تبلیغات
پارسیا نیوز - ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!

یک بام و دو هوای اصلاحات در استان سمنان

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!

 

استان سمنان به سبب انتصاب استاندار در زمان بعد از انتخابات اردیبهشت 96 و زمانی که هیئت دولت مستقر شد و در آن تصمیم گرفته شد که در سیاستی کلی حدود 90% از استانداران کل کشور تغییر کنند شاهد فضایی التهابی بود. التهاب از این جهت که عده ای با هر وسیله ای سعی کردند تا به ابقای استاندار سابق استان کمک کرده و حتی عده ای پا را فراتر گذاشته و در ظاهر با ایجاد کمپین به نام حمایت از دکتر به مخالفت صریح با گزینه های مطرح شده در وزارت کشور و هیئت دولت پرداختند.

بنام کمپین حمایت از خباز، نه به گزینه های مطرح شده را به راه انداخته و با ملتهب کردن فضای سیاسی با دخالت مستقیم عواملی از داخل مجموعه ی استانداری که منتصب به استاندار سابق بودند و با وعده دادن پست هایی برای برخی ازین عوامل ، آنها را بازیچه قرار داده و بر جوّ سیاسی استان تنش بسیاری را وارد کردند.

 

کمپین 6 هزار نفری با خرید ممبر فیک به تعداد 5 هزار نفر (که در صورت لزوم اسناد آنرا منتشر خواهم کرد) به راه افتاد و در نهایت تنها دستاوردی که اینگونه حرکات نمایشی و به دور از شان سیاسی استان داشت، دادن یک حکم مشاوره استاندار به یکی از این افراد و مطرح کردن نام یک نفر در گزینه های تصدی مدیرکل آموزش و پرورش استان بود؛ گزینه ای که نهایت مدیریت وی، مدیریت یک دبیرستان بود!!

آری؛ کمپین به راه افتاد و از نظر نگارنده یک لکه سیاه در حرکات سیاسی استان رقم خورد و ماحصل آن هم داد و ستد اعتبار استانداری بود به نام خبّاز که اگرچه دو سال در این استان به عنوان مدیر عالی دولت تصدی کرد ولی در نهایت علی رغم تمام فعل و انفعالات تقریبا تمام داشته های خود را در کفه ی این ترازو قرار داده و به واسطه ناکارآمدی اطرافیان متعصب خود به باد داد.

دولت دوازدهم با اقتدار کامل به آنچه که گفته بود جامه عمل پوشاند و استانداری منصوب کرد که تمام مدارج وزارت کشور را بصورت پلکانی طی کرده بود.

دکتر چاووشی استاندار سمنان شد و رنگ عوض کردن جماعتی که حتی خود هم نمی دانستند چه می خواهند شروع شد. پیام های تهدید دیروزی تبدیل به پیام تبریک شد و درخواست های دیدار با ایشان توسط همین جماعت و به واسطه ی بازمانده های استاندار قبلی که در بسیاری موارد با همین افراد هم پیاله بودند در روی میز استاندار جدید قرار گرفت.

استاندار سمنان هم به جهت احترام به این درخواست ها، جلسه ای را با این افراد قبول کرده و نهایتا جلسه ای به نام اعضای ستاد دکتر روحانی و به کام امضا کنندگان بیانیه بر علیه دکتر چاووشی و همچنین تعداد زیادی از ایجادکنندگان کمپین حمایت از خبّاز در روز پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد.

این جلسه اگرچه حدود یک ساعت بیشتر طول نمی کشد ولی نکات قابل توجهی در آن اتفاق می افتد که ذکر آن جهت اطلاع شهروندان محترم و البته جناب دکتر چاووشی خالی از لطف نیست:

1-   تعداد زیادی از افراد ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز، استاندار سابق استان بوده که به جهت ارادت عناصر باقی مانده ی استاندار قبلی به این افراد وجهه ی مناسبی را در نزد استاندار جدید برای این اشخاص متصور شده اند که در عمل شاهد این مدعای تو خالی این افراد نیستیم.

2-   تعداد زیادی از این افراد کسانی بودند که با صدور بیانیه ای به نام ستاد دکتر روحانی و در یک اقدام کاملا کودکانه خود را مساوی با کل ستاد دکتر روحانی در استان قرار دادند و درست یک روز مانده به انتصاب استاندار جدید در مقابل حضور وی در استان سمنان گارد گرفتند.

3-   در جلسه روز پنج شنبه تریبون به کسانی داده شد که به نام ستاد بانوان و یا کمیته روحانیت تنها کاری که نکردند همین مدیریت درین قسمتها بود و البته که در این زمینه هم بسیاری از آنها حکم ستادی نداشتند. حرکات پوپولیستی آنها هم بعد از اتمام انتخابات و برگزاری جلسات در یکی از روستاهای شاهرود و در باغ یکی از روحانیون که نام مجاهدان روز شنبه را برای خودشان برگزیده بودند هم بماند برای بعد.

4-   تعدادی از این افراد نیز کسانی بودند که با تمسک به انتخابات ریاست جمهوری، زمینه ورود خود را به لیست های شورای شهر و انتخاب شدن از این طریق را برگزیده بودند.

5-   و در نهایت حرکات مغرضانه ی باقی مانده های استاندار قبلی همچنان پا برجاست و از هر طری می کوشند تا با ایجاد تفرقه در استان سمنان و مخصوصا شهرستان شاهرود از این آب گل آلود برای خود ماهی های بزرگ را صید کنند.

با تمام اوصاف فوق ما به درایت و هوشمندی جناب دکتر چاووشی ایمان راسخ داریم و معتقدیم که ایشان با تجربه طولانی خود و در عرصه مدیریتی از نوع وزارت کشور آدم شناس خوبی خواهند بود و بالطبع با بهانه ندادن به این حرکات نمایشی جلوی رفتار های تمامیت خواه عده ای را خواهند گرفت که نه تنها در ایام انتخابات زحمتی را متحول نشدند بلکه کوشیدند تا با ایجاد تفرق و فاصله به عرض اندام خود پرداخته و خود را همه کاره نشان دهند.

 در همین رابطه بعد از سکوتی هشت ماهه قصد دارم تا در مقالاتی جداگانه به موضاعات زیر بپردازم تا انشاا... مردم با این نوع از افراد و حرکات آنها آشنا شده و بالطبع کمک شایانی به استاندار محترم و فهمیده استان در شناخت بهتر مجموعه استان باشد.

1-   پشت پرده ایجاد کمپین حمایت از خبّاز چه بود؟

2-   چه کسانی در لوای استاندار قبلی به یکّه تازی می پرداختند؟

3-   استاندار در سایه ی استان سمنان که بود؟

4-   مجاهدین روز شنبه شاهرود و استان سمنان چه کسانی بودند و چگونه با سوءاستفاده از نام اصلاحات در انتخابات شوراهای شهر استان برای خود گام برداشتند؟

5-   نقش یک انجمن اسلامی در انتصاب مدیر کل آموزش و پرورش چیست؟

6-    تمامیت خواهی عده ای در مرکز استان و تقابل با بقیه استان کی به پایان خواهد رسید؟

7-   چرا شهرستان های شاهرود و میامی حتی یک مدیر کل در بین حدود 70 سمت استانی ندارند؟

8-   چرا عده ای در استان سمنان در تقابل مردم شهرستان ها می کوشند و نفع آنها در چیست؟

9-   نقش مدیر کل سیاسی استانداری در بروز اختلافات بعد از انتخابات چه بود؟

10-          بزرگتری اصلاحات در استان سمنان به نام و تعداد سالهای حضور است یا نقش آنها در ایجاد شکاف و تفرقه بیشتر اصلاح طلبان؟

11-                      چه کسانی بیانیه حمایت از دکتر خباز را به نام ستاد دکتر روحانی منتشر کردند و چرا امروز حتی به اعضای ستاد استان پاسخگو نیستند؟

12-                      انتصابات استان بر اساس اصل شایسته سالاری خواهد بود و یا برای خوشامد عده ای تمامیت خواه؟

و ...

و من ا... التوفیق

سعید ایمانی-

روزنامه نگار-فعال سیاسی

رئیس ستاد اعتدال و معاونت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان شاهرود


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

تغییر رئیس دانشگاه پیام نور بعد از یک دهه!!!..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

آسیب شناسی جریان اصلاحات در شاهرود..........یکشنبه 10 تیر 1397

«اصلاح طلبی چیست؟ اطلاح طلب کیست؟»..........یکشنبه 10 تیر 1397

چرا روحانی خواستار برگزاری "رفراندوم" شد؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

دیدار دبیر واعضای شورای حزب اعتدال وتوسعه شهرستان شاهرود بااعضای شورای اسلامی و جمعی از موثرین روستای قلعه نوخرقان با همراهی ریاست محترم جهاد کشاورزی و معاونت بخشداری بسطام و تبادل نظر در مورد مشکلات و ظرفیتهای این منطقه..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها