد مدیریت و کنترل مالی بودجه بندی و برنامه ریزی هزینه است. از این رو می توان دو رویکرد مهم در مباحث اقتصاد شهری را مورد توجه قرار داد.

یکی استراتژی افزایش منابع درآمدی پایدار و دیگری مدیریت هزینه ها می باشد، بنابراین می بایست مدیریت شهری، علاوه بر نگاه به درآمدها، به موارد هزینه ای و مدیریت آن ها نیز توجه نموده و استراتژی افزایش درآمد را در کنار کنترل هزینه، طراحی و اجرا نماید. به عنوان مثال می توان به اقدام شهرداری تهران در خصوص ایجاد کمیته مدیریت هزینه در سال 1384اشاره کرد که از آن جمله می توان به ساماندهی خودروهای ملکی و استیجاری شهرداری، بهسازی روال برگزاری مناقصات و مدیریت پروژه های شهرداری، معافیت ها و کمک های اعطایی شهرداری و استقرار سامانه مدیریت معابر شهری اشاره کرد.


نظرات()       


نظرات()   
   
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  12:06


نظرات()   
   

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد.

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود که در بهمن ماه سال 1395، متشکل از احزاب و افراد فعال اصلاح طلب و اعتدال گرا به منظور حضور فعال در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری تشکیل شده بود بعد از حدود 3 ماه جلسات فشرده و مصاحبه با تعداد 35 تن از کاندیداهای مختلف در نهایت با برگزاری حدود 20 جلسه ترکیب نهایی 7 نفره خود را مشخص کرد.

هدف اصلی این شورا، تهیه لیستی از کاندیداهای همسو جهت حضور فعال در انتخابات پیش روی شورای شهر می باشد.

اعضاء این شورا که متشکل از دبیران و اعضاء احزاب اعتدال گرا و اصلاح طلب، نمایندگان انجمن های اسلامی دانشگاه آزاد و صنعتی، اعضاء انجمن اسلامی معلمان ،... و به نوعی دربرگیرنده طیف قابل توجهی از جامعه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شاهرود بوده است سعی داشت تا لیست قابل قبولی را که در آن معیارهای صداقت، کارآمدی، شفافیت مالی، پاک دستی، تخصص و تجربه در نظر گرفته شده بود را ارائه دهد.

اعضای شورای 9 نفره سیاست گذاری شامل آقایان محمد لطفیان به عنوان رئیس این شورا، دکتر رضا آرین به عنوان دبیر و سخنگوی شورا، مهندس سعید ایمانی به عنوان مسئول کمیته رسانه و کمیته اجرائی، مهندس مسعود قربانی نژاد بعنوان کمیته جوانان و دانشجویان، مهندس سعید گواهی به عنوان مسئول کمیته سیاسی، مهندس بهنام عابدینی و بهرام ابراهیمی به عنوان انجمن های اسلامی دانشگاه صنعتی و آزاد و خانم ها نسرین احمدی به عنوان مسئول کمیته بانوان و گلچهره محمدی به عنوان مسئول کمیته اقشار و اصناف در نهایت به ترکیب زیر جهت ورود به کارزار انتخاباتی شورای شهر شاهرود رسیدند:

1-     دکتر سید علی اکبر حسینی

2-     مهندس علیرضا تورانی

3-     دکتر مهرداد لطیفی

4-     مهندس احسان مقدم سپهر

5-     دکتر محمد تقی اکبری

6-     دکتر حسین عرب یار محمدی

7-     سرکار خانم راحله صدیقی

لازم به ذکر است که رزومه و سوابق کاری عزیزان معرفی شده در بازه زمانی که تبلیغات رسمی انتخابات شروع می شود، به سمع و نظر مخاطبان فرهیخته خواهد رسید.

بدینوسیله اعلام می شود که هر نام یا لیست منصوب به اصلاح طلبان و اعتدال گرایان به غیر از افراد فوق که با نام رسمی پویش امید( گام سوم) که به تصویب شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور رسیده است فاقد وجاهت قانونی می باشد.


نظرات()   
   

قهر سیاسی نماینده مجلس شاهرود؛ترا ژدی یا کمدی؟!

در طی روزهای اخیر شاهد سفر ریاست محترم جمهور به شهر سمنان برای افتتاح چند پروژه ملی و بزرگ بودیم .

پروژه هایی که در شهرهای گرمسار و سمنان و شاهرود بصورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید .

هدف از این نوشتار بررسی اثرات سفر ریاست محترم جمهور به این استان نمی باشد، فقط ذکر یک نکته ضروریست که دوره دوم سفرهای دکتر روحانی بصورت پروژه محور و افتتاح طرح هایی است که در دولت یازدهم به بهره برداری رسیده است.

یکی از نکات قابل تامل در این سفر، عدم همراهی دکتر حسینی بعنوان نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر روحانی و حضور در شلمچه با اتفاق عده ای از دوستان خود در کمسیون اقتصادی مجلس بود.


نظرات()       

کمتر از یک ماه تا انتخابات مهم و سرنوشت ساز شوراهای اسلامی شهر و روستا که اتفاقا در این دوره نیز مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شده است باقیمانده است.

انتخابات شورای شهر شاهرود نیز به طبع این انتخابات و نیز عملکرد نه چندان موفق شهرداری و شورای شهر دوره چهارم متمایز جلوه میکند.

بعد از انتخابات دوره چهارم شورای شهر شاهرود و اتفاقاتی که در پروسه انتخاب شهردار شاهرود افتاد این مقطع می تواند عکس العمل طبیعی مردم را در جهت اعتماد مجدد به این تیم و یا دادن نمره منفی بابت این یارکشی ها داشته باشد.

اتفاقاتی از جنس پشت پا زدن به رای اعتماد مردم از طرف برخی از اعضای شورای شهر که در وهله اول در جهت قدردانی از رای های اعتماد مردم به آنها ، نه تنها کارنامه ی موفقی از خود نشان ندادند بلکه با خروج یکی از اعضای شورای شهر برای انتصاب در سمت شهردار ، عملا مسیر را به روی کار آمدن عضو علی البدل اول که از قضا برادر محترم رئیس شورای فعلی می باشد هموار کردند.


نظرات()       

یک شهرداروسه عضوشورای شهرومجموعه ای بدهکار بنام شهرداری

انتخابات سال 92 شورا های شهر و روستا که برای اولین بار با انتخابات ریاست جمهوری همزمان شده بود مثل بقیه نقاط ایران اسلامی با شور و نشاط وصف ناپذیری در کلیه نقاط کشورمان در حدود 4 سال پیش برگزار شد و به طبع آن نیز شاهرود در این دوران با حضور لیستهایی به نام ائتلاف سهم بسزایی را در گرم شدن این تنور انتخابات بر عهده داشت.

هدف از نگارش این مقاله واکاوی حضور ائتلافی به نام السابقون در انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر شاهرود می باشد که با بسیج امکانات خود تلاش کرد تا سهم بسزایی را در کسب کرسی های شورای شهر ایفا کند.

برگزاری جلسات متعدد و حضور چهره های سرشناس در این جلسات عمدتا غالب مذهبی و نظامی داشته و خواستگاه آنها نیز کاملا مشخص بود به این نتیجه منتج شد که برای فتح کرسی های 11 نفره شورا که به مدد قانون جدید تعداد آن از 7 نفر به 11 نفر افزایش پیدا کرده بود 12 نفر را معرفی کند.


نظرات()       

ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا که از روز 30 اسفند ماه تا 6 فروردین 1396 ادامه داشت در شهر شاهرود نیز استقبال گسترده ای از آن به عمل آمده و در پایان این مدت 7 روز تعداد 128 تن، خود را کاندیدای حضور در شورای شهر کردند.

تعدادی از این افراد بصورت ائتلافی از همان ابتدا اعلام حضور و تعدادی هم در سایه سکوت، ثبت نام کردند. در میان ثبت نام شدگان از هر گرایش و تحصیلات مرتبط یا غیر مرتبط با مدیریت شهری وجود داشت و آن چیزی که بیشتر از همه مورد توجه این سطور قرار خواهد گرفت حضور افرادی در قالب 2 ائتلاف بود که قسمت عمده ای از افراد حاضر در این گروه، در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت گسترده ای را جهت اعلام حمایت از نماینده فعلی شهرستان های شاهرود و میامی داشتند.

نماینده شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی و رئیس دفتر ایشان به کرات اعلام کرده اند که در این انتخابات از هیچ گروه یا ائتلافی حمایت نخواهند کرد ولی از طرف دیگر نیز به نقش این عزیزان حاضر در دو ائتلاف در پیروزی نماینده مجلس فعلی این حوزه نمی توان بی تفاوت بود.


نظرات()       

طی حکمی از سوی دبیر حزب اعتدال و توسعه استان سمنان ،مهندس سعید ایمانی به عنوان مسئول ستاد انتخابات این حزب در شهرستان شاهرود منصوب شد.

در قسمتی از این حکم آمده است:

با عنایت بر تصمیم قاطع حزب اعتدال و توسعه مبنی بر حمایت از جناب آقای دکتر روحانی در انتخابات ریاست حمهوری در سال جاری،به موجب این حکم جنابعالی به عنوان مسئول ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه در شهرستان شاهرود منصوب میشوید.


نظرات()   
   


نظرات()   
   

حدود 128 نفر در انتخابات شورای شهر دوره پنجم شهر شاهرود که اوایل امسال برگزار شد ثبت نام کردند. بعد از این ثبت نام ها و شروع آرام ، آرام تبلیغات محفلی و از همه مهمتر فضای مجازی مخصوصا در این روزها به پدیده جالبی برخورد میکنیم.

انتقاد، انتقاد و انتقاد بیش از حد این عزیزان کاندیدا از مدیریت فعلی شورای شهر و شهرداری شاهرود.

گوئی که همه عزیزان فقط یک برنامه دارند و انتقاد از مدیریت ضعیف شهری که بر هیچ کس پوشیده نیست در سرلوحه برنامه بسیاری از این کاندیداهای محترم قرار گرفته است.

رسانه های محلی ظفر و پارسیای قومس به واسطه وظایفی که قانون بر ایشان مشخص کرده بود و همچنین بسیاری از همکاران مطبوعاتی ما از همان روزهای ابتدائی شروع دوره چهارم شورا و به سبب اتفاقاتی که در مورد نوع و نحوه انتخاب یا بهتر بگوئیم انتصاب شهردار شاهرود گذشت از منتقدین جدی این نوع از مدیریت شهری بود.


نظرات()       

فارغ از اینکه تو انتخابات, کلاه زر نشون نصیب چه کسی میشه؟ و کی سوار بر اسب مراد میشه و  میتازه؟ و کدوم شیفته خدمتی [نه تشنه قدرت] بر صندلی جلوس میکنه؟ ؛ اون گوشه و کنارا اتفاقات جالبی میافته که دیدن و شنیدن اونا خالی از لطف نیست. از شام مجانی گرفته تا خندیدن به چاخانهای نامزد و دور و بریاش. بنابراین راه افتادم تا یه سری به داخل شهر و ستادای انتخاباتی بزنم. همینطور که راه میرفتم ؛دم یه باجه روزنامه؛ چشمم به یه عکس افتاد که برام آشنا بود. ولی انگار خیلی تغییر کرده بود. خرمگسیم گرفته بود تا بدونم صاحب عکس کیه و کجا دیدمش. گشتم و گشتم تا ستادشو پیدا کردم.

. حدسم درست بود. یکی از دوستام [مجید چاخان] کاندید شده بود. الحق و الانصاف عجب عکاسی داشته. تصور کنید چشماش از حدقه در رفته؛ دماغ خرطوم فیل و لب و لوچه شتری؛ چه جوری عکس گرفته بود که شبیه آدمیزادش کرده بود نمیدونم. رفتم داخل ستاد دیدم خودشم هست. آدمای درست و حسابی دورشو گرفته بودند. با خودم گفتم «عجب روزگار غریبیه؛ ما اینو آدم حسابش نمیکردیم حالا شده نامزد انتخاباتی».


نظرات()       

حدود 2 سال پیش و بعد از جلوس رئیس فعلی شورای شهر برای دومین بار بر صندلی ریاست این شورا و درست زمانی که موجی از نارضایتی مردم و مطبوعات محلی از عملکرد شهردار شاهرود به وجود آمده بود، طرحی در دست اقدام 3 تن از اعضای شورای شهر قرار گرفت.

طرحی که پس از کش و قوس فراوان و جناحی عمل کردن اعضای شورا، آنرا ناتمام باقی گذاشت و ثمره این شد که در حال حاضر بر اساس عملکرد نه چندان موفق شورای شهر و شهرداری ، تقریبا تمام شهروندان شاهرود با تمام وجود پی به عمق آن می برند.

بعد از انتخاب آقای رمضانعلی باقری، برای بار دوم به سمت ریاست شورای شهر و قول مساعدی که ایشان به برخی از اعضای شورای شهر، مبنی بر استیضاح شهردار میرفانی داده بود، 3 تن از اعضای شورای شهر به نام های آقای وکیلیان، حسینی و قنبریان، طرحی را در دست گرفتند تا به واسطه آن به ناکارآمدی مدیریت شهری پایان دهند.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 4 اردیبهشت 1396
نظرات()       
  • تعداد کل صفحات :2  
  • 1  
  • 2  
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic