یک بام و دو هوای اصلاحات در استان سمنان

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!

 

استان سمنان به سبب انتصاب استاندار در زمان بعد از انتخابات اردیبهشت 96 و زمانی که هیئت دولت مستقر شد و در آن تصمیم گرفته شد که در سیاستی کلی حدود 90% از استانداران کل کشور تغییر کنند شاهد فضایی التهابی بود. التهاب از این جهت که عده ای با هر وسیله ای سعی کردند تا به ابقای استاندار سابق استان کمک کرده و حتی عده ای پا را فراتر گذاشته و در ظاهر با ایجاد کمپین به نام حمایت از دکتر به مخالفت صریح با گزینه های مطرح شده در وزارت کشور و هیئت دولت پرداختند.

بنام کمپین حمایت از خباز، نه به گزینه های مطرح شده را به راه انداخته و با ملتهب کردن فضای سیاسی با دخالت مستقیم عواملی از داخل مجموعه ی استانداری که منتصب به استاندار سابق بودند و با وعده دادن پست هایی برای برخی ازین عوامل ، آنها را بازیچه قرار داده و بر جوّ سیاسی استان تنش بسیاری را وارد کردند.

 

کمپین 6 هزار نفری با خرید ممبر فیک به تعداد 5 هزار نفر (که در صورت لزوم اسناد آنرا منتشر خواهم کرد) به راه افتاد و در نهایت تنها دستاوردی که اینگونه حرکات نمایشی و به دور از شان سیاسی استان داشت، دادن یک حکم مشاوره استاندار به یکی از این افراد و مطرح کردن نام یک نفر در گزینه های تصدی مدیرکل آموزش و پرورش استان بود؛ گزینه ای که نهایت مدیریت وی، مدیریت یک دبیرستان بود!!

آری؛ کمپین به راه افتاد و از نظر نگارنده یک لکه سیاه در حرکات سیاسی استان رقم خورد و ماحصل آن هم داد و ستد اعتبار استانداری بود به نام خبّاز که اگرچه دو سال در این استان به عنوان مدیر عالی دولت تصدی کرد ولی در نهایت علی رغم تمام فعل و انفعالات تقریبا تمام داشته های خود را در کفه ی این ترازو قرار داده و به واسطه ناکارآمدی اطرافیان متعصب خود به باد داد.

دولت دوازدهم با اقتدار کامل به آنچه که گفته بود جامه عمل پوشاند و استانداری منصوب کرد که تمام مدارج وزارت کشور را بصورت پلکانی طی کرده بود.

دکتر چاووشی استاندار سمنان شد و رنگ عوض کردن جماعتی که حتی خود هم نمی دانستند چه می خواهند شروع شد. پیام های تهدید دیروزی تبدیل به پیام تبریک شد و درخواست های دیدار با ایشان توسط همین جماعت و به واسطه ی بازمانده های استاندار قبلی که در بسیاری موارد با همین افراد هم پیاله بودند در روی میز استاندار جدید قرار گرفت.

استاندار سمنان هم به جهت احترام به این درخواست ها، جلسه ای را با این افراد قبول کرده و نهایتا جلسه ای به نام اعضای ستاد دکتر روحانی و به کام امضا کنندگان بیانیه بر علیه دکتر چاووشی و همچنین تعداد زیادی از ایجادکنندگان کمپین حمایت از خبّاز در روز پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد.

این جلسه اگرچه حدود یک ساعت بیشتر طول نمی کشد ولی نکات قابل توجهی در آن اتفاق می افتد که ذکر آن جهت اطلاع شهروندان محترم و البته جناب دکتر چاووشی خالی از لطف نیست:

1-   تعداد زیادی از افراد ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز، استاندار سابق استان بوده که به جهت ارادت عناصر باقی مانده ی استاندار قبلی به این افراد وجهه ی مناسبی را در نزد استاندار جدید برای این اشخاص متصور شده اند که در عمل شاهد این مدعای تو خالی این افراد نیستیم.

2-   تعداد زیادی از این افراد کسانی بودند که با صدور بیانیه ای به نام ستاد دکتر روحانی و در یک اقدام کاملا کودکانه خود را مساوی با کل ستاد دکتر روحانی در استان قرار دادند و درست یک روز مانده به انتصاب استاندار جدید در مقابل حضور وی در استان سمنان گارد گرفتند.

3-   در جلسه روز پنج شنبه تریبون به کسانی داده شد که به نام ستاد بانوان و یا کمیته روحانیت تنها کاری که نکردند همین مدیریت درین قسمتها بود و البته که در این زمینه هم بسیاری از آنها حکم ستادی نداشتند. حرکات پوپولیستی آنها هم بعد از اتمام انتخابات و برگزاری جلسات در یکی از روستاهای شاهرود و در باغ یکی از روحانیون که نام مجاهدان روز شنبه را برای خودشان برگزیده بودند هم بماند برای بعد.

4-   تعدادی از این افراد نیز کسانی بودند که با تمسک به انتخابات ریاست جمهوری، زمینه ورود خود را به لیست های شورای شهر و انتخاب شدن از این طریق را برگزیده بودند.

5-   و در نهایت حرکات مغرضانه ی باقی مانده های استاندار قبلی همچنان پا برجاست و از هر طری می کوشند تا با ایجاد تفرقه در استان سمنان و مخصوصا شهرستان شاهرود از این آب گل آلود برای خود ماهی های بزرگ را صید کنند.

با تمام اوصاف فوق ما به درایت و هوشمندی جناب دکتر چاووشی ایمان راسخ داریم و معتقدیم که ایشان با تجربه طولانی خود و در عرصه مدیریتی از نوع وزارت کشور آدم شناس خوبی خواهند بود و بالطبع با بهانه ندادن به این حرکات نمایشی جلوی رفتار های تمامیت خواه عده ای را خواهند گرفت که نه تنها در ایام انتخابات زحمتی را متحول نشدند بلکه کوشیدند تا با ایجاد تفرق و فاصله به عرض اندام خود پرداخته و خود را همه کاره نشان دهند.

 در همین رابطه بعد از سکوتی هشت ماهه قصد دارم تا در مقالاتی جداگانه به موضاعات زیر بپردازم تا انشاا... مردم با این نوع از افراد و حرکات آنها آشنا شده و بالطبع کمک شایانی به استاندار محترم و فهمیده استان در شناخت بهتر مجموعه استان باشد.

1-   پشت پرده ایجاد کمپین حمایت از خبّاز چه بود؟

2-   چه کسانی در لوای استاندار قبلی به یکّه تازی می پرداختند؟

3-   استاندار در سایه ی استان سمنان که بود؟

4-   مجاهدین روز شنبه شاهرود و استان سمنان چه کسانی بودند و چگونه با سوءاستفاده از نام اصلاحات در انتخابات شوراهای شهر استان برای خود گام برداشتند؟

5-   نقش یک انجمن اسلامی در انتصاب مدیر کل آموزش و پرورش چیست؟

6-    تمامیت خواهی عده ای در مرکز استان و تقابل با بقیه استان کی به پایان خواهد رسید؟

7-   چرا شهرستان های شاهرود و میامی حتی یک مدیر کل در بین حدود 70 سمت استانی ندارند؟

8-   چرا عده ای در استان سمنان در تقابل مردم شهرستان ها می کوشند و نفع آنها در چیست؟

9-   نقش مدیر کل سیاسی استانداری در بروز اختلافات بعد از انتخابات چه بود؟

10-          بزرگتری اصلاحات در استان سمنان به نام و تعداد سالهای حضور است یا نقش آنها در ایجاد شکاف و تفرقه بیشتر اصلاح طلبان؟

11-                      چه کسانی بیانیه حمایت از دکتر خباز را به نام ستاد دکتر روحانی منتشر کردند و چرا امروز حتی به اعضای ستاد استان پاسخگو نیستند؟

12-                      انتصابات استان بر اساس اصل شایسته سالاری خواهد بود و یا برای خوشامد عده ای تمامیت خواه؟

و ...

و من ا... التوفیق

سعید ایمانی-

روزنامه نگار-فعال سیاسی

رئیس ستاد اعتدال و معاونت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان شاهرود


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها