تبلیغات
پارسیا نیوز - پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود

حدود 3 ماه تا انتخابات مهم و سرنوشت ساز شوراهای اسلامی شهر و روستا که اتفاقا در این دوره نیز مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شده است باقیمانده است.

انتخابات شورای شهر شاهرود نیز به طبع این انتخابات و نیز عملکرد نه چندان موفق شهرداری و شورای شهر دوره چهارم متمایز جلوه میکند.

بعد از انتخابات دوره چهارم شورای شهر شاهرود و اتفاقاتی که در پروسه انتخاب شهردار شاهرود افتاد در این مقطع می تواند عکس العمل طبیعی مردم را در جهت اعتماد مجدد به این تیم و یا دادن نمره منفی بابت این یارکشی ها داشته باشد.

اتفاقاتی از جنس پشت پا زدن به رای اعتماد مردم از طرف اعضای شورای شهر که در وهله اول در جهت قدردانی از رای های اعتماد مردم به آنها ، نه تنها کارنامه ی موفقی از خود نشان ندادند بلکه با خروج یکی از اعضای شورای شهر برای انتصاب در سمت شهردار ، عملا مسیر را به روی کار آمدن عضو علی البدل اول که از قضا برادر محترم رئیس شورای فعلی می باشد هموار کردند.

عدم موفقیت در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی ، سردرگمی در جهت تملک املاک البرز شرقی و بلوکه شدن بیت المال در این املاک به جهت عدم کار تخصصی ، عدم مشورت پذیری با جامعه دانشگاهی و نخبه در جهت بهتر شدن اوضاع مدیریت شهری ، وضعیت اسفبار فضای سبز و اتخاذ تصمیمات خلق الساعه مانند طرح میدان هفت تیر ، داشتن کارکرد سیاسی بیشتر به جای کارکرد مدیریت شهری ، بدهکاری عظیم به بانکها بابت تملکی که نه به بار است نه به دار و از همه مهمتر عدم پاسخگویی به افکار عمومی بابت این عملکرد و فرافکنی تنها گوشه ی کوچکی از عملکرد دوره چهارم شورای شهر شاهرود و شهردار برخاسته از این شورا است.

در همین راستا و به جهت نگرانی هایی که در این زمینه از طرف موثرترین و دلسوزان شهر شاهرود وجود دارد و گروههای مختلفی به شرح ذیل در حال چانه زنی و بسیج امکانات و نیروهای خود هستند تا به این مدیریت ناقص شهری پایان دهند:

1 – شنیده می شود که برخی اعضای فعلی شورای شهر ، در حال رایزنی سخت و فشرده با مراکز تصمیم گیر و تاثیرگذار شهر هستند تا بلکه مقدمات حضور خود را این بار در قالب ائتلاف ها و لیست های حمایتی تسجیل کنند. تکیه بر پشتوانه های قومیتی به جای تخصص گرایی و دادن وعده های بی شمار از خصوصیات مطرح این طیف به شمار می رود که در دوره چهارم شورا با همین پشتوانه وارد شورا شدند.

البته با نگاهی اندک به کارنامه ی این عزیزان در شورا و همچنین بالا رفتن سطح آگاهیهای مردم و به روی کار آمدن فضاهای مجازی در کنار رسانه های مکتوب محلی می توان گفت که تکیه این عزیزان به داشته های قبلی و آزمودن آنچه آزموده شده است می تواند ادامه کار و فعالیت این افراد را دچار اشکال کند.

2 – در بین گروههایی که فعالیت چشمگیری را حداقل در فضای مجازی و به چالش کشیدن شورای فعلی شروع کرده اند ، ستاد انتخاباتی سردار علی خانی از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی است .این گروه با تکیه بر آرای ماخوذه سردار علی خانی از حومه شهرستان شاهرود و بیشتر از شهرستان میامی و شهرهای اطرف شاهرود است که خود دارای شورای شهر مستقل از شهر شاهرود می باشد.

3 – گروه سومی که بیشتر با آنها در جهت فعالیت در دوره ی چهارم شورا ، مردم آشنا می باشند گروه موسوم به السابقون هستند . گروهی که در دوره فعلی شورا با حمایت از کاندیداتوری آقایان میرفانی ، بیطرف ، احمدیان و قنبریان  دارای رزومه ای آشکار می باشند. رزومه ای که از دل آن عضویت 3 نفر در شواری فعلی و شهردارشدن مهندس میرفانی به وقوع پیوسته است.

4 – گروه دیگری با مدیریت ولیدری ریاست سابق آموزش و پرورش و با حمایت یکی از روحانیون برجسته که در گذشته مسئولیت و سمت حساسی را در این شهر بر عهده داشت شکل گرفته است.گروهی که جامعه هدف خود را کارکنان و خانواده ی آموزش و پرورش قرار داده تا با جذب رای این گروه بزرگ راهی شورای شهر شود . البته شنیده شده است که لیدر این گروه فقط به فکر فتح کرسی شورای شهر شاهرود نبوده و رویای شهردار شدن را در سر می پروراند.

مدیریت طولانی مدت این مدیر سابق آموزش و پرورش در شهرستان شاهرود دارای مخالفان جدی و منتقدان بی شماری ، حداقل در طیف مقابل فکری ایشان است مضاف بر اینکه ، احتمال ثبت نام بزرگان آموزش و پرورش همانند جمشید شکوهی و آقای تورانی و سبد رای این افراد ، نکته مغفول مانده ی این گروه می باشد.

5 – گروه دیگری که این روزها در محافل گوناگون به صورت غیر رسمی در مورد آنها صحبت می شود ، افرادی هستند که در دفتر نماینده محترم شهرستان های شاهرود ، میامی در مجلس شورای اسلامی حضور فعالی دارند . البته مسئول دفتر نماینده ی محترم انتصاب این افراد را به دفتر نماینده تکذیب کرده و حضور آنها را در دفتر نماینده ، دلیل بر انتصاب آنها نمی داند.

البته این افراد با تکیه بر همین ارتباطات ، ظاهرا سودای شورای شهر را داشته و می کوشند تا مردم را متقاعد کنند که نه به دلیل شایستگی و تخصص به آنها رای دهند بلکه بیشتر همین ارتباطات در دفتر نماینده را کارگشای خود می دانند.

6 – گروه آخری که از شواهد امر و قرائن موجود بر می آید که می خواهند و می توانند حضور فعال و گسترده ای را در انتخابات شورای شهر شاهرود داشته باشند اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان می باشند.

گروهی که در انتخابات گذشته این منطقه و در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی ، علی رغم محدودیتهایی که برای آنها به وجود آمده بود  تنها و در مدت چند روز توانستند به انسجام قابل قبولی رسیده و با اینکه در وسط راه کاندیدای مورد حمایت خود را از دکتر خوش قلب به پرفسور صادقی تغییر دادند سبد رای بسیار خوبی را در مهمترین حوزه یعنی شهر شاهرود کسب کردند.

کسب رای دوم در شهر شاهرود برای این گروه با تمام محدودیتهای فکری و مالی که برای آنها وجود دارد ، نوید بخش روزهای خوب برای کسب کرسی های متعدد شورای شهر به وجود آورده است .

تشکیل شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و همچنین تعیین اعضای شورای سیاست گذاری شهرستان شاهرود جهت حضور و انجام کار زیرساختی از جمله مهمترین اقدامات این گروه می باشد.

به هر حال در این روزهای باقیمانده تا ثبت نام و انتخابات شورای شهر ، هر لحظه شاهد فعل و انفعالات جدیدی هستیم و از شواهد و قرائن بر می آید که در این دوره بر خلاف دوره های قبلی حضور افراد در لیست های قدرتمند ، تعیین کننده ی انتخابات خواهد بود و این پدیده می تواند نوید بخش روزهای خوب را در انجام کارهای گروهی و تشکیلاتی را در این شهر سیاست زده داشته باشد.

                       


نظرات()   
   
شنبه 14 اسفند 1395 18:07
انشاء الله شایسته ترین افراد برای تحقق استان شاهوار رأی بیاورند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

تغییر رئیس دانشگاه پیام نور بعد از یک دهه!!!..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

آسیب شناسی جریان اصلاحات در شاهرود..........یکشنبه 10 تیر 1397

«اصلاح طلبی چیست؟ اطلاح طلب کیست؟»..........یکشنبه 10 تیر 1397

چرا روحانی خواستار برگزاری "رفراندوم" شد؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

دیدار دبیر واعضای شورای حزب اعتدال وتوسعه شهرستان شاهرود بااعضای شورای اسلامی و جمعی از موثرین روستای قلعه نوخرقان با همراهی ریاست محترم جهاد کشاورزی و معاونت بخشداری بسطام و تبادل نظر در مورد مشکلات و ظرفیتهای این منطقه..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها