آقای شهردار میرفانی شماچرا استعفا ندادید؟

 

افراد شورا با آرای شهروندان انتخاب شدند و شهردار با رأی خود شهردار شد. به این ترتیب «میرفانی» شهردار شهر شاهرود شد. شهردار با توجه به اختیاراتی که دارد. دست به تغییرات و تحولاتی در مجموعه شهرداری زد. که یکی از این تغییرات، عزل و انتصاب مدیر آتش نشانی بود. «میرفانی» در حکمی «آذرمهر»، مدیرعامل آتش نشانی را برکنار کرد و «علیرضا محمدی» یکی از کارکنان شهرداری شاهرود را به سمت مدیرعامل جدید این سازمان منصوب کرد. «آذرمهر» دارای مدرک لیسانس آتش نشانی از تهران و مدرس آتش نشانی است. هنوز چند ماهی از انتخاب «محمدی» به عنوان مسئول و مدیر سازمان آتش نشانی نگذشته است، که اتفاقی در این سازمان، نه تنها این سازمان را به لرزه انداخت بلکه تن شاهرود از این اتفاق دلخراش به رعشه افتاد. در حالی که این سازمان وظیفه امنیت و آرامش یک شهر را به عهده دارد آرامش در خود این سازمان سلب شد و اتفاقی نادر باعث مصدوم شدن دو مأمور این سازمان شد.


نظرات()       

متاسفانه این روزها، مدیریت شهری شاهرود حال و هوای خوبی ندارد، وضعیت ظاهری شهر، عدم اجرای پروژه های عمرانی زیر بنایی، عدم اتمام و یا تکمیل فلکه مرکزی ، عدم رنگ آمیزی جداول و خط کشی خیابان ها ، فضای پیاده روهای شهری، تبلیغات آزار دهنده و... همه و همه نشان از بی توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر را می دهد.

افکار عمومی شهروندان در وضعیت فعلی از نوع عملکرد شهردار جدید که توسط شورایی که خود زمانی عضو آن بوده و توسط یک رای خود به عنوان شهردار انتخاب  شده راضی نیست.

با تغییر قانون انتخابات و به لطف قانون تعداد اعضای شورای شهر شاهرود، از تعداد هفت نفر به یازده نفر افزایش پیدا کرد تا شاید امید بخش حضور چهره های متخصص و صاحب برنامه در این شهر باشد. ولی متاسفانه ماحصل این افزایش تعداد حضور ،انتخاب شهرداری از بین اعضای شورای شهر فعلی بود تا زمینه را برای حضور برادر رئیس شورای شهر در بین اعضای اصلی فراهم سازد. این اصلی ترین و مهمترین اشتباه شورای شهر شاهرود بود تا شاید پایانی باشد بر اصل اعتماد مردم به این تشکل مردم نهاد که ماحصل آن انتخاب فردی به عنوان شهردار بود که نه البته با تک رای خود شهردار شد بلکه هیچ سابقه اجرایی در بحث مدیریت شهری در کارنامه اش بغیر از حضور در شورای شهر دارا نبود.


نظرات()       

فاعقبم نفاقا فی قلوبهم الی یوم یلقونه بما اخلفو الله ما وعدوه و بما کانو یکذبون

این عمل ( پیمان شکنی )، (روح) نفاق را، تا روزی که خدا را ملاقات کنند، در دلهایشان برقرار ساخت این بخاطر آن است که از پیمان الهی تخلف جستند و به خاطر آن است که دروغ می گفتند. ( سوره توبه، آیه 77)

در نیمه اول اردیبهشت سال 1393 در نشریه ظفر شماره 120 مطلبی تحت عنوان « آقای عباسعلی غلامی با چه مجوزی از مطالب وبلاگ دیگران استفاده می کنید» به چاپ رسید که درآن گزارش ابعاد مختلف سرقت ادبی و استفاده شخص مذکور از مطالب وبلاگی در شهرستان ابهر اشاره شده بود. مطالبی که با ذکر دلیل و  آدرس دقیق آن مطالب در دو وبلاگ که گاها حتی بدون تغییر حتی یک « واو» و تنها با عوض کردن نام شهرستان شاهرود با شهرستان ابهر به مطالبات جدی این کاندیدای دوره نهم مجلس شورای اسلامی تبدیل شده بود


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 شهریور 1393
نظرات()       
سه شنبه 11 شهریور 1393  12:29

شهرداری شاهرود بیاید ما را هم بخرد

از روزی که مجموعه شهرداری شاهرود، موفق شد البرز شرقی را خصوصی سازی (شما بخوانید شهرداری سازی) کند، گویی شاهرود تبدیل به «فادوتس» (پایتخت لیختن اشتاین) شده. یعنی دوستان یک خرید کردند، آنقدر از هم تشکر کرده و برای هم نوشابه باز کردند که انگار موفق شده اند کارخانه "کوکا کولا" را بخرند و در تولید نوشابه به خودکفایی رسیدند. البته شهرداری شاهرود در هر موردی کاستی داشته باشد، در زمینه "مورد تشکر قرار گرفتن" هیچ کمبودی ندارد، مدارکش هم به صورت بنر در سطح شهر دیده می شود. شاید باور نکنید اما شهردار فعلی شاهرود، در این مدت چنان عملکردی داشته که ما را بی اختیار یاد دوران طلایی شهرداری محمود احمدی نژاد در تهران می اندازد. تقصیر ما هم نیست، کس دیگری شبیه سازی کرده اما در هرحال دقت کردید، یک قدم دیگر هم به تهران شدن شاهرود نزدیک شدیم.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 شهریور 1393
نظرات()       

چرا شهرداری شاهرود بودجه خود را به امری اختصاص میدهد که عملا متولی آن نیست؟

با توجه به قرار گرفتن مقوله فرهنگ در نامگذاری سال 93، توجه به مسائل فرهنگی توسط مدیران و رؤسای ادارات و سازمان ها دارای اهمیت بسیاری است. به هر سازمانی به فراخور اهمیت و جایگاه آن بودجه ای تحت عنوان بودجه فرهنگی اختصاص داده می شود، انتظار می رود که متولیان امور فرهنگی در سازمان ها، با این بودجه در راستای بهبود فعالیت ها و اهداف خود و ایجاد بستری مناسب برای فرهنگ سازی در جامعه و در نهایت پیاده کردن فرهنگ در حوزه فعالیت خود تلاش کنند. سازمان شهرداری از سازمان هایی است که در زمینه مسائل فرهنگی در سطح یک شهر نقش مهمی را داراست. این سازمان می تواند با استفاده به جا از اعتبارات بخش فرهنگی خود موجبات بهتر شدن وضع فرهنگ در شهرها را فراهم کند. در شهر شاهرود اما با توجه به وضعیت می توان گفت که تاکنون این مهم محقق نشده است، چرا که این سازمان در مواردی اعتبارات خود را در بخشی غیر از حوزه مربوط به خود هزینه کرده است.


نظرات()       

سرویس های بهداشتی شهرداری،مایه آبرویی که آبرو می برد.

شاهرود شهری که سودای استان شدن را در سر می پروراند پس باید برای عملی شدن آن، مسیر رشد و توسعه خود را به نحو احسنت طی کند، و حرفی برای گفتن داشته باشد. از این رو نیاز به امکانات و تجهیزات عمومی، در سطحی وسیع دارد. یعنی حداقل ترین امکانات که بتواند شهروندان را راضی نگه داشته و منجر به توسعه گردشگری و مسافر شود. و البته این تجهیزات رضایت خاطر مسافران را نیز به همراه داشته باشد.

به نظر می رسد یکی از محدود تغیرات چند ماهه اخیر در سطح شهر، افزایش کانکس های سرویس بهداشتی  است که از جدید ترین ها را می توان به سرویس بهداشتی خیابان مزار(شهید صدوقی) وخیابان تهران( محدوده ایستگاه تاکسی به طرف مصلی) اشاره کرد.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 6 مهر 1393
نظرات()       

برخورد عصر حجری با متخلفان ساختمانی

همیشه سخن گفتن از حفظ کرامت انسانی زیبا و پسندیده است مخصوصا اگر از زبان مسئولان شهری بیان شود.مسئولانی که مدعی هستند که تمام هم و غم خود را در جهت خدمت به خلق الله معطوف ساخته اند.

اما بعضا موقعیت هایی نیز پیش می آید که این امر تنها در حد شعار باقی می ماند.متاسفانه دیرزمانی است که مردم ما به شعارهای زیبای بی عمل عادت کرده اند.

به این علت است که برخی حاضرند عطای خدمت به خلق و حفظ کرامت انسانی را به لقایش ببخشند و به اصطلاح خطاب به مسئولان بگویند :"از طلا گشتن پشیمان گشته ایم/مرحمت کرده و ما را مس کنید"


نظرات()       

 

به فکر درختان بیمار باشید

شاید یکی از الزامات سلامت شهروندان و نیز قضاوت دیگر مردم دربارۀ آن شهر، توسعه و نگهداری فضای سبز درون شهر است. هر چند که یک شهر و جامعه از مقدار قابل توجهی از توسعه یافتگی برخوردار باشد یعنی بخواهد در هر عرصه ای چه صنعتی و یا ... به سمت پیشرفت حرکت کند اما به سلامت شهروندان و رعایت اصول و ایجاد فضای سبز مناسب بی اهمبت باشد آن توسعه  بی مفهوم خواهد بود. همان چیزی که به جرأت می توان گفت در شاهرود از دید مدیران و برنامه ریزان فضای سبز شهری به دور مانده است.

 


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 112، دی ماه 1398 منتشر شد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تحلیلی پیرامون نامزد های شاخص انتخابات شاهرود و میامی ..........چهارشنبه 4 دی 1398

خاطرات روزانه و تشکر بابت پیگیریهای مستمر نماینده معزز!! ..........چهارشنبه 4 دی 1398

معرفی طرحها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود ومیامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟..........چهارشنبه 4 دی 1398

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

وزیر بهداشت و طرحی که در میامی افتتاح نشد!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

معاونت استاندار بالاخره به شا‌هرود رسید..........چهارشنبه 4 دی 1398

آبستراکسیون نفتی و آبستراکسیون شورای شهر شاهرود ،مساله اینست!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک مجمع و سه نکته اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

دیوار حاشا بلند است..........چهارشنبه 4 دی 1398

قطع درختان یا هرس سنگین!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شاهرود و شکل جدید پیاده‌روها..........چهارشنبه 4 دی 1398

کمربندی جدید و قطع یک درخت..........چهارشنبه 4 دی 1398

روایت کسانی که از سطل زباله نان درمی‌آورند..........چهارشنبه 4 دی 1398

چنارها در شاهرود بیمار هستند..........چهارشنبه 4 دی 1398

جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود و ممانعت از حضور خبرنگاران بدون اطلاع قبلی!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شفافیت یک اصل اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک نقد یک پرسش از اصولگرایان شاهرودی..........چهارشنبه 4 دی 1398

آب شاهرود بوی گل می دهد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تجلیل از خانواده دانشجوی ایثارگر شاهرودی ،مرحومه عارفه عرب احمدی..........چهارشنبه 4 دی 1398

رسیدگی به شهرک‌های حومه شهر..........چهارشنبه 4 دی 1398

ورزش‌کاران و ضرورت حمایت مسئولان..........چهارشنبه 4 دی 1398

بلندگوهای مزاحم ..........چهارشنبه 4 دی 1398

چالشی به نام کاروان‌سراهای تاریخی..........چهارشنبه 4 دی 1398

کاسب انتخاباتی اینروزهای شاهرود را بهتر بشناسید ..........چهارشنبه 4 دی 1398

پارسیای قومس شماره 111 آذر ماه 1398 منتشر شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

ماراتن انتخابات مجلس شاهرود ومیامی پس از پایان ثبت نامها با حضور افراد شاخص زیر آغاز شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

بیانیه مهم سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 18 آذر 1398

فیلی که موش زایید/ دکتری که با فوق لیسانس ثبت نام کرد..........دوشنبه 18 آذر 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic