تبلیغات
پارسیا نیوز - به راستی ایجاد کمپین نه به روحانی با کدامین هدف و توسط چه کسانی در شاهرود کلید خورد؟

افزایش تعداد 6000 رای دکتر حسن روحانی در شهرستان شاهرود نسبت به انتخابات سال 92:

انتخابات 29 اردیبهشت سال 92 ریاست جمهوری مانند تمام نقاط ایران اسلامی در شهرستان شاهرود با شور و نشاط خاصی برگزار شد و مردم فهیم و همیشه در صحنه شاهرود با حضور در پای صندوق های رای بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید بیعت کردند.

نتیجه این انتخابات اما در شاهرود بگونه ای رقم خورد که اندکی غیر قابل باور بود که در سطور زیر بدان اشاره خواهیم کرد.

تعداد آرای دکتر روحانی در شهرستان شاهرود در سال 92 تعداد 46736 رای بود که با توجه به اوضاع و احوال آن روزها حدود 38 % آرای این حوزه را کسب کرد و نکته جالب اینست که این آمار در سال 96 به تعداد 52603 رای افزایش پیدا کرد، یعنی افزایشی حدود 6000 رای در این دوره رقم خورد که نسبت به انتخابات دوره قبل و کل آرای ماخوذه 3% افزایش میزان داشته است. با اندکی تامل در آرای کسب شده در سال های 92 و 96 ریاست جمهوری در شهرستان شاهرود شاهدیم که افزایشی در حدود 13 % نسبت به دوره قبل و ماخذ رای های کسب شده دکتر روحانی در این حوزه رقم خورده است.


هدف از این نوشتار بررسی آمار آرای کسب شده دکتر روحانی در حوزه شهرستان شاهرود نیست بلکه درصددیم تا مشخص کنیم این افزایش آرا تحت چه شرایطی بدست آمده است.

اگر بپذیریم که دکتر روحانی در سال 92 برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت داشته است و بالطبع دیکته نوشته شده ای را در کارنامه خود در مورد ریاست جمهوری نداشت در هر حال انتقادات کمتری نیز به ایشان وارد بود پس عملا با کارنامه ی 4 ساله ای که در اوج بحران اقتصادی و سیاسی کشور به جای مانده از دولت قبلی خود در این مسند قرار گرفته بود پس باید طبق یک قاعده کلی شاهد کاهش رای ایشان حداقل در همین حوزه شهرستان شاهرود بودیم ولی عملا نه تنها این اتفاق نیافتاد بلکه مردم هوشمند و فهیم شهرستان شاهرود با حضور معنادار خود در پای صندوق های رای افتخار دیگری را برای این شهرستان رقم زدند و یک نه قاطع به شعارهای پوپولیستی دادند.

1-     این رای ارزشمند در شهرستان شاهرود در حالی رقم خورد که از مجموع 10 دوره نمایندگی مجلس در این حوزه عملا فقط یک دوره شاهد حضور یک چهره اصلاح طلب به نام علی اصغر احمدی ( معاونت سیاسی فعلی وزیر کشور) بوده ایم و اگر رای دکتر روحانی را رای اعتدالی و اصلاحات در این شهرستان بدانیم متوجه خواهیم شد که چه اتفاق بزرگی در این حوزه به وقوع پیوسته است.

2-     اگر درست به مصادیق بنگریم حافظه تاریخی مردم این شهرستان، اقداماتی از قبیل راه اندازی کمپین نه به روحانی را را فراموش نخواهد کرد. کمپین که درست یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری با اهداف از پیش تعیین شده ای برای مقاصد سیاسی عده ای در این شهر یه راه افتاد که همیشه و در همه حال خود را قیم و پدر خوانده این منطقه می دانند و با اقداماتی از این دست سعی در وارونه جلوه دادن حقایق دارند.

اقدامی که در پی سفر یک روزه ریاست محترم جمهور به سمنان برای افتتاح پروژه های صنعتی در استان و عدم حضور نماینده شهرستان های شاهرود و میامی و به معنی دقیق تر کلمه ، قهر سیاسی وی از طریق افرادی منتسب به ایشان به وقوع پیوست و دامنه فراوانی را در این برهه حساس انتخابات در این جوزه به وجود آورد.

3-     اقداماتی مانند اعزام مبلغ بانوان و آقایان از حوزه هایی تخصصی از این شهرستان به شهرها و روستاهای اطراف و بازیچه قراردادن سند 2030 و دروغ بافیهایی که در مورد آن انجام می شود و همچنین دادن وعده های اقتصادی مانند چند برابر شدن یارانه ها به مردم ساده زیست روستایی از مصادیقی بود که در یک جمله می توان از آن به عوام فریبی یاد کرد.

4-     موضوع یکی از ائمه جماعت شهری در اطراف شاهرود که با اتومبیلی در سطح شهر تردد می کرد در حالیکه عکس های تبلیغاتی انتخاباتی یکی از کاندیدا های ریاست جمهوری بر آن نصب شده بود ،هم قصه پر غصه ای بود که همه به نیک می دانیم که یکی از معیارهای این سمت ها بی طرفی مطلق در انتخابات میباشد.

5-     اجماع قاطع نیروهای مذهبی و نظامی هم که خود مساله ای بود که اگر نخواهیم بزرگ نمایی کنیم می توانیم بگوئیم پدیده ای نادر مختص این شهرستان بود. نیروهایی که علیرغم توصیه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از دخالت در انتخابات منع شده بودند ولی در عمل ما شاهد رفتار دیگری از طرف این عزیزان بودیم.

با توجه به مواردی که در سطور فوق اشاره شد اما مردم فهیم شهرستان شاهرود در عمل حماسه ای بزرگ آفریدند و با یک نه قاطع به عوام فریبی آرای معنا داری را به دکتر حسن روحانی و سیاست های دولت تدبیر و امید دادند.

اقدامات ستاد دکتر حسن روحانی هم در جای خود واقعا قابل تقدیر بود.

ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در سال 92 در شهرستان شاهرود2 ستاد فعال داشت ولی در این دوره به مدد نیرو هایی که واقعا دغدغه مند بودند و با مدیریت خوب جناب دکتر آرین، این تعداد به 9 ستاد با محوریت شهرک های شاهرود افزایش پیدا کرد.

با نگاهی دقیق به موقعیت جغرافیایی شهرستان شاهرود به وضوح پی خواهیم برد که هیچ شهرستانی در استان سمنان مثل شاهرود به این میزان پراکندگی جغرافیایی در حوزه روستایی و این تعداد روستا ندارد و این مولفه ایست که باید به آن دقت کرد.

اگر کمی منصفانه به این آمار بنگریم خواهیم دید که کار دوستان و خادمان ستاد دکتر روحانی در شهرستان شاهرود کارستان بوده است.

خادمانی که علیرغم اینکه برادر آنها و یا خودشان در حوزه های دیگری در شهرستان شاهرود کاندیدای شورای شهر بودند، کار تبلیغاتی خود را کنار گذاشته و بدون کوچکترین چشم داشتی در کنار هم بودند.

جوانان و دانشجویان با تلاش شبانه روزی و دغدغه مندی، سنگ تمام گذاشتند.

ستاد انتخاباتی شهرستان شاهرود تنها ستادی در کل استان بود که کمیته روحانیت خود را مستقر کرد و به واسطه تدبیری که اندیشید در حوزه رای گیری مسجد غربا که پایگاه سنتی اصول گرایان وابسته به کاندیدای رقیب بود تعداد آرای دکتر روحانی نسبت به رقیب بیشتر شد.

در روستای دهملا که پایگاه سنتی یکی از مسئولین برجسته کشوری و حامی آقای رئیسی بود تعداد آرای دکتر روحانی بیشتر از آقای رئیسی شد . مردم روستاهای سطوه و گرجی هم شاهکاری بیاد ماندنی خلق کردند.

ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در این انتخابات بسیار تنها بود و متاسفانه نه تنها از طریق مدیران دوزیست ، تمامیت خواه و منفعت طلب حمایت نشد بلکه حتی برای نصب بنری که جای خالی آقای خاتمی، سید اصلاحات در آن طراحی شده بود ، مورد بازخواست قرار گرفت و اگر حمایتهای قانونی فرماندار فهیم شهرستان شاهرود ، جناب مهندس هاشمی و معاونت سیاسی ایشان جناب آقای خرّم در کار نبود معلوم نمیشد که امروز حتی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری چه عواقبی می توانست گریبان مسئولین این ستاد را بگیرد.

آری... انتخابات تمام شد و جواب اکثریت مردم ایران آری پر رنگ به سیاست های دولت تدبیر و امید و عقلانیت شد. شهرستان شاهرود با افزایش رای چشمگیری نسبت به دوره قبل به آقای روحانی دوباره آری گفت و دوباره تکرار کرد. فقط سوال اینست که هدف از راه اندازی کمپین نه به روحانی در این شهرستان در کوران انتخابات و متاسفانه توسط یکی از مسئولین که باید دقت و ظرافت بیشتری در ایم موارد به خرج می داد چه بود؟

سوالی که شاید کسی امروز جواب قانع کننده ای برای آن نداشته باشد و فقط باید به فهم این مردم فرهیخته آفرین گفت که با توجه به تمام ابزاری که در اختیار این گروه تمامیت خواه در این شهرستان بود با حضور به موقع و هوشمندانه خود در پای صندوق های رای نه محکمی به عوام فریبی و حرکات پوپولیستی دادند.

و من ا... توفیق

سعید ایمانی


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

دقیقا کجای فرودگاه شاهرود مردمیست؟..........شنبه 28 مهر 1397

شاهکاری دیگر از نماینده ای که نمایندگی مردم را نمی کند!!..........شنبه 28 مهر 1397

شاه کاری دیگر از نماینده ای که نمایندگی مردم را نمی کند!..........شنبه 28 مهر 1397

مطالبه گری و فرهنگی که به انحراف می رود..........شنبه 28 مهر 1397

شهردار شورا یا شورای شهردار! مساله این است؟؟..........شنبه 28 مهر 1397

گزارشی از فعالیت هیات منتظران مصلح شاهرود و چند نکته..........شنبه 28 مهر 1397

تلف شدن گورخرهای آسیایی و چند نکته..........شنبه 28 مهر 1397

قربانیان یک تبریک اشتباهی..........شنبه 28 مهر 1397

شاهرود نفس می کشد..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر نحوه برگزاری هفته دولت در شهرستان شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقش حساس این روزهای بانوان شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

اما و اگرهای ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

تحلیلی در مورد اکو مارتن جنگل ابر در شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر دادگاه های علنی مفسدین اقتصادی..........سه شنبه 13 شهریور 1397

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

همه پستها