نظرات()   
   

واصبر  وما صبرک  الا بالله و لا تحزن علیهم ولانک فی ضیق مما یمکرون

و صبرکن در انچه به تو رسید و نیست صبر تو مگر به توفیق خدا و غمگین مشو بر تسلط یافتن ایشان بر لشکر تو و مباش دلتنگ از انچه با تو می کنند ( سوره مبارکه نحل ایه 127 )

 

بیست و چهارم خرداد ماه سال1392   به پایان می رسد ، نتیجه انتخابات  اعلام شده و دکتر حسن روحانی در همان دور اول با کسب اکثریت آرا ،رییس جمهور ایران اسلامی می شود بعد از مراسم تحلیف ، ریاست قوه مجریه به دست رییس جمهور منتخب سپرده می شود . اعضای کابینه دولت ، پس از کش و قوس زیاد از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد می گیرد .

کاظم جلالی ،ریئس فراکسیون رهروان ولایت در جهت حمایت از کابینه پیشنهادی توسط رئیسجمهور به عنوان اولین موافق به ایراد سخنرانی وحمایت از کلیات وزرای پیشنهادی میپردازد ویکبار دیگر نقش بی بدیل خود را در این فرآین تصمیم گیری به رخ همگان میکشد.

آری تمام این رویدادها نشانه اراده و حاکمیت ملی مردم می باشد اراده ای که تغییر در سیستم مدیریتی کشور را خواستار شده بود و یک نه بزرگ به تندروی و افراطی گری برخی از سیاسیون کشور گفته بود . تغییرات شروع می شود ،در سطح کشور  تغییر استانداران مطرح می شود . گروه های مختلف سیاسی در صدد مطرح کردن کاندیداهای خود جهت ارایه به سیستم تصمیم گیرنده وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری می باشند غافل از اینکه این مرتبه تفاوتهایی در راه است .


نظرات()       

پرداخت پاداش یا حق دلالی مساله اینست !

خبر کوتاه بود، درخواست جناب میرفانی ، شهردار شاهرود با تخصیص 250 میلیون ریال به منظور جبران کوششهای مصروفه پرسنلی که در مزایده املاک شهرداری تلاش نموده اند و البته موافقت شورا با اکثریت آرا با این در خواست .

در سی و سومین جلسه ( فوق العاده ) شورای اسلامی شهرشاهرود ، براساس دعوتنامه شماره 917 راس ساعت /3017 روز دوشنبه مورخ94/4/22 ودر غیاب آقای سید علی اکبر حسینی و حضور ده نفر دیگر اعضای شورا اتفاق جالبی به وقوع می پیوندد.

شهردار شاهرود در نامه شماره 15/14831 مورخ 94/4/21در خواست تخصیص 250 میلیون ریال به منظور جبران کوششهای مصروفه پرسنلی که در امر مزایده املاک شهرداری با تشخیص وی تلاش نموده اند را مطرح و در کمال تعجب به غیر از یکی دو مخالف با اکثریت آرا مورد موافقت قرار میگیرد .

به عبارت ساده تر به موجب این مصوبه ، شهردار اختیار خواهد داشت تا به کسانی که طبق نظر وی چوب حراج به املاک شهرداری می زنند و کوششهای بی شماری در امر دلالی این مایملک می کنند و به منظور جبران کوششهای بی دریغ این عزیزان در این امر خطیر پاداش پرداخت کند .


نظرات()       

در پی چاپ مطلبی در شماره 69 هفته نامه پارسیای قومس درمورخ 94/4/20 ،با عنوان << حامی تئاتر بیوه ها ، سلطان و سیاه و دهها کنسرت از شاهرود بار سفر می بندد>> یکی از نشریات محلی استان با استناد به سخنان برخی از افرادی که نام هنر مند را یدک می کشند و خودرامساوی با تمام هنرمندان قرار می دهند مطالبی تحت عنوان << حاشیه سازی ، بی حرمتی و هیاهو دامن گیر ارشاد شاهرود >> و << به نام هنرمندان به کام امیری >> به رشته تحریر در آوردند .

اگرچه مطالب نگاشته شده نه حرمت قلم را نگه داشت و نه حرمت هنرمند را و بنده مثل 18 ماه گذشته قصد پاسخگویی و دخالت در این مورد را نداشتم ودر عین حال هم سکوت در برابر این شانتاژ های خبری را بهترین رفتار می دانم ولی بنابر وظیفه مطبوعات که روشن کردن افکار عمومی و بالا بردن سطح آگاهیهای مردم می باشد و به جهت بیان حقایق، موضوعاتی را ذیلا عنوان خواهم کرد .


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 14 مرداد 1394
نظرات()       

حمایت هنرمندان از امیری وبه کام ارشاد

«بسم الله الرحمن الرحیم»


با نثار سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با اهدای درود و تحیات به روان پاک و مطهر بنیانگذار صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری مد ظله و مسئولین دلسوز میهن اسلامیمان.

امروزه در دنیای معاصر و چشم انداز عصر پیش رو ، آنچه سرنوشت ساز و نقش آفرین در سعادتمندی و توانمندی یک کشور است ، میزان اندوخته های علمی  وفرهنگی در ایجاد توانایی و خلاقیت است .

یكی از برتر نهاد هایی كه این اختیار و توان را در دست دارد كه برنامه ریزی و سیاست گذاری و مدیریت فرهنگی و هنری را در دست داشته باشد مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد كه این نهاد همیشه رسالت خویش را در طی دوره های مختلف ضعیف یا قوی به انجام رسانده است .


نظرات()       

کوچک زاده: آقای جلالی شلوغ نکن اجازه بده من حرف هایم را بزنم بعد "خودشیرینی" کن.

جلالی : شما خود را مجسمه اسلام و ولایت پذیری می دانید و هر صحبتی را بیان می کنید

گروه سیاسی : حاشیه سازی تندروهای مجلس پایانی ندارد. هرچه به روزهای آخر عمر مجلس نهم نزدیک تر می شویم، آتش تندروها بیشتر زبانه می کشد. افراطیون مجلس از همان لحظه اعلام انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور، شمشیر خود را از رو بستند. به تعبیری شغول انتقام از ملت شدند، آن هم بخاطر انتخاب شان در جشن مردم سالاری. تندروهای بهارستان از همان روزهای نخست دولت یازدهم، بارها علیه آیت ا... هاشمی رفسنجانی و رئیس دولت اصلاحات به عنوان حامیان حسن روحانی در انتخابات موضع گیری کردند. در روزهای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس دولت یازدهم، حاشیه آفرینی کردند. گروهی خاص در مجلس نهم هستند که دولت یازدهم را رکورد دار سوالات نمایندگان از اعضای کابینه کردند، آنطور که مجید انصاری معاون پارلمانی گفته بیش از 2000 سوال در کمتر از دو سال از وزرا پرسیده شده است.


نظرات()       

آغاز فصل پساتحریم در ایران

گروه سیاسی : توافق شد؛ بعد از ١٢ سال کشمکش، بعد از ٢٢ ماه نشست و گفت‌و‌گو، بعد از ١٩ روز مذاکره پیاپی. دود سفید بالاخره از قصر کوبورگ برخاست. وزرای خارجه ایران، آمریکا، آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین به‌همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بالاخره به راه‌حلی برای حل بحران هسته‌ای ایران دست یافتند. چهره‌ها خسته بود،‌ برخی کمتر، برخی بیشتر، اما همه در برشی از تاریخ قرار گرفته بودند؛ روزی که چالش هسته‌ای ایران با یک توافق همکاری مواجه بود، نه قطع‌نامه، نه تحریم بلکه با راهی برای برداشتن تحریم‌ها و لغو قطع‌نامه‌ها.

 وزیران خارجه روی سن مرکز رسانه‌ای اتریش کنار پرچم‌هایشان که قرار گرفتند، ناباورانه مورد تشویق خبرنگاران قرار گرفتند. اگرچه آغاز تشویق از صف خبرنگاران ایرانی بود که مشتاق‌تر از دیگران، منتظر اعلام توافق بودند اما خبرنگاران دیگر هم به‌سرعت به این کف‌زدن پیوستند. برخی از آنها در تمام این ١٢ سال پرونده هسته‌ای ایران را دنبال کرده و برایش مطلب نوشته بودند.   جان کری خسته بود و تازه بعد از چند هفته کتانی‌های مشکی را درآورده و کفش پوشیده بود، اما از شکستگی پا هنوز عصای زیر بغلش مانده بود. جواد ظریف هم خسته می‌نمود، چون این دو بیش از دیگران با آنچه به‌عنوان متن توافق منتشر شد، سروکله زده بودند. دیگران هم بودند، فابیوس به‌اشتباه از در خبرنگاران وارد شد و معاونان تیم ایران به‌اشتباه به‌جای ردیف اول سالن، از سن سر درآورده بودند. فیلیپ هاموند خونسرد بود و کنار کری ایستاده بود و برای تمام‌کردن تشویق خبرنگاران شروع کرد به دست‌دادن با کری. وزیر دست‌راستی‌اش اما نبود، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، که سفرش را به تعویق انداخت اما تنها توانست در مراسم سازمان ملل حضور پیدا کند. وزرای خارجه یک دور دیگر هم در مقر سازمان ملل ایستاده و با هم عکس یادگاری گرفته بودند. بعد از آن در آخرین جلسه هماهنگی ایران و ١+٥ که چنددقیقه امکان حضور تصویربرداران فراهم شد، جواد ظریف و فدریکا موگرینی حرف زدند. هر دو گفتند که «این تنها یک توافق نیست یک توافق خوب است»؛ این شاه‌بیت توافق تاریخی بود.


نظرات()       

گروه سیاسی:

گروه سیاسی : محضر مبارک حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای هاشمی رفسنجانی «دام عزه العالی». زمانی مصباح نامه هایش به هاشمی را پس از نام خدا با این عنوان آغاز می‌کرد. ولی امروز کیست که از اختلافات ریشه‌ایِ مصباح و هاشمی خبر نداشته باشد. پس مروری می‌کنیم به جنگ اول مصباح و هاشمی.

 زمانی که هاشمی رفسنجانی درانتخابات ریاست جمهوری نهم مقابل احمدی‌نژاد قرار گرفت، تعداد کسانی که می‌دانستند حامی اصلی احمدی‌نژاد و پدر معنوی او کیست به امروز نمی‌رسید. اما زمانی که عکس‌های در آغوش گرفتن احمدی‌نژاد توسط مصباح و چهار زانو نشستن احمدی‌نژاد در محضر آیت الله منتشر شد؛ دیگر حتی عوام هم از رابطه معنوی این دو با خبر بودند و فهمیدند که هاشمی در سال 84 از چه کسی شکست خورد.


نظرات()       

دو قطبیِ هاشمی و مصباح

اسفند امسال را خیلی‌ها پایان سیاستمداری تندروها می‌دانند. به قول عارف، انتخابات اسفند 94 گام دومِ کاری است که از خرداد 92 آغاز شده است. اما نگاه اکثر مردم این روزها به انتخابات مجلس است. اینکه چه کسانی نامزد می‌شوند، چه کسی سرلیست است و لیست‌ها چگونه بسته می‌شود هر روز جزء مهمترین تیتر اخبار است. اما به غیر از مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال، انتخابات مهم دیگری هم برگزار می‌شود. انتخابات مجلس خبرگان رهبری که هر هشت سال یک بار برگزار می‌شود، امسال یکی از مهمترین دوره هایش را سپری می‌کند.


نظرات()       

دولت یازدهم تشکر

نورا دائمی

مذاکرات هسته‌ای پس از طی فراز و نشیب‌های فراوان با درایت و فرامین مقام معظم رهبری و هدایت ریاست محترم جمهور و همت عالی مسئولین و گروه مذاکره‌کنندگان کشور به نتیجه‌ای مقبول منجر شد و آمریکا و دول استکباری بار دیگر در برابر همت و عزم ایرانی‌ها به زانو درآمدند؛ گرچه هنوز دیوار بی‌اعتمادی به غرب و شرق پابرجا می‌باشد و با عزم ملی از خواسته‌های به حق هسته‌ای کوتاه نیامده و همیشه در این امر پیش قدم خواهیم بود، بار دیگر به استکبار جهان ثابت نمودیم که عزت و شرف ملت غیور ایران و دولت عالیه اسلامی تسلیم هیچ کشوری نشده و به زور قدرت، سازش‌ناپذیر است.


نظرات()       

امیر افسردیر به عنوان دبیر شورای موقت حزب اعتدال توسعه در استان سمنان منصوب شد.  اجلاس فصلی دبیران و مسئولان استانی حزب اعتدال و توسعه روز پنج شنبه 8 مردادماه در تهران با حضور دکتر مرتضی بانک، دکتر محمود واعظی؛ دکتر صالحی امیری، مهندس اکبر ترکان و دکتر شفیعی اعضای شورای مرکزی این حزب برگزار شد. مهندس امیر افسردیر به عنوان دبیر شورای موقت حزب اعتدال و توسعه استان سمنان منصوب شد. براساس این حکم شورای موقت تا تشکیل شورای استان به عنوان جانشین آن محسوب شده و اعضا و هواداران حزب اعتدال و توسعه در استان سمنان موظف به همکاری با آن هستند. این حکم توسط دکتر مرتضی بانک، رئیس هیات اجرایی حزب ابلاغ شده است.  براساس این گزارش قرار است تا طی مدت شش ماه آینده ارکان حزب اعتدال و توسعه شامل حوزه ها، شوراهای شهرستان ها، شورای استان مطابق مواد آیین نامه اجرایی و اساسنامه این حزب استقرار و دبیرخانه و دفتر استانی حزب در استان سمنان فعالیت خود را آغاز کند.


نظرات()   
   

رابین هود خوب ، رابین هود بد

بهنام عابدینی

از دیرباز دغدغه برقراری عدالت بخش عظیمی از کنش های اجتماعی را در بر می گرفت. برقراری عدالت اقتصادی در میان افراد یک جامعه نیزعلاوه بر ایجاد تفکرات سیاسی و فلسفی، سهم عمده ای در شکل گیری جنبش های اجتماعی، تصمیم گیری های حاکمیتی و حتی حرکت های فردی داشته است.

داستان نام آشنای رابین هود را می توان از جمله حرکات انفرادی در راستای انتقال ثروت از قشر غنی به قشر تهی دست جامعه به شمار آورد. رابین هودی که هدفی قابل احترام داشت، ولی مسیری توجیه ناپذیر و مغایر با قانون و اخلاق را برگزیده بود. با این همه، غیر قابل انکار است که همواره گروه قابل توجهی از مردم که احتمالاً در دهک های پایین تر اقتصادی قرار دارند، حس درونی رضایتمندانه ای نسبت به رفتار رابین هود داشته و دارند.


نظرات()       

این مراسم در تاریخ 19/4/94 با حضور دانشجویان، مسئولین شهری، فعالین احزاب و رسانه ها، مسئولین دوران اصلاحات و فعالین و چهره های سیاسی اصلاح طلب برگزار گردید. پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید، سرود نظام مقدس جمهوری اسلامی نواخته شد.

مهندس لطفیان ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین، اهداف تشکیل جلسه را شرح دادند، سپس آقای مهندس کریمی به عنوان سخنران مراسم با خوش آمد گویی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در ماه مبارک رمضان، پیرامون مسائل سیاسی و تاکید بر دوری از افراط و تفریط سخنانی ایراد فرمودند و در ادامه حاضرین در جلسه با ارائه نظرات به تحلیل مسائل روز پرداختند. در انتهای مراسم نیز انتخابات شورای مرکزی اصلاح طلبان شاهرود برگزار گردید.

با انتخاب هیات رئیسه، کاندیداها ثبت نام کردند و تعرفه های رای توزیع گردید. نتایج انتخابات پس از تایید صحت انتخابات توسط کمیته ناظر به شرح زیر اعلام گردید :


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات