بیانات حمایتی امام جمعه شاهرود از شهردار جدید در خطبه های نماز جمعه :

تراژدی، کمدی و دیگری هیچ

سعید قلیچی

هفته نامه «پارسیای قومس» در شماره 50 خود خبری را نقل کرده که براساس آن امام جمعه شاهرود در بخشی از خطبه های نماز جمعه مورخ 8/9/1392 ضمن تبریک انتخاب میرفانی به عنوان شهردار شاهرود، روحیات مهندس میرفانی را مشابه شهید بزرگوار رجایی دانسته و ابراز امیدواری کردند که اقدامات خوب شهردار بتواند به آبادی شاهرود کمک کند. به نظر می رسد که تاریخ، پس از هشت سال می خواهد، خود را تکرار کند. این مرتبه نیز مانند روزهای سال 84 صحبت «رجایی سازی» بر سر زبان ها افتاده است. هر از چند گاهی در گوشه و کنار تاریخ ایران اسلامی دیده می شود که افرادی با شبیه سازی مسئولان اجرایی و شهری در دوران جدید با بزرگان و شهیدان سال های ابتدایی انقلاب اسلامی، بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی و ظرفیت های موجود در نزد فرد، سعی در ساختن عقبه ای فکری و اجتماعی برای مسئولان جدید کرده و از آرمان های انقلاب اسلامی خرج می کنند. شبیه سازی مسئولان جدید با برخی شهیدان و بزرگان انقلاب اسلامی، یکی از آن شوخی هایی است که مردم ایران اسلامی هر از گاهی آن را تجربه می کنند.


نظرات()       

چرا عرب به جیرانی و وکیلیان به نیکزاد رای دادند؟

سعید ایمانی

شهردار شاهرود با تمام حواشی ایجاد شده پیرامون نوع و نحوه انتخاب آن بالاخره مشخص شد و در جلسه تودیه و معارفه­ای که در سالن شهید بهشتی در تاریخ 12/9/92 به صورت رسمی معرفی شد.

از آنجا که در شماره­ی 118 هفته­نامه ظفر نسبت به انتخاب شهردار شاهرود و ابهامات موجود در آن و اینکه چرا در دو مرحله رای­گیری انجام گرفته و با اینکه در مرحله اول مهندس نیکزاد با 8 رای اکثریت را کسب کرده، چرا رای­گیری به مرحله دوم کشیده؟ و شهردار منتخب از نظر شورای شهر یعنی مهندس میرفانی با تک رای خود موفق به کسب رای از این جمع شده و در صورتی که رای خود مهندس میرفانی به خودش نبود آیا باز هم شهردار شاهرود می­شد؟بصورت مفصل پرداخته شد.


نظرات()       

انشقاقی در پس یک انتخاب

سعید ایمانی

دور سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهریور ماه سال 92 به پایان رسید و دور چهارم حیات شوراها آغاز شد تا گام دیگری در مورد مردم سالاری دینی برداشته شود.

جدا از آن که وجود شوراها و نحوه فعالیت آنها دارای موافقان و مخالفان زیادی است اما از آن جهت که این مراکز تصمیم­گیری بصورت یک پارلمان محلی کوچک در نظر گرفته می­شوند و نوع و نحوه تصمیم­گیری آنها، حداقل در چهار چوب نهاد نیمه دولتی شهرداری و بالطبع زندگی روزمره مردم تأثیرگذار است دارای نکات اهمیت و باز خورد اجتماعی است.

دور سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا که به یمن قانون انتخابات و بصورت هم زمان با انتخاب ریاست جمهوری به پایان می­رسید قریب به 5/6سال بطول کشید تا شاهد یک استثناء در تاریخ این شوراها باشیم.


نظرات()       

اگر قرار باشد تا مطلبی کوتاه در مورد مشکلات و معضلات شاهرود بنویسیم، از جملات کلیشه ای بسیاری می توان به مطلع و سخن آغاز نوشتار بهره گرفت و مثال های فراوانی برای این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال، شاهرود را «قاره کوچک» می نامند اما مشکلات بزرگی در قاره کوچک مشاهده می شود یا مثال دیگر اینکه، داستان مشکلات و حواشی شورای شهر شاهرود مشابه روایت «مثنوی هفتاد من کاغذ» است یا نمونه دیگر اینکه در باب مشکلات و عملکرد شهرداری و شورای شهر شاهرود می توان چندین و چند کتاب به رشته تحریر درآورد.


نظرات()       

کاظم جلالی به رمضانعلی باقری ،رنجنامه ای 4 صفحه ای نوشت:

از توبه حر تا عدم صداقت رئیس شورا در انتخاب شهردار شاهرود

اگر نظر جنابعالی بر روی جناب آقای میرفانی بود آیا صداقت و رفاقت من و شما در این حد ارزش نداشت که شما در یکی از مذاکرات حضوری و یا تلفنی شجاعانه و صریح و صادقانه نظر خود را با اینجانب طرح می­کردید حتماً انکار نمی­کنید که حتی یکبار ولو به شکل تلویحی به ایده و نظری که علی الظاهر از ابتدا دنبال می­کرده ­اید با بنده سخن نگفتید برادرانه از شما می­پرسم آیا این رفتار را با معیار صداقت و برادری می­توان سنجید؟!


امروز با همه قرائن و شواهدی که برای من وجود دارد اندکی تردید ندارم که شما از ابتدا به دنبال انتخاب جناب آقای میرفانی بوده­اید و اگر چه که این پدیده هرگز نه عیب است و نه جرم بلکه با کمال تأسف با اینجانب ناصادق و غیرشفاف برخورد کردید

در کدامیک از بدیهی­ ترین اصول اولیه حقوق شهروندی و انتخاباتی برخواسته از رهیافت مبارک مردم سالاری دینی یک کاندیدا حق دارد تمام رویکردها و پردازش­های ذهنی رقبا را بشنود و به تک تک آنها رأی مثبت و منفی دهد و بعد دست آخر خودش در یک جمع ­بندی به نقطه نظرات پیشنهادی خود برای جلب نظر رأی دهندگان بپردازد؟

آیا جناب آقای میرفانی بهترین گزینه برای شهرداری شاهرود بوده­ اند؟


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها