در مقاله پیشین اشاره شد که بعد از استقرار دولت دوازدهم و کسب رای اعتماد هیئت وزیران از مجلس شورای اسلامی، تصمیم هیئت دولت بر این شد تا در یک سیاست کلی نسبت به تغییر 90% از استانداران کشور اقدام شود.

استان سمنان و تغییر استاندار آن نیز از این قاعده مستثنی نشد و گزینه های مختلفی هر هفته از طریق آگاهان به این موضوع در استان بر سر زبانها می افتاد.

گزینه هایی مانند عبوری، موسوی جرف، سیستانی، شجاعی کیاسری، ربیعی و...

اینکه در فعل و انفعالات انتخاب استاندار استان سمنان  چه گذشت موضوع این نوشتار نیست، موضوع این نوشتار تلاش بی وقفه و احساسی عده ایست که با هر وسیله ممکن سعی در ابقا خبّاز بر پست استانداری داشتند و هر روز هم در فضاهای مجازی دلایل خاصی را برای این حمایت خود اعلام می کردند.

با حمایت هایی که با توسل به افراد با نفوذ و همچنین کشاندن این حمایت به فضای مجازی و ایجاد کمپینی به نام "حمایت از خبّاز" به راه افتاد، فضای اداری و سیاسی استان سمنان به واسطه ی این فعل و انفعالات حدود 3 ماه دچار تنش شد و عملا چند دستگی بر آن حاکم شد.

عده ای از احزاب و بزرگان خواستار حضور استانداری با رزومه قوی بودند و در عین حال این مورد را از وظایف هیئت دولت می دانستند.

عده ای نیز در مرکز استان به جهت اینکه خود را مدیون سیستم حاکم بر استانداری می دانستند و یا از نزدیکان و مشاوران استاندار سابق بودند با ایجاد فضایی احساسی و هیجانی و با تکیه بر برخی از عناصر خود در شرق استان و علیرغم مخالفت برخی از صاحب نظران، به ایجاد کمپینی به نام حمایت از خبّاز پرداختند.

و اما اصل ماجرا چه بود؟

استارت ایجاد این کمپین مجازی توسط دو نفر از مشاورین استاندار سابق و با حضور محسوس و تاثیر گذار در این وادی شروع شد. یکی با اصالت کاشمری و دیگری با اصالت مرکز استان که نه به جهت شایستگی، بلکه یکی بخاطرپا در رکاب بودن جناب خبّاز در زمان انتخابات نمایندگی مجلس و دیگری بر اساس مراودات خاصی بر این مسند مشاوره قرار گرفته بودند.

کمپین مجازی شکل گرفت و در یک حرکت اشتباه با اضافه کردن اعضا و ممبرهای فیک به تعداد تقریبی 5000 نفر در هفته ی اول با تمام تلاشی که برای عضو کردن افراد از شهرهای کاشمر و برخی شهرهای خراسان صورت گرفت، به تعداد تقریبی 6000 نفر رسید.

البته قصد ندارم در این جستار به تعداد اعضای غیر واقعی بپردازم ولی ذکر نکات فوق را خالی از لطف نمی دانم.

کمپینی که نام حمایت از خباز را یدک می کشید در عمل اما عَلم مخالفت با کاندیداهای مطرح شده را بلند کرده و به هر طریقی به این کاندیداها تاخته می شد.

کنترل فضا از دست ایجادکنندگان این گروه تلگرامی تقریبا خارج شده بود و عملا تنها کاری که در آن صورت نمی گرفت همین بحث حمایت بود. بحث های بدون هدف عده ای که موافق ابقاء استاندار سابق بودند با عده ای که موافق حضور گزینه های دیگر بودند هر روز چالشی تر می شد.

در این بین اما دخالت مستقیم دو تن از مشاوران استاندار و خط دهی به این کمپین و مشارکت فعال در این بحث ها خود جای تامل فراوان دارد. حتی یکی از این مشاوران پا را فراتر گذاشته و در حال جمع آوری طومارهایی حمایتی از شوراهای روستاهای نزدیک به محل تاثیر گذاری خود بود.

مشاوران استاندار سابق با نام های اختصاری ا-ا  وهمچنین س-ع کسانی بودند که جامعه سیاسی شناخت کافی و وافی در مورد آنها داشته و به ذکر نام اختصاری آنها در همین حد در این مقوله اکتفا می کنم.

و اما افرادی که عناصر ارتباطی این مشاوران بودند و کمپین مجازی و گروه تلگرامی را ایجاد کردند با نام ها اختصاری م-ح، م-ل، گ-م، س-گ بودند که از ادمین های این گروه بوده و با طرح مباحث مختلف عده ای از آنها واقعا به این مبحث اعتقاد داشته و عده ای نیز همانطور که در سطور پیشین اشاره کردم به دنبال گرفتن موقعیت بودند و شاهد این مدعا، دادن حکم مشاوره به یکی از آنها و نیز مطرح کردن نام یکی از آنها در پست مدیر کل آموزش و پرورش استان بود.

در این فعل و انفعالات البته نقش نزدیکان استاندار قبلی که از قضا دارای مسئولیت بودند و همچنین افرادی که در برخی موارد خود را مدیون ایشان می دانستند قابل کتمان نیست و در سلسله یادداشت های بعدی به نقش پر رنگ آنها اشاره خواهم کرد.

این قائله اما درست زمانی که این افراد فکر می کردند در ابقاء استاندار سابق سمنان موفق بوده اند، با درایت هیئت وزیران و انتصاب استانداری به نام دکتر چاووشی خاتمه یافت تا پایانی باشد بر اینگونه حرکات هیجانی و احساسی که ماحصل آن چیزی جز به بازی گرفتن احساسات پاک مردمی نباشد که هرچند بر عقیده ای استوار بودند ولی لازم است تا از زاویه ای دیگر نیز به ایجاد این کمپین مجازی و گردانندگان آن بنگرند.

و اینگونه است که وعده ی صادق خداوند در قرآن کریم تحقق می یابد چنانچه در آیه 2 سوره فاطر می خوانیم:

دری را که خدا از رحمت به سوی مردم گشاید هیچ کس نتواند بست و آن در را که خداوند ببندد هیچ کس جز او نتواند گشود و اوست خدای بی همتا و باحکمت و اقتدار.

با تمام اوصاف فوق ما به درایت و هوشمندی جناب دکتر چاووشی ایمان راسخ داریم و معتقدیم که ایشان با تجربه طولانی خود و در عرصه مدیریتی از نوع وزارت کشور آدم شناس خوبی خواهند بود و بالطبع با بهانه ندادن به این حرکات نمایشی جلوی رفتار های تمامیت خواه عده ای را خواهند گرفت .

در همین رابطه بعد از سکوتی هشت ماهه قصد دارم تا در مقالاتی جداگانه به موضاعات زیر بپردازم تا انشاا... مردم با این نوع از افراد و حرکات آنها آشنا شده و بالطبع کمک شایانی به استاندار محترم و فهمیده استان در شناخت بهتر مجموعه استان باشد.

1-  چه کسانی در لوای استاندار قبلی به یکّه تازی می پرداختند؟

2-  استاندار در سایه ی استان سمنان که بود؟

3-  مجاهدین روز شنبه شاهرود و استان سمنان چه کسانی بودند و چگونه با سوءاستفاده از نام اصلاحات در انتخابات شوراهای شهر استان برای خود گام برداشتند؟

4-  تمامیت خواهی عده ای در مرکز استان و تقابل با بقیه استان کی به پایان خواهد رسید؟

5-  چرا شهرستان های شاهرود و میامی حتی یک مدیر کل در بین حدود 70 سمت استانی ندارند؟

6-  چرا عده ای در استان سمنان در تقابل مردم شهرستان ها می کوشند و نفع آنها در چیست؟

7-  نقش مدیر کل سیاسی استانداری در بروز اختلافات بعد از انتخابات چه بود؟

8-  چه کسانی بیانیه حمایت از دکتر خباز را به نام ستاد دکتر روحانی منتشر کردند و چرا امروز حتی به اعضای ستاد استان پاسخگو نیستند؟

9-  انتصابات استان بر اساس اصل شایسته سالاری خواهد بود و یا برای خوشامد عده ای تمامیت خواه؟

10 -چرا روابط عمومی استاندار نتوانسته ارتباط خوبی را با مطبوعات استان برقرار کند؟

و ...

و من ا... التوفیق

سعید ایمانی

 روزنامه نگار_فعال سیاسی

رئیس ستاد اعتدال و معاونت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان شاهرود


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها