تبلیغات
پارسیا نیوز - پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود

حدود 3 ماه تا انتخابات مهم و سرنوشت ساز شوراهای اسلامی شهر و روستا که اتفاقا در این دوره نیز مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شده است باقیمانده است.

انتخابات شورای شهر شاهرود نیز به طبع این انتخابات و نیز عملکرد نه چندان موفق شهرداری و شورای شهر دوره چهارم متمایز جلوه میکند.

بعد از انتخابات دوره چهارم شورای شهر شاهرود و اتفاقاتی که در پروسه انتخاب شهردار شاهرود افتاد در این مقطع می تواند عکس العمل طبیعی مردم را در جهت اعتماد مجدد به این تیم و یا دادن نمره منفی بابت این یارکشی ها داشته باشد.

اتفاقاتی از جنس پشت پا زدن به رای اعتماد مردم از طرف اعضای شورای شهر که در وهله اول در جهت قدردانی از رای های اعتماد مردم به آنها ، نه تنها کارنامه ی موفقی از خود نشان ندادند بلکه با خروج یکی از اعضای شورای شهر برای انتصاب در سمت شهردار ، عملا مسیر را به روی کار آمدن عضو علی البدل اول که از قضا برادر محترم رئیس شورای فعلی می باشد هموار کردند.

عدم موفقیت در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی ، سردرگمی در جهت تملک املاک البرز شرقی و بلوکه شدن بیت المال در این املاک به جهت عدم کار تخصصی ، عدم مشورت پذیری با جامعه دانشگاهی و نخبه در جهت بهتر شدن اوضاع مدیریت شهری ، وضعیت اسفبار فضای سبز و اتخاذ تصمیمات خلق الساعه مانند طرح میدان هفت تیر ، داشتن کارکرد سیاسی بیشتر به جای کارکرد مدیریت شهری ، بدهکاری عظیم به بانکها بابت تملکی که نه به بار است نه به دار و از همه مهمتر عدم پاسخگویی به افکار عمومی بابت این عملکرد و فرافکنی تنها گوشه ی کوچکی از عملکرد دوره چهارم شورای شهر شاهرود و شهردار برخاسته از این شورا است.

در همین راستا و به جهت نگرانی هایی که در این زمینه از طرف موثرترین و دلسوزان شهر شاهرود وجود دارد و گروههای مختلفی به شرح ذیل در حال چانه زنی و بسیج امکانات و نیروهای خود هستند تا به این مدیریت ناقص شهری پایان دهند:

1 – شنیده می شود که برخی اعضای فعلی شورای شهر ، در حال رایزنی سخت و فشرده با مراکز تصمیم گیر و تاثیرگذار شهر هستند تا بلکه مقدمات حضور خود را این بار در قالب ائتلاف ها و لیست های حمایتی تسجیل کنند. تکیه بر پشتوانه های قومیتی به جای تخصص گرایی و دادن وعده های بی شمار از خصوصیات مطرح این طیف به شمار می رود که در دوره چهارم شورا با همین پشتوانه وارد شورا شدند.

البته با نگاهی اندک به کارنامه ی این عزیزان در شورا و همچنین بالا رفتن سطح آگاهیهای مردم و به روی کار آمدن فضاهای مجازی در کنار رسانه های مکتوب محلی می توان گفت که تکیه این عزیزان به داشته های قبلی و آزمودن آنچه آزموده شده است می تواند ادامه کار و فعالیت این افراد را دچار اشکال کند.

2 – در بین گروههایی که فعالیت چشمگیری را حداقل در فضای مجازی و به چالش کشیدن شورای فعلی شروع کرده اند ، ستاد انتخاباتی سردار علی خانی از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی است .این گروه با تکیه بر آرای ماخوذه سردار علی خانی از حومه شهرستان شاهرود و بیشتر از شهرستان میامی و شهرهای اطرف شاهرود است که خود دارای شورای شهر مستقل از شهر شاهرود می باشد.

3 – گروه سومی که بیشتر با آنها در جهت فعالیت در دوره ی چهارم شورا ، مردم آشنا می باشند گروه موسوم به السابقون هستند . گروهی که در دوره فعلی شورا با حمایت از کاندیداتوری آقایان میرفانی ، بیطرف ، احمدیان و قنبریان  دارای رزومه ای آشکار می باشند. رزومه ای که از دل آن عضویت 3 نفر در شواری فعلی و شهردارشدن مهندس میرفانی به وقوع پیوسته است.

4 – گروه دیگری با مدیریت ولیدری ریاست سابق آموزش و پرورش و با حمایت یکی از روحانیون برجسته که در گذشته مسئولیت و سمت حساسی را در این شهر بر عهده داشت شکل گرفته است.گروهی که جامعه هدف خود را کارکنان و خانواده ی آموزش و پرورش قرار داده تا با جذب رای این گروه بزرگ راهی شورای شهر شود . البته شنیده شده است که لیدر این گروه فقط به فکر فتح کرسی شورای شهر شاهرود نبوده و رویای شهردار شدن را در سر می پروراند.

مدیریت طولانی مدت این مدیر سابق آموزش و پرورش در شهرستان شاهرود دارای مخالفان جدی و منتقدان بی شماری ، حداقل در طیف مقابل فکری ایشان است مضاف بر اینکه ، احتمال ثبت نام بزرگان آموزش و پرورش همانند جمشید شکوهی و آقای تورانی و سبد رای این افراد ، نکته مغفول مانده ی این گروه می باشد.

5 – گروه دیگری که این روزها در محافل گوناگون به صورت غیر رسمی در مورد آنها صحبت می شود ، افرادی هستند که در دفتر نماینده محترم شهرستان های شاهرود ، میامی در مجلس شورای اسلامی حضور فعالی دارند . البته مسئول دفتر نماینده ی محترم انتصاب این افراد را به دفتر نماینده تکذیب کرده و حضور آنها را در دفتر نماینده ، دلیل بر انتصاب آنها نمی داند.

البته این افراد با تکیه بر همین ارتباطات ، ظاهرا سودای شورای شهر را داشته و می کوشند تا مردم را متقاعد کنند که نه به دلیل شایستگی و تخصص به آنها رای دهند بلکه بیشتر همین ارتباطات در دفتر نماینده را کارگشای خود می دانند.

6 – گروه آخری که از شواهد امر و قرائن موجود بر می آید که می خواهند و می توانند حضور فعال و گسترده ای را در انتخابات شورای شهر شاهرود داشته باشند اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان می باشند.

گروهی که در انتخابات گذشته این منطقه و در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی ، علی رغم محدودیتهایی که برای آنها به وجود آمده بود  تنها و در مدت چند روز توانستند به انسجام قابل قبولی رسیده و با اینکه در وسط راه کاندیدای مورد حمایت خود را از دکتر خوش قلب به پرفسور صادقی تغییر دادند سبد رای بسیار خوبی را در مهمترین حوزه یعنی شهر شاهرود کسب کردند.

کسب رای دوم در شهر شاهرود برای این گروه با تمام محدودیتهای فکری و مالی که برای آنها وجود دارد ، نوید بخش روزهای خوب برای کسب کرسی های متعدد شورای شهر به وجود آورده است .

تشکیل شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و همچنین تعیین اعضای شورای سیاست گذاری شهرستان شاهرود جهت حضور و انجام کار زیرساختی از جمله مهمترین اقدامات این گروه می باشد.

به هر حال در این روزهای باقیمانده تا ثبت نام و انتخابات شورای شهر ، هر لحظه شاهد فعل و انفعالات جدیدی هستیم و از شواهد و قرائن بر می آید که در این دوره بر خلاف دوره های قبلی حضور افراد در لیست های قدرتمند ، تعیین کننده ی انتخابات خواهد بود و این پدیده می تواند نوید بخش روزهای خوب را در انجام کارهای گروهی و تشکیلاتی را در این شهر سیاست زده داشته باشد.

                       


نظرات()   
   
شنبه 14 اسفند 1395 18:07
انشاء الله شایسته ترین افراد برای تحقق استان شاهوار رأی بیاورند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

تمامیت خواهی عده ای معدود در مرکز استان و تقابل با بقیه نقاط استان کی به پایان خواهد رسید؟..........یکشنبه 15 بهمن 1396

چه کسانی در لوای استاندار سابق استان سمنان به یکه تازی پرداختند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

پشت پرده ی ایجاد کمپین حمایت از دکترخبّاز چه کسانی بودند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 82 منتشر شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

پایان خوش اصلاح‌طلبی..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ایا انقلابیگرى با اصلاح طلبى در تقابل است؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ناگفته هایی از ائتلاف های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 96 چطور شکل گرفت؟ ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در شهرستان شاهرود مشخص شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

مزایای رای دادن به لیست ها در انتخابات شورا..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

چگونه در انتخابات شورای شهر پیروز شویم/طنز..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

تخصص گرایی کلید گمشده شهرداری وشورای شهر شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

سرمایه‌گذاری و مشاركت شهرداری شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

وجود غده سرطانی به نام کشتارگاه دام در مرکز شهر..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

انتخاب شهردار توانمند زمینه ساز شاهرود مدرن ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهرمان شاهرود از لحاظ فضای سبز در چه جایگاهی قرار دارد؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهر برای زندگی وبهزیستی ،مدیرودرمانگر اجتماعی می خواهد..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

علم مدیریت ساخت و مدیریت شهری..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

توسعه توریسم عرفانی ، باز تعریف هویت شهری ورونق اقتصادی بر بستر دیپلماسی شهری ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

استراتژی افزایش منابع درآمدی پایدار و مدیریت هزینه ها..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 81 منتشر شد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

خبر آمد خبری در راه است..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

در پی اقدامات پروپاگاندای نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود قسمت 2..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

واکاوی حضور ائتلافی به نام السابقون درشورای شهر چهارم و کارنامه نه چندان موفق آن:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

تئاتر شهر تئوری تغییر به کمک هرم قدرت..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

مسئول ستاد حزب اعتدال و توسعه در شهرستان شاهرود منصوب شد..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

همه پستها