شاهرودی ها شهید دادند ؛سمنان شهید پرور شد

وارد بنیاد شهید که می شوی  عکس شهید ابراهیم عامریان را می بینی .این عکس  به همه خوش آمد می گوید و با نگاه گیرایش به  من وتو می فهماند به جایی پای گذاشتیم که با سایر نقاط این شهر تفاوت دارد . حال و هوای اینجا تجربه ای وصف ناپذیر است .گویا همه آزاد مردان دفاع مقدس حضور دارند و سنگینی فضا را  می توان حس کرد . فضایی که درآن وسایل شخصی برخی از شهدا به استقبالت می آیند و از ایام فداکاری سخن می گویند .


نظرات()       

کمی درنگ کن کمی .......

بارالها : من دیگر از ژرفای پست دنیا و دلبستگی هایش بیرون آمدم . رابطه من با تو نزدیک و نزدیکتر شد تا اینکه تو مرا عاشق خود کردی . درد عاشقی پوست و گوشت و استخوانم را در هم می فشرد. من سرمست از این شور ،بارها به جبهه آمدم .


بارالها ، با آرزوی وصال تو پای در این راه نهادم اما نمی دانم که پایان این ظلمات و تاریکی کی خواهد بود. کی خورشید تابان شهادت تیرگی شب را کنار می زند و فجر و سپیده آسمان دل مرا روشن می سازد .نظرات()       

بسم الرب الشهدا و صدیقین

درود فراوان به امت حزب الله اسلام به پدر و مادر مهربانی که شیری پاک و حلال به من دادند و سبب شد تا این امانت را که خداوند به شما داده بود و تربیت کردید در راه خدا جان خود را فدا نماید . خدمت خانواده گرانمایه ام سلام می گویم در ایم مدت کوتاه که شما را سرپرستی کرده ام اگر کم و کسری داشتید و من نتوانستم برایتان فراهم آورم پوزش می خواهم . امیدوارم شما هم پس از من راه خداوند و پیغمبران الهی را ادامه دهید و امانت هایی که خداوند عطا نموده را در خدمت اسلام و قرآن تربیت نمایید ...نظرات()   
   

ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد حوادث تلخ و شیرین بسیاری بوده است . مجاهدات و رشادتهای فرزندان این مرز و بوم برای همیشه در تاریخ زبانزد است . جوانانی که با قلم شهادت و مُرکب خون خود نام مقدس ایران اسلامی را بر پهنه گیتی حک کردند و برای دفاع از ارزشهای مقدس نظام اسلامی در مقابل متجاوزان تا آخرین قطره خون خود ایستادند .  • آخرین ویرایش:یکشنبه 24 شهریور 1392
نظرات()       

گروه گزارش_سازمان مجاهدین خلق در شهریور ماه 1344 توسط سه نفر به نامهای " محمد حنیف نژاد ، اصغر بدیع زادگان و سعید محسن " تأسیس شد . این سه تن از اعضای نهضت آزادی بودند . آنها پس از قیام 15 خرداد 1342 تنها راه را برای رسیدن به اهداف قیام را مبارزه مسلحانه تصور کردند . به علت اختلاف نظر این سه تن و نزدیکانشان با نهضت آزادی ترجیح دادند از نهضت جدا و سازمان خود را تاسیس کنند . در ابتدا نام این سازمان را "سازمان آزادی بخش ایران " نهادند و پس از گسترده شدن فعالیتشان تا اوایل دهه ی پنجاه خورشیدی این نهاد را تحت عنوان " سازمان مجاهدین خلق ایران " گسترش دادند .نظرات()       

یک مرده ­شور برده

علی مطهری فقط حرف نمی­زند. یعنی در این چند هفته نشان داد که چشمان تیز بینی هم دارد، لاکردار. اول از همه یک صحنه­هایی در بازی والیبال ایران و ایتالیا دید که در نهایت به پخش صحنه آهسته تماشاچیان ایرانی در کوبا ختم شد و ما تصور کردیم کوبایی­ها والیبال دوست ندارند. بماند که اینترنت چیزهای دیگری گفت. دومین مورد بینایی قوی آقای مطهری هم کشف کردن دستگاه­های معلوم الحال در کانال کولر بود.


نظرات()       
یکشنبه 24 شهریور 1392  17:28

یک مرده­شور برده

تا حالا دقت کرده­اید که مطالبی به عنوان «پربیننده­ترین» در سایت­ها می­شوند که عناوین آن چنانی دارند؟ یعنی دقیقا همان مطالبی که اصلش باعث فیلترینگ سایت­ها و ... شده است. به عنوان مثال شما یک سایت کاملا غیرفیلتر وکاملا مناسب خانواده را باز می­کنید، ناگهان در میان مطالب پربیننده می­بینید که مطلبی هست با این تیتر:


نظرات()       

قابل توجه مدیرکل آموزش وپرورش استان:

انتقال به میامی ؛هرگز

به صورت هریک که نگاه می کنی اضطراب و دودلی را می توانی از چشمهایشان بخوانی . پای صحبت هایشان که می نشینی گویی یک دنیا حرف برای گفتن دارند . همه برای دردی مشترک جمع شده اند و به دنبال مجالی برای فریاد هستند . برخی ناامیدانه به دنبال راهی برای حل مشکلاتشان می گردند و همه خواسته شان یکی است : انتقال به میامی ... هرگزنظرات()       

اعلام ارتقاء نه پول نیاز دارد نه اعتبار

به مناسبت 15 ماه مبارک رمضان ، سالروز ولادت دومین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن مجتبی ، مراسمی به همت دفتر دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود ، میامی و بسطام در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد .

در آغاز مراسم  جامعی رئیس دفتر کاظم جلالی طی سخنانی از حضار و مدعوین تشکر کرد و سپس با اجرای موسیقی نوبت به پخش نطق میان دستور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی مورخه 2/4/92 توسط نمایشگر داخل سالن رسید .نظرات()       

سعید ایمانی سردبیر ظفر

همه جا سرک می کشد، از همه چیز می پرسد، آرام و قرار ندارد، بی تابی می کند، می خواهد از همه چیز سر در بیاورد، به استقبال خطر می رود، آبرو می گذارد، تحقیر می شود، محرومیت را به جان می خرد، گاهی مثل اسپند می گدازد، گاهی خواب را از چشمانش می رباید، دردنگار است، اگر لازم شود، خون نگار هم می شود، سر نترس دارد، ماجراجوی تمام عیار است، همه جا هست، با همه هست، روز و شب نمی شناسد، خسته نمی شود، از رو نمی رود، از در که بیرونش کنند، از پنجره بر می گردد، جای مردم کتک می خورد، جور افکار عمومی را می کشد، قلم او نور است، می خواهد روشنگری کند، به تنویر افکار عمومی می اندیشد، می خواهد چراغی در تاریکی روشن کند، کارش ابهام زدایی است، گره گشاست و طرفدار شفافیت است، دوره گردی می کند و خبر می خرد و رایگان به افکار عمومی هبه می کند، حرص می خورد و سلامتی اش همواره در خطر است، استراحت ندارد و می گوید که نسبت به همه چیز احساس مسئولیت می کند، راستی او کیست؟!نظرات()       

نورا دائمی مدیرمسئول هفته نامه پارسیای قومس

همه ساله در ۱۷ مرداد ماه مراسمی تحت عنوان روز خبرنگار برگزار و از تعدادی دست اندرکاران مطبوعاتی بخصوص خبرنگاران رسانه ها و جراید محلی و کثیر الانتشار تجلیل و قدردانی می شود که این خود جای تقدیر و تشکر دارد و امید است تداوم و استمرار داشته باشد.نظرات()       

سعید قلیچی –در ادبیات فارسی مثلی با این مضمون وجود دارد ؛کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد .این مثل معمولا همراه با پشیمانی واندوه بیان می شود ومثالهای بیشماری برای چنین ضرب المثلی می توان شمرد .این یادداشت قرار نیست از یک واقعیت تلخ اجتماعی پرده برداری کند .مناسبت روز خبرنگار تنها بهانه ای شد تا بتوانیم یادی از برخی اساتید کنیم .بزرگانی که عمر خود را در عرصه علوم رسانه گذاشتند،خبرنگاران وفعالان رسانه های بیشماری را پرورش دادند وسپس زمانی که خودشان موضوع یک رویداد با ارزش خبری می شوند،آن خبر منتشر نمی شود.بسیاری از فعالان حوزه اطلاع رسانی نام کاظم معتمد نژاد را شنیده اند .وی شخصیتی برجسته والبته شناخته شده در حوزه علوم ارتباطات است .


نظرات()       

محمد حسین عابدی -چندی پیش در گنجه قدیمی پدر بزرگم کنجکاوی می کردم . به دفتری برخوردم که گویا شرح زندگی آن مرحوم بود . در آن تورقی کردم و بخشی از آن به نظر جالب می آمد که خلاصه ی آنرا برایتان نقل می کنم :

... پس از فراغت تحصیل در تهران به اجبارشام شدیم . اجباری تمام شد و خوشحال و سرافراز با سری پر شور به سمت خانه روانه شدیم . در اتول به این فکر بودیم که به محض رسیدن مان گروهی از آشنایان و فامیل که سختی اجباری در آن دوران را درک می کنند ، به استقبالمان می آیند .نظرات()       

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر

 یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ام البنین قرائی -هوم ....................چه روزهایی را پشت سر گذاشتیم وچه روزهایی در انتظارمان هست .کسی چه می داند فردا مهمترین سوژه چیست وما عادت کرده ایم که گوش به زنگ باشیم .

اما مهمتر از تمام اینها با خود فکر می کنم  که برای روز  خبرنگار داغ ترین سوژه چه می تواند باشد ؟نظرات()       

سعید قلیچی

تمام شد. دوره احمدی­نژاد هم به پایان رسید. از میانه روز 12 مردادماه 1392 احمدی­نژاد را با عنوان «رئیس­جمهور سابق» معرفی کرده ودوران  ریاست جمهوری وی تمام شد. پس از این دکتر احمدی­نژاد قطعا و یقینا، رسما و قانونا دیگر رئیس­جمهور و یا حتی نماینده ملت ایران نیست. دوره ریاست جمهوری احمدی­نژاد به پایان رسید ه و حسن روحانی برای اولین­بار در مراسم تنفیذ از عبارت رئیس­جمهور سابق استفاده کرد. این مرتبه واقعا تمام شد.


نظرات()       

پس­لرزه­های انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هنوز هم در فضای سیاسی ایران قابل احساس است. با گذشت بیش از یک ماه از پیروزی حسن روحانی در انتخابات و در آستانه معرفی اسامی کابینه پیشنهادی، هنوز شواهد بسیاری حاکی گرم ماندن بازار فعالیتهای سیاسی قابل مشاهده است. در روزهای منتهی به انتخابات 24 خردادماه 1392، نیروهای اصلاح­طلب و اعتدال­گرا با ائتلافی به موقع توانستند، پیروز انتخابات شوند.


نظرات()       

تا به حال وارد مراکز انتقال خون شده اید ؟ می دانید که هر انسان بااهدا خون خود جان سه  بیمار را نجات می دهد وهر واحد خون به سه بخش گلبولهای خونی ،پلاسما وپلاکت تقسیم می شود که به ترتیب در مورد بیماران دچار کم خونی ومشکل انعقاد خون و....  به کار می رود .می دانید که پس از دریافت فراورده های خونی نظیر پلاکت باید سریعا سه روز پس از آن مصرف شود واگر دستگاهها وتجهیزات لازم نباشد بر روی فراورده های خونی تأثیر گذاشته وفرآیند نگهداری ومصرف دچار اختلال خواهد شد؟


نظرات()       

نامه یک بیمار تالاسمی به اهدا کننده مستمر

رویا دست به دعا برداشته آرام آرام زیر لب با خدای خود حرف می زند.

او دختری است مانند دخترهای دیگر.خودش هم می خواهد مثل دختر های دیگر باشد ٰشاد ،پر شور وزنده .

ولی گاهی اوقات بیماری اش به او اجازه نمی دهد .رویا یک بیمار تالاسمی است وبرای ادامه زندگی به تزریق خون نیاز دارد .نظرات()       

كمتر از5/2 درصد افراد جامعه  خون  خود را اهدا می کنند  و فقط این جمعیت  محدود منبع فرآورده‌های خونی مورد نیاز مراكز درمانی هستند. در زمینه تبیین ضرورت‌های اهدای خون سالم در كشور، اطلاع رسانی كمتری صورت گرفته است. باید توجه داشت كه تبلیغات با آموزش و بیان عوامانه مفاهیم علمی با بیان عامیانه آن متفاوت است. در اغلب مواقع وقتی موضوع اهدای خون در رسانه‌های گروهی به ویژه صداوسیما مطرح شده ، با بسیج توده‌ها و هجوم یكپارچه جمعیت اهداكننده به مراكز انتقال خون مواجه شده‌ایم.


نظرات()       

گروه گزارش-می خواهیم نگاهی به تاریخچه انتقال خون داشته باشیم .بد نیست بدانیم که این فرهنگ کهن مسیر پر فراز ونشیبی را طی کرده واز دهه 1330 انتقال خون شکلی جدی تری به خود گرفت. البته   پیش از سال ۱۳۲۴ انتقال خون‌های پراکنده در ایران در بیمارستان‌های مختلف انجام شده‌است ولی در این مورد شواهد قابل اعتمادی وجود ندارد. پس از آن در سال ۱۳۳۱ به طور همزمان «بانک خون ارتش» توسط دکتر محمد علی شمس و مرکز انتقال خون شیر و خورشید سرخ سابق توسط دکتر احمد آژیر، تاسیس و شروع به کار کرد.


نظرات()       

بنا بر اخبار موثق واصله از شورای اسلامی شهرشاهرود پس از پایان بررسی فهرست قریب به سی نفره نامزدهای تصدی پست شهرداری شاهرود، در نهایت نام چهار نفر به عنوان حائزین شرایط اعلام شد.

لیست چهار نفره نهایی به شرح ذیل است :

1- بیژن صیادی ،عضو سابق شورای اسلامی شهر شاهرود

2- سید حسن میرفانی عضو فعلی شورای اسلامی شهر شاهرود

3- محمد جیرانی شهردار کنونی شاهرود از سال 1389

4- مهندس نیکزاد

لازم به ذکر است در خبری دیگر نام بیژن صیادی به عنوان یکی از گزینه های تصدی فرمانداری شهرستان شاهرود نیز مطرح است.نظرات()   
   

به گزارش پارسیای قومس:

رئیس جدیدشورای شهر شاهرود انتخاب شد

صبح روز سه شنبه مورخه 12/6/1392 انتخابات درونی شورای اسلامی شهر شاهرود،با حضور همه اعضاء در مکان شورا برگزار گردید.

نتایج این رای گیری به شرح ذیل اعلام شد:

1.رمضانعلی باقری به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود

2. مرتضی احمدیان به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود

3.سید جواد بیطرف به عنوان خزانه دار

4.خانم زهرا سادات موسوی و آقای سید علی اکبر حسینی مشترکا به عنوان منشی اعلام شدندنظرات()       

شنیده ها حاکی از آن است که در نیمه شب یکشنبه مورخه 26مردادماه 1392 منزل مسکونی واقع در خیابان 22 بهمن جنب رستوران گلبرگ ، توسط سارقان مسلحی که صورت خود را پوشانده بودند، مورد سرقت قرار گرفت.

به نظر می رسد در این حادثه افراد ناشناس مسلح با ورود به منزل مسکونی و تهدید صاحب خانه او را وادار به گشودن درب گاوصندوق و ربودن مقادیری وجه نقد و اشیاء قیمتی کردند.نظرات()       

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی سمنان با بیان این خبر گفت :"به منظور توسعه شتر داری در استان و با پیگیری مدیریت امور دام سازمان جهاد کشاورزی موافقت اصولی 5هزار نفری شتر پرواری برای ایجاد مجتمع شترداری استان اخذ شده است.مطالعات این طرح انجام شده است و جانمایی آن نیز صورت پذیرفته است."نظرات()       

مدیر کل آموزش و پرورش استان، ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از رتبه های برتر کنکور سال 92 در محل این اداره کل گفت:"معلمان کلیددار آموزش و پرورش هستند و نقطه عطف ترسیم آینده فرزندان این مرز و بوم به حساب می آیند."

همچنین معاون آموزش متوسطه آمورش و پرورش استان از کسب 15 رتبه زیر 100 در کنکور سراسری سال 92 توسط داوطلبان استان خبر داد.

حسین فولادیان گفت:"استان ،در کسب رتبه زیر 2000 در بین مدارس عادی با 59درصد رتبه برتر را به خود اختصاص داده است."


نظرات()       
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها