برخی از مسئولین و مدیران در خصوص پرسش و انتقاد از نحوه عملکرد یک مدیر صرف نظر می کنند،چون به گمان آنان ممکن است مشکلات مادی و اجتماعی فراوانی برای آنها در پی داشته باشد.

مهندس وکیلی استاندار سمنان در نخستین جلسه هماهنگی شورای اداری شاهرود و بسطام  علت برخی از مشکلات و مسائل موجود در شهرستان مانند بیکاری و مهاجرت را خواستار شد و از تشکیل یک کارگروه ویژه در این زمینه خبر داد.این در حالی است که تمام مردم منطقه و استانهای همجوار علت افزایش مهاجرت مردم شاهرود را بیکاری و عدم اشتغال عنوان کرده اند.شرایط نامطلوب شهرک های صنعتی و شرکتهای خصوصی شاهرود گواه این ادعاست.

به طور قطع بودجه‌ای که در اختیار استان قرار داده می شود باید بتواند برنامه‌ها و پروژه های موجود در استان را به نحو مطلوب اداره کند.هر مدیر بعد از تعهد و تخصص،موظف به اجرای قوانین و ضوابط می‌باشد.مدیری كه از محل بیت‌المال هزینه كند باید طبق قانون مدون و مصوب اختیاراتی که به وی داده شده است عمل نماید.

در پایان جلسه مدیرمسئول ماهنامه ادیب با بیان این مطالب خواستار پاسخ منطقی از سوی استاندار سمنان شد اما با جواب قابل قبولی در این زمینه مواجه نشد.

آقای جلالی با پیشنهاد برگزاری جلسه روزنامه نگاران و خبرنگاران شهرستان شاهرود با حضور استاندار خواستار پاسخگویی به سوالات و ابهامات موجود شد.


نظرات()   
   

زمین‌لرزه یا زلزله لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسل های پوستهٔ زمین در مدّت کوتاهی روی می‌دهد.محلّ منشأ زمین‌لرزه را کانون ژرفی و نقطهٔ بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین‌لرزه می گویند.

یکی از مهمترین اعمال ضروری در هنگام زلزله،آماده سازی است.حفظ آرامش و کنترل ترس و وحشت،سرعت عمل و صحت رفتار را افزایش می‌دهد.دوره متوسط یک زمین لرزه زیر ۳۰ ثانیه است اما برای زلزله‌های با شدت بیشتر این زمان می‌تواند به چند دقیقه نیز برسد.به محض احساس وقوع زلزله،در صورت امکان  باید  سریعترین  و منطقی ترین واکنش را انتخاب کرد.

به مناسبت هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی،مانور ایمنی در برابر زلزله با همکاری نیروهای عملیاتی و امدادی و بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور شاهرود برگزار شد.

با اعلام فرضی وقوع زلزله در دانشگاه،عملیات آماده سازی در هنگام پناه گرفتن در مکانهای مناسب و نحوه خروج اصولی از ساختمان دانشگاه،درمان اضطراری و کمک های اولیه توسط دانشجویان داوطلب اجرا گردید.


نظرات()       

تعزیه یک رسانه نمایشی است که در آن برخی از وقایع کربلا بر اساس یک سلسله مراتب توسط افراد کارآشنا در مقابل چشم تماشاگران بازآفرینی می شود.بازسازی واقعه کربلا،فلسفه پیدایش هنر تعزیه است.فلسفه ای که نشان می دهد انسان مقلد است و با نمایش به دنبال انتقال اندیشه های خود می باشد.امروز باید از حواس بیشتری در انتقال پیام ها استفاده کرد.بر این اساس تماشاگر تعزیه،تنها تماشاگر نیست بلکه خود نوعی شرکت کننده و جزیی از نمایش است.

این تئاتر روایی از عهد باستان در ایران مرسوم بوده و در طول زمان تغییر پیدا کرده است اما هنوز جزو پرسابقه ترین هنرهای اسلامی ایرانی به شمار میرود.تعزیه بیشترین رواج خود را در دوران صفویه داشت و در زمان ناصرالدین شاه قاجار به اوج خود رسید.با ممنوع شدن اجرای تعزیه و روضه خوانی و تخریب تکایا در دوران دیکتاتوری رضاخان،این هنر اسلامی پا به افول گذاشت.یکی از معروفترین و مجلل ترین این تکایا،تکیه دولت بود که به تقلید از تماشاخانه اپراهال انگلستان ساخته شده بود.هرچند تعزیه پس از شهریورماه 1320 بار دیگر سر برآورد اما دیگر نتوانست در برابر جاذبه های دیگری مانند سینما و تئاتر،موقعیت و عظمت پیشین خود را بازیابد.


نظرات()       

شهردار بسطام از تولید 40 هزار اصل نهال در پارک جنگلی چغولگیر بسطام خبر داد و خواستار توسعه اینگونه فعالیتها شد

به گزارش پارسیا نیوز ،شهردار بسطام و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود ظهر امروز از نهالستان پارک جنگلی چغولگیر بسطام بازدید کردند و به ارزیابی اقدامات انجام شده در این پارک پرداختند.

شهردار بسطام و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود در این بازدید با ارزیابی عملیات قلمه‌زنی،مراقبت و نگهداری شامل آبیاری و مبارزه با آفات،زمینه‌های توسعه این نهالستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

شهردار بسطام در حاشیه این بازدید گفت:بر اساس تفاهم‌نامه بسته‌شده بین شهرداری و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود،واحد فضای سبز شهرداری به تولید و پرورش 140 هزار قلمه در نهالستان پارک جنگلی چغولگیر اقدام کرده است.

محمدعلی یعقوبیان در ادامه تولید و پرورش 40 هزار اصله نهال در سال 1391 و 140 هزار اصله در سال 1392 را از جمله اقدامات انجام شده خواند.

وی چنار،بید مجنون،بید قرمز،تبریزی و سنجد را از جمله گونه‌های مختلف گیاهی تولید شده در این نهالستان عنوان کرد.

شهردار بسطام با تقدیر از همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود،این اقدام را گامی بلند در جهت افزایش فضای سبز منطقه دانست و گفت:تاکنون تعدادی از نهال‌های تولیدی در بین ادارات و مردم توزیع شده است.

 

 


نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز مدیركل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به بازسازی پل پنو در روستا حسین آباد كالپوش شهرستان میامی،گفت:عملیات اجرایی این مسیر به زودی اتمام خواهد یافت.

منوچهر رحمانی در حاشیه بازدید از پروژه های راه و ترابری شهرستان میامی،ضمن اشاره به اقلیم روستای حسین آباد كالپوش كه حجم قابل توجهی نزولات آسمانی دارد،اظهار داشت:پل پنو بر روی رودخانه ای كه از داخل این روستا میگذرد قرار دارد لذا طبق پیگیری ها اقدام به بازسازی مسیر این منطقه شده است.

وی افزود:مسیر این بازسازی با پل پنو شروع شده و تا انتهای حوزه استحفاظی استان سمنان به طول سه كیلومتر ادامه دارد،كه ارتفاع این مسیر حدود دو متر پایین آمده تا تردد وسائط نقلیه آسان تر انجام پذیرد.


 • آخرین ویرایش:سه شنبه 22 مهر 1393
نظرات()       

به گزارش پارسیانیوز مسابقه اتومبیلرانی خانواده همزمان با سالروز میلاد حضرت امام هادی (ع) روز جمعه با شرکت 40 خودرو در شاهرود و حومه آغاز شد.

سرپرست هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان سمنان در حاشیه این مسابقه گفت:این مسابقه با حضور 100 نفر در قالب 40 خودرو از روبروی شهرک صنعتی شاهرود آغاز شد.

هادی زحمتی افزود:شرکت کنندگان در این رالی مسیر 180 کیلومتری را که در مرکز شهر شاهرود و حومه آن قرار دارد می پیمایند.

وی تصریح کرد: در این مسابقه اتومبیلرانانی از شاهرود،گرگان،تهران،علی آباد کتول،سمنان،ورامین و شیراز به رقابت می پردازند.

سرپرست هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان سمنان بیان کرد:28 داور با 14 خودرو در طول مسیر مسابقه بر نحوه عملکرد شرکت کنندگان نظارت دارند.

اختتامیه این رالی غروب امروز همراه با جشن میلاد در شاهرود برگزار می شود.

 


نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت:با تصویب شورای گسترش رشته های دانشگاه آزاد اسلامی 10 رشته دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد به رشته های این واحد دانشگاهی افزوده شد.

دکتر احمد دزیانیان ضمن اشاره به افزوده شدن 10 رشته دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود اظهار داشت:از رشته های افزوده شده سه عدد دکترای تخصصی است که به عنوان رشته هایی جدید به جمع رشته های این دانشگاه افزوده شد و هفت رشته نیز در مقطع کارشناسی ارشد مورد تصویب نهایی قرار گرفت.

وی افزود:رشته های شیمی فیزیک،تاریخ اسلام و زمین شناسی گرایش تکتونیک در مقطع دکترای تخصصی به عنوان رشته های جدید این دانشگاه و همچنین رشته های مهندسی مکانیک-ساخت و تولید،مهندسی صنایع- سیستم های اقتصادی و اجتماعی،تربیت بدنی-فیزیولوژی ورزشی،مهندسی عمران–زلزله،تربیت بدنی- مدیریت ورزشی،مدیریت بازرگانی–مالی و زیست شناسی–میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد با تصویب نهایی به جمع رشته های این دانشگاه افزوده شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود خاطرنشان کرد:با اخذ این رشته ها جمع رشته های دکترای تخصصی به 17 عدد و مجموعا رشته های درسی در این واحد دانشگاهی به 178 عدد رسید.

دزیانیان در خاتمه بیان داشت:کارکنان و اساتید خدوم دانشگاه برای بستر سازی مناسب و آماده کردن زمینه های علمی و پژوهشی این مجموعه تلاش می کنند و افزایش رشته های جدید مرهون تلاشهای آنهاست.


نظرات()   
   

16مهرماه،تالار بهمن مجتمع فرهنگی هنری مهر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود،میزبان هشتمین جشنواره استانی شعر غدیر بود.این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود،بسیج هنرمندان و نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان،برگزار گردید.

شاعران نامدار استان سمنان گزیده ای از اشعار خود را در این مراسم سرودند.

از شهرستان شاهرود آقایان:محمدتقی بوجاریان،حجت الاسلام والمسلمین شریعتمدار طهرانی،محمدعلی چاوشیان،ابوالفضل جبله،علی اکبر عسگری،سید مهدی روانفر،کمالی فر و خانم ها فاطمه امیری،مریم حریری و شکیبا غفاریان حضور داشتند.از سمنان خانم ها سیده زهرا موسوی،مرضیه عاطفی و سمیه صالحی و از دامغان خانم خواجه زاده و زینب دولتخواهی میهمانان این مراسم بودند.


نظرات()       

به گزارش پارسیا نیوز در شانزدهمین روز از ماه مهر نخستین برف پاییزی ارتفاعات شاهوار شاهرود را سفیدپوش کرد.

رییس اداره هواشناسی شاهرود روز چهارشنبه با اشاره به سفید پوش شدن ارتفاعات شاهوار گفت: به دنبال تغییرات جوی، کاهش دما در شهرستان شاهرود رخ داد و دمای هوا امروز در این شهرستان بین شش تا هشت درجه سانتیگراد کاهش یافت.

'محمد حسن محمدی' افزود:کمینه دمای امروز هوا در بسطام پنج درجه،مجن شش،شاهرود 10 و در قلعه نوخرقان 10 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 


نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز امامعلی فیروزپور طی حکمی از سوی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان به عنوان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود منصوب شد.

عباسعلی دامنگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان در حکمی خطاب به امامعلی فیروزپور آورده است:در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است و در ایامی که رویکرد سازنده دولت تدبیر و امید جامعه محیط زیستی را به تحولی عظیم در توسعه فرهنگ ومحیط زیست کشور امیدوار کرده و این با امید مسئولیت همه ما را افزون ساخته؛به موجب این ابلاغ جنابعالی را که از تعهد،درایت و تجربیات ارزنده برخوردارید به سمت رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود منصوب می کنم.

وی در این حکم ضمن تقدیر از زحمات سید مهدی خاتمی رئیس قبلی این اداره افزوده است:انشاءالله خدمت خالصانه و ارزشمند جنابعالی در راستای وظایف و مسئولیت‌های محوله موجبات رضایت حق تعالی را فراهم خواهد آورد.


نظرات()   
   

رئیس کمیته رالی هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی شاهرود گفت:بر اساس پیگیری‌های انجام شده بیش از 100 ورزشکار در رالی خانواده شاهرود شرکت کردند.

به گزارش پارسیا نیوز جلال رحمتی ظهر در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات برگزاری این رقابت‌ها اظهار کرد:این مسابقه در روز 18 مهرماه هم‌زمان با سالروز میلاد امام هادی (ع) در شاهرود و حومه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:در این مسابقه ورزشکارانی از شاهرود،گرگان،تهران،علی‌آباد کتول،سمنان،ورامین و شیراز به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس کمیته رالی هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی شاهرود خاطرنشان کرد:در غروب روز مسابقه نیز مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نفرات برتر همراه با جشن میلاد در محل نمایندگی 3415 ایران خودرو (حامی مالی مسابقه) با حضور ورزشکاران،بازیگران و هنرمندان مطرح کشور برگزار می‌شود که ورود برای عموم آزاد است.


نظرات()   
   
چهارشنبه 16 مهر 1393  08:00
نوع مطلب: (اخبار شهرستان شاهرود ،) توسط: admin

به گزارش پارسیا نیوز به نقل از ایرنا کارشناس مسوول مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت:بیماری سالک در شهرستان شاهرود کنترل شده است.

دکتر'منصوره فاتح' افزود:از ابتدای سال جاری یازده مورد بیماری سالک در شهرستان شاهرود و میامی گزارش شده است که تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد:با حضور کارشناسان جلسات هماهنگی درون و برون بخشی متعدد و همچنین کارگاههای آموزشی برای نحوه مبارزه با عوامل و منابع این بیماری در شهرستان شاهرود و میامی برگزار شده است.

وی تاکید کرد:بازدید های زیادی از مناطق آلوده به این بیماری در روستای بکران،شهرستان میامی انجام و آموزشهای لازم نیز به دهیاران،اعضای شوراهای اسلامی و مردم در این زمینه ارائه شد.

فاتح خاطرنشان کرد:طرح مبارزه با عوامل این بیماری در روستاهای زمان آباد،پل ابریشم و فیروزآباد نیز انجام شده است.

وی بیان کرد:اسپری دورکننده حشرات و پلاستیک های جمع آوری زباله رایگان در مناطق آلود توزیع و مبارزه با موش ها نیز انجام شده است.

وی گفت:210 مورد بیماری سالک در سال 1390 گزارش و مورد پیگیری و مراقبت قرار گرفت.

فاتح افزود:سال 1391و 1392 به ترتیب 68 و 70 مورد از بیماری سالک گزارش و پیگیری شد.

کارشناس مسوول مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تاکید کرد:با رعایت نکات بهداشتی آموزش های لازم و انجام طرح مبارزه با بیماری سالک،این بیماری سالانه روند کاهشی داشته است.

 


نظرات()   
   

ایران ازجمله کشورهایی است که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از حوادث را در دنیا دارد.در بین گروههای آسیب پذیر،موتورسواران 42% از حوادث و سوانح جاده ای و ترافیکی را به خود اختصاص داده اند.متاسفانه تعداد قابل توجه ای از موتورسواران حادثه دیده،جوانان و نوجوانان هموطن ما می باشند که به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی جان خود را از دست داده اند.هدف از استفاده از کلاه ایمنی،حفظ جان موتورسواران و جلوگیری از ورود آسیب به سر و گردن آنها در هنگام بروز حادثه است.

نتایج نشان میدهد که میزان استفاده از کلاه ایمنی در جامعه پائین است.بنابراین ضروری است که اقدامات لازم جهت افزایش استفاده از کلاه ایمنی از طریق همکاری با پلیس صورت گیرد.

به مناسبت اولین روز از هفته نیروی انتظامی،کلانتری 11 شاهرود در راستای فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی اقدام به برگزاری رژه نمادین توسط برخی از موتورسواران قانونمدار شهر کرده است.در این مراسم پلیس به 20 نفر از موتورسواران شاهرودی کلاه ایمنی رایگان اهدا کرد.

ضمنا در این هفته مشاوران اجتماعی و ریاست کلانتری 11،در مدارس مختلف شهر برنامه ها و نکات مهم پیرامون استفاده درست از کلاه ایمنی را به دانش آموزان ارائه می دهند.


نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز به نقل از مهر:رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود گفت: شکارچی متخلف یک راس قوچ وحشی در منطقه شکار ممنوع تپال دستگیر شد.

سید مهدی اظهار داشت:ماموران اجرایی یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در پی گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع تپال متوجه حضور یک دستگاه موتور سیکلت شدند که پس از تعقیب و گریز موفق به دستگیری متخلف با لاشه شکار یک راس قوچ وحشی و یک قبضه سلاح خفیف مجاز شدند.

وی همچنین افزود: متخلف پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در پایان با یادآوری اینکه نطقه شکار ممنوع تپال با وسعتی برابر 30 هزار هکتار در شمال غربی شهرستان واقع شده خاطرنشان کرد: تپال منطقه ای است کوهستانی و دشتی که در مجاورت شاهرود واقع شده است و از گونه‌های بارز حیات وحش این منطقه می‌توان قوچ و میش، ‌کل و بز،آهو،خرس قهوه ای،پلنگ،کبک،تیهو،‌کبک دری،شغال و انواع پرندگان وحشی را می‌توان نام برد.


نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز به نقل از مهر رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان از برپایی نماز عید سعید قربان در این استان خبرداد و گفت:18 نقطه استان سمنان در مصلی ها و مساجد جامع شهرهای مختلف این نماز برگزار می شود.

محمد حسن پیرچه گفت:همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان،نماز پرشكوه عید با حضور خیل عظیم نمازگزاران در 18 نقطه استان سمنان در مصلی‌ها و مساجد جامع شهرهای مختلف استان سمنان برگزار میشود.

وی افزود:اقامه نماز عید سعید قربان در سمنان، به امامت حجت الاسلام و المسلمین احمدپناهی،امام جمعه موقت سمنان،رأس ساعت 7:30 صبح در مصلی سمنان و در مسجد مدرسه قلعه شاهرود ساعت 8 صبح به امامت حجت الاسلام امینی برپا می شود.

وی اذعان داشت:این نماز در کلاته خیچ ساعت 7 به امامت حجت الاسلام میرزابیگی در حسینیه اعظم،میامی ساعت 7:30 به امامت حجت الاسلام منصوری در مسجد جامع و بیارجمند ساعت 7:30 به امامت حجت الاسلام محمد احمدی در مسجد جامع اقامه می شود.

 


 • آخرین ویرایش:شنبه 12 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شاهرود  با بیان این مطلب که میزان وفات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته و در تعداد 407 ثابت مانده تصریح کرد: با ارائه این آمار زنگ خطری برای مسئولین و دست اندرکاران فرهنگی شهرستان به صدا در خواهد آمد چرا که از هر 3.4 ازدواج 1.5 به طلاق منجر می شود که نسبت به سال گذشته که از هر 4.5 ازدواج یک طلاق رخ می داد روند رو به رشدی داشته است.

عمادی با اشاره به این که در جلساتی که در خصوص طرح پوشش وقایع حیاتی در سه ماه یکبار برگزار می شود این گزارش ناخوشایند را گوشزد کرده ایم و در جلسات شورای آسیب شناسی هم مطرح شده عنوان کرد: متاسفانه به لحاظ رشد فرهنگ غرب که نشان از تبلیغات گسترده رسانه های غرب و افزایش رو به رشد جوانان ما به فرهنگ غربی و این که ماهواره در خانواده ها استفاده می شود به دلیل کم کاری موسسات فرهنگی مسئول است.

وی افزایش استفاده از ماهواره، نرم افزارهای جدید قابل استفاده در موبایل ها، رشد سن ازدواج در دختران بین 23 تا 25 و در پسرها بین 27 تا 30 رسیده، عدم اشتغال جوانان را از عوامل این آسیب اجتماعی دانست و اذعان داشت: اگر نهادهای دست اندرکار با استفاده از مردان در مشاغل، بازار کار برای جوانان ما فراهم کنند شاید بخشی از این معضلات رنگ ببازد.

وی کشمکش ها و درگیری های هنگام طلاق را دارای اثرات نامطلوب بر فرزندان دانست و خاطر نشان کرد: این امر بازار نفاق، کینه، افترا، تهمت، توهین و اهانت را رونق بخشیده و مقام و منزلت زن و مرد از بین می رود و موجب تزلزل خانواده می شود و خانه ای که متزلزل شود با کوچکترین آسیبی از بین خواهد رفت.

 

 


 • آخرین ویرایش:شنبه 12 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

حسنی با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره گردشگری "سفر به زیستگاه زاغ بور" در منطقۀ نمونۀ گردشگری زیستکره توران بخش بیارجمند، تصریح کرد: این جشنواره برای پنجمین سال پیاپی با هدف آشنایی گردشگران با قابلیت های گردشگری طبیعی از جمله "پرنده نگری" با همکاری بخشداری و شهرداری بیارجمند برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان شاهرود از ظرفیت بالایی در زمینۀ برگزاری تورهای پرنده نگری برخوردار است، اظهار داشت: زاغ بور یکی از گونه پرندگان آندمیک ایران است که زیستگاه اصلی آن منطقۀ خارتوران واقع در بخش بیارجمند شهرستان شاهرود است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود تصریح کرد: دفاتر خدمات گردشگری شهرستان کار ثبت نام از علاقمندان به حضور در این جشنواره که از مورخۀ 17 لغایت  18 مهر ماه 93 برگزار میشود را در دست اقدام دارند.


 • آخرین ویرایش:شنبه 12 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

رئیس اداره ارشاد اسلامی شاهرود:

جشنواره فیلم مقاومت مسئولیت متولیان فرهنگ را سنگین‌تر کرد

به گزارش پارسیا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس،محسن امیری امروز در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اظهار داشت:این جشنواره برای نخستین بار به صورت استانی در شهرستان شاهرود برگزار شده است و  از میان 400 شهرستان کشور، شاهرود یکی از شهرهایی بود که بیشترین اکران فیلم در آن صورت گرفت و این مهم با تلا‌ش‌های مدیر کانون بسیج هنرمندان شاهرود به دست آمد.

وی شکل نخست فرهنگ را از طریق ادبیات شفاهی دانست و بیان کرد: آداب و رسوم و عقاید و سنن و ...از طریق خلق اسطوره،نقل سینه به سینه و . . . به نسل‌های بعدی منتقل شده است.در شکل دوم این مسئله،از طریق ادبیات مکتوب در قالب نگارش روزنامه‌ها و کتاب‌ها تکمیل و انتقال فرهنگ صورت می‌گیرد.

وی افزود: شکل سوم این تکامل  و شکل‌گیری فرهنگ از طریق هنرهای تصویری و هنرهای نمایشی خود را بروز و ظهور می‌دهد.ما موظف هستیم برای حفظ،پاسداشت،نشر و ترویج آنچه به ما رسیده است،از قاب تصویر و سینما استفاده کنیم.امیدواریم بتوانیم از این پس در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک با نهادهای انقلابی و  فرهنگی- هنری،دستاوردها و افتخاراتی که در دوران دفاع مقدس نصیب شهرستان شاهرود شده است را در قالب تصویر و فیلم کوتاه ارائه دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود مطرح کرد: امیدواریم با این همکاری و همدلی بتوانیم در جدول چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثار هنرمندان شهرستان شاهرود را نیز شاهد باشیم.

امیری عنوان کرد: آمادگی خود را برای دستیابی به این مهم اعلام کرده و دست یاری به سمت مسئولان و متولیان فرهنگ دراز می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی شاهد این اتفاق مبارک باشیم.


 • آخرین ویرایش:شنبه 12 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

به گزارش پارسیا نیوز به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان از به دام افتادن شکارچیان و صیادان غیر مجاز در شهمیرزاد و میامی این استان خبر داد.

گزارش این روابط عمومی حاکی است: مامورین اجرایی کلانتری شهمیرزاد، در حین گشت و کنترل و برپایی ایستگاه ایست و بازرسی، موفق به دستگیری صیادی متخلف شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: مامورین در این عملیات به یک دستگاه خودرو مظنون شدند و پس از متوقف کردن و بازرسی از آن موفق شدند شش قطعه پرنده به همراه چهار قفس فلزی و تعدادی ادوات شکار و صید پرنده از قبیل تور، چوب و ... را کشف و ضبط کنند 'عباس زارع' ادامه داد: فرد بازداشت شده که از شکارچیان باسابقه در امر زنده گیری پرندگان است برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان سمنان شد.

عمل این متخلف که زنده گیری و حمل پرندگان وحشی عادی است تخلف محسوب شده و به استناد بند الف و ج ماده 10 و به دلیل سابقه دار بودن برابر ماده 16 قانون تشدید مجازات، به دادگاه معرفی شد.همچنین مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان میامی موفق به دستگیری شکارچی متخلف دو راس کل و قوچ در میامی شدند.

سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان میامی گفت: با توجه به گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر تخلف انجام شده، ماموران در بازرسی منزل شکارچی متخلف، موفق به کشف و ضبط کله دو راس کل و قوچ و یک قبضه سلاح غیر مجاز شدند.


 • آخرین ویرایش:چهارشنبه 9 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

به

 گزارش پارسیا نیوز به نقل از  خبرگزاری مهر مدیرکل راه آهن شمالشرق از رشد چشمگیر شاخص بار خالص حمل شده در این اداره کل طی شش ماهه نخست سالجاری خبر داد.

حمید درباغ عنبران،ضمن تشریح عملکرد راه آهن شمالشرق طی شش ماهه نخست امسال اظهار داشت: میزان بارگیری و حمل كالاهای صادراتی از قبیل سیمان، گچ، آهن آلات، پودر آلومینیوم و سایر اقلام، از شاهرود، سمنان، جاجرم و سایر مبادی حمل بار، به مقصد كشورهای آسیای میانه در شش ماهه نخست سال 93 نسبت به مدت مشابه رشد قابل توجهی را از خود نشان می دهد.

وی با بیان اینکه تعداد واگنهای بارگیری شده طی شش ماهه نخست سالجاری یک هزار و 22 دستگاه با تناژ 65 هزار و 624 تن بوده است، افزود: در این راستا 32 میلیارد و 685 میلیون و 584 هزار تومان درآمد داشته ایم.

مدیر کل راه آهن شمالشرق در خاتمه تعداد واگنهای بارگیری شده طی شش ماهه نخست سال قبل 381 دستگاه 24 هزار و 28 با 11 میلیارد و 373 میلیون و 108 هزار و 800 تومان بوده است، تصریح کرد: از نكات قابل توجه در ارقام مذكور رشد 169 درصدی در تعداد بارگیری واگن ، رشد 173 درصدی از لحاظ تناژ حمل و همچنین رشد 187درصدی درآمد حمل محمولات صادراتی، نسبت به سال گذشته قابل مشاهده است.


 • آخرین ویرایش:شنبه 12 مهر 1393
 • برچسب ها:اخبار ،
نظرات()   
   

به گزارش  پارسیا نیوز به نقل از ایرنا، 'جعفر جندقی' روز سه شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیتی غذایی استان سمنان، افزود: تعداد مبتلایان به بیماری تب مالت در سال گذشته در شهرستانهای سمنان، دامغان، گرمسار، سرخه و آرادان 90 مورد و در سال 91 نیز 51 مورد بوده است. وی با تاکید بر اینکه شهروندان از محصولات لبنی به صورت پاستوریزه و استریلیزه استفاده کنند، مصرف بستنی سنتی، پنیر تازه غیر پاستوریزه و مصرف شیرخام را از عوامل اصلی ابتلای افراد به بیماری تب مالت عنوان کرد. وی تصریح کرد: تب مالت یک بیماری هزار چهره است و به دلیل اینکه علایم آن متغیر است و حتی گاه با افسردگی فرد مبتلا خود را نشان می دهد تشخیص آن مشکل است.

نظرات()       

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود بعد ازظهر دوشنبه 7/7/93 در جلسه شورای اداری که با حضور امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام والمسلمین امینی و مسئولین اجرایی در فرمانداری شاهرود برگزار گردید،یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه شهدای حصر آبادان که در سال 66 توسط آل سعود به شهادت رسیدند را گرامی داشت و نسبت به موضع گیری شجاعانه و شفاف ریاست جمهوری تشکر و قدردانی کرد.

محمدرضا هاشمی به مناسبت هفته گردشگری،از برگزاری نخستین همایش گردشگری در اردیبهشت ماه 94 خبر داد.وی ایجاد کمیته های سه گانه جهاد کشاورزی،صنایع و معادن و میراث فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد و از تمام سازمانها و ادارات همکاری و همیاری در بحث سرشماری کشاورزی را خواستار شد.


نظرات()       

به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس،مراسمی با حضور مسئولین و فرماندهان پایگاههای بسیج اصناف،بازاریان و برخی از خانواده های شهدا در اتاق اصناف شاهرود برگزار گردید.

قدرت الله قدرتی،ریاست اتاق اصناف شهرستان شاهرود،در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای اصناف،از تمام میهمانان تشکر و قدردانی کرد.

مراسم با اجرای  گروه موسیقی عرفان و روایت گری راوی جوان،آقای محمد علی عامریان ادامه یافت.

پس از آن،رئیس سازمان بسیج اصناف استان سمنان ضمن تبریک و خیر مقدم،به نقش تاثیرگذار امروز ایران در منطقه اشاره کرد.شوقانی با بیان اینکه اولین گروهی که به ندای امام (ره) لبیک گفتند بازاریان مومن بودند اصناف را بازوان قدرتمند نظام عنوان کردند.وی تصریح کرد:دشمن در طول تاریخ همیشه به دنبال جدا نمودن اصناف با روحانیت و علما بوده است که متاسفانه برخی از بازاریان دنیاپرست در شرایط حاد جامعه با مال اندوزی به جمع آوری ثروت پرداخته و به کشور خیانت کردند.این امکان برای دیگر بازاریان نیز فراهم بود اما آنها هیچ گاه اسیر تعلقات دنیا و دسیسه دشمن نشدند. پس با توجه به فرمایشات رهبری ما همیشه باید به جامعه اصناف افتخار کنیم که این امر وظیفه ما را سنگین تر خواهد کرد.اصناف با بیش از 90% مردم جامعه سر و کار دارد و باید با تخلفات،احتکار،ربا و... مبارزه کند و در حفظ و نشر فرهنگ اصیل ایران اسلامی کوشا باشد.

استان سمنان با داشتن 3000 شهید  سومین استان شهید پرور کشور است که شهدای اصناف، 10% مجموع شهدای استان را تشکیل می دهند.


نظرات()   
   

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس،سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در شاهرود با حضور برخی از مقامات و دانش آموزان  مدارس و علاقمندان به سینمای دفاع مقدس برگزار شد.پخش فیلم های منتخب جشنواره فیلم مقاومت فرصتی است تا ظرفیت های سینمای جنگ در جهت شناخت درست از مفهوم مقاومت ارائه شود.

قدیمی ترین و جریان سازترین جشنواره فیلم پس از انقلاب اگرچه تا امروز دامنه فعالیت خود را گسترش داده است اما به تنهایی نمی تواند در برابر تهاجم فرهنگی غرب ایستادگی کند.برگزاری این جشنواره در 2700 نقطه از ایران اسلامی و هفت کشور جهان گواه این ادعاست.متاسفانه مسئولان،نهادها،هنرمندان و مخصوصا" مجامع علمی،پس از انقلاب نتوانستند بهره کافی را از ساختارهای رسانه ای و فرهنگی و هنری متناسب با شأن و اهداف انقلاب کسب کنند.قطعا" همکاری و همیاری اقشار مختلف مردم در جهت نشر ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نسل امروز می تواند مسیر حقیقت طلبی و بصیرت جوانان را هموار نماید.


نظرات()       

آقای استاندار، اینگونه می خواستید در استان ذوب شوید؟

و اذا رَاوا تِجارَة اَولَهواً انفضُّلوا اِلیها و تَرکوکَ قائماً قُل ما عِنداللهِ خَیرٌ مِن اللَّهو و مِن التِّجارَةِ واللهُ خیرُ الرّازقین

واین مردم ضعیف الایمان چون تجارتی یا لهو و بازیچه ای ببینند بدان شتابند و تورا در نماز تنها گذارند ای رسول بگو به خلق آنچه نزد خداست بسیار برای شما از لهو و لعب و تجارت های دنیا بهتر است و خدا بهترین روزی دهنده ی خلایق است.(سوره مبارکه جمعه آیه 11)

سه سال پیش نخستین بار نام دانشکده دارو سازی شاهرود بر سر زبان ها افتاد. دانشکده ای که به دلیل زیرساخت های مناسب شهری و پتانسیل قابل قبول علمی در شرق استان، مکان ساخت و تاسیس آن تنها یک گزینه داشت و آن هم شهرستان شاهرود بود.

دانشکده ای که دکتر کاظم جلالی در جلسات مختلف با حضور وزیر کشور، علوم (مانند جلسه 12اسفند ماه 1392)، بهداشت و درمان و تنی چند از مطلعان این حوزه، پیگیری آن را بر عهده داشت و وجود زیر ساخت های مناسب از جمله داشتن دانشگاههای معتبر و دو بیمارستان شامل بیمارستان امام حسین(ع) و خاتم الانبیاء(ص) شاهرودی هارا به تاسیس دانشکده داروسازی شاهرود بسیار امیدوار کرد.


نظرات()       

پارسیای قومس بررسی میکند:

مقایسه شهرداری شاهرود و بسطام در زمینه زیبا سازی شهری

در جامعه امروزی که در آن زندگی می کنیم، دو واژه هستند که همواره نامشان با نام شهرداری ها عجین بوده و هست. یکی عمران و آبادانی و دیگری زیبا سازی شهری.

اما به راستی زیباسازی شهری چیست؟ آیا صرفا به رنگ آمیزی جداول حوزه خیابان های اصلی، نصب چند المان تبلیغاتی و در نهایت کاشت چند شاخه گل و گیاه می توان زیبا سازی شهری اتلاق کرد؟

کیفیت محیط شهری دغدغه اصلی مدیران در تمام کلانشهرها و هدف عمده شهرداری های سراسر کشور است و موضوع ارتقای آن نه تنها بحثی جدید نیست، بلکه قدمت آن به تاسیس شهرداری ها در ایران باز می گردد.


نظرات()       

استفاده درست از یک وسیله با فرهنگ استفاده از آن رابطه ای مستقیم دارد. از این رو زندگی در شهر به علت وجود وسایل نقلیه برای حمل و نقل عمومی، فرهنگ استفاده از این وسایل و بستر سازی مناسب برای فرهنگ سازی در این زمینه را می طلبد. این مهم تنها به افراد استفاده کننده از این وسایل مربوط نمی شود، بلکه بیش از هر کس متوجه رانندگان و صاحبان آنهاست، چرا که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با جان افراد سر و کار دارند. البته متولیان امر حمل و نقل عمومی نیز با نظارت درست بر رانندگی رانندگان وسایل نقلیه علی الخصوص اتوبوس ها که روزانه تعداد زیادی از شهروندان را جا به جا می کنند، در تسهیل حمل و نقل و حفظ جان مردم موثرند. اما آنچه که مهم است بالا بردن سطح فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین توسط رانندگان است.

جان مسافران در کف رانندگان

اگر به عنوان یک شهروند شاهرودی تاکنون از وسایل نقلیه عمومی همچون تاکسی و اتوبوس استفاده کرده باشید، کم و بیش با رانندگی برخی از رانندگان آن آشنا هستید. برای هر انسانی امنیت و راحتی در استفاده از وسایل نقلیه عمومی حرف اول را می زند.  در این بین به تناسب جمعیتی که از اتوبوس های شهری برای جا به جا شدن در سطح شهر استفاده می کنند،

 


نظرات()       

در یک آپارتمان قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود و اصطلاحاً به آن، فرهنگ آپارتمان نشینی می گویند. در ابعاد بزرگتر یک جامعه، می توان به جامعه شهری اشاره کرد. سازمان ملل شهر را این گونه تعریف می کند: شهر، مکانی است با تراکم بالای جمعیت و مرکزیت سیاسی، اداری و تاریخی، که در آن، فعالیت اصلی مردم، غیر از کشاورزی است و دارای مختصات شهری بوده که از طریق دولتی محلی، اداره می شود.  

فرهنگ شهر نشینی:

با توجه به تعریف شهر، شهر مکانی است با قوانین و مقررات خاص خود، که به این مجموعه قوانین می توان به فرهنگ شهرنشینی نیز اشاره کرد. برای داشتن یک شهر زیبا و منظم، ارگان اجرا کننده خدمات شهری و مردم به عنوان شهروندان آن موظف به اجرای قوانین شهری خواهند بود. برای مثال قرار دادن زباله ها در ساعت مقرر و جمع آوری آنها از سطح شهر در زمان تعیین شده. شاید در نگاه اول ساده به نظر بیاییداما همین زمان بندی بسیار مهم است. حال تصور کنید شهروندان زباله ها را در هر ساعتی که دلخواه خودشان است درب منازل قرار دهند یا اینکه ماشین جمع آوری زباله ها، وظیفه خود را به درستی انجام ندهند. بی شک شهر به زباله دانی تبدیل می شود و این خود باعث مشکلات بعدی خواهد شد.


نظرات()       

هر روز که می گذرد "شادی کردن" دارد تبدیل به یک مشکل اساسی برای ما ایرانی ها می شود. دقت کرده اید که مشکل شاد بودن و شادی کردن برای ما مسئله ای مربوط به دیروز، امروز و فردا نیست. به طور کلی می خواهیم شاد باشیم با مشکل مواجه می شویم، می خواهیم شاد نباشیم می شود زندگی روزمره خودمان. البته الان وضعیت بهتر شده، در دوران احمدی نژاد یک زمانی بود که تمام ایرانیان دچار سندروم «خود بدبخت بینی» شده بودند. آن روزها همه دور هم جمع می شدیم، می نشستیم و برای هم از بدبختی، نداری، بیماری و هزار مدل خاک برسری دیگر که به روزمان آمده و کلا خاک سیاهی که به آن نشسته ایم، تعریف می کردیم. شاید از این کار هدف خاصی هم نداشتیم، فقط تصمیم داشتیم تا استعدادها و توانایی های خود در بدبخت بودن را به رخ دیگران بکشیم. حتی مورد داشتیم، آنقدر از بدبختی های خود در جمع گفت که نه تنها باورش شد، بلکه تصمیم به خودکشی هم گرفت. البته پلیس جلوی این عمل را گرفت و فرد مذکور را هم بازداشت کرد. با این حساب خواهران و برادران "هپی" حقشان بوده که توسط ماموران خدوم نیروی انتظامی بازداشت شوند. حساب کنید طرف را در میدان هفت تیر به خاطر اینکه می خواسته خودکشی کند، بازداشت می کنند آن وقت به خاطر شادی کردن این کار را نکنند؟


نظرات()       

در این گزارش، ما قصد داریم چرتکه بیندازیم و ببینیم که اگر کسی بخواهد مانند بچه آدم زندگی کند و «حداقل» هزینه‌های خانواده‌اش را تأمین کند، ماهانه چقدر پول نیاز دارد و باید چقدر درآمد داشته باشد

تنها اگر بخواهید پایتان را از خانه بیرون بگذارید، هر نفر به 333 هزار تومان لباس نیاز دارید؛ پیراهن معمولی که یک سال دوام بیاورد، زیبا باشد و جنس آن آزاردهنده بدن نباشد، از 63 هزار تومان ارزانتر نیست، شلوار آبرومندی که بتوانید یک سال بپوشید حداقل 90 هزار تومان قیمت دارد و کفش قابل پوشیدن متضمن سلامت پا و روان که یک سال دوندگی‌های زندگی را تاب بیاورد و پاره نشود حداقل 180 هزار تومان هزینه روی دست صاحبش می‌گذارد. لابد با من هم عقیده اید که هر نفر در یک سال حداقل دو دست لباس نیاز دارد تا بتواند یکی را بپوشد و یکی را بشوید. بنابراین حداقل هزینه سالانه یک نفر، قیمت یک پیراهن و شلوار و نصف قیمت کفش را نیز باید افزود چون کفش 180 هزاری را می‌توان دو سال پوشید. یعنی هر نفر باید در سال 333 هزار به علاوه 153 هزار به علاوه 90 هزار تومان فقط برای حداقل لباس تنش هزینه کند یعنی 576 هزار تومان. البته فرض را بر این گذاشته‌ایم که او لباس مهمانی نخواهد. این آغاز خوبی است برای گزارش‌مان؟


نظرات()       
 • تعداد کل صفحات :2  
 • 1  
 • 2  
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات