تک رای هایی معناداری که نقش می آفرینند

سومین انتخاب هیات رییسه شورای شهر شاهرود ، در سومین سال از فعالیت 4 ساله خود در هفته ای که گذشت برگزار شد و شورای شهر شاهرود ، هیات رییسه جدید خودرا با انجام انتخابات داخلی معرفی کرد . درانتخاب رئیس شورای شهر دو نفر رقابت داشتند که آقای رمضانعلی باقری 6 رای و آقای حسن عرب 5 رای از مجموع 11 رای را کسب کرده  و بدین ترتیب آقای رمضانعلی باقری برای سومین سال پیاپی به عنوان رئیس شورای شهر شاهرود انتخاب شد . در انتخاب نائب رئیس شورای شهر 3 نفر رقابت داشتند که آقای حسین وکیلیان 6 رای ،آقای احمدیان 4 رای و آقای حسینی 1 رای را از مجموع 11 رای کسب کرده ودر نهایت آقای حسین وکیلیان به عنوان نائب رئیس شورای شهر انتخاب شدند.

در بین کاندیداهای منشی شورا هم آقایان شکوهی با 7 رای و قنبریان با 6 رای به عنوان منشی و البته هیات رئیسه انتخاب شدند .


نظرات()       

تخریب میدان چنارسوخته ، بازسازی و باز تخریب آن چرا ؟

میدان قیام یا همان چنار سوخته میدانی که مساحتی کوچک اما تاریخ بلند را یدک می کشد ، اینروزها به سبب مشکلات مدیریتی در  شهرداری شاهرود ، کانون توجه اکثر مردم و رسانه ها قرار گرفته است .

سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهرود در ابتکاری بدون خلاقیت باهزینه ای بالغ بر 740 میلیون ریال فضای چمن کاری زیبا در کنار درخت چنارسوخته800ساله را به بهانه تغییرات و ایجاد فضای جدید با ایجاد حصاری در دور آن به هم می ریزد .   

تمام چمن های زیبا به همراه گل های موجود در کف این میدان برچیده شده ودر فاصله 35 روز نمایی از 3 برکه مصنوعی و سنگ هایی که از کوه آورده شده نمایان میشود . دورتادور میدان توسط حصارهایی چوبی کاملا بسته شده واز 2 طریق پرخطر در پرترددترین مسیرها ، راههای ورودی بسیار باریک برای این میدان در نظر گرفته می شود . بعد از گزارش مفصلی درمورد این میدان توسط هفته نامه پارسیای قومس درشماره69 و نامیدن این میدان به عنوان میدان مرگ ، اعضای محترم شورای شهر نسبت به این موارد عکس العمل نشان داده و خواستار برطرف نمودن موانع و خطرات این میدان توسط شهردار می شوند .


نظرات()       

 بوی ماه مهر و صدای مدرسه

نورا دائمی

بوی مهر، بوی مهربانی، بوی لبخند، بوی درس و مدرسه و شوق کودکانه در پیاده روها، بوی نمره های بیست، بوی دفتر حساب و مشق های ناتمام، بوی دوستی و محبت...

پاییز با خود شور می آورد و قاصدکها خبر بازگشایی مدارس می دهند، درختان آماده می شوند تا با شوق، برگهای رنگارنگشان را چون کاغذهای رنگی بر سر کودکانی که مشتاقانه به مدرسه می روند بریزند و سارها بر شاخه های انبوه درختان صف کشیده اند، تا آوازهای گرمشان را بدرقه کنند. نسیم، نفس های معطرش را هر صبح بر گونه های سرخابی کودکانه شان می دمد تا خواب را در سایه های کوتاه دیوار جا بگذارند و مشتاقانه تا حیاط منتظر مدرسه بدوند.

دیوارهای آجرنمای مدرسه را سراسر شور و شوق پر کرده است. کلاسها با آغوش باز در آستانه درها ایستاده اند تا میهمانان خود را در آغوش بکشند. واژه ها بر تخته های سیاه جان می گیرند و پروانه می شوند تا در نفس های هیجان زده کودکان پرواز کنند و فضای لرزان کلاس را گرم نمایند. چه شور و حالی دارد این روزهای آغاز مدرسه، روزهایی سراسر دلهره، شوق و اضطراب، روزهای مهر و مدرسه، روزهایی که خیابانها سرخوش هیجان لبریز صداهای کودکانه جاری در پیاده روهایند. روزهایی که عشق هر سحر، عاشقانه از پشت پنجره کلاس ها سرک می کشد تا با بالا آمدن آفتاب، تنشان را در نفس های معطر کودکان شست وشو دهند. روزهایی که آفتاب به شوق مدرسه رفتن هر صبح زودتر از آواز خروس ها بیدار می شود. روزهایی که ماه، بالای سر دفترهای مشق به خواب می رود.


نظرات()       

گروه سیاسی

سیاست های احمدی نژاد در دوره هشت ساله ریاست جمهوری اش هزینه های زیادی را بر کشور تحمیل کرد. صحبت هایی که از همان ماه های نخست آغاز دوره ریاست جمهوری دولت نهم از سوی دلسوزان نظام مطرح می شد و البته از سوی طیفی هیچگاه شنیده نشد. با این حال انتخابات سال 88 اوج انتقادات از عملکردهای نابجا و سیاست های غلط رئیس دولت نهم، در آستانه تشکیل دولت دهم بود. هرچند در آن زمان هم احمدی نژاد سیاست ایجاد دو قطبی سازی سیاسی خود را به مانند سال 84 در پیش گرفت. این مرتبه اما گروهی از اقتدارگرایان و منفعت طلبان نیز به یاری تیم رئیس دولت های نهم و دهم آمدند. سیاست های پوپولیستی تیم رسانه ای و سیاسی احمدی نژاد جواب داد. گروهی تمام کارت های خود را برای ریاست جمهوری احمدی نژاد مصرف کردند. دود آتش انتخابات 88 و حوادث بعد از آن اما بیش از همه به چشم همان هایی رفت که سال 84 برای ریاست جمهوری احمدی نژاد تلاش زیادی کردند؛ اصولگرایان...


نظرات()       

درختان شاهرود، خشکی و پژمردگی ، انتقال آب قطری و فعالان محیط زیست ،راستی دغدغه چیست ؟

گروه اجتماعی

درختان نماد آبادانی، خرمی، مظهر زندگی، باعث تلطیف هوا، موجب آسایش، رفاه مردم، صفا و پاکی طبیعت هستند و حتی می توان سرانه فضای سبز هر شهر را به عنوان نمادی از سرزندگی و نشاط اجتماعی آن جامعه دانست، شاخصی که شهرستان شاهرود نیز از آن مستثنی نیست.

با نگاهی گذرا در پارك های شهر شاهرود می توان به قدمت فضاهای سبز شاهرود پی برد. فضاهایی كه بیش از چند دهه از عمرشان می گذرد و متاسفانه با رشد جمعیت در سال های اخیر تغییر نیافته است. اصلاح این وضعیت در وهله اول نیروی كار سازمانی با تخصص لازم را می طلبد و در وهله دوم توجه عمومی و فرهنگ سازی در رابطه با مسئولیت مدنی مردم را نیاز دارد.

مهم ترین اثرات فضای سبز در شهرها تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار است، سایر اثرات فضای سبز در شهرها نقش نسبی دارند ولی مجموعه اثرات فضای سبز حضور آنها را در شهرها اجتناب ناپذیر می كند به طوری كه بدون وجود آنها ممكن نیست شهرها پایدار باقی بمانند.اما این ارتقاء سطح فضاهای سبز در شاهرود با مشکلاتی نیز روبرو است .


نظرات()       

خبرگانِ روحانی هاشمی

باراناموسوی: هجدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان در حالی آغاز و برگزار شد که همانطوریکه از قبل پیش بینی می شد مهمترین حواشی آن پاسخ رییس این مجلس به اظهارات رییس جمهور بود. اظهاراتی که طی هفته های گذشته بیشترین هجمه ها را علیه دولت یازدهم به همراه داشت، تا جاییکه بارها توسط وزیر کشور روحانی شاید بنا به مصلحت، سیاست یکی به نعل و دیگری به میخ در خصوص آن اعمال شد. در روز اول اجلاسیه خبرگان رهبری حسن روحانی همان طوری که پیش بینی می شد در کنار آیت الله هاشمی روی صندلی سرخ ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی نشست تا صدای شاتر دوربین ها نشان دهنده این موضوع باشد که این لحظات شاید مهمترین لحظاتی باشد که قرار است برای چنین روزی در تاریخ به ثبت برسد. لحظاتی که باعث شد تا در انتهای سالن آیت الله مصباح یزدی و جنتی، در کنار یکدیگر نظاره گرش باشند.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 13 مهر 1394
نظرات()       

خیابان فردوسی استاندارد یا پر خطر ؟

گروه اجتماعی

تا به حال چند بار به خیابان فردوسی شاهرود رفتیه اید خیابان بالای شهر شاهرود خیابان ورودی شاهرود از گلستان و خراسان که زائران زیادی در مسیر برگشت از آن عبور می کنند با حجم ترافیک بالا، پیاده رویی کوچک ، دارای عرض کم، دارای پیچ های زیاد که به میدان امام و مرکز شهر وصل میشود خیابان یک طرفه ای که برگشتی خیابان شلوغ تجاری پرتردد و عریض مجاور و موازی یعنی خیابان 22 بهمن هم هست این خیابان چند تا سرعت گیر دارد ؟ چند تا خط کشی عابر پیاده ؟ چند تا چراغ راهنما ؟چرا دومین خیابان اصلی شمال شهر یک شهر متوسط در حد و اندازه یک خیابان کوچک یک شهر کوچک است و چرا عرض این خیابان متناسب نیست با مقدار تردد و ترافیکش.

یک بار مسئولان ترافیک شهر از ماشین خود پیاده شوند و خودشان را به جای فرزند   کوچکشان یا پدر و مادر پیرشان بگذارند و از این خیابان عبور کنند البته وضعیت خیابان های دیگر هم بهتر نیست شاهرود قابلیت گردشگری خوبی دارد و موقعیت استراتژیکی. اما ورودی شهر که باید تابلوی توسعه یافتگی و جذابیتش باشد یعنی خیابان فردوسی جذاب نیست استاندارد نیست پر خطر است برای 70 سال پیش همان مقدار ماشین است یا حد اکثر برای10 سال پیش وقتی خیابان 22 بهمن دو طرفه بود.


نظرات()       

یاران شهردار تهران برای مجلس دهم؛ برنامه ریزی می کنند

گروه سیاسی:

« یاران قالیباف سودای تصاحب ٣٠ کرسی تهران، از پارلمان را دارند.» این خبری بود که هفته آخر مردادماه بار دیگر شهردار 54 ساله تهران را در کانون توجهات قرار داد. اخباری که شاید پس از شکست آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 آنهم در فاصله هفت ماه مانده به انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. اوایل اردیبهشت ماه گذشته بود که برای نخستین بار استعفای هم زمان برخی از مدیران ارشد محمد باقر قالیباف از ساختمان بهشت این گمانه زنی را قوت بخشید که آنها قصد دارند این بار قبل از فتح ساختمان پاستور، بهارستان را از آن خود کنند. خبر تغییرات گسترده و حجم استعفاها در شهرداری تهران در آستانه ضرب‌الاجل انتخابات، آنقدر با سرو صدا همراه بود که برخی از رسانه ها از این تغییرات به عنوان استراتژی جدید خلبان برای مجلس دهم یاد کردند. «شهاب مرادی» روحانی نزدیك به شهردار تهران كه از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران كنار رفت، «محمد نبی رودكی» ،«سید محمد‌هادی ایازی» ،«حسین مظفر» و «مهدی ذاكری» مدیر مسئول سابق روزنامه همشهری از جمله افرادی هستند كه احتمال داده می‌شود در انتخابات آینده از جبهه قالیباف كاندیدای مجلس شوند.


نظرات()       

چهار دهه غفلت، آموزش و پرورش و ظروف مرتبطه 

علی  فروزش

قسمت اول

آنچه ذیلاً بر اساس تجربه ای بالغ بر یک نسل، 33 سال کار در عرصه آموزش و پرورش و نیز وزارت علوم، از دور افتاده و محروم ترین روستای  10 خانواری کشور، که آب شرب آن، چشمه ی باریک و روباز، سرشار از آهک و گچ و مشترک بین احشام و حیوانات وحشی و... و انسان، فاقد حمام و... که با مرکز شهرستان حدود 400کیلومتر فاصله داشت شروع کردم تا تدریس و مدیریت(سرپرستی) دانشگاه را تجربه کردم، بعنوان اقل خادمان ساحت تعلیم و تربیت، فرهنگیان، دانشگاهیان و بسیجیان هدیه به تلاشگران و عرصه ی آموزشی، علمی و فرهنگی کشور، به ویژه فرهنگیان به مثابه صالحات و باقیات تقدیم می گردد تا حلقه مفقوده، داشتن نظام آموزشی، علمی، فرهنگی، پیوسته، مکمل، بهم وابسته، خلاق، مولد، نافع، مؤثر، امیدبخش، استحکام و استقلال آفرین، زندگی ساز و... را نشان دهد و جامعه را از آفات گسست نسلی و اجتماعی، جامعه طبقاتی، کم یا بی انگیزه، بی علمی، نه بی دانشی، ضعف و تحلیل و تفکر، احساسی بودن، کم حوصله ای، زیاده خواهی و راحت طلبی، تنبلی، بی برنامه ای، ضعف یا فقدان نگاه متعهدانه به منافع ملی و سونامی اخلاقی، و هزاران باید و نباید، گفته و نگفته دیگر، چون تبعیض و بی عدالتی ها آنهم در کشوری که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری برآمده از آن قرار است مدالیته دیگر ملت های بپا خاسته و در حال خیزش ، و مهمتر اینکه مقدمه ای، نشانه ای، از انقلاب اسلامی جهانی ، حضرت بقیه ا... الاعظم عجل ا... تعالی فرجه الشریف باشد که خداوند متعال در قرآن کریم، رفیع ترین درجات را برای مومنان اهل علم یا بهتر بگوییم دانشمندان  عالم مومن به توحید،به مبدأ، معاد و رسالت داشتن انسان آگاه،متعهد و مسئول  و امانتدار برشمرده است .


نظرات()       

رییس شورای نگهبان؛ به نرم افزارها اعتماد نداریم    وزارت کشور؛ نرم افزارها کاملا بومی است

اختلاف بین  چشم و دست برگزارکنندگان انتخابات

گروه سیاسی- با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در اسفند ماه سال جاری، ابهام در مورد برگزاری الکترونیکی انتخابات همچنان دارد. موضوعی که طی سال های گذشته بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است اما هیچ گاه به نتیجه مطلوب نرسید و هربار با همان شیوه سنتی برگزار شده است. اما گویا این بار دولت یازدهم جدی تر از گذشته پیگیر موضوع است. در حالی که دولتی ها از تصویب قطعی برگزاری انتخابات به شکل الکترونیکی در کلانشهرها سخن می گویند و معتقدند نظر شورای نگهبان را هم جلب کرده اند؛ اما آیت الله یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان روز سه شنبه در سخنرانی خود در اجلاسیه مجلس خبرگان به عنوان رئیس این مجلس که با حضور رئیس جمهور هم همراه بود؛ مطالبی در این خصوص مطرح کرد. سخنانی که به دلیل اهمیت آن بخش از سخنان آیت الله یزدی در مورد استصوابی بودن نظارت شورای نگهبان طبق قانون و رد ادعای رئیس جمهوری در مورد نقش شورای نگهبان به عنوان چشم ناظر بر دست مجری انتخابات، کمتر موردتوجه رسانه ها قرار گرفت.


نظرات()       

خیابانهای اصلی شاهرود و تکدی گری زنان و کودکان

غلام رضا جعفری

به خیابان میروم کودکانی را میبینم که گرمای وحشتناک تابستان امسال مانع حضورشان در ترافیک نا بسامان شهرم شاهرود نمیشود. شهری که وضعیت خیابانهایش از جهت منطقی بودن چراغ قرمز ، خط کشی، پل عابر ، عرض خیابان برای عبور و مرور جالب نیست و حالا میان چراغ های قرمز میدان های اصلی  کودکان کار که نه ،کودکان تکدی در این گرما با سن  وسال کم ،میان دست و پا پشت چراغ قرمز و گدایی میکنند.

 چه چهره ناخوش ایندی برای گردشگری و چه تصویر ضمختی از فقر اقتصادی و بالاتر فقر فرهنگی. زیرا که کودکان و نوجوانان سرمایه های معنوی جامعه می باشند و سلامت روح و جسم آن ها تضمین کننده ی سلامت جامعه در آینده است . بنابراین مسائل آنان از جمله مسائلی است که باید به آن ها توجه ویژه ای مبذول داشت .

 بررسی ریشه ای مسائل اطفال و از آن جمله بزهکاری اطفال ، برای رسیدن به یک جامعه ی ایده آل شرطی ضروری است. 


نظرات()       

در غیاب دو ضلع مثلث وحدت اصولگرایان:

آیت ا...مصباح، ناخواسته پرچمدار اصولگرایان شد

گروه سیاسی: چند هفته قبل بود که خبر اتحاد سه حزب اصولگرا و تعیین شورایی سه نفره برای تعیین لیست انتخابانی اصولگرایان منتشر شد. حضور آیت‌الله مصباح در این جمع حواشی و اظهار نظرهای زیادی را به همراه داشت. عده زیادی از اردوگاه اصلاح‌طلبی حضور آیت‌الله مصباح را مصداق انحراف در این جمع می‌دانستند و معتقد بودند مهر اشتباه بزرگی به اسم احمدی نژاد هنوز بر پیشانی مصباح نقش بسته است و هیچ نشانی از علاقه آیت‌الله مصباح برای پاک کردن این اشتباه به چشم نمی‌آید. با این حال اولین اجلاس مشترک مسئولان استانی حزب موتلفه اسلامی، جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تحت عنوان وحدت، در سالن شهدای مؤتلفه اسلامی برگزار شد.


نظرات()       

در جشنواره ملی مدیران پاسخگوکه به همت خبرگزاری مهر شاهرود برگزارشد:

 

فرماندار شاهرود پاسخگو ترین مدیر شهرستان شناخته شد

 

جشنواره ملی مدیر پاسخگو برای چهارمین بار طی سال جاری، این بار در استان سمنان و با حضور تنی چند از مدیران و مسئولان استانی، شهرستانی و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر جای برخی مدیران استان سمنان پشت میزهای اداریشان خالی بود، مدیرانی که به سبب تعامل مناسبشان با اصحاب رسانه و پاسخگویی به افکار عمومی به دعوت اهالی رسانه این بار بر روی صندلی های تالار اقاقیای دانشگاه شاهرود در همایشی شرکت داشتند که با هدف اشاعه فرهنگ پاسخگویی از سوی مسئولان و ترغیب نهادهای اجرایی، دولتی و خدماتی به تنویر افکار عمومی برگزار شده بود.

 مدیرانی که از سوی اصحاب رسانه به پاس تعامل مناسبشان با خبرنگاران مستحق تجلیل شناخته شده و در همایش مدیر پاسخگو به همت سرپرستی خبرگزاری مهر این استان، معرفی شدند.


نظرات()       


نظرات()   
   
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات