تبلیغات
پارسیا نیوز - استاندار سمنان: برجام سایه یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد/ حزب داری خون دل خوردن است

استاندار سمنان در جشن آزادی که به همت ستاد مردمی حامیان دولت تدبیر و امید شهرستان شاهرود برگزار شد شرکت کرد.

در این مراسم هر کدام از نمایندگان انجمن های اسلامی دانشگاه های شاهرود، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، خبرنگاران، ورزشکاران، کشاورزان و دبیرحزب اعتدال و توسعه شهرستان شاهرود چند دقیقه صحبت کردند و به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و پس از آن ،استاندار سمنان به صحبت ها و دیدگاه های مطرح شده پاسخ دادند.

لزوم برگزاری جلسات هم اندیشی حامیان دولت

با اشاره به بیانات نماینده انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که جلسات هم اندیشی باید جلوتر برگزار می شد و در سال دوم دولت بهتر بود گفت: حرف صد در صد درستی است، مجموعه مدیریتی استان باید برای حامیان دولت جلسات متعددی را برگزار می کردند، اما بنده تنها 14 ماه و 20 روز است که مهمان شما هستم و در این مدت به همان میزانی از دست ما بر آمد انجام دادیم و اگر مدت زمان طولانی تری بود چه بسا می شد قدم های موثرتری برداشت.

برجام سایه یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد

وی تاکید کرد: دولت در اولین قدم با انجام مذاکرات هسته ای یک جنگ حتمی را از کشور دور کرد و زمینه سرمایه گذاری در کشور فراهم شد

عده ای در کشور یا حزب ستیزند یا حزب گریز

وی در پاسخ به موضوع عدم آگاهی احزاب از نقش و کارکرد خود که نماینده انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرده بود گفت: بنده قبل از اینکه به سمنان بیایم زمانی که در دولت بودم در مصاحبه ای اعلام کردم که وجود احزاب توانمند از نان شب برای کشور واجب تر است اما برخی روزنامه ها نوشتند که معلوم است خباز گرسنه نخوابیده است تا بداند نان شب چیست، ما از نگاه سیاسی به مساله پرداخته بودیم و آن مطبوعه از بُعد شکم گرسنه.

استاندار سمنان با بیان اینکه بنده سه بار به گوش خود شنیدم که رئیس دولت قبل گفت در کشوری که بسیج و حوزه علمیه داریم دیگر نیازی به حزب نداریم اظهار کرد: حزب، بسیج و حوزه علمیه سه کارکرد جداگانه دارند، اما در این کشور هنوز هم عده ای هستند که یا حزب ستیزند یا حزب گریز.

حزب و پارلمان همزاد یکدیگرند

وی با تاکید بر اینکه حزب و پارلمان همزاد یکدیگرند بیان کرد: باید با احزاب بیشتر کار کرد، مگر می شود در کشوری پارلمان داشت اما حزب نداشت، وجود احزاب فراگیر لازم است، البته در کشور ما کار احزاب، کار سختی است اما این مساله باید محقق شود.

مقام عالی دولت در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ابلاغ حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور اعلام کرد: تصویب و ابلاغ حقوق شهروندی از افتخارات دولت تدبیر و امید است، اعتراض عده ای قبل از مطالعه حقوق شهروندی گوش فلک را کرد کرده بود زیرا فکر می کردند منشور حقوق شهروندی به طور کامل سیاسی است در صورتیکه تنها سه فصل و 19 فصل دیگر اجتماعی، فرهنگی، دفاع از مردم در ادارات و حقوق شهروندی مردم است.

خباز ادامه داد: بنده و برجسته ترین اساتید حقوقی کشور در مراسمی که رئیس جمهور منشور حقوق شهروندی را ابلاغ کرد حضور داشتم، همه در خصوص منشور حقوق شهروندی دفاع کردند و تنها یک فرد انتقادی را مطرح کرد و آن هم این بود که ای کاش حقوق شهروندی اول انقلاب ابلاغ می شود.

احزاب و سازمان های مردم نهاد را برای دفاع از حقوق مردم می خواهیم

وی در پاسخ به صحبت های نماینده سازمان های مردم نهاد شهرستان شاهرود با بیان اینکه رئیس جمهور در ایام انتخابات چهار سال گذشته اعلام کرده بود یکی از راه های اداره کشور توجه و استفاده از سازمان های مردم نهاد است گفت: سازمان های مردم نهاد برخاسته از دل مردم است، حرف مردم را بهتر متوجه شده و بهتر می توانند از حقوق مردم دفاع کنند.

حزب داری خون دل خوردن است

استاندار سمنان در پاسخ به صحبت های نماینده حزب اعتدال و توسعه شهرستان شاهرود گفت: امیدواریم همه احزاب در استان فعال شوند، بنده خودم یک شخصیت حزبی هستم و می دانم احزاب برای کشور مفیدند، البته حزب داری خون دل خوردن است، باید تلاش کرده و شرایط را فراهم کرد، ممکن است برای نسل ما جواب ندهد اما برای نسل های آینده سودمند است.

لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران

خباز در پاسخ به موضوع شایسته سالاری در انتصاب مدیران بیان کرد: توجه ما به نیز به شایسته سالاری است و اگر از افرادی که منصوب کرده ایم، پیدا کرددید یقین بدانید در مناصب بالاتری از آنها استفاده خواهم کرد اما به شرطی که کارمند دولت باشند.

وی در پاسخ به این سوال سخنگوی شورای سیاست گذاری شهرستان شاهرود که آیا اهداف بلند رهبران فکری از جمله شهید مطهری، شهید بهشتی و ... در کشور محقق شده است گفت: خیر، اینکه اعلام می شود انقلابی باشید و انقلابی بمانید به همین دلیل است که اهداف بلند رهبران فکری محقق نشده است.

استاندار سمنان ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب و تشکیل حکومت از شهید مطهری پرسیدند اگر شما علما و روحانیت مسئولیت کشور را عهده دار شوید نسبت به آزادی بیان و اندیشه چه خواهید کرد، پاسخ دادند؛ در کنار کرسی من استاد عالم دینی کرسی استاد مارکسیست نیز گذاشته می شود تا او نیز حرف های خود را بگوید و ما نیز حرف خودمان را بزنیم، اما چون اسلام از نظر فکری توانمند است حرف ما بر آنها غالب شده، آنها را قانع می کنیم و ترسی از بیان حرف های نامناسب علیه اسلام نداریم.

توجه به مطبوعات مخرّب باج دادن است/ اهل باج دادن نیستیم

خباز در پاسخ به صحبت های نماینده خبرنگاران و اینکه دولت به مطبوعات مخرب بیشتر کمک می کند تاکید کرد: دولت به مطبوعات مخرب بهای بیشتر نمی دهد شاید این موضوع در گذشته های دور بوده باشد اما ما توجهی به مطبوعات مخرب نداریم، به مطبوعات منتقد توجه بیشتر می کند، زیرا منتقد با نیت خالص صحبت می کند اما مخرب با نیّت تخریب، توجه به مطبوعات مخرّب و بی توجهی به دوستداران هیچ توجیهی نداشته و باج دادن است که ما اهل باج دادن نیستیم.

وی با بیان اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند و می توانند چشم و گوش یک مدیر باشند که گاهی نیز انتقاد می کنند گفت: باید از انتقاد مطبوعات استقبال کرد اما به شرط آنکه انتقاد باشد نه ساخته و پرداخته نویسنده، که اگر بدین صورت باشد خوب نیست.

هزینه های انجام شده در بخش ورزشی مالیات نیست

استاندار سمنان در پاسخ به بیانات نماینده جامعه ورزشکاران در خصوص یک درصد اعتبار ورزشی دستگاه های دولتی گفت: در ماده 53 قانون اساسی تصویب شد دستگاه های دولتی می توانند یک درصد از اعتبارات خود را به ورزش زیر مجموعه اختصاص دهند که این موضوع اختیاری است، ما نیز در شورای اداری استانداری به مدیران کل عرض کردیم این یک درصد را بر خود تکلیف کرده و در ورزش هزینه کنند، از سازمان مدیریت نیز خواستیم پیگیر این باشند این موضوع محقق شود.

در سفر رئیس جمهور به استان سمنان 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای تصویب شد

وی در پاسخ به صحبت های نماینده خانه کشاورز که بیان کرده بود مهم ترین بی مسئولیتی نسبت به آب است و باید سیستم های آبیاری نوین را افزایش داد گفت: در سفر رئیس جمهور به استان سمنان 20 هزار هکتار آبیاری قطره ای، تحت پوشش و بارانی مصوب شد که اعتبار آن نیز چندی پیش ابلاغ شده و کار آن در حال انجام است.

خباز با اشاره به سفر معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به سرخه بیان کرد: معاون وزیر در این سفر اعلام کردند که هیچ محدودیتی ندارید و شما هر چه در استان سمنان برای قنوات، آبیاری تحت پوشش و قطره ای هزینه کنید، تامین اعتبار می کنیم.

 


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

تمامیت خواهی عده ای معدود در مرکز استان و تقابل با بقیه نقاط استان کی به پایان خواهد رسید؟..........یکشنبه 15 بهمن 1396

چه کسانی در لوای استاندار سابق استان سمنان به یکه تازی پرداختند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

پشت پرده ی ایجاد کمپین حمایت از دکترخبّاز چه کسانی بودند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 82 منتشر شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

پایان خوش اصلاح‌طلبی..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ایا انقلابیگرى با اصلاح طلبى در تقابل است؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ناگفته هایی از ائتلاف های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 96 چطور شکل گرفت؟ ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در شهرستان شاهرود مشخص شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

مزایای رای دادن به لیست ها در انتخابات شورا..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

چگونه در انتخابات شورای شهر پیروز شویم/طنز..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

تخصص گرایی کلید گمشده شهرداری وشورای شهر شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

سرمایه‌گذاری و مشاركت شهرداری شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

وجود غده سرطانی به نام کشتارگاه دام در مرکز شهر..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

انتخاب شهردار توانمند زمینه ساز شاهرود مدرن ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهرمان شاهرود از لحاظ فضای سبز در چه جایگاهی قرار دارد؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهر برای زندگی وبهزیستی ،مدیرودرمانگر اجتماعی می خواهد..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

علم مدیریت ساخت و مدیریت شهری..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

توسعه توریسم عرفانی ، باز تعریف هویت شهری ورونق اقتصادی بر بستر دیپلماسی شهری ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

استراتژی افزایش منابع درآمدی پایدار و مدیریت هزینه ها..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 81 منتشر شد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

خبر آمد خبری در راه است..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

در پی اقدامات پروپاگاندای نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود قسمت 2..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

واکاوی حضور ائتلافی به نام السابقون درشورای شهر چهارم و کارنامه نه چندان موفق آن:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

تئاتر شهر تئوری تغییر به کمک هرم قدرت..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

مسئول ستاد حزب اعتدال و توسعه در شهرستان شاهرود منصوب شد..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

همه پستها