تبلیغات
پارسیا نیوز - خودسرها کیستند ؟
یکشنبه 10 تیر 1397  10:35

باز خوانی تاریخ خودسرها در جمهوری اسلامی:

در سالهای اخیر خود سرها به گروهی اطلاق می‌شود که وظیفه خود را دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی می‌دانند. یا در میان طرفداران نظام حاکم در جمهوری اسلامی وجود چنین گروهی یا تکذیب می‌شود و یا از آنها تحت عنوان افراد خودسر و تندرو یاد می‌کنند.

هر کجا که یک اجتماع دمکراسی‌خواه وجود داشته باشد، این نیروها به صحنه می آیند. آنها معمولاً دارای خصوصیات ظاهری مشترکی هستند. این نیروها بخاطر ارتباطاتی قدرتمندی که دارند معمولاً از هرگونه تعقیبی مصون هستند. این مصونیت باعث می‌شد تا این گروه‌ها بدون ترس و واهمه‌ای از عواقب کار خود به هر کروه مخالف خود حمله برد.

از آغاز انقلاب ۱۳۵۷ در کنار نیروهای مسلح برآمده از انقلاب، گروهی باورمندان تحت عنوان افرادی که از آنها به نیروهای خودسر یاد میشود در همه رویدادهای مهم اجتماعی وسیاسی وجود داشته اند.

از نیروهای خودسر معروف اوایل انقلاب به زنی معروف به «زهرا خانم» اشاره می کنند که معتقد اند در سال‌های ۱۳۵۸ و ۵۹ وظیفه‌اش برهم زدن تمامی تجمعات و برنامه‌هابا همکاری عده‌ای نیروی کمکی مذکر به ضمیمه شعار «خمینی عزیزم، بگو تا خون بریزم» بود.

از سال‌های ابتدایی دهه ۱۳۷۰ گروه‌هایی موسوم به گروه‌فشار و افرادی مانند حسین الله کرم، مسعود ده‌نمکی و حاجی بخشی به این عنوان شناخته می‌شدندو جالب اینجاست خیلی ها از زمان شروع به کار فعالیت این گروه‌ها و افراد ابراز بی اطلاعی می کردند.

اما از حمله به زنان و دختران به دلیل بدپوششی یا حمله به جلسات انتخاباتی محمد خاتمی در سال ۱۳۷۶ میشود از آن یاد کرد. از اقدامات خبر ساز این گروه در سال ۱۳۷۷ حمله به عبدالله نوری وزیر کشور و عطاالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت خاتمی و ضرب و شتم این دو در مراسم نماز جمعه تهران بود.

در اسفند سال ۱۳۷۸ نیز سعید عسگر یکی دیگر از این افراد بود که در شهرری، سعید حجاریان معروف به تئوریسین اصلاحات را را ترور کرد. سعید حجاریان از این سوءقصد جان بدر برد اما از آن زمان دچار اختلالات تکلمی شده است و بر روی صندلی چرخ‌دار می‌نشیند. سعید عسگر مدت کوتاهی پس از بازداشت آزاد شد و در سال ۱۳۸۲ به همراه ۲۵۰ لباس شخصی دیگر به خوابگاه دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در طرشت حمله کرد.

نیروهای موسوم به "خودسر" از زمان دولت اصلاحات سربرآوردند و از کمین گاههای مخفی ومحفلی خود خارج شدند و با حمله به وزرا و مسیولین دولت وقت، کار را بدانجا رساندند که امروز ازحمله و هتاکی به رییس جمهوری که حایز 24 میلیون رای شده و مرکب برگه های رای خشک نشده است، نیز ابایی ندارند.

ولی آنچه که قابل تأمل است اینست که این نیروها را اگرچه زمانی خودسر می گفتند ولی از سالها پیش این حقیقت آشکار شده که آنها خودسر نیستند. بلکه در واقع" نیروهای چند سر" هستند.

آنها زمانی در حلقه های محفلی کوک می شدند و به اقداماتی که اربابانشان بدانها دیکته می کردند چشم و گوش و عقل بسته بدان روی می آوردند. از سال ها پیش کار  را بدانجا رسانده اند که این تریبون های محفلی به تریبونهای آشکار تبدیل شده و با هیچ ابایی  خشونت را آشکار ترویج می نمایند.

در این شرایط خطیر منطقه به جای این که وفاق و همدلی را ایجاد کنند و مردم را یکدل و یک زبان پشت برنامه های توسعه و سیاستهای راهبردی دولت و نظام بسیج نمایند، برعکس اختلاف و تفرقه را در دستور کار خودشان قرار داده اند و به زعم خود می خواهند انتقام از رای مردم بگیرند.

غافل از این که اگر آتش اختلاف درافتد، تر و خشک باهم خواهد سوخت. اصولأ در یک کشور دمکراتیک انتظار می رود که اختلاف آراء و تفاوت فکری و تضارب آراء تا قبل از موعد انتخابات وجود داشته باشد و این نه تنها طبیعی بلکه لازم هست ولی بعد از انتخابات، همدلی بیشتر شده و همه آنها اعم از آن که به چه جناحی رای داده، پشت سیاستهای دولت منتخب به پیشبرد برنامه های دولت کمک می نمایند و انتقادات را از طریق ابزارهای مختلف همچون مطبوعات به سمع مسیولین برسانند و همین طور به آسیب شناسی شکست خود بپردازند.

ولی متاسفانه در جامعه ما به رغم برگزار شدن انتخابات دمکراتیک، تازه ظاهرأ اختلافات به شدت بیشتر آغاز می شود واین از عجایب است .

آنها از صبر و حوصله دولت که دارای بزرگترین اهرم(پشتوانه مردمی) است سوء استفاده می کنند. قوه محترم قضائیه لازم است بطور قانونی و با کوچکترین عدم تساهلی به توهین کنندگان و هتاکان برخورد قانونی نماید.

مردم نیز در چنین شرایطی وقتی ببینند قوه قضاییه به وظیفه قانونی خود عمل می کند احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهند کرد .

ولی تندروها و نیروهای" چند سر " آگاه باشند که مملکت قانون دارد و آنها برای همیشه نمی توانند حاشیه امن قانونی برای خودشان مهیا نمایند و خواسته و ناخواسته در مسیر توسعه کشور خللی ایجاد نمایند و منافع ملی را با چالش مواجه سازند.

دولت منتخب دارای پشتوانه مردمی است و در واقع از قدرت نرم و قانونی برخوردار است. آن ها بارها قدرت نرم و قانونی و نتایج آن را آزموده اند. این روش های خلاف قانون، نه تنها برای آن ها چاره ساز نخواهد بود بلکه اتفاقأ استفاده از این روش هاست که آنها در هر انتخاباتی شاهد ریزش نیروهای خود می گردند.

لازم است در این شرایط اصول گرایان منطقی و معتدل و شناسنامه دار، خود وسط میدان آمده، قبل از هرچیز با سران این نیروهای " چند سر" وارد گفتگوشده و آنها را دلسوزانه به عواقب خواسته و ناخواسته نامطلوب اقداماتشان متوجه سازند. این اقدامات بازی "باخت- باخت" در داخل است و دود آن در نهایت به چشم حتی خود آتش بیاران این نیروهای چند سر خواهد رفت.

روزقدس، روز وحدت جهانی علیه صهیونیسم به حساب می‌آید. روزی كه همه به خیابان‌ها می‌آیند و در مقابل خودبرتربینی عده‌ای اندك كه در تندروهای خودسرها علیه جمهوراز حمله به روحانی در فرودگاه تا فحاشی در روز قدسسراسردنیا نفوذ كرده‌اند، اعلام انزجار می‌كنند. این جریان جغرافیای خاصی ندارد و مانند داعش در تفكر بسیاری افراد رخنه كرده‌است.

ماجرا از این قرار است که عده‌ای  در روز قدس دنبال روحانی راه‌افتاده بودند و از روی بی‌بصیرتی! به‌جای آنكه دشمن را مورد هدف قرار دهند مانند بسیاری از اقدامات دیگر، در زمین آن‌ها بازی كردند. آن‌ها باشعارهایی نظیر:«مرگ برآخوند آمریكایی»،«مرگ برمنافق»،«مرگ بر دروغگو» و از همه قابل‌تامل‌تر«روحانی-بنی‌صدر پیوندتان مبارك» روحانی را همراهی كردند تا وی نیز با پشتیبانی محافظانش از صحنه خارج شود.

البته این هجمه در روزی كه به روز اتحاد معروف است، منحصر به روحانی نبود و شخصیت‌های دیگر نظام نیز كه برخلاف تفكر عده‌ای متحجر و افراطی حركت می‌كنند ، مورد هجوم قرارگرفتند. برای مثال علی مطهری، نماینده‌ای كه همگان وی را فردی آزاده می‌دانند نیز ، مورد نظر این جماعت بود.

پیشروهای این حركت از دوستداران احمدی‌نژاد بودند و در محافل مختلف آن‌ها را به خوبی‌می‌شناسند و برای اقداماتی كه احتمال دارد علیه ما نیز در دستور كار قرار دهند از بیان نام آن‌ها معذوریم. این جماعت با شعارهای «مرگ برفتنه‌گر» و «مرگ‌برمنافق» علیه فردی كه خود، فرزند شهید نفاق و مخالف برخی اقدامات است، موضع گرفتند.

اسحاق‌جهانگیری نیز یكی دیگر از گزینه‌های خودبرتربینان داخلی برای تخریب بود. این جریان كه ترور شخصیتی را در دستور كار خود دارند، معاون اول روحانی را نیز مورد هجوم قرار دادند و با شعار« مرگ بر سازشگر» از او پذیرایی كردند! اقدامی كه تنها با لبخندهای معنادار اسحاق‌جهانگیری روبه رو شد.

گذشته از این دسته كه معروف به دوست نادان هستند، بنابه اخبار رسیده از خبرگزاری‌ها، برخی تریبون‌های راهپیمایی نیز به صورت سیستماتیك و با برنامه دست به تخریب رییس‌جمهور زده بودند. برای مثال فردی که بلندگو به دست داشت می‌گفت: «روحانی می‌گوید!» و مردم در قبال اظهارات او پاسخ می‌دادند: «مرگ بر آمریکا». مجری سپس گفت:« آن روحانی را نگفتم! روحانیت را گفتم، کسانی که می‌گویند شعار مرگ و این اظهارات باید جمع شود لباس زنانه بپوشند از مملکت بروند».

نمونه این نوع تخریب‌ها را در سال‌های گذشته نیز شاهد بودیم. همان روزهایی كه به روحانی در فرودگاه حمله كردند یا زمانی كه مطهری را مورد حمله قرار دادند، اگر به خوبی با آنان برخورد می شد اتفاقات روز قدس تكرار نمی‌شد. اگر آن روزگاری كه در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، رییس‌مجلس را با سنگ و مهر پذیرایی كردند، عمال این سیاه‌بازی به مردم معرفی می‌شدند، امروز كسی جرات نمی‌كرد در خیابان، مقامات نظام را به سخره گرفته و به سمت آن‌ها هجوم بیاورد.

مشخص نیست این جماعت از چه طایفه‌ای هستند كه امنیت ملی، آرامش جامعه و از همه مهم‌تر، بیانات رهبرمعظم‌انقلاب برای آن‌ها جایگاهی ندارد. اگر از قشر دلسوزان نظام و انقلاب هستند، مگر صدر این نظام كه آیت‌ا...‌خامنه‌ای هستند بارها با این‌گونه اقدامات بی‌فایده و شنیع مخالفت نكردند؟

مگر ایشان در سال91 و بعد از حمله به علی‌لاریجانی، در سخنرانی خود خطاب به این عمال نفرمودند كه:« اینکه من از بعضى مسئولان و سران کشور گله‌گزارى کردم، موجب نشود که یک عده‌اى راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار مخالفم. اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌اى راه بیفتند علیه او شعار بدهند، بنده با این کارها مخالفم؛ این را من صریح بگویم. بارها به کسانى که می‌توانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانى که این کارها را می‌کنند، اگر حزب‌اللهی و مومنند، خب نکنند. مى‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است. با احساسات‌شان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند»

پس چرا دوباره با كلیدواژه‌های بیانات ایشان به صورتی پیش می‌روند كه به ضرر منافع كشور باشد؟! این جریان، التزام عملی به مقام معظم رهبری ندارند كه هیچ، علیه امنیت ملی اقدام كرده و دشمنان نظام را نیز دل شاد می‌كنند و به نوعی اقدام آن‌ها همكاری با دشمنان است.

دولت هر ایرادی كه دارد، نباید آن را به پای شخص حسن روحانی نوشت و بی شك او مظلوم‌ترین رییس‌جمهور این سال‌های كشور است.اینكه مسئولان اطراف وی توانایی دفاع موثر از او را ندارند یك فاجعه است و از سویی دیگر، اینكه با معارضان وی برخورد نمی شود نیز بحرانی است كه در آینده‌ می‌تواند دامن همه را بگیرد. نشستن، نگاه‌كردن و بی‌تفاوت بودن نسبت به رویدادهای مختلف جامعه بی شك تاوان دارد و اگر با این كارشكنی‌ها برخورد جدی نشود باید منتظر عواقبی جبران‌ناپذیر بود، زیر این جماعت كه برای قانون كشور ارزش قایل نیستند، بی شك همه موئلفه‌های دیگر را نیز زیر پا گذاشته و تخریب می‌كنند.


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

تغییر رئیس دانشگاه پیام نور بعد از یک دهه!!!..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

آسیب شناسی جریان اصلاحات در شاهرود..........یکشنبه 10 تیر 1397

«اصلاح طلبی چیست؟ اطلاح طلب کیست؟»..........یکشنبه 10 تیر 1397

چرا روحانی خواستار برگزاری "رفراندوم" شد؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

دیدار دبیر واعضای شورای حزب اعتدال وتوسعه شهرستان شاهرود بااعضای شورای اسلامی و جمعی از موثرین روستای قلعه نوخرقان با همراهی ریاست محترم جهاد کشاورزی و معاونت بخشداری بسطام و تبادل نظر در مورد مشکلات و ظرفیتهای این منطقه..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها