بچه­ های انقلاب را با هر انگ و اتهامی نمی­توان محدود کرد.


در حوزه مدیریت اصولگرا و اصلاح­طلب بودن تفاوت چندانی نمی­کند، مهم تسلط بر حوزه فعالیت است.

بهتر است که نیروهای اصلاح­طلب استان با برنامه­ریزی و انسجام بیشتری به فعالیت بپردازند.

ذات مردم شاهرود با تصور برخی افراد متفاوت است و به اصلاحات گرایش دارد.

در شاهرود به عنوان میزان، می­توان آرای خاتمی و روحانی را مورد بررسی قرار داد.

اگر جریانی دنبال این است که یک تفکر حضور نداشته باشد تا جا برای تفکر خودش باز شود، مشکل از مردم نیست.

مردم بین گزینه ­های موجود انتخاب خود را انجام می­دهند. بدنه مردم شاهرود در فضای اصولگرایی تعریف نمی­شوند، مگر آنکه عرصه بر دیگر جریان­ها تنگ شود.

در مورد سرعت کند پیشرفت شهرستان شاهرود در درجه اول باید دولتمردان در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و کشوری پاسخگو باشند که شاهرود در جای خود قرار دارد یا خیر؟ البته این به معنای نقش نداشتن نماینده نیست.نظرات()       

صنعت سینما از جمله صنایع فرهنگی است که پیامدهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مهمی را در پی دارد. اگر اندیشه­ها از طریق این ابزار فرهنگی منتقل شود طوریکه اذهان بسیاری را تغذیه کنیم، این امر  بسیاری از حرکت­های اجتماعی و سیاسی را درپی خواهد داشت. حرکت­هایی که اگر به درستی هدایت شود جامعه را به سمت تحرک و پویایی هدایت خواهد کرد.


نظرات()       

آیدین سیارسریع

تفسیر شعر «محتسب مستى به ره دید و گریبانش گرفت / مست گفت اى دوست این پیراهن است افسار نیست» از پروین اعتصامى

تفسیر بیت اول

تفسیر شعر «محتسب مستى به ره دید و گریبانش گرفت / مست گفت اى دوست این پیراهن است افسار نیست» از پروین اعتصامىنظرات()       

یک مرده­ شور برده

ما ایرانی­ها مردمان جالبی هستیم. یعنی بعضی مواقع یک کارهایی می­کنیم که فقط و فقط از خودمان برمی­آید. اوقاتی هست که آنقدر با یک نفر شوخی­های آنطوری می­کنیم و طرف را ذلت می­هیم که اگر بیاید و حرف خوب و قشنگی هم بزند باز هم آن را جدی نمی­گیریم. از طرف دیگر موردهایی در حافظه تاریخی ایرانیان است که فرد را آنقدر به عرش و آسمان­های چندگانه می­بریم که وقتی طرف یک خطا یا اشتباهی می­کند دیگر رویمان نمی­شود از او انتقاد کنیم.


نظرات()       

گروه سیاسی - صبح روز 19 شهریورماه 1358 خبر تلخی به ملت ایران رسید. ملت ایران و انقلاب اسلامی «آیت­ا... طالقانی» را از دست دادند. سیدمحمود طالقانی مجاهد و مبارزی که نام و نان را کنار زد و به خاطر تقوی و پارسایی در گفتار و کردار خود «ابوذر زمان» لقب گرفت. طالقانی آن زمان که تمام گروه­ها و نیروهای سیاسی در فضای رادیکال و احساسی انقلاب بودند، بر اعتدال و میانه­روی تاکید می­کرد. روحانی مبارزی که به راستی «پدر معنوی» انقلاب اسلامی ایران بود. طالقانی بنابر وصیت خود، در میدان شهدای بهشت زهرای تهران به خاك سپرده شد. با قاطعیت می­توان گفت كه نبود  فقیه نوگرا، آگاه و مهربانی مانند آیت­ا... طالقانی اثرات جبران ناپذیری برای ایران به همراه داشته است.نظرات()       

سعید قلیچی

به نظر می­رسد سال­های سخت و همراه با محدودیت برای نیروهای اصلاح­طلب به پایان خود رسیده است و پس از 50 ماه قفل­های فضای سیاسی، با «کلید» تدبیر دولت باز می­شوند. در میانه شهریورماه، جوانان اصلاح­طلب سراسر کشور به بهانه تقدیر و تشکر از فعالان «ستادهای ملی جوانان اصلاح­طلب» در شهرکرد گردهم آمدند.نظرات()       

ام البنین قرائی

3 سال است که اینجا خاک خورده. پله­ ها را باید بالا رفت. دستگاه آپارات قدیمی و صندلی­های کهنه و درهای بسته را می­بینید که هیچ کس وارد آن نشده، حتی من. با احتیاط و کمی ذوق به دستگاه آپارات نزدیک می­شوم. این دستگاه قدمتش به 1340 می­رسد و خیلی وقت است که با دنیای سینما خداحافظی کرده. آپاراتی که روزگاری با دو بوبین کار می­کرد و حلقه­های فیلم از لابه لای چرخ دنده­ها می­گذشت و به بوبین پایینی می­رسید و پس از لحظه ­ای مکث فیلم تمام می­شد.


نظرات()       
یکشنبه 7 مهر 1392  08:24
توسط: admin

زینب کوهیار- شاید داشتن سینمای خوب دلیل کافی برای بهتر بودن  یک شهر نباشد اما نداشتن سینما برای یک شهر، یعنی وجود یک نقص بزرگ. برای درک این مسئله که چرا نداشتن سینمای خوب، یک مشکل است باید همراه با فرآیند  تماشای یک فیلم در سالن­های سینما شویم و ببینیم سینما برای مردم چه میکند.نظرات()   
   
یکشنبه 7 مهر 1392  08:19

عنوان کتاب مورد بحث «سینمای مستند ایران و جهان» است. کتاب مذکور با تعریف فیلم مستند شروع و به سبک­های مستندسازی، سینمای مستند جدید و سینمای مستند ایران می­رسد. در این کتاب سعی شده آراء و عقاید گوناگون درباره فیلم مستند از دیدگاه نظریه­پردازان بر پایه تحول و سیر تکاملی هر مکتب ارائه و پس از نقد عقاید به شاخص­ها نشانه­های نظام تولید، پخش و تأثیر فیلم مستند بر مخاطب بپردازد.


نظرات()       

محمدحسین عابدی

با نگاهی به اهداف بلند مدت نظام جمهوری اسلامی ایران و در نظر گرفتن سهم  25 درصدی تعاونی­ها در برنامه چهارم و پنجم توسعه اهمیت حمایت­های بخش تعاون را بهتر می­توان درک کرد. درایران حدود 25 میلیون نفر از سیستم تعاونی­ها معیشت خود را تامین می­کنند. بنابر اصل 43 قانون اساسی، نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه­ریزی منظم و صحیح استوار است.


نظرات()       

مراسم گرامی داشت هفته تعاون روز دوشنبه 18/6/92 به همت اداره کار و تعاون در سالن شهید موسوی مجموعه فنی و حرفه­ای شهرستان شاهرود برگزار شد. مدیرکل تعاون کار، رفاه و امور اجتماعی  استان، رئیس اداره کار شهرستان شاهرود و هیئت مدیره اتاق تعاون از مدعوین این جلسه بودند.نظرات()       

هیچ مجموعه­ای در استان با توانایی­های تعاون روستایی وجود ندارد

یکی از زیرمجموعه­های وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هر شهرستان، تعاونی­های روستایی است. در شهرستان شاهرود 90 درصد جمعیت روستایی ساکن در حومه شهرستان تحت پوشش تعاون روستایی شاهرود هستند که این رقم جمعیتی بالغ بر 80 تا 90 هزار نفر را شامل می­شود. این مجموعه عظیم نشان­گر اهمیت بحث تعاون در حوزه روستایی علی­الخصوص مناطق محروم یا کمتر توسعه یافته را دارد.


نظرات()       

*محمدرضا قاسمی

اتاق تعاون شهرستان شاهرود، پس از پیگیری­های دوساله مسئولان در آذرماه 1391و با 39 عضو آغاز به کار کرد. اتاق­های تعاون در شهرستان­ها همان وظایفی را برعهده دارند که اتاق­های بازرگانی، صنایع و معادن و در نهایت کشاورزی کشور دارا هستند با این تفاوت که اتاق تعاون صرفا در حیطه فعالیت تعاونی­های اقتصادی کشور، مانند شرکت­ها و اتحادیه­ های تعاونی گام برمی­دارد.


نظرات()       

تعاون در مفهوم عام به معنای همکاری و مشارکت از جنبه­های بارز زندگی اجتماعی است. در مفهوم خاص نیز به نوعی سازمان اقتصادی یا اجتماعی گفته می­شود که افراد از طریق انواع همیاری در بسیاری از فعالیت­های اقتصادی و اجتماعی براساس قواعد مورد توافق با یکدیکر مشارکت و همکاری دارند.

نخستن تلاش برای تشکیل شرکت تعاونی­ها در استرالیا شکل گرفت. امّا نخستین شرکت تعاونی در جهان با عنوان "مشرکت منصفان راچدیل" در سال 1844 میلادی به همت 28 کارگر بافنده در انگلستان تاسیس شد.نظرات()       

یکی از مراکز خیریه مردم نهاد در شهرستان شاهرود، موسسه آبشار عاطفه­هاست که قریب به شش ماه از شروع فعالیت­های خیرخواهانه و انسان­دوستانه­اش در شهرستان می­گذرد. این مرکز با هدف کمک به خانواده­های نیازمند، زنان و کودکان بی­سرپرست و بدسرپرست، بیماران صعب­العلاج، خانواده معتادان نیازمند و ایتام در اسفندماه 91 تاسیس شده است. لازم به ذکر است که دفتر مرکزی این نهاد خیریه واقع در مشهد مقدس و در بسیاری از شهرهای ایران اسلامی انشعاب دارد.نظرات()       

محمدحسین عابدی

روزی مردی به اورشلیم درحال رفتن بود. درمسیر راه عده‌ای راهزن به او حمله می‌کنند و تمام دارای‌اش را گرفته، او را کتک می‌زنند و به حال خود رها می‌کنند. کشیشی از آن مسیر می‌گذرد و بدون توجه به آن شخص به راه خود ادامه می‌دهد. بعد از وی کاهنی در آن مسیر می‌گذشت. او نیز بدون توجه به مرد زخمی به راه خود ادامه می‌دهد. در آخر یک مرد سامری از آنجا می‌گذرد و با دیدن مرد مجروح دلش به حال او می‌سوزد.


نظرات()       

دیدن فقر دیگران وجدان خیل کثیری از انسان­ها را می­آزارد. آشنایی با فقر، حس نوع­دوستی را در درون انسان­ها بیدار می­کند. آنچه مسلم است، همه به فواید احسان واقف و با انفاق آشنایی کامل دارند. اگر همه نسبت به فقر بی­تفاوت باشیم، اثرات نامطلوب را در جامعه مشاهده خواهیم کرد. معمولا درجامعه درصدی از مردم را افراد نیازمند و محروم تشکیل می­دهند و هرچه جوامع رو به توسعه می­روند، فقر نمود بیشتری پیدا می­کند.


نظرات()       


329 پروژه عمرانی رقمی است که مهندس بندر آبادی فرماندار ویژه شهرستان شاهرود در نشست خبری پایان مرداده ماه به آن گوشه چشمی داشتند و حقیقتا چشم ما به سقف خیره شده بود. ذهنمان درگیر شده بود که این رقم با کدام منطق می خواند. از ترس اینکه مبادا از فکر زیاد سقف اتاق را کج ببینیم چند باری به سقف خیره شدیم  و فهمیدم  اینجا سقفش کج است. از شما پنهان نباشد که کم کم داشتیم شک می کردیم که نکند راه اینجا کج باشد و به سرمنزل نرسیم. راهی که این ارقام چیده شده و خواستیم شاهرود را زیر و رو کنیم ولی خودمان زیر و رو شدیم. آخر هضم آن کمی سخت است. نزدیک بود قدرت بینایی ما در اثر فشار زیاد رقمی از بین برود و شکر که هنوز می بینیم. نمی دانم ملتفطید یا نه؟


نظرات()       

سعید قلیچی

واقعیت ماجرا چیست؟ واقعیت این است که در سال­های اخیر عدم ارتباط صحیح با رسانه­ها توسط مسئولان اجرایی و به ویژه دولتی­ها همانند یک بیماری مسری همه­گیر شده و از بالا تا پائین هرم مسئولیتی را درنوردیده و امروز به سطح اجتماع و مردمان عادی رسیده است. امروز بسیاری از مردم هم پای مسئولان، عاقبت اعمال و صحبت­هایشان را عهده­دار نمی­شوند. با چنین نگاهی یک مسئول همانند فرماندار ویژه شاهرود دلیلی نمی­بیند تا برای تنویر افکار عمومی، شفافیت یا حتی بیان خطاها و اشتباهات تن به یک مصاحبه چالشی دهد و خود را در مسیر انتقاد رسانه­ ها قرار دهد.


نظرات()       

طرح عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر ۱۱ روز پس از آن به تصویب نمایندگان رسید، که امام خمینی وی را از سمت فرماندهی کل قوا برکنار کرده بود. یک روز پس از آنکه نمایندگان مجلس به عدم کفایت بنی‌صدر رای دادند، امام خمینی(ره) طی حکمی بر اساس قانون اساسی ابوالحسن بنی‌صدر را از سمت ریاست جمهوری عزل کرد.نظرات()       

یک مرده­شور برده

به سطر زیر دقت کنید:

یونس اسدی، نماینده مشکین شهر: «اگر منظور آقای بزرگواری از چاپلوس خواندن  نمایندگان مجلس، بنده بودم، همه مرا از مجلس هشتم می­شناسند و همه می­دانند که بزرگواری چقدر "دستمال­کش" دولت دهم بوده است.»

باور می­کنید این صحبت­ها از رسانه ملی به صورت مستقیم و بدون سانسور پخش شده است؟ پس اون آقایی که نظارت بر پخش مستقیم بازی­های والیبال ایران را بر عهده داشت، کجاست؟


نظرات()       

رستم پی تو به راه رفته / خان‌ها همه اشتباه رفته
بیژن! عقبت به چاه رفته / با تو گاگارین به ماه رفته
رویای تو در دل پریشم  /محبوب دلم دویست و شیشم

آکنده ز منطق ارسطو / تودوزی تو پر پرستو
ای ظاهر تو چراغ جادو / چون که دمِ در بده، بیا تو
امروز که بنده در آفیشم/  محبوب دلم دویست و شیشمنظرات()       
سه شنبه 2 مهر 1392  09:04

دو سالگی پارسیای قومس

نورا دائمی

نشریه پارسیای قومس وارد سومین سال از عمر رسانه ای خود شد. اتفاقی ساده، اما اگر اندک شناختی از شرایط فعالیت رسانه های امروز ایران و مختصری آگاهی از دشواری های فعالیت نشریات مکتوب داشته باشیم، می توانیم به اهمیت همین اتفاق ساده پی ببریم. در دنیای امروز عمر اخبار به کمتر از دقیقه رسیده است. شبکه های مجازی حتی عمر خبر را کوتاه تر کرده اند. پدیده ای جدید همانند شهروند خبرنگار دنیای رسانه را تکان داده است. تمام این اتفاقات فقط و فقط بر سختی های وجود یک رسانه افزوده اند. حال باید پرسید که فلسفه وجودی چنین رسانه ای که داعیه استقلال داشته آنهم با گستره توزیع محلی در کجا می تواند، باشد.نظرات()       

ام البنین قرائی - ورزش باستانی از جمله ورزشهایی است که  آن را باعنوان ورزش پهلوانی می شناسیم. برخی چون پهلوان  تختی باستانی کار نبودند بلکه کشتی گیر بودند اما به سبب مرام پهلوانی امروز در تمام زورخانه ها نام او را می برند. در مورد تاریخچه ورزش باستانی که نام آن با پهلوانی گره می خورد به دوران ایران باستان برمی گردد که این را می توان از میله هایی که شبیه گرز است در یافت که با مهاجرت برخی از محصلان در برهه ای از تاریخ ، این ورزش به حاشیه رانده شد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 2 مهر 1392
نظرات()       

اینجا تماشاخانه ورزش های باستانی است؛جایی به نام زورخانه

تماشاخانه. حس غریبی به من منتقل می شود و سکوتی عجیب تر. نا خود آگاه  به سمت لحظه ها و صحنه هایی می روم که تمامی آن لحظات برایم تاریخی است. میله ها، مرشد، زنجیر و من. میله ها کنار هم چیده شده و گود خالی از پهلوان است که ناگاه عکس پهلوان تختی را می بینم و یاد زلزله بهبهان می افتم که تختی در گود زندگی کوچه به کوچه برای کمک به زلزله زدگان اعانه جمع آوری کرد و از آنجا بود که تختی، تختی شد.


نظرات()       

خانه ورزش ما جای هوسناكان نیست
جای پاكان بود این منزل ناپاكان نیست
خانه ورزش ما هست علی رغم فلك
سرزمینی كه بود پاك تر از چشم ملك
انتظار می رود رفتار ورزشكاران باستانی كار در زورخانه مبتنی بر اصول آیین فتوت و جوانمردی، از روی گذشت، فروتنی، پرهیزگاری، عدالت، صفا و ادب باشد. با توجه به این اصول، ورزش باستانی دارای آداب و رسومی است كه هر ورزشكار وظیفه دارد از لحظه ورود به زورخانه تا هنگام خروج در چهارچوب اصول و مقررات آن عمل كند. این اصول عبارتند از:نظرات()       

سعید قلیچی

آیت­ا... هاشمی رفسنجانی همواره مورد غضب تندروها و افراطیون بوده است. از این رو انتظار حملات کلامی در نطق­های مخالف نمایندگان با کلیات کابینه و وزرای دولت حسن روحانی -کاندیدای نزدیک و تحت حمایت آیت­ا... در انتخابات- داده می­شد. اما اگر بخواهیم صادقانه به موضوع نگاهی داشته باشیم، با عنایت به ابتکار رسانه ملی در پخش مستقیم مذاکرات صحن علنی مجلس از صدا و سیما می­توان نتیجه گرفت که برخی از نمایندگان از دایره انصاف و نقد خارج شدند و به اتهام پراکنی پرداختند.


نظرات()       

جلسه علنی بررسی رای اعتماد به کابینه یازدهم روز بیست و یکم مرداد ماه در خانه ملت برگزار شد. این جلسه با دفاعیات رئیس جمهور منتخب مردم ایران از کلیات برنامه ها و کابینه پیشنهادی آغاز شد و در ادامه نوبت به نمایندگان مردم برای صحبت در خصوص موافقت یا مخالفت با وزرای پیشنهادی رسید .


نظرات()       

گروه سیاسی - نام 28 مردادماه که می­آید برای کسی که اندک آشنایی با تاریخ ایران داشته باشد، بی­اختیار نام­های زیادی مرور می­شود. دکتر محمد مصدق، شهید دکتر حسن فاطمی، شعبان جعفری و کودتایی به رنگ «سیاه» که سلطتنت را مجددا برای محمدرضا پهلوی به ارمغان آورد. 28 مردادماه علاوه­بر کودتای آمریکایی – انگلیسی علیه دولت مردمی دکتر مصدق، یادآور تاسیس اولین مجلس در تاریخ نظام جمهوری اسلامی نیز هست.نظرات()       

حتی یک مسئول هم درپروازهای شاهرود حضور نداشته است

عدم تخصیص اعتبارات موجب اولویت بندی طرح ها می شود

به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و یادواره شهدای گرانقدر دولت از جمله شهیدان باهنر و رجایی مدیر کل شورای حمل و نقل استان سمنان به همراه ریاست اداره راه شهرستان در کنفرانس خبری مورخه 4/6/1392به سوالات رسانه ها پاسخ گفتند.نظرات()       
  • تعداد کل صفحات :2  
  • 1  
  • 2  
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها