تبلیغات
پارسیا نیوز - مطالب اردیبهشت 1393

آقای عباسعلی غلامی با چه مجوزی از مطالب وبلاگ دیگران استفاده می کنید؟

سعید ایمانی سردبیر هفته نامه ظفر

«فَمَثَلُهُ کَمَثَلُ صَفوَانٍ عَلَیهِ تُرابٌ فَاصَابَهُ وایلٌ فَتَرکَهُ صَلداً لًّایَقدِروُنَ عَلَی شَیءٍ مِّمَّا کَسَبُوا وَ اللّهُ لاًیَهدِی القَومِ الکافِرین»

(کار ریاکار) همچو قطعه سنگ صافی است که بر آن، (قشر نازکی از ) خاک باشد. (و بذرهایی در آن افشانده شود) و رگبار باران به آن برسد. (و همه خاک ها و بذرها را بشوید) و آن را صاف (و خالی از بذر و خاک) رها کند، آنها از کاری که انجام داده اند، چیزی به دست نمی آورند و خداوند جمعیت کافران را هدایت نمی کند. (سوره مبارکه بقره آیه 264).

انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره نهم آن، با تمام تلخی و شیرینی ها حدود 2 سال قبل در شاهرود برگزار شد و در بین کاندیداهای مطرح در آن زمان کش و قوس فراوانی بین دو کاندیدا اتفاق افتاد.

آقای عباسعلی غلامی که به اتفاق دوستان و همراهان خود، عزم خود را جزم کرده بودند تا به 12 سال حضور دکتر کاظم جلالی در مجلس شورای اسلامی پایان دهند از تمام ظرفیت خود برای حصول این امر استفاده کردند. یکی از این ظرفیت ها استفاده از ظرفیت های موجود در فضای مجازی بود. هر دو کاندیدا به پتانسیل های موجود در فضای مجازی و کاربران اینترنتی این حوزه انتخابیه آشنا بودند. سایت نماینده شهرستان سال ها بود که به صورت دست و پا شکسته به جمع آوری مخاطبانی پرداخته بود. اما الحق و الانصاف کاری که یکی از کاندیداهای مطرح آن زمان یعنی آقای عباسعلی غلامی در راه اندازی وبلاگی با نام دست نوشت های عباسعلی غلامی انجام داد قابل تحسین بود.


نظرات()       

آذر ماه سال گذشته بود که میرفانی به عنوان شهردار شاهرود با طی روندی سوال برانگیز به عنوان شهردار شاهرود انتخاب شد، البته اگر بتوان نام پروسه طی شده را انتخاب گذاشت. مهندس میرفانی با رایی که خودش به توانمندی هایش داد به عنوان شهردار منتخب شورای شهر چهارم شاهرود انتخاب شد و پس از آن بود که برخی از افراد و رسانه های محلی شاهرود از این انتخاب انتقاد کردند. کاظم جلالی، رنجنامه ای به رئیس شورای شهر نوشت و از اتفاقات افتاده گلایه کرد. اصحاب رسانه پیگیر این موضوع شدند تا بتوانند دلیلی منطقی برای این موضوع بیابند اما تنها مسئله ای که در جلسات خبری آن زمان شورای شهر، به آن وقعی نهاده نمی شد، پاسخ به افکار عمومی و نارضایتی هایی بود که در پس این انتخاب وجود داشت.


نظرات()       

در سایه سکوت مسئولان شهرستانی و استانی:

چگونه کارخانه آلومینای جاجرم قله شاهوار را می خورد؟

برخلاف آنچه که از قدیم گفته اند و شنیده ایم کوه کندن آنقدر ها هم کار سختی نیست، در همین شاهرود خودمان عده ای به راحت ترین شکل ممکن کوه می کنند و آب از آب تکان نمی خورد. آن هم کوهی مثل "شاهوار" بلندترین قله در استان سمنان و کوهی از رشته کوه های البرز شرقی. طبیعت بکر شاهوار و دره های اطراف آن، زادگاه گونه های مختلف جانوری از جمله خرس قهوه ای به بهای چرخاندن چرخ صنعت تن به تیغ صاحبان آن سپرده تا از سنگ های آن ماده اولیه آلومینیوم تنها کارخانه آلومینای کشور استخراج شود. با گذشتن نزدیک به 3 سال از شروع عملیات برداشت سنگ معدن از دره های این کوه سکوت مسئولان، رسانه ها و دست در اندر کاران حوزه گردشگری گام به گام به تخریب این منطقه کمک کرد و راه را برای پیش بردن این پروژه بازتر کرد.


نظرات()       

به راحتی می توان گفت که مرکز هر شهری مهم ترین و با اهمیت ترین قسمت آن شهر است. مرکز هر شهری معرف شهر است. شهردار هر شهری سعی دارد که مرکز شهر را به بهترین نحو ممکن ساماندهی کند. یکی از کارهای که در این زمینه انجام می گیرد احداث المان هایی در خور شهر است که با بررسی و مطالعات زیادی این المان انتخاب می شود تا معرف شهر شود. در شاهرود نیز این اتفاق افتاد و بعداز مطالعات زیاد و بررسی های به عمل آمده متوجه شدند که المان فلکه مرکزی «فلکه جمهوری اسلامی» دیگر قدیمی شده است و در همین راستا المانی در خور شهر به مرکز شهر اضافه شد که البته این المان بسیار گران قیمت هم هست. بیایید این المان را بهتر بشناسیم.


نظرات()       

آفتابه لگن هفت دست، عملکرد هیچی!

تعطیلات نوروز 93 از راه رسیده و شهر حال و هوای نوروزی خودش را دارد، در شاهرود همه چیز آرام است  و مردم مشغول دید و بازدید و گذراندن تعطیلات هستند و کمتر کسی در خیابان‌ ها دیده می‌ شود. در این هوای خوب شاهرود در مرکز شهر اما آنچه که نظر شهروندان را جلب می‌ کند، نه المان ‌های نوروزی است و نه تغییر چشمگیری در فضای شهری. در ایام عید تلویزیون شهری میدان ساعت گل معروف تیزری را به کرات پخش می‌ کرد.


نظرات()       

دانشجو باید از زمین خاکی شروع کند!

آقای شهردار چرا خیابان ورودی دانشگاه پیام نور شاهرود را آسفالت نمی کنید؟

شاهرود، یک شهر دانشجویی قلمداد می شود. زمان زیادی طول نکشید که، شاهرود را به نام دانشگاه هایش شناختند. وقتی از سمت غرب وارد شاهرود شوی خواهی دید که شاهرود چگونه تمام دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی خود را در ورودی شهر قرار داده تا به عابران بگوید این شهر برای ترویج علم و دانش پیش قدم است. دانشگاه ها یکی پس از دیگری از مقابل چشم رهگذران رژه می روند. این چیزی است که یک رهگذر از پشت شیشه ماشین خود می بیند! حالا اگر همان رهگذر از اتومبیل خود پیاده شود و به سمت دانشگاه پیام نور برود صحنه ای را خواهد دید که بی شک تعجب خواهد کرد.


نظرات()       

...وقتی هیچ چیز سر جایش نیست!

به نظر می رسد مسئولان شهرداری شاهرود متخصص قرار  دادن تسهیلات و امکانات شهری در جایی به غیر از مکان اصلی خود هستند، جایی که عملا آن بهره وری و کارایی لازم را نداشته باشند. به عنوان نمونه ای کوچک اما مهم می توان به وجود آپاراتی و تعمیرگاه اتومبیل آن هم درست در کنار دانشگاه آزاد شهرستان اشاره کرد. به علت بر هم زدن چهره شهر  ضرورتی در قرار گرفتن چنین تعمیرگاه هایی در این مکان دیده نمی شود و تنها با جابه جایی آنها به دیگر ورودی شهرستان یعنی میدان حسینی شاهرودی می توان به صورت بهینه و درست از این امکانات استفاده کرد.


نظرات()       

شهر ما خانه ی ما نیست!!

خانه تکانی از آیین و مراسم کهن ایران زمین است. مراسمی که برای استقبال از بهار و نوروز انجام می گیرد. از شستشو و پاکسازی در و دیوار خانه گرفته تا رنگ آمیزی درب و پنجره های رنگ پریده و تغییر دکوراسیون منزل. رنگ آمیزی حوض خانه اگر داشته باشیم. هرس درختان و پاکسازی باغچه ها از کارهای دیگر یک خانه است. مهیا کردن خانه برای نوروز و پذیرایی از مهمانان نوروزی، از آداب استقبال از بهار است. همه ی ما با شعار «شهر ما، خانه ی ما» آشنا هستیم. این شعار فقط برای شهروندان به کار نمی رود و فقط به معنای پاکیزه نگاه داشتن شهر نیست.


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 109 منتشر شد..........دوشنبه 15 مهر 1398

آقای سید حسن حسینی مدرک دکترا دارد یا خیر؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسجد محمدیه؛ حسینی و فرجام میراث پدری..........دوشنبه 15 مهر 1398

آوای اسفند در بیست و هفتمین برنامه برگزار کرد...........دوشنبه 15 مهر 1398

عکس برگزیده ماه..........دوشنبه 15 مهر 1398

مجالس ختم ظرفیتی برای تبلیغ کاندیداهای مجلس؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

مسئولان سابق از جان شاهرود چه می خواهند؟؟!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

سو استفاده از موقعیت برگزار کنندگان انتخابات..........دوشنبه 15 مهر 1398

روز اول مهر جای موی سپیدان در مراسمها خالی بود!!!..........دوشنبه 15 مهر 1398

کار را که کرد، آنکه تبلیغ کرد؟!..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند (قسمت پنجم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟ (قسمت چهارم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای میخواهند؟(قسمت سوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم چه نماینده ای می خواهند؟(قسمت دوم)..........دوشنبه 15 مهر 1398

مردم نماینده ای بومی و ساکن میخواهند قسمت اول..........دوشنبه 15 مهر 1398

اقدام سابقون و بی اعتمادی عمومی نسبت به شورای شهر شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

وقتی استاندار از مجموعه خود خبر ندارد!! بی اطلاعی یا مشاوره بد؟..........دوشنبه 15 مهر 1398

گریزی به اقدام تامل برانگیز حراست کمیته امداد استان سمنان ..........دوشنبه 15 مهر 1398

زیر پوست شهر و عصبیت در شهرستان شاهرود..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و نهمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای زیراستاق..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و ششمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در میامی..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری ازبیست و هشتمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در روستاهای پشت بسطام..........دوشنبه 15 مهر 1398

عزاداری امام حسین(ع) متعلق به همه مردم است ..........دوشنبه 15 مهر 1398

حضور حضرت حجة الاسلام امینی در موکب سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری برپایی موکب در بیست و چهارمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند ..........دوشنبه 15 مهر 1398

گزارش تصویری بیست و سومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند در کلاته خیج..........دوشنبه 15 مهر 1398

یاداشت وارده توسط یکی از مخاطبان کانال مطالبه گری ..........دوشنبه 15 مهر 1398

هسته مرکزی شهر شاهرود،قفل بدون گشایش..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر شاهرود چیست؟ قسمت دوم..........دوشنبه 15 مهر 1398

ماحصل رفتار سابقون در شورای شهر چیست؟ (قسمت اول)..........دوشنبه 15 مهر 1398

همه پستها