تبلیغات
پارسیا نیوز - خدا حافظی دکتر کاظم جلالی پس از 16 سال نمایندگی مردم در مجلس از حوزه انتخابیه شهرستانهای شاهرود ومیامی:

کاظم جلالی خدا پشت و پناهت

گروه سیاسی:

فرصت سوزی و حسرت گذشته را خوردن سال های سال است که تبدیل به یکی از عادات سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی مردمان کشورمان و بالطبع شهرستان شاهرود و میامی شده است. بارها و بارها پیش آمده که پس از اینکه یک فرصت برای بهبود وضعیت از میان رفته به وجود آمده، همه ما در عوض اینکه به آسیب شناسی و بررسی علت و دلایل این اتفاق بپردازیم، مشغول خیال پردازی درباره گذشته شده ایم. همه ما تجربه این موضوع را داریم که در موقعیت های جدید، به جای همراهی با شرایط ایجاد شده و سعی برای بهبود، تغییر و اصلاح آن، به یادآوری رویدادها و شخصیت های گذشته می پردازیم. نمونه این عادات در فضاهای مختلف دور و اطراف ما کم نیست.

در این شهر سال هایی نه چندان دور شهرداری مشغول اداره امور شهر بود که هنوز هم پس از چند سال از تغییر پرحاشیه او، سنگینی سایه اش احساس می شود. نمونه های بسیاری را برای این رفتار مردم شهر می توان یافت. از حضور نمایندگان سابق و اسبق در مجلس شورای اسلامی تا حضور فرمانداران مختلف در دوره ها و دولت های مختلف در طی سال های گذشته. شاید آخرین نمونه این رفتار اجتماعی تبدیل به عادت شده در نزد مردم شهر شاهرود هنوز خود را نشان نداده باشد، اما می توان پیش بینی کرد که مدت زمانی نه چندان دور، گروهی به هر دلیل سیاسی یا غیرسیاسی مشغول یادآوری فعالیت ها و موقعیت نماینده سابق شهرستان در مجلس شورای اسلامی شوند؛ نماینده ای که این بار نیز در خانه ملت حضور دارد منتهی دیگر نماینده مردم شاهرود و میامی در بهارستان نیست.

«کاظم جلالی» 48 ساله نماینده چهار دوره مردم شاهرود و میامی در خانه ملت، کسی که از وی به عنوان دست راست «علی لاریجانی» در مجلس شورای اسلامی یاد می کنند و هم اینک به عنوان رییس مرکز پژوهش های مجلس و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم نیز شناخته می شود، به عنوان یکی از نمایندگان موثر مجلس، سوم دی ماه گذشته با اعلام خبر انصراف خود از ثبت نام و شرکت در انتخابات پیش رو شوک عجیبی را به مردم حوزه انتخابی خود و حتی بدنه سیاسی کشور وارد کرد. شوکی که کمتر از بیست و چهار ساعت دوام آورد و پس از آن وی برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کرد. اما این بار نه از شاهرود؛ بلکه کاظم جلالی تهران را برای حوزه انتخابی خودش مشخص کرد تا پس از چهار دوره نمایندگی؛ این بار از پایتخت بر روی صندلی مجلس دهم تکیه بزند.

جلالی که در بیانیه انصراف تلگرامی اش 16 سال خدمت به مردم شاهرود و میامی را جزء افتخارات خود معرفی کرده بود خطاب به مردم شاهرود و میامی نوشت: « حال در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمینه‌ای دیگر از تصمیم جهت ورود به میدان عمل ایجاد شد. میدانی که حضور در آن مستلزم سنجش عوامل بسیار بود. نگاهی به آینده اما بیانگر این موضوع است که راه برای ادامه مسیر توسعه شاهرود و میامی عزیز نیازمند اتحاد و همدلی آحاد مردم این خطه است. از همین‌رو امیددارم تا آنچه از کم‌وکاستی‌ها در خدمت به شما مردم عزیز در طول 16 سال ایجاد شد را بر دیده بزرگواری نهید و از لطف، حلالیت را نصیبم گردانید.

تجربه مشابه 4 سال قبل

اما با کمی تامل در چگونگی روند و ثبت نام جلالی در انتخابات می توان به خوبی دریافت که پروژه ثبت نام وی از تهران تصمیمی نبوده که جلالی یک شبه به آن رسیده باشد. چراکه برای نخستین بار 4 سال و 4ماه قبل بود که جلالی تلویحا ساز نیامدنش از شاهرود را کوک کرده بود. وی در سی و یک شهریور ماه سال 1390 در نشست سه ساعته خود که با اعضای شورای شهر شاهرود داشت گفته بود: «شاید تصور شود که من کاندیدا از تهرانم یا پست و مسئولیتی به من وعده داده شده است و یا به دلایل خستگی و مسائل شخصی در انتخابات حضور نمی یابم اما دلایل نیامدن من، در مسائل امروز شاهرود نهفته است.»

جلالی آن زمان ضمن برشمردن مسائل و اختلاف ها، دورویی ها و عدم همراهی ها در شهرستان شاهرود تصریح کرده بود: « دیگر از بنده گذشته که پس از 12 سال و سه دوره نمایندگی به صرف نماینده بودن و داشتن این عنوان خرسند باشم. اگر اراده جمعی در شاهرود و مجموعه منطقه ما شکل نگیرد ما هیچ موفقیتی نداریم و جز اتلاف وقت و فرصت و پرداختن به کارهای روزمره ثمری نخواهیم برگرفت و من هم در خصوص پروژه ها و مسائل روزمره همه کارهای زیرساختی را پی گیری کرده ام و در حال به ثمر نشستن است.»

 وی ضمن تبیین برخی عدم همراهی ها در موضوعات مختلف شهرستان و تنها ماندن خود گفت: « با این وضعیت و رقابت های ناسالم و درگیری ها و سوء ظن ها نمی توانیم اقدامات مهم خود را به نتیجه برسانیم.» اتفاقاتی که سال گذشته و پس از 16 سال نمایندگی وی، بازهم تکرار شد. منتهی این مرتبه به نظر می رسد که اختلافات و برخی صحبت های مطرح شده این بار بسیار جدی تر از آن بوده که کاظم جلالی بخواهد تصمیم خود را تغییر دهد و برای شرکت در انتخابات مجلس دهم نیز از حوزه انتخابیه شهرستان های شاهرود و میامی وارد عرصه رقابت های انتخاباتی شود.

امیدواری برای بازگشت به شاهرود

کاظم جلالی در انتخابات هفتم اسفندماه در «لیست امید» جای گرفت، لیستی متعلق به چهره های اصلاح طلب و اصولگرایان مستقل که وجه اشتراک تمام آنها حمایت و همراهی با دولت تدبیر و امید بود. همراهی با دولت یازدهم یکی از ویژگی های شاخص کاظم جلالی در دوره نهم مجلس بود. نطق های متعدد جلالی در روزهایی که تصویب برجام، صحن بهارستان را در حساس ترین تجربه تاریخی خود طی سال های گذشته قرار داده بود، به خوبی همراهی و اراده جلالی را در همراهی با دولت به نمایش گذاشت.

 شاید هم به همین دلیل بود که در بحبوحه انتخابات هفتم اسفند و رقابت های انتخاباتی مجلس دهم بود که درباره رایزنی حزب اعتدال و توسعه (حزبی که بیشترین سهم را در دولت تدبیر و امید به خود اختصاص داده است) برای گذاشتن نام کاظم جلالی در لیست امید صحبت های فراوانی شنیده می شد. در شرایطی که حضور نام جلالی در لیست امید در پایتخت موقعیت سیاسی خوبی را پیش روی وی گذاشته بود، با این حال بسیاری از فعالان ستاد انتخاباتی او در روزهای منتهی به انتخابات هفتم اسفندماه می گفتند که این مرتبه نیز امیدوار بوده اند تا با ایجاد شرایط مساعد در حوزه انتخابیه شهرستان های شاهرود و میامی وی به آنجا برگشته و به رقابت بپردازد که گویی دست ها و حاشیه هایی بوده که چنین اتفاقی عملی نشده است.

وضعیت امروز کاظم جلالی

کاظم جلالی این مرتبه نه به عنوان نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی که 16 سال سابقه نمایندگی آنها را در مجلس شورای اسلامی داشته، که به عنوان مردم پایتخت راهی بهارستان شده و البته طی هفته های گذشته در جایگاه گذشته خود یعنی مرکز پژوهش های مجلس ابقا شده است. هرچند هنوز مدت زمان زیادی از آغاز فعالیت نمایندگان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی نمی گذرد و به نظر می رسد نماینده جدید مردم شهرستان های شاهرود و میامی تاکنون نتوانسته به نوعی همدلی و همسویی را در بخش های مختلف ایجاد کند، با این حال در ابتدای نگارش این مطلب اشاره شد که فرصت سوزی و حسرت گذشته را خوردن سال های سال است که تبدیل به یکی از عادات سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی مردمان کشورمان و بالطبع شاهرود شده است.

کاظم جلالی پس از 4 دوره حضور در مجلس های ششم،هفتم،هشتم و نهم و فعالیت خالصانه به مدت 16 سال با اقتدار از نمایندگی مردم شریف شهرستانهای شاهرود و میامی و با میل خود بر اثر حاشیه هایی که تعداد زیادی از فعالین سیاسی و اجتماعی این دیار میدانند کنار رفت تا اثبات کند که همواره به اصل وحدت بین مسئولین ارشد شهرستانی اعتقاد داشته و عمل به آنرا از اوجب واجبات میدانست.

پاسخگویی به این ابهام و روشن شدن اینکه چه کسی بر هم زننده ی این وحدت بود در طول این سالیان کار سختی به نظر نمی رسد و معجون گذر زمان بسیاری از معادلات را در نزد مردم این خطه روشن خواهد کرد.

کاظم جلالی نه با رقابت و شکست در انتخابات بلکه با افتخار و اقتدار کنار رفت و با کسب حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار رای از حوزه انتخابیه پایتخت و به عنوان نفر ششم با اقتدار به مجلس دهم واردشد تا این امر موید این نکته باشد  که قابلیتهای فردی وی که به اذعان خود از خدمت به مردم این دیار به ارث برده بسیار زیاد است .

اری کاظم جلالی ،مرداخلاق و خوش برخورد، با کوله باری از اقدامات بزرگ و قابل تحسین وبا  پاک دستی  و صبر مثال زدنی از نمایندگی مردم شریف شهرستانهای شاهرود و میامی خدافظی کرد و کارنامه او در حوزه هایی مانند راه و ترابری ، برق و نیرو ، دانشگاه و حوزه سلامت ، آموزش و پرورش ، آب و کشاورزی و صیانت از داشته های شاهرود تکرار نشدنی است .

پس در یک کلام ، کاظم جلالی خدا پشت و پناهت


  • آخرین ویرایش:شنبه 26 تیر 1395
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

تمامیت خواهی عده ای معدود در مرکز استان و تقابل با بقیه نقاط استان کی به پایان خواهد رسید؟..........یکشنبه 15 بهمن 1396

چه کسانی در لوای استاندار سابق استان سمنان به یکه تازی پرداختند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

پشت پرده ی ایجاد کمپین حمایت از دکترخبّاز چه کسانی بودند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 82 منتشر شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

پایان خوش اصلاح‌طلبی..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ایا انقلابیگرى با اصلاح طلبى در تقابل است؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ناگفته هایی از ائتلاف های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 96 چطور شکل گرفت؟ ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در شهرستان شاهرود مشخص شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

مزایای رای دادن به لیست ها در انتخابات شورا..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

چگونه در انتخابات شورای شهر پیروز شویم/طنز..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

تخصص گرایی کلید گمشده شهرداری وشورای شهر شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

سرمایه‌گذاری و مشاركت شهرداری شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

وجود غده سرطانی به نام کشتارگاه دام در مرکز شهر..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

انتخاب شهردار توانمند زمینه ساز شاهرود مدرن ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهرمان شاهرود از لحاظ فضای سبز در چه جایگاهی قرار دارد؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهر برای زندگی وبهزیستی ،مدیرودرمانگر اجتماعی می خواهد..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

علم مدیریت ساخت و مدیریت شهری..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

توسعه توریسم عرفانی ، باز تعریف هویت شهری ورونق اقتصادی بر بستر دیپلماسی شهری ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

استراتژی افزایش منابع درآمدی پایدار و مدیریت هزینه ها..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 81 منتشر شد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

خبر آمد خبری در راه است..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

در پی اقدامات پروپاگاندای نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود قسمت 2..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

واکاوی حضور ائتلافی به نام السابقون درشورای شهر چهارم و کارنامه نه چندان موفق آن:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

تئاتر شهر تئوری تغییر به کمک هرم قدرت..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

مسئول ستاد حزب اعتدال و توسعه در شهرستان شاهرود منصوب شد..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

همه پستها