تبلیغات
پارسیا نیوز - تدبیری نا امید کننده از سکاندار سیاسی دولت تدبیر و امید در استان سمنان

مهندس مهدی بندر آبادی ریشه در اعتدال و عقلانیت دارد.

 در طی روزهای اخیر خبر نگران کننده ای در قالب تغییرات در استانداری فعالین سیاسی و عقلای استان را به شدت مکرر کرد.

خبر کوتاه بود،آقای میرزایی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری سمنان در یک اقدام قابل تامل اقدام به برکناری مهندس بندر آبادی کرد. اقدامی که اگرچه جزء امتیازات ایشان بود ولی با سیاست های اعتدالی دولت تدبیر و امید در تناقض آشکار قرار داشت.

مهندس  مهدی بندر آبادی کیست؟

مهدی بندر آبادی که در دولت دهم سکاندار فرمانداری شهرستان شاهرود را بر عهده داشت فردی منضبظ همراه با رزومه ی روشن و شفاف در وزارت کشور است که با پیمودن مراحل به صورت پلکانی و گذشت سالیان زیاد از عمر خدمت وی ،به توفیقاتی مانند فرماندار شدن در شهرستانی مثل شاهرود نایل گشته است.

بندر آبادی گرچه در دولت قبلی این مسئولیت خطیر را برعهده گرفت ولی به یاد داریم که قبل از تودیع و معارفه ی ایشان مخالفت های زیادی از سوی ستاد انتخاباتی آن روزهای محمود احمدی نژاد صورت گرفت تا این انتصاب صورت نگیرد.

ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در شهرستان شاهرود در آن روزها فعالیت زیادی داشت و اکثر تصمیم گیری ها در مورد انتصابات  باید به تایید آنها می رسید .یکی از سایتهای منتسب به این افراد در آن روزها نوشت به چه علت فردی منتصب به آیت ا.. هاشمی باید فرماندار شاهرود شود؟

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و ایستادگی نماینده ی و قت مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب دکتر کاظم جلالی این انتصاب صورت گرفت و مهدی بندر آبادی فرماندار شاهرود شد.

ازکارهای قابل توجه ایشان در زمان فرماندار بودن ،استفاده از ظرفیتها و پتانسیل افراد بر اساس شایسته سالاری و نه صرفا دیدگاه سیاسی افراد بود.

ایشان اگرچه فرماندار احمدی نژاد بود ولی در اصل مجری عقلانیت و تدبیر و اعتدال بود.از کارهای مثمر ثمر و شجاعانه ی ایشان استفاده از فردی بنام حسین خلیلی نژاد در راس اداره ی سیاسی و اجتماعی فرمانداری شاهرود بود که اگرچه آقای خلیلی نژاد دیدگاه سیاسی کاملا متفاوت با دولت محمود احمدی نژاد داشت ولی به جهت تخصص و عقلانیت موجود در وی،بندر آبادی کاملا از  این انتصاب خود در مقابل ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد با تمام جو سازی های آن زمان دفاع کرد.

از کارهای قابل دفاع مهدی بندر آبادی در زمان فرمانداری ایشان،تعامل سازنده ی ایشان با طیف های مختلف سیاسی از جمله اصلاح طلبان شناخته شده ی آن روزها و حامیان امروز دولت در این روزها بود.با یک تحقیق ساده از عناصر معقول و متفکران منش اعتدالی این ادعا کاملا قابل اثبات خواهد بود و ایشان به دور از نگاه های سیاسی و دیدگاه ها،احترام خاصی برای این افراد قایل بودند.

از اقدامات دیگر ایشان دفاع تمام قد از مجموعه ی این رسانه در مقابل عناصر تمامیت خواه آن روزها بود.هفته نامه ی  پارسیای قومس،با توجه به خط مشی و سیاستی که در آن روزها در پیش گرفته بود، از منتقدان جدی  دولت محمود احمدی نژاد در استان سمنان و مخصوصا شهرستان شاهرود بود و با سابقه ی اصلاح طلبی و خفقانی که در آن روزها برای این نوع تفکر وجود داشت به انتقاد جدی از عملکرد مسئولین پرداخت. مهدی بندر آبادی اگرچه فرماندار  دولت محمود احمدی نژاد بود ولی در مقابل این تفکر ایستاد و بارها جوسازی های این عناصر تمامیت خواه را خنثی کرد.

بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تغییرات مدیریتی در حد استانداران و فرمانداران مهدی بندر آبادی با تمام خدماتی که به شهرستان شاهرود کرده بود جای خود را به مدیر زحمتکش و قابلی به نام سید محمد رضا هاشمی داد و بنا به توصیه ی استاندار وقت ، جناب آقای وکیلی به سمت مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری سمنان منصوب شد.

در این برهه نیز منشا برکات خیر برد و با تعامل با فعالان سیاسی حتی با نگرش های سیاسی مختلف سعی در جذب آنها برای همگرایی بیشتر کرد.اگرچه در زمان انتخابات مجلس رفاقت و رفت و آمد خانوادگی دیرینه ای با دکتر حسینی نماینده ی منتخب مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی داشت ولی هرگز به خود اجازه نداد که از ایشان طرفداری کند و حتی این بی طرفی ایشان در آن زمان موجبات دلخوری دوستان دیرین خود باعث شد.

اگرچه این نشریه با گرایش اصلاح طلبی اختلاف سلیقه و دیدگاه های آشکاری را با این مدیر با تجربه دارد ولی در این برهه حمایت از روح و منطق اعتدالی را وظیفه ی خود می داند.

با تمام اوصافی که گذشت می توان در یک جمله گفت که مهندس مهدی بندر آبادی اگرچه فرماندار دولت محمود احمدی نژاد بود ولی در همان زمان هم ایشان مجری عقلانیت و تدبیر و اعتدال بود.

مهدی بندر آبادی که در زمان مدیریت معاون سیاسی وامنیتی سابق استانداری جناب آقای صارمی زاده مورد وثوق وی قرار گرفته بود در زمان کوتاهی مجری سیاستهای همسو با دولت تدبیر و امید شد و با توجه به جمیع مطالب فوق کنار گذاشتن وی از سمت خود توسط معاون سیاسی و امنیتی استانداری سمنان جناب آقای میرزایی کمی غیر منطقی به نظر می آید.

امید استاستاندار محترم جناب دکتر خباز در این تصمیم باز نگری فرمایند .

و من ا... توفیق

سعید ایمانی


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

تغییر رئیس دانشگاه پیام نور بعد از یک دهه!!!..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی اصلاح طلبان و اعتدالیون شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

آسیب شناسی جریان اصلاحات در شاهرود..........یکشنبه 10 تیر 1397

«اصلاح طلبی چیست؟ اطلاح طلب کیست؟»..........یکشنبه 10 تیر 1397

چرا روحانی خواستار برگزاری "رفراندوم" شد؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

دیدار دبیر واعضای شورای حزب اعتدال وتوسعه شهرستان شاهرود بااعضای شورای اسلامی و جمعی از موثرین روستای قلعه نوخرقان با همراهی ریاست محترم جهاد کشاورزی و معاونت بخشداری بسطام و تبادل نظر در مورد مشکلات و ظرفیتهای این منطقه..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها