کمتر از یک ماه تا انتخابات مهم و سرنوشت ساز شوراهای اسلامی شهر و روستا که اتفاقا در این دوره نیز مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شده است باقیمانده است.

انتخابات شورای شهر شاهرود نیز به طبع این انتخابات و نیز عملکرد نه چندان موفق شهرداری و شورای شهر دوره چهارم متمایز جلوه میکند.

بعد از انتخابات دوره چهارم شورای شهر شاهرود و اتفاقاتی که در پروسه انتخاب شهردار شاهرود افتاد این مقطع می تواند عکس العمل طبیعی مردم را در جهت اعتماد مجدد به این تیم و یا دادن نمره منفی بابت این یارکشی ها داشته باشد.

اتفاقاتی از جنس پشت پا زدن به رای اعتماد مردم از طرف برخی از اعضای شورای شهر که در وهله اول در جهت قدردانی از رای های اعتماد مردم به آنها ، نه تنها کارنامه ی موفقی از خود نشان ندادند بلکه با خروج یکی از اعضای شورای شهر برای انتصاب در سمت شهردار ، عملا مسیر را به روی کار آمدن عضو علی البدل اول که از قضا برادر محترم رئیس شورای فعلی می باشد هموار کردند.

عدم موفقیت در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی ، سردرگمی در جهت تملک املاک البرز شرقی و بلوکه شدن بیت المال در این املاک به جهت عدم کار تخصصی ، عدم مشورت پذیری با جامعه دانشگاهی و نخبه در جهت بهتر شدن اوضاع مدیریت شهری ، وضعیت اسفبار فضای سبز و اتخاذ تصمیمات خلق الساعه مانند طرح میدان هفت تیر ، داشتن کارکرد سیاسی بیشتر به جای کارکرد مدیریت شهری ، بدهکاری عظیم به بانکها بابت تملکی که نه به بار است نه به دار و از همه مهمتر عدم پاسخگویی به افکار عمومی بابت این عملکرد و فرافکنی تنها گوشه ی کوچکی از عملکرد دوره چهارم شورای شهر شاهرود و شهردار برخاسته از این شورا است.

ثبت نام از کاندیداهای شورای شهر شاهرود به پایان رسید و 128 نفر در این کارزار انتخاباتی به رقابت خواهند پرداخت که با توجه به پروسه حاکم بر کشور و بالا رفتن سطح آگاهیهای عمومی انتظار میرود که اقبال به لیست های گروهی در این دوره از انتخابات شورای شهر بالا باشد.

در همین راستا و به جهت نگرانی هایی که در این زمینه از طرف موثرترین و دلسوزان شهر شاهرود وجود دارد،گروههای مختلفی به شرح ذیل در حال چانه زنی و بسیج امکانات و نیروهای خود هستند تا به این مدیریت ناقص شهری پایان دهند:

1 – شنیده می شود که برخی اعضای فعلی شورای شهر ، در حال رایزنی سخت و فشرده با مراکز تصمیم گیر و تاثیرگذار شهر هستند تا بلکه مقدمات حضور خود را این بار در قالب ائتلاف ها و لیست های حمایتی تسجیل کنند. تکیه بر پشتوانه های قومیتی به جای تخصص گرایی و دادن وعده های بی شمار از خصوصیات مطرح این طیف به شمار می رود که در دوره چهارم شورا با همین پشتوانه وارد شورا شدند.

البته با نگاهی اندک به کارنامه ی این عزیزان در شورا و همچنین بالا رفتن سطح آگاهیهای مردم و به روی کار آمدن فضاهای مجازی در کنار رسانه های مکتوب محلی می توان گفت که تکیه این عزیزان به داشته های قبلی و آزمودن آنچه آزموده شده است می تواند ادامه کار و فعالیت این افراد را دچار اشکال کند.

2 – گروه دومی که بیشتر با آنها در جهت فعالیت در دوره ی چهارم شورا ، مردم آشنا می باشند گروه موسوم به السابقون هستند . گروهی که در دوره فعلی شورا با حمایت از کاندیداتوری آقایان میرفانی ، بیطرف ، احمدیان و قنبریان  دارای رزومه ای آشکار می باشند. رزومه ای که از دل آن عضویت 3 نفر در شواری فعلی و شهردارشدن مهندس میرفانی به وقوع پیوسته است.حال باید منتظر ماند و دید که مردم به رزومه این گروه که عملا مدیریت شهری را در طول 4 سال بر عهده داشت و کارنامه حداقل فکری آن مشخص است باز اعتماد خواهد کرد و یا...

3 – گروه دیگری با مدیریت ولیدری ریاست سابق آموزش و پرورش و معاون ایشان که از جامعه بانوان بوده و با حمایت یکی از روحانیون برجسته که در گذشته مسئولیت و سمت حساسی را در این شهر بر عهده داشت شکل گرفته است.گروهی که جامعه هدف خود را کارکنان و خانواده ی آموزش و پرورش قرار داده تا با جذب رای این گروه بزرگ راهی شورای شهر شود . البته شنیده شده است که لیدر این گروه با سبقه اصولگرایی فقط به فکر فتح کرسی شورای شهر شاهرود نبوده و رویای شهردار شدن را در سر می پروراند.

مدیریت طولانی مدت این مدیر سابق آموزش و پرورش در شهرستان شاهرود در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد دارای مخالفان جدی و منتقدان بی شماری ، حداقل در طیف مقابل فکری ایشان است مضاف بر اینکه ، ثبت نام حداقل 18 نفر از خانواده آموزش وپرورش و نیز حضور بزرگانی ازاین خانواده همانند جمشید شکوهی و آقای تورانی و سبد رای این افراد ، نکته مغفول مانده ی این گروه می باشد.

4– گروه دیگری که این روزها در محافل گوناگون در مورد آنها صحبت می شود ، افرادی هستند که در دفتر نماینده محترم شهرستان های شاهرود ، میامی در مجلس شورای اسلامی حضور فعالی داشته و در زمان انتخابات تمام توان خود را برای پیروزی نماینده فعلی به کار بسته بودند . البته مسئول دفتر نماینده ی محترم انتصاب این افراد را به دفتر نماینده تکذیب کرده و حضور آنها را در دفتر نماینده ، دلیل بر انتصاب آنها نمی داند.

افراد این گروه که نام شهر را یدک میکشندبا تکیه بر همین ارتباطات و با ترکیبی ناهمگون حداقل در تحصیلات آکادمیک ظاهرا سودای شورای شهر را داشته و می کوشند تا مردم را متقاعد کنند که  به دلیل همین ارتباطات به آنها رای دهند .

5– گروه آخری که از شواهد امر و قرائن موجود بر می آید که می خواهند و می توانند حضور فعال و گسترده ای را در انتخابات شورای شهر شاهرود داشته باشند اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان می باشند.گروهی موسوم به پویش امید که از آن به عنوان گام سوم یاد میشود جامعه هدف خود را اصلاح طلبان و اعتدالیون شهر قرارداده اند.

گروهی که در انتخابات گذشته این منطقه و در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی ، علی رغم محدودیتهایی که برای آنها به وجود آمده بود  تنها و در مدت 4 روز توانستند به انسجام قابل قبولی رسیده و با اینکه در وسط راه کاندیدای مورد حمایت خود را از دکتر خوش قلب به پرفسور صادقی تغییر دادند سبد رای بسیار خوبی را در مهمترین حوزه یعنی شهر شاهرود کسب کردند.

کسب رای دوم در شهر شاهرود برای این گروه با تمام محدودیتهای مختلف که برای آنها وجود داشت ، نوید بخش روزهای خوب برای کسب کرسی های متعدد شورای شهر به وجود آورده است .

تشکیل شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و همچنین تعیین اعضای شورای سیاست گذاری شهرستان شاهرود و تشکیل حداقل 20 جلسه برای معرفی کاندیداهای خودجهت حضور در انتخابات شورای شهر شاهرود از جمله مهمترین اقدامات این گروه می باشد.

به هر حال در این روزهای باقیمانده تا انتخابات شورای شهر ، هر لحظه شاهد فعل و انفعالات جدیدی هستیم و از شواهد و قرائن بر می آید که در این دوره بر خلاف دوره های قبلی حضور افراد در لیست های قدرتمند ، تعیین کننده ی انتخابات خواهد بود و این پدیده می تواند نوید بخش روزهای خوب را در انجام کارهای گروهی و تشکیلاتی را در این شهر سیاست زده داشته باشد.

                       


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها