تبلیغات
پارسیا نیوز - مطالب شهریور 1393

آقای شهردار میرفانی شماچرا استعفا ندادید؟

 

افراد شورا با آرای شهروندان انتخاب شدند و شهردار با رأی خود شهردار شد. به این ترتیب «میرفانی» شهردار شهر شاهرود شد. شهردار با توجه به اختیاراتی که دارد. دست به تغییرات و تحولاتی در مجموعه شهرداری زد. که یکی از این تغییرات، عزل و انتصاب مدیر آتش نشانی بود. «میرفانی» در حکمی «آذرمهر»، مدیرعامل آتش نشانی را برکنار کرد و «علیرضا محمدی» یکی از کارکنان شهرداری شاهرود را به سمت مدیرعامل جدید این سازمان منصوب کرد. «آذرمهر» دارای مدرک لیسانس آتش نشانی از تهران و مدرس آتش نشانی است. هنوز چند ماهی از انتخاب «محمدی» به عنوان مسئول و مدیر سازمان آتش نشانی نگذشته است، که اتفاقی در این سازمان، نه تنها این سازمان را به لرزه انداخت بلکه تن شاهرود از این اتفاق دلخراش به رعشه افتاد. در حالی که این سازمان وظیفه امنیت و آرامش یک شهر را به عهده دارد آرامش در خود این سازمان سلب شد و اتفاقی نادر باعث مصدوم شدن دو مأمور این سازمان شد.


نظرات()       

متاسفانه این روزها، مدیریت شهری شاهرود حال و هوای خوبی ندارد، وضعیت ظاهری شهر، عدم اجرای پروژه های عمرانی زیر بنایی، عدم اتمام و یا تکمیل فلکه مرکزی ، عدم رنگ آمیزی جداول و خط کشی خیابان ها ، فضای پیاده روهای شهری، تبلیغات آزار دهنده و... همه و همه نشان از بی توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر را می دهد.

افکار عمومی شهروندان در وضعیت فعلی از نوع عملکرد شهردار جدید که توسط شورایی که خود زمانی عضو آن بوده و توسط یک رای خود به عنوان شهردار انتخاب  شده راضی نیست.

با تغییر قانون انتخابات و به لطف قانون تعداد اعضای شورای شهر شاهرود، از تعداد هفت نفر به یازده نفر افزایش پیدا کرد تا شاید امید بخش حضور چهره های متخصص و صاحب برنامه در این شهر باشد. ولی متاسفانه ماحصل این افزایش تعداد حضور ،انتخاب شهرداری از بین اعضای شورای شهر فعلی بود تا زمینه را برای حضور برادر رئیس شورای شهر در بین اعضای اصلی فراهم سازد. این اصلی ترین و مهمترین اشتباه شورای شهر شاهرود بود تا شاید پایانی باشد بر اصل اعتماد مردم به این تشکل مردم نهاد که ماحصل آن انتخاب فردی به عنوان شهردار بود که نه البته با تک رای خود شهردار شد بلکه هیچ سابقه اجرایی در بحث مدیریت شهری در کارنامه اش بغیر از حضور در شورای شهر دارا نبود.


نظرات()       

فاعقبم نفاقا فی قلوبهم الی یوم یلقونه بما اخلفو الله ما وعدوه و بما کانو یکذبون

این عمل ( پیمان شکنی )، (روح) نفاق را، تا روزی که خدا را ملاقات کنند، در دلهایشان برقرار ساخت این بخاطر آن است که از پیمان الهی تخلف جستند و به خاطر آن است که دروغ می گفتند. ( سوره توبه، آیه 77)

در نیمه اول اردیبهشت سال 1393 در نشریه ظفر شماره 120 مطلبی تحت عنوان « آقای عباسعلی غلامی با چه مجوزی از مطالب وبلاگ دیگران استفاده می کنید» به چاپ رسید که درآن گزارش ابعاد مختلف سرقت ادبی و استفاده شخص مذکور از مطالب وبلاگی در شهرستان ابهر اشاره شده بود. مطالبی که با ذکر دلیل و  آدرس دقیق آن مطالب در دو وبلاگ که گاها حتی بدون تغییر حتی یک « واو» و تنها با عوض کردن نام شهرستان شاهرود با شهرستان ابهر به مطالبات جدی این کاندیدای دوره نهم مجلس شورای اسلامی تبدیل شده بود


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 شهریور 1393
نظرات()       
سه شنبه 11 شهریور 1393  11:29

شهرداری شاهرود بیاید ما را هم بخرد

از روزی که مجموعه شهرداری شاهرود، موفق شد البرز شرقی را خصوصی سازی (شما بخوانید شهرداری سازی) کند، گویی شاهرود تبدیل به «فادوتس» (پایتخت لیختن اشتاین) شده. یعنی دوستان یک خرید کردند، آنقدر از هم تشکر کرده و برای هم نوشابه باز کردند که انگار موفق شده اند کارخانه "کوکا کولا" را بخرند و در تولید نوشابه به خودکفایی رسیدند. البته شهرداری شاهرود در هر موردی کاستی داشته باشد، در زمینه "مورد تشکر قرار گرفتن" هیچ کمبودی ندارد، مدارکش هم به صورت بنر در سطح شهر دیده می شود. شاید باور نکنید اما شهردار فعلی شاهرود، در این مدت چنان عملکردی داشته که ما را بی اختیار یاد دوران طلایی شهرداری محمود احمدی نژاد در تهران می اندازد. تقصیر ما هم نیست، کس دیگری شبیه سازی کرده اما در هرحال دقت کردید، یک قدم دیگر هم به تهران شدن شاهرود نزدیک شدیم.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 11 شهریور 1393
نظرات()       

چرا شهرداری شاهرود بودجه خود را به امری اختصاص میدهد که عملا متولی آن نیست؟

با توجه به قرار گرفتن مقوله فرهنگ در نامگذاری سال 93، توجه به مسائل فرهنگی توسط مدیران و رؤسای ادارات و سازمان ها دارای اهمیت بسیاری است. به هر سازمانی به فراخور اهمیت و جایگاه آن بودجه ای تحت عنوان بودجه فرهنگی اختصاص داده می شود، انتظار می رود که متولیان امور فرهنگی در سازمان ها، با این بودجه در راستای بهبود فعالیت ها و اهداف خود و ایجاد بستری مناسب برای فرهنگ سازی در جامعه و در نهایت پیاده کردن فرهنگ در حوزه فعالیت خود تلاش کنند. سازمان شهرداری از سازمان هایی است که در زمینه مسائل فرهنگی در سطح یک شهر نقش مهمی را داراست. این سازمان می تواند با استفاده به جا از اعتبارات بخش فرهنگی خود موجبات بهتر شدن وضع فرهنگ در شهرها را فراهم کند. در شهر شاهرود اما با توجه به وضعیت می توان گفت که تاکنون این مهم محقق نشده است، چرا که این سازمان در مواردی اعتبارات خود را در بخشی غیر از حوزه مربوط به خود هزینه کرده است.


نظرات()       

سرویس های بهداشتی شهرداری،مایه آبرویی که آبرو می برد.

شاهرود شهری که سودای استان شدن را در سر می پروراند پس باید برای عملی شدن آن، مسیر رشد و توسعه خود را به نحو احسنت طی کند، و حرفی برای گفتن داشته باشد. از این رو نیاز به امکانات و تجهیزات عمومی، در سطحی وسیع دارد. یعنی حداقل ترین امکانات که بتواند شهروندان را راضی نگه داشته و منجر به توسعه گردشگری و مسافر شود. و البته این تجهیزات رضایت خاطر مسافران را نیز به همراه داشته باشد.

به نظر می رسد یکی از محدود تغیرات چند ماهه اخیر در سطح شهر، افزایش کانکس های سرویس بهداشتی  است که از جدید ترین ها را می توان به سرویس بهداشتی خیابان مزار(شهید صدوقی) وخیابان تهران( محدوده ایستگاه تاکسی به طرف مصلی) اشاره کرد.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 6 مهر 1393
نظرات()       

برخورد عصر حجری با متخلفان ساختمانی

همیشه سخن گفتن از حفظ کرامت انسانی زیبا و پسندیده است مخصوصا اگر از زبان مسئولان شهری بیان شود.مسئولانی که مدعی هستند که تمام هم و غم خود را در جهت خدمت به خلق الله معطوف ساخته اند.

اما بعضا موقعیت هایی نیز پیش می آید که این امر تنها در حد شعار باقی می ماند.متاسفانه دیرزمانی است که مردم ما به شعارهای زیبای بی عمل عادت کرده اند.

به این علت است که برخی حاضرند عطای خدمت به خلق و حفظ کرامت انسانی را به لقایش ببخشند و به اصطلاح خطاب به مسئولان بگویند :"از طلا گشتن پشیمان گشته ایم/مرحمت کرده و ما را مس کنید"


نظرات()       

 

به فکر درختان بیمار باشید

شاید یکی از الزامات سلامت شهروندان و نیز قضاوت دیگر مردم دربارۀ آن شهر، توسعه و نگهداری فضای سبز درون شهر است. هر چند که یک شهر و جامعه از مقدار قابل توجهی از توسعه یافتگی برخوردار باشد یعنی بخواهد در هر عرصه ای چه صنعتی و یا ... به سمت پیشرفت حرکت کند اما به سلامت شهروندان و رعایت اصول و ایجاد فضای سبز مناسب بی اهمبت باشد آن توسعه  بی مفهوم خواهد بود. همان چیزی که به جرأت می توان گفت در شاهرود از دید مدیران و برنامه ریزان فضای سبز شهری به دور مانده است.

 


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 109 منتشر شد..........دوشنبه 15 مهر 1398

آقای سید حسن حسینی مدرک دکترا دارد یا خیر؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسجد محمدیه؛ حسینی و فرجام میراث پدری..........دوشنبه 15 مهر 1398

آوای اسفند در بیست و هفتمین برنامه برگزار کرد...........دوشنبه 15 مهر 1398

عکس برگزیده ماه..........دوشنبه 15 مهر 1398

مجالس ختم ظرفیتی برای تبلیغ کاندیداهای مجلس؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسئولان سابق از جان شاهرود چه می خواهند؟؟!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

سو استفاده از موقعیت برگزار کنندگان انتخابات..........دوشنبه 15 مهر 1398

روز اول مهر جای موی سپیدان در مراسمها خالی بود!!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

کار را که کرد، آنکه تبلیغ کرد؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند (قسمت پنجم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟ (قسمت چهارم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای میخواهند؟(قسمت سوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم چه نماینده ای می خواهند؟(قسمت دوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم نماینده ای بومی و ساکن میخواهند قسمت اول..........دوشنبه 15 مهر 1398

اقدام سابقون و بی اعتمادی عمومی نسبت به شورای شهر شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

وقتی استاندار از مجموعه خود خبر ندارد!! بی اطلاعی یا مشاوره بد؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

گریزی به اقدام تامل برانگیز حراست کمیته امداد استان سمنان ..........دوشنبه 15 مهر 1398

زیر پوست شهر و عصبیت در شهرستان شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و نهمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای زیراستاق..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و ششمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در میامی..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری ازبیست و هشتمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای پشت بسطام..........دوشنبه 15 مهر 1398

عزاداری امام حسین(ع) متعلق به همه مردم است ..........دوشنبه 15 مهر 1398

حضور حضرت حجة الاسلام امینی در موکب سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری برپایی موکب در بیست و چهارمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند ..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و سومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در کلاته خیج..........دوشنبه 15 مهر 1398

یاداشت وارده توسط یکی از مخاطبان کانال مطالبه گری ..........دوشنبه 15 مهر 1398

هسته مرکزی شهر شاهرود،قفل بدون گشایش..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر شاهرود چیست؟ قسمت دوم..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر چیست؟ (قسمت اول)..........دوشنبه 15 مهر 1398

همه پستها