رنجنامه چهار صفحه­ای دکتر کاظم جلالی به رئیس شورای شهر شاهرود چه بود؟

به گزارش منابع مطلع در انتهای مراسم رونمایی خشت نلسون ماندلا که در محل ساختمان مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار می­شد، نامه­ ای در چهار صفحه از سوی دکتر کاظم جلالی،رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شاهرود و میامی به رمضانعلی باقری، رئیس شورای اسلامی شهر داده شده است. شنیده­ ها حاکی از آن است که در این نامه مسائلی مربوط به شورای شهر دوره چهارم به صورت رنجنامه­ نوشته شده است.


نظرات()       

من اعتراض میکنم پس هستم

شورای شهر خوب است چون برادرم هم  آمد

انتخابات 24خردادماه سال جاری با شکوه و عظمت خاصی در شهرستان شاهرود برگزار شدو و مردم همیشه در صحنه شاهرود با حضور اکثریت و قاطع خود در پای  صندوق های رأی به دعوت رهبر فرزانه انقلاب برای تحقق حماسه سیاسی لبیک گفته وبا انتخاب ریاست جمهور منتخب با اکثریت آرا و همچنین اعضای شورای شهر وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند.

پس از انتخابات 24 خرداد بود که نوبت به مسئولین می رسید که باید برای تحقق حماسه اقتصادی تمام هم وغم خود را معطوف می کردند تا آنها نیز به دعوت رهبر عالیقدر انقلاب لبیک بگویند .در مسائل کلان کشوری تا حدود زیادی این لبیک محقق شده است.با اینکه هنوز 100روز از عمر دولت یازدهم نگذشته است هر روز شاهد خبر های خوبی از حوزه های متفاوت هستیم.مذاکرات سازنده وزارت امور خارجه، سفر موفقیت آمیز دکتر روحانی به نیویورک،کاهش قیمت طلا و سکه ،کنترل تورم و کاهش آن،افزایش 250 هزار شبکه ای صادرات نفت ،آزاد سازی پول های بلوکه شده  ایران و کاهش قیمت ارز همه وهمه نشانه کوچکی از یکی از دستاورد های 24 خرداد ماه می باشد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 21 آبان 1392
نظرات()       

اسم «پسر شجاع» یکی از نوستالوژی­های چندین نسل است. برنامه کودکی که داستان پسر شجاع و دوستانش را برای ما تعریف می­کرد. اما مسئله­ای که در تمام سال­های پخش این برنامه از چشم نسل ما و حتی پیشینیان ما دور مانده بود، حضور «بردار پسر شجاع» بود. البته اینکه در تمام این سال­ها از حضور چنین شخصیتی آگاهی نداشتیم، قرار بوده یکی از سوال­های بی­جواب نسل ما در مورد برنامه­های کودک (مثل چهره مادر چوبین یا نسبت هاچ با مادرش) باقی بماند، اما ما اینجا بخشی از این ماجرا را بیان می­کنیم تا شما هم متوجه داستان شوید. البته لازم به ذکر است که این داستان و شخصیت­های آن کاملا تخیلی و زاییده ذهن بیمارگونه نگارنده بوده و ارتباط آن­را با شورای شهر شاهرود قویا تکذیب می­کنیم. اگر هم کسی باور نکرد مشکل خودش است، همینی که هست!


نظرات()       

داستان شورای شهر در شاهرود شباهت زیادی به داستان هفتاد من کاغذ دارد. هنوز عمر شورای شهر چهارم به فصل نرسیده که حواشی و حاشیه سازی اعضای آن خود را به خوبی نشان می دهد. بارها گفته شده که در شهری مثل شاهرود، شورای شهر بیش از آن که نقش شورایی خود را در اداره شهر و حل معضلات و مشکلات شهری ایفا کند خود را تبدیل به شورای شهرداری می کند. این رویه با انتخاب شهردار شروع شده و تا انتها با نظارت و کنترل شهردار و مجموعه شهرداری ادامه پیدا می کند. با همین نگاه است که معمولا دوستان شورای شهر در همان قدم نخست، یعنی انتخاب شهردار دچار حواشی می شوند.


نظرات()       

انتخابات بیست و چهارم خردادماه 1392 علاوه بر تعیین رئیس جمهور برای چهار سال آینده، اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهرهای مختلف را نیز معرفی کرد. از همان روزهای پیش از انتخابات و دوران تبلیغات انتخاباتی همانطور که چند گزینه برای ریاست جمهوری خود را کاندیدا کرده بودند، گروه گروه شهروند با سوابق مختلف اجرایی خود برای حضور در شوراهای شهر و روستا آماده می کردند. در شهرهای بزرگ اکثرا حضور کاندیداهای شورای شهر به لیست ها و ائتلاف ها محدود بود و در شهرهای کوچک تر این افراد بودند که نقش مهمتری ایفا می کردند. با این نگاه شاهرود را هم می توان به مانند بسیاری از شهرهای دیگر کشورمان جزء آن دسته از شهرهایی قلمداد کنیم که افراد، حسن سوابق و نام نیک شخصیت ها با توجه به سابقه کاری آنها از اولویت بیشتری نسبت به لیست ها و ائتلاف برخوردار بود.


نظرات()       

تبعیض مدیریتی در شواری شهر شاهرود

«سرنوشت مرضیه اسمعیلی بر پیشانی زهرا موسوی»  

مسعود قربانی نژاد

انتخابات شورای اسلامی دوم شهر برگزار می شود. مرضیه اسمعیلی حائز بالاترین تعداد رای می شود و همراه با شش نفر دیگر وارد شورای شهر می شود. شش نفر دیگری که همگی مرد هستند. هنگام رای گیری داخلی، مرضیه اسمعیلی با بالاترین رای شهروندان شاهرودی به عنوان منشی انتخاب می گردد و دیگر جایگاه های حساس تر را مردان در دست می گیرند. بنابر آن چه شنیده شد آنچه رخ داد چنین بود که مرضیه اسمعیلی به عنوان بالاترین رای شهروندان شاهرودی کم کم به حاشیه رانده شد. نظرهای وی چندان جدی گرفته شد و ظاهراً نادیده گرفته شد.


نظرات()       

داستان شورای شهر در شاهرود از آن دست موضوعاتی است که هر چقدر هم که به آن بها دهیم باز هم می توان بیشتر و بیشتر در مورد آن محتوا تولید کرد و نوشت. شورای شهر بر اساس قانون چندین وظیفه مهم و اساسی دارد، وظایفی که هیچ گاه محدود به انتخاب شهردار و نظارت بر مجموعه عملکرد شهردارها نمی شود. در شاهرود متاسفانه حداقل آنطور که از عملکرد اعضای شورای شهر در دوره های اخیر برداشت می شود، اولویت داشتن منافع فردی تقریبا در تمام موارد است و آنقدر نکات ریز و دردناک در عملکرد چندین دوره ای شورای شهر شاهرود وجود دارد که اکنون این سوال مطرح می شود در تمام این سال ها این شورا به کدام شهر در کدام پهنه جغرافیایی تعلق داشته که منافع حداقلی را برای شهر و منافع حداکثری را برای فرد به ارمغان آورده است.


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic