تبلیغات
پارسیا نیوز - استاندار سمنان: برجام سایه یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد/ حزب داری خون دل خوردن است

استاندار سمنان در جشن آزادی که به همت ستاد مردمی حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان شاهرود برگزار شد شرکت کرد.

در این مراسم هر کدام از نمایندگان انجمن های اسلامی دانشگاه های شاهرود، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، خبرنگاران، ورزشکاران، کشاورزان و دبیرحزب اعتدال و توسعه شهرستان شاهرود چند دقیقه صحبت کردند و به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و پس از آن ،استاندار سمنان به صحبت ها و دیدگاه های مطرح شده پاسخ دادند.

لزوم برگزاری جلسات هم اندیشی حامیان دولت

با اشاره به بیانات نماینده انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که جلسات هم اندیشی باید جلوتر برگزار می شد و در سال دوم دولت بهتر بود گفت: حرف صد در صد درستی است، مجموعه مدیریتی استان باید برای حامیان دولت جلسات متعددی را برگزار می کردند، اما بنده تنها 14 ماه و 20 روز است که مهمان شما هستم و در این مدت به همان میزانی از دست ما بر آمد انجام دادیم و اگر مدت زمان طولانی تری بود چه بسا می شد قدم های موثرتری برداشت.

برجام سایه یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد

وی تاکید کرد: دولت در اولین قدم با انجام مذاکرات هسته ای یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد و زمینه سرمایه گذاری در کشور فراهم شد

عده ای در کشور یا حزب ستیزند یا حزب گریز

وی در پاسخ به موضوع عدم آگاهی احزاب از نقش و کارکرد خود که نماینده انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرده بود گفت: بنده قبل از اینکه به سمنان بیایم زمانی که در دولت بودم در مصاحبه ای اعلام کردم که وجود احزاب توانمند از نان شب برای کشور واجب تر است اما برخی روزنامه ها نوشتند که معلوم است خباز گرسنه نخوابیده است تا بداند نان شب چیست، ما از نگاه سیاسی به مساله پرداخته بودیم و آن مطبوعه از بُعد شکم گرسنه.

استاندار سمنان با بیان اینکه بنده سه بار به گوش خود شنیدم که رئیس دولت قبل گفت در کشوری که بسیج و حوزه علمیه داریم دیگر نیازی به حزب نداریم اظهار کرد: حزب، بسیج و حوزه علمیه سه کارکرد جداگانه دارند، اما در این کشور هنوز هم عده ای هستند که یا حزب ستیزند یا حزب گریز.

حزب و پارلمان همزاد یکدیگرند

وی با تاکید بر اینکه حزب و پارلمان همزاد یکدیگرند بیان کرد: باید با احزاب بیشتر کار کرد، مگر می شود در کشوری پارلمان داشت اما حزب نداشت، وجود احزاب فراگیر لازم است، البته در کشور ما کار احزاب، کار سختی است اما این مساله باید محقق شود.

مقام عالی دولت در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ابلاغ حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور اعلام کرد: تصویب و ابلاغ حقوق شهروندی از افتخارات دولت تدبیر و امید است، اعتراض عده ای قبل از مطالعه حقوق شهروندی گوش فلک را کرد کرده بود زیرا فکر می کردند منشور حقوق شهروندی به طور کامل سیاسی است در صورتیکه تنها سه فصل و 19 فصل دیگر اجتماعی، فرهنگی، دفاع از مردم در ادارات و حقوق شهروندی مردم است.

خباز ادامه داد: بنده و برجسته ترین اساتید حقوقی کشور در مراسمی که رئیس جمهور منشور حقوق شهروندی را ابلاغ کرد حضور داشتم، همه در خصوص منشور حقوق شهروندی دفاع کردند و تنها یک فرد انتقادی را مطرح کرد و آن هم این بود که ای کاش حقوق شهروندی اول انقلاب ابلاغ می شود.

احزاب و سازمان های مردم نهاد را برای دفاع از حقوق مردم می خواهیم

وی در پاسخ به صحبت های نماینده سازمان های مردم نهاد شهرستان شاهرود با بیان اینکه رئیس جمهور در ایام انتخابات چهار سال گذشته اعلام کرده بود یکی از راه های اداره کشور توجه و استفاده از سازمان های مردم نهاد است گفت: سازمان های مردم نهاد برخاسته از دل مردم است، حرف مردم را بهتر متوجه شده و بهتر می توانند از حقوق مردم دفاع کنند.

حزب داری خون دل خوردن است

استاندار سمنان در پاسخ به صحبت های نماینده حزب اعتدال و توسعه شهرستان شاهرود گفت: امیدواریم همه احزاب در استان فعال شوند، بنده خودم یک شخصیت حزبی هستم و می دانم احزاب برای کشور مفیدند، البته حزب داری خون دل خوردن است، باید تلاش کرده و شرایط را فراهم کرد، ممکن است برای نسل ما جواب ندهد اما برای نسل های آینده سودمند است.

لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران

خباز در پاسخ به موضوع شایسته سالاری در انتصاب مدیران بیان کرد: توجه ما به نیز به شایسته سالاری است و اگر از افرادی که منصوب کرده ایم، پیدا کرددید یقین بدانید در مناصب بالاتری از آنها استفاده خواهم کرد اما به شرطی که کارمند دولت باشند.

وی در پاسخ به این سوال سخنگوی شورای سیاست گذاری شهرستان شاهرود که آیا اهداف بلند رهبران فکری از جمله شهید مطهری، شهید بهشتی و ... در کشور محقق شده است گفت: خیر، اینکه اعلام می شود انقلابی باشید و انقلابی بمانید به همین دلیل است که اهداف بلند رهبران فکری محقق نشده است.

استاندار سمنان ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب و تشکیل حکومت از شهید مطهری پرسیدند اگر شما علما و روحانیت مسئولیت کشور را عهده دار شوید نسبت به آزادی بیان و اندیشه چه خواهید کرد، پاسخ دادند؛ در کنار کرسی من استاد عالم دینی کرسی استاد مارکسیست نیز گذاشته می شود تا او نیز حرف های خود را بگوید و ما نیز حرف خودمان را بزنیم، اما چون اسلام از نظر فکری توانمند است حرف ما بر آنها غالب شده، آنها را قانع می کنیم و ترسی از بیان حرف های نامناسب علیه اسلام نداریم.

توجه به مطبوعات مخرّب باج دادن است/ اهل باج دادن نیستیم

خباز در پاسخ به صحبت های نماینده خبرنگاران و اینکه دولت به مطبوعات مخرب بیشتر کمک می کند تاکید کرد: دولت به مطبوعات مخرب بهای بیشتر نمی دهد شاید این موضوع در گذشته های دور بوده باشد اما ما توجهی به مطبوعات مخرب نداریم، به مطبوعات منتقد توجه بیشتر می کند، زیرا منتقد با نیت خالص صحبت می کند اما مخرب با نیّت تخریب، توجه به مطبوعات مخرّب و بی توجهی به دوستداران هیچ توجیهی نداشته و باج دادن است که ما اهل باج دادن نیستیم.

وی با بیان اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند و می توانند چشم و گوش یک مدیر باشند که گاهی نیز انتقاد می کنند گفت: باید از انتقاد مطبوعات استقبال کرد اما به شرط آنکه انتقاد باشد نه ساخته و پرداخته نویسنده، که اگر بدین صورت باشد خوب نیست.

هزینه های انجام شده در بخش ورزشی مالیات نیست

استاندار سمنان در پاسخ به بیانات نماینده جامعه ورزشکاران در خصوص یک درصد اعتبار ورزشی دستگاه های دولتی گفت: در ماده 53 قانون اساسی تصویب شد دستگاه های دولتی می توانند یک درصد از اعتبارات خود را به ورزش زیر مجموعه اختصاص دهند که این موضوع اختیاری است، ما نیز در شورای اداری استانداری به مدیران کل عرض کردیم این یک درصد را بر خود تکلیف کرده و در ورزش هزینه کنند، از سازمان مدیریت نیز خواستیم پیگیر این باشند این موضوع محقق شود.

در سفر رئیس جمهور به استان سمنان 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای تصویب شد

وی در پاسخ به صحبت های نماینده خانه کشاورز که بیان کرده بود مهم ترین بی مسئولیتی نسبت به آب است و باید سیستم های آبیاری نوین را افزایش داد گفت: در سفر رئیس جمهور به استان سمنان 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای، تحت پوشش و بارانی مصوب شد که اعتبار آن نیز چندی پیش ابلاغ شده و کار آن در حال انجام است.

خباز با اشاره به سفر معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به سرخه بیان کرد: معاون وزیر در این سفر اعلام کردند که هیچ محدودیتی ندارید و شما هر چه در استان سمنان برای قنوات، آبیاری تحت پوشش و قطره ای هزینه کنید، تامین اعتبار می کنیم.

 


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

تغییر رئیس دانشگاه پیام نور بعد از یک دهه!!!..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

آسیب شناسی جریان اصلاحات در شاهرود..........یکشنبه 10 تیر 1397

«اصلاح طلبی چیست؟ اطلاح طلب کیست؟»..........یکشنبه 10 تیر 1397

چرا روحانی خواستار برگزاری "رفراندوم" شد؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

دیدار دبیر واعضای شورای حزب اعتدال وتوسعه شهرستان شاهرود بااعضای شورای اسلامی و جمعی از موثرین روستای قلعه نوخرقان با همراهی ریاست محترم جهاد کشاورزی و معاونت بخشداری بسطام و تبادل نظر در مورد مشکلات و ظرفیتهای این منطقه..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها