از بگم، بگم های احمدی نژاد تا بگم، بگم های فوق تخصصی ترکیدگی بغض در شاهرود

شهید آیت الله دستغیب در مجموعه داستان های اسلامی می نویسد :

روایت شده است که روزی یکی از پیامبران از کنار رودخانه ای عبور می فرمود، عده ای از بچه ها را مشاهده کرد که باهم بازی می کنند. در بین آنها بچه کوری بود که دیگران او را اذیت می نمودند، گاهی سر او را زیر آب می بردند و گاهی او را کتک می زدند.

پیامبر متاثر شد و دعا کرد؛ خداوندا، او را بینا بفرما، تا این قدر زجر نکشد.

خداوند دعای او را مستجاب کرد و بچه بینایی خود را بدست آورد، حالا او بچه ها را می گرفت و زیر آب می برد و نمی گذاشت بیرون بیایند و آن قدر نگه می داشت تا خفه شوند، چند بچه را بدین گونه هلاک نمود.

وقتی پیامبر وضع را مشاهده کرد، دوباره رو به درگاه الهی آورد و عرض کرد، خداوندا خودت بهتر می دانی چگونه با بندگانت رفتار کنی، تو دانای مطلق هستی و هرچیزی را از روی دلیل آفریده ای، به درگاه تو توبه می کنم و تقاضا دارم که بچه را به وضع سابقش برگردانی.

خداوند دعای پروردگارش را مستجاب کرد و بچه دوباره به حالت اول برگشت.


نظرات()       

کاظم جلالی، جایگاهی مردمی دارد

زمان آهسته، آهسته می گذرد و کم کم به زمان ثبت نام کاندیداهای دوره دهم مجلس شورای اسلامی که در 28 آذر ماه 94 خواهد بود نزدیک می شویم.

رایزنی های فراوانی در شهرستان شاهرود در حال انجام بوده و جلسات و محافل خانگی با شدت هر چه تمامتری در حال برگزاریست. عده ای به قطع و یقین برای ثبت نام رسیده اند و عده ای دیگر در حال رصد اوضاع حاکم بر این شهر می باشند. طرفداران و نزدیکان کاندیداهای احتمالی با حضور پرشور و گاهاٌ خارج از عرف در فضاهای مجازی در حال بررسی اوضاع و میزان تأثیرگذاری خود هستند.

فضای این روزهای رسانه های مکتوب اما به گونه ای دیگر است. رسانه های مکتوب محلی هم به طریق مکتوب و هم به طریق مجازی درحال باز نشر افکار و ایده های خود هستند.

با اندکی تأمل و مطالعه فضای مجازی این روزهای شهرستان های شاهرود و میامی و هوچی گری های عده ای خاص که به دنبال گل آلود کردن فضای این شهرستان ها هستند به یک نقطه مشترک می رسیم.

نقطه مشترکی که نه تنها مثمر ثمر نیست بلکه نشان از بی اطلاعی این افراد معلوم الحال می دهد که به جای اینکه به معرفی برنامه کاندیداهای مورد نظر خود بپردازند به همان نقطه مشترک یعنی تخریب بیش از حد دکتر کاظم جلالی و دستاوردهای حدود 16 سال نمایندگی وی می پردازند.


نظرات()       

به روزهای شروع ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی که از 28/9/94 خواهد بود نزدیک میشویم.در حوزه انتخابیه شهرستانهای شاهرود و میامی این روزها تکاپوی زیادی در حال انجام بوده و بر اساس شنیده ها،افراد مختلفی چه دارای سابقه اجرایی قوی و چه بصورت معمولی در حال رایزنی های فشرده برای ثبت نام در این رویداد مهم هستند.

خبری که این روزها اما فضای انتخاباتی شهرستانهای شاهرود ومیامی را تحت تاثیر قرار داده احتمال حضور پروفسور رجبی در این رویداد رقابتی می باشد.

گفتنی است که پروفسور رجبی ریاست دانشگاه صنعتی شاهرود را به مدت 8 سال به عهده داشته و در حال حاضر مالکیت چندین دانشگاه غیر انتفاعی را در شهر شاهرود و استان عهده دار است .وی در انتخابات دور هشتم مجلس رقابت نزدیک و فشرده ای را با نماینده کنونی مردم در مجلس شورای اسلامی داشته است .

در هر حال باید منتظر ماند و دید که در ایام ثبت نام کاندیداهای مجلس از حوضه انتخابیه شهرستان های شاهرود و میامی چه اتفاقی می افتد و چه کسانی اعلام آمادگی می کنند.

رجبی در جمعی اعلام کرده است که علیرغم اینکه دارای گرایشات اصلاح طلبی است به صورت مستقل در انتخابات شرکت خواهد کرد.


نظرات()   
   

بحران هایی که یکی پس از دیگری بر اثر سوء مدیریت شهردار شاهرود حاصل می شود :

اندر حکایت نصب اجباری تاکسی متر ها و نحوه انتخاب مجری آن

یک روز اعتصاب تاکسی داران شاهرود و روز دیگر نصب اعلامیه ای مبنی بر فروش تاکسی، یک روز خودداری تاکسی داران از سوار کردن مسافر و روز دیگر تحصن در مقابل شورای شهر و فرمانداری ،یک روز تجمع این قشر زحمتکش در دفتر شهردار شاهرود و روز دیگر عزیمت حدود 100 تاکسی با فلاشر روشن از شاهرود به سمنان جهت اعتراض به استاندار و ...

فضای حمل و نقل عمومی در قسمت تاکسی های شاهرود، امروز فضای ملتهبی را پشت سر می گذارد، فضایی که نشأت گرفته از اجرای یک سیستم بنام نصب اجباری تاکسی متر بر روی تاکسی های شاهرود است.

بر اساس مطالعاتی که انجام دادیم، کمتر کسی با اجرای این سیستم مخالفت دارد و اتفاقات روی داده در سطور فوق به دلیل اجبار و قوه قهریه به کار رفته مخصوصاً از سمت شهردار شاهرود است.


نظرات()       

ادبیات خیابانی و لمپهنیسم هفته نامه ای که خود را مدعی اخلاق میداند

حملات سراسر توهین وکذب به مدت 17 ماه به نماینده شهرستانهای شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی در سال 89و 90،انتقادهای از سر عناد و دشمنی علیه فرماندار سابق شاهرود ،آقای بندر آبادی به مدت 30 ماه،تندروی های بی حد وحصر در مورد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آقای دکتر سوقندی از ابتدای تصدی ایشان در این سمت،بحث وجدل و متهم کردن 5 نشریه از 7 نشریه شهرستان شاهرود و زدن تهمت وافترا به آنان،حملات سراسر توهین و بدون دلیل به رئیس سابق ارشاد ،آقای محسن امیری به مدت 18 ماه و در حال حاضر نبز انتقادهای بی سر وته به دفتر دکتر جلالی و شخص نماینده از کارنامه های درخشان نشریه ایست که خود را مدعی اخلاق میداند.

توقیف این نشریه در اوایل کارش به علت کارکردن آرم یکی از ارگانهای مهم و انقلابی کشور به صورت صلیب شکسته آلمان نازی و لغو امتیاز این نشریه به علت کارکردن آرم همین ارگان مهم و انقلابی حدود 2 سال پیش بصورت طرحی که از طرف بنگاه های ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی طراحی شده از افتخارات این نشریه فرا استانی است .معرفی کردن این نشریه ، توسط مسئولین محترم آن بصورت نشریه ارزشی  و اصولگرا  از آرمانهای مدیر مسئول این هفته نامه بوده و سو استفاده از منویات مقام معظم رهبری در نوشته های خود و همچنین مناسبتهای مختلفی مانند ایام محرم و صفر برای انگ زدن به دلسوزان نظام و افراد ارزشی این شهرستان و استان شگرد این نشریه می باشد .


نظرات()       

بازداشت،دستبند،پابند،پلمپ 13 روزه دفتر هفته نامه ها،قرار وجه الکفاله،قرار وثیقه ملکی و رفت و آمدهای مکرر به شعبات بازپرسی و تجدید نظر استان سمنان و... از جمله مواردی بود که 4 سال تمام نصیب مدیر مسئولان و سردبیر هفته نامه های ظفر و پارسیای قومس شد تا پرچمدار مظلومیت ،روشنگری و بیان حقایق باشند هرچند که به مذاق صاحبان قدرت و ثروت خوش نیامد و این روزها از شدت عصبانیت جولان خود را برای انتقام گرفتن از این شکست در فضای مجازی و  نشریه دلواپس این روزها شروع کرده اند.

4 سال سخت و طاقت فرسا را با تمام فشارهایی که به سیستم کاری و زندگی ما گذشت تحمل کردیم تا بگوئیم کوچکترین شکی در مسیری که انتخاب کرده ایم نداشته و با اتکا به خداوند متعال و لطف مردم عزیز تحمل کرده و قدردان آن ها هستیم .

تشکر ویژه می کنیم از افرادی که برای ضمانت ما چه به صورت وثیقه ملکی و چه بصورت فیش حقوقی خودراسپر بلا کردند.


نظرات()       

 فخار ،کارشناس ارشد شهرداری های استان در مقاله ای ضمن مطرح کردن قسمتی از مسایل سطح استان  به جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری ، هیئت دولت و جناب آقای دکتر خباز استاندار محترم سمنان درخواستی را در مورد واگذاری اختیارات دولت از وزارت مسکن به وزارت کشور (شهرداری ها )در امر بهسازی ، نوسازی و بازسازی مناطق  بافت های آسیب پذیر  شهرها با نظارت عالیه استانداران کشور می نویسد.

جناب آقای دکتر روحانی فرزند استان سمنان ضمن سپاس از  زحمات جنابعالی و تیم مذاکره کننده هسته ای ، بدینوسیله پاره ای از مشکلات و کمبود ها و معضلات در سطح استان خدمت شما و هیئت محترم دولت اعلام میشود:


نظرات()       

سکانس اول : جلالی حیا کن

سکانس دوم : جلالی تشکر، تشکر

قصه واگذاری معادن، املاک و زمین های البرز شرقی به غصه پردرد این روزهای شاهرود تبدیل شده است.

واگذاری از جنس اصل 44 معروف است که به اصل خصوصی سازی معروف است و یکی از اهداف آن کوچک سازی دولت و انتقال قسمت عمده ای از مالکیت دولت به بخش خصوصی است.

در راستای اجرای اصل 44، اما مجموعه بزرگ البرز شرقی نیز مصون از این انتقال نبوده و پروسه قانونی این نقل و انتقال از حدود 20 ماه پیش کلید می خورد.

40 هکتار از زمین های مرغوب با درختکاری و فضای سبز بسیار عالی به همراه تأسیسات مهم از جمله 130 خانه سازمانی، فروشگاه بزرگ، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر، استخر شنا، فضای ورزشی و ساختمان های اداری مناسب که مجموع اعیانی احداثی نیز در حدود 40 هکتار زیر بنا پیش بینی می شود، در معرض مزایده قرار می گیرد.


نظرات()       

توهین استاندار سابق سمنان به مردم شهرستانهای شاهرود و میامی

استاندار سمنان به آقای ایمنی گفت:ما مثل شاهرودیها نیستیم که وقتی وزیری می آید قهر کنیم.ایشان همچنین اختیارات خود را هم به اقای ایمنی تفویض کرد و از وی خواست تا بسطام را شهرستان و شاهرود را استان کند..

هنگامیکه سخنان عالی ترین مقام اجرایی دولت در یک نشریه محلی درج شد، بنا را به دروغ انگاری نشریه باد صفتی گذاردیم که شب و روز مشخصی ندارد و حل مشکلات مالی مبتلا به ،صاحب امتیازش در باج گیری به بهانه تخریب دکتر جلالی را از جمله مفروضات درج آن واژه کذایی قلمداد کردیم.

اما انگار اینبار از دهان ((نان بُر)) معروف شهرمان،دروغی زاییده نشده بود و آنجا بود که فهمیدیم جنابعالی براحتی در دام باصطلاح خطرنگاری افتاده اید که پیش از شما نیز اکثرا در دامش گرفتار شده بودند.

اما سخن استاندارسابق سمنان که متاسفانه در دومین امتحان مصاحبه ای-رسانه ای خود نمره قابل قبولی دریافت نکرد آنقدر به گزاف بود که تا به امروز انتظار تکذیب و عذرخواهی از وی برایمان سنگین تر از هر کاری بود.

آقای زند وکیلی در مصاحبه که بدلیل تغییر فصل ،مسیرش را عوض(شما بخوانید گم) کرده ،به موکلین آقای جلالی توهین و جسارت کرده است.

ایشان در قسمتی از افاضات خود پس از آنکه تلویحا اختیارات خود را به آقای ایمنی تفویض کرد، از وی خواسته تا هم بسطام را شهرستان کند و هم شاهرود را شاهوار ….تا اینجا نقاط اشتراک فراوانی فی مابین طرفین موجود است و مخاطب باصطلاح گیج نگردیده چرا که نخبگان شاهرودی از همان روز اول که شما به تابلوی شهرستان نوپای میامی تاختید و بر تصمیم دولت مبنی بر شهرستان شدن بسطام خرده گرفتید، وجه تمایز زیادی با یک چنین فردی در شما نیافتند.


نظرات()       

چون وا نمی کنی گرهی                     خود گره مبـــــــــــاش

قریب به دو سال از تصدی پست فرمانداری ویژه شاهرود توسط فردی که در ابتدای ورودش ابهامات زیادی در ذهن شهروندان وجود داشت، می گذرد. سید محمد رضا هاشمی که قبل از ورود به شاهرود سمت های گوناگونی از قبیل بخشدار قوشخانه، معاونت فرمانداری فاروج، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان شمالی، فرمانداری شهرستان مانه و سملقان را در کارنامه خود یدک می کشید با تصدی پست فرمانداری ویژه در آغازین ماه های دولت تدبیر و امید در شهرستان شاهرود به یک پست مهم و مشکل پا گذاشت.

به علت سیاست های سراسر غلط و احساسی دولت های نهم و دهم و عملاً نبودن منابع مالی یکی از مهمترین موانع کار و فعالیت در این سمت نه تنها در این شهرستان بلکه کل کشور رخنمایی می کرد  و عزم جدی و عشق به خدمت تنها می توانست راه گشای این مشکل بزرگ و عمومی باشد.


نظرات()       

بیست و یکم آبان ماه سال نود و چهار روز مهمی در تقویم انتخابات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به ثبت رسید. در این روز دکتر سید حسین بدیعی که از وی به عنوان پدر تغییرات بنیادین دانشگاه آزاد شاهرود یاد می شود بعد از حدود سه سال دوری از این سمت، دوباره به جایگاه اصلی و مدیریتی خود بازگشت.

دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با دارا بودن حدود 10 هزار دانشجو در مقاطع مختلف و رشته های متنوع دانشگاهی یکی از مراکز و ارگان های بسیار مهم در شهرستان شاهرود به حساب می آید. دانشگاهی که بیشترین تعداد دانشجو را بعد از دانشگاه جامع شاهرود در خود جای داده و هر ساله تعداد زیادی دانش آموخته را به سطح جامعه معرفی می کند.

هوای این روزهای این دانشگاه، اما مساعد نیست. ضعف های مدیریتی و تساهل و تسامح یکی از مهمترین و تآثیرگذارترین ارگان های تصمیم ساز این شهر را به ورطه نابودی کشانده است.

بدهی های میلیاردی و وام های اخذ شده از بانک ها که هر روز بر میزان آن افزوده می شود، تعداد پرسنل و هیآت علمی بیش از حد آن در مقایسه با دانشگاه های دیگر استان و عدم بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه این دانشگاه در جهت جذب دانشجو در سنوات گذشته از مهمترین آسیب هایی است که در طی سال های نه چندان دور گریبان این دانشگاه را گرفته است.


نظرات()       

مراسم دهه محرم در اقصی نقاط ایران اسلامی رنگ و بوی دیگری داشت. پدیده ای خاص به نام محرم سیاسی در جای جای کشور عزیزمان خود نمایی می کرد. استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خاص موجود در این ایام به جهت گردهمایی اقشار مختلف مردم در تکیه ها و مساجد جهت عزاداری سرور و سالار شهیدان، مد نظر گروه های خاصی از وعاظ و مداحان بود که از آن جهت طرح دیدگاه های خود و گاهاٌ انتقاد به طیف های مخالف خود استفاده و سعی در همراه کردن تعداد بیشتری از مردم با جریان فکری خود بودند.

بحث داغ این روزهای این محافل و مراسم های مذهبی، مقوله توافق هسته ای بود که بالطبع گروه زیادی از تندروهای اصولگرا مقاومت شدیدی در بحث برنامه برجام داشته و چه بسا از این تریبون های خاص که عمدتاٌ در اختیار آنها بود در تبیین مواضع خود و مخالفت با این برنامه توافق هسته ای سنگ تمام می گذاشتند.

هرچند موضوع این نوشتار واکاوی این پدیده و سوء استفاده از علایق مذهبی مردم در جهت القای خط فکری خود و حرکت کردن در مسیری متفاوت از مافع ملی مردمی که بیرحمانه زیر فشار ناجوانمردانه تحریم های حاصل از این برنامه هسته ای قرار گرفته اند نیست ولی در اینجا خالی از لطف نیست که عنوان کنیم استفاده از دستگاه عزاداری امام حسین (ع) برای نیل به این اهداف بیشتر شبیه شوخی می ماند که ذهن بسیاری از نوجوانان و جوانان را در این برهه حساس در تاریخ ایران اسلامی مشتت کرده و چه بسا که باعث تغییر نگرش آنها نسبت به این مراسم مذهبی آمیخته با خون و پوست و استخوان آنها می گردد.


نظرات()       

از تخریب روحانی تا سازشکار خواندن جلالی در مجلس عزای امام حسین(ع)!!

به دعوت انصار حزب الله شاهرود یکی از نمایندگان تندروی مجلس شورای اسلامی و از اعضای جبهه پایداری(منسوب به آیت الله مصباح یزدی)که از موافقین عدم مذاکره و باقی ماندن تحریم ها و مخالفین سرسخت تصویب برجام در مجلس بود با حضور در هیئت رایه العباس ع روستای مغان شاهرود و با هدف ایجاد شبهه در تصمیمات مقامات عالی نظام من جمله دکتر روحانی و زیر سوال بردن تلاشهای دکتر علی لاریجانی و دکتر کاظم جلالی در راستای تصویب متن توافق مشترک جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 به ایراد سخنرانی پرداخت. 

نبویان از منتقدان اصلی مذاکرات هسته‌ای در دولت دکتر روحانی است و در چند سخنرانی و مناظره در تهران و هم اکنون با راه اندازی کارناوال در شهرستانهای مختلف ایران، به تخریب های گسترده در سطح کشور از این مذاکرات پرداخته‌است.


نظرات()       

استقبال گسترده از سخنان نماینده "پایداری" در مجلس علیه ژنو:

 

سخنان حجت الاسلام سید محمود نبویان، علیه توافقنامه ژنو که در یک جمع دانشجویی بیان شده، با استقبال و پوشش گسترده در رسانه هایی چون رادیو آمریکایی فردا و نیز ارگان سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) روبرو شده است.

 

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، این نماینده نزدیک به آیت الله مصباح و جریان پایداری که از تهران به مجلس راه یافته و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم نیست، در سخنرانی خود اظهار می کند که یکی دو جلسه با ظریف و عراقچی داشته و 30، 40 ساعت هم روی توافقنامه ژنو وقت گذاشته و کار کرده است.

 

به نظر می رسد این استاد موسسه آیت الله مصباح، با این میزان کار، یکی از باسوادترین منتقدان توافقنامه ژنو در جریان اصولگراست، چرا که یافته های خود در نقد این توافقنامه را در چند سخنرانی که دعوت شده، بیان کرده و بر خلاف برخی منتقدان این توافقنامه که صرفا تخریب می کنند، بندهای این توافقنامه را به  انگلیسی خوانده و معنی و نقد می کند، هر چند پیگیری های خبرنگار «انتخاب» نشان می دهد ادعاهای وی صحت ندارد.نظرات()       

سید حسن خمینی برای انتخابات خبرگان می‌آید؟

بارنا موسوی

خمینی جوان برای مجلس خبرگان؛ می آید، نمی آید، نمی گوید که نمی آید، بالاخره احساس تکلیف می کند یا نه! اینها مجموعه اخباری است که این روزها پیرامون حضور«حجت الاسلام سیدحسن خمینی» در انتخابات مجلس خبرگان، نقل محافل سیاسی کشور است. تا جاییکه در تازه ترین اخبار منتشر شده «آیت الله محسن غرویان» در اظهارنظری صریح از احساس تکلیف کردن خمینی جوان خبر داد و گفت: «ایشان قصد دارند بعد از ایام تاسوعا و عاشورا رسما آمادگی خودشان را برای شرکت در انتخابات پیش روی مجلس خبرگان اعلام کنند». خبری که بلافاصله توسط «سایت جماران» اینگونه اصلاح شد: «به استحضار می رساند که حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است». 
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، این نخستین بار نیست که غرویان از حضور قطعی «خمینی
۴۳ ساله» برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان خبر می دهد. وی پیش از این در مرداد ماه گذشته با اعلام نظر درباره ترکیب احتمالی مجلس خبرگان در آینده گفته بود که «در انتخابات خبرگان آینده یك چرخش قدرت در حال اتفاق است كه دارای ظرافت‌ها و حساسیت‌های خاص خود است. این چرخش قدرت در نهایت به سود طیف (ائتلاف احتمالی هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی) صورت خواهد گرفت.


نظرات()       
یکشنبه 8 آذر 1394  08:47
توسط: admin

همه حاشیه های منصور ارضی در عرفه امسال

گروه سیاسی: حاج منصور ارضی، ۶۲ ساله محل تولد «نازی آباد تهران» واعظ و مداح مشهور پایتخت؛ تا قبل از سال ۷۲، بیشتر مردم او را در هیأت رزمندگان اسلام می‌شناختند و محله شوش و بعضا شاه عبدالعظیم حسنی؛‌‌ همان سال ۷۲ و در سفرش به حج آن کار زیبای «مدینه شهر پیغمبر» را پشت درهای بسته قبرستان بقیع اجرا کرد که با استقبال عجیب مردم مواجه شد و رسانه ملی هم بعد‌ها بار‌ها این اجرای زیبا را پخش کرد تا پدیده حاج منصور ارضی به وقوع بپیوند و همه از وی به عنوان «بلبل شهدای جبهه‌های حق» یاد کنند.

اما طی این سال‌ها دیگر خبری از مداحی‌های پرشور حاج منصور نیست.چراکه این سال‌ها اغلب مردم وی را به خاطر اظهار نظرهای سیاسی و جنجال برانگیزش می‌شناسند.اظهارات نامناسبی که به گفته بسیاری از مردم جای عنوان کردنشان پای منبر اهل بیت نیست.


نظرات()       

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در صحن علنی مجلس در روز بررسی جزئیات برجام، در موافقت با کلیات طرح برجام در تشریح اقدامات انجام گرفته در مجلس و کمیسیون امنیت ملی، اظهار کرد: رهبری گفتند در مسئله برجام نباید کشور دچار دو دستگی شود. در کمیسیون امنیت ملی با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دکتر شمخانی جلسه گذاشتیم. در این جلسات با آنان بحث کردیم که برخی نظراتمان را پذیرفتند.

 آقای زاکانی یک ساعت درباره طرح با لاریجانی و بنده جلسه گذاشت. بعد از این جلسه مجدداً جلسه دیگری را با رئیس مجلس درخواست کرد. در جلسه دوم آقای لاریجانی کل طرح برجام را برای زاکانی توضیح داد. وی ادامه داد: رئیس مجلس از ‌آقای زاکانی پرسید اگر دنبال رد برجام هستید ما چنین نظری نداریم، اما اگر دنبال رد نیستید می‌توانیم نظرمان را در قالب یک طرح اعلام کنیم.


نظرات()       

عبور برجام از بهارستان

گروه سیاسی: حالا دیگر می‌توان گفت مقدمات اجرای «برجام» یا همان «برنامه جامع اقدام مشترک» به‌طور کامل فراهم شده است. یک ماه بعد از عبور توافق هسته‌ای از کنگره آمریکا که با پایداری اقلیت دموکرات مجلس سنا در برابر اکثریت جمهوریخواه اتفاق افتاد، «پایداری»های مجلس ایران هرچه کردند، نتوانستند در مقابل رای اکثریت بایستند و طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام» از مجلس شورای اسلامی عبور کرد.

 در دو روز کم‌نظیر مجلس ایران، یک‌بار ۱۳۹ نماینده و بار دیگر 161 نماینده به کلیات و جزییات طرح یادشده رای دادند تا زمینه اجرایی ‌شدن مهم‌ترین دستاورد دوساله دولت حسن روحانی فراهم شود. تغییر رای بیست‌وچند نماینده در فاصله دو روز (که ابتدا به کلیات طرح «نه» گفتند، اما بعد به جزییاتش «آری») می‌توانست ناشی از یکی از این تحولات باشد:


نظرات()       


نظرات()   
   
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic