تبلیغات
پارسیا نیوز - سخنی با استاندار محترم جناب دکتر خباز:

با گذشت 3 سال از عمر دولت تدبیر وامید

عدم جابجایی مدیران احمدی نژادی در استان سمنان و شهرستانها

گروه سیاسی:سعید ایمانی

حدود 3 سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد و متاسفانه از آن فضای امید بخشی که قرار بود تا روح تازه ای به کالبد فعالیت های سیاسی بدمد خبری نیست و آنچه عینیت یافته مجموعه ای از رفتار ها و عکس العملهای مدیرانی است که شاید گویای یک پیغام پنهانی باشد و آن اینکه اصرار دارند اثبات کنند که تغییری حاصل نشده است.

مقاله زیر،دغدغه و دل نگرانی بسیاری از حامیان زجر کشیده دولت تدبیر و امید دراستان سمنان است که علی رغم توانمندی های بسیار ،در حاشیه مانده اند و دردمندانه شاهد تصرف مناصب دولتی توسط مهمانانی هستند که هر روز هم پر مدعاتر می شوند . به ویژه آنکه کسی هم نیست به سخنان و نصیحت های دلسوزانه شان گوش دهد،سیاست پییشگانی هم که پا بر شانه های این حامیان بی توقع ، صاحب منصب و مقامی شده اند، یادر دسترس نیستند و یا این که تلفن همراهشان برای همیشه خاموش شده است.

اکنون که قریب به سه سال از عمر دولت یازدهم می گذرد هنوز بسیاری از مدیران اجرایی دولت قبل با همان رویکرد قبلی و با آرامشی بی نظیر،گرم فعالیت های سیاسی و تبلیغاتی خویش اند.هنوز نسیم تدبیر در برخی ادارات مهم استان و بویژه شهرستانها نوزیده است و فرصت و منابع و امکانات دولتی در اختیار مدیران احمدی نژادی است.

مگر نه این است که همه اصلاح طلبان و اصول گراها ، اتفاق نظر دارندکه بخش عمده ای از مشکلات و معضلات کشور ناشی از سو مدیریت ها و بی تدبیری هاست نه تحریم ها؟!

مگر واحد متناظر دولت در سطح شهرستان ها،مجموعه دستگاه های تحت مدیریت فرمانداری شهرستان ها نمی باشند؟!مگر بخش عملیاتی و اجرایی دولت،شعبات و نهادهای عمومی در سطح استان نمی باشند؟!مگر جمع جبری فعالیت های استان ها و شهرستان ها (موفق یا ناموفق) کارنامه دولت را تشکیل نمی دهند؟!

آیا استاندار سمنان می خواهد آزموده هایی با کارنامه ی مردودی را مجدداً بیازماید؟! واقعیت آن است که دو دوره قبل،برای بسیاری از مدیران دلسوز ،متعهد و انقلابی نظام که حتی از خانواده معظم و معزز شهدا ،جانبازان و آزادگان هم بودند،صرفاً به خاطر مخالفت با سیاست های احمدی نژاد بسیار سخت گذشت و بسیاری از مدیران لایق نظام تنها به جرم اصلاح طلب بودن،فتنه گر ، جاسوس و … نامیده شدند.

البته اقتدار گرایان می دانستند که تسلط آنها بر قدرت زیاد پایدار نخواهد بود و دیر یا زود مردم آگاه و انقلابی ایران آنها را از اریکه قدرتی که شایستگی آن را نداشتند به زیر خواهند کشید.اکنون برخی از ادارات مهم استان و بخصوص شهرستان شاهرود به بیماری روز مرگی مبتلا شده و بعد از گذشت 3 سال عمر دولت ،نه تنها مدیران قبلی را عوض نکرده اند بلکه بعضی از آنها در اجابت خواست نمایندگان و القائات بیرون در مسئولیت خود ابقا شده اند و همچنان حکومت می کنند و به ریش مردم و حامیان دولت می خندند! از یاد نبریم که بخش عمده ای از مرجع رای این دولت به نخبگانی بر می گردد که در دوره ی دولت گذشته به بدترین شکل تحقیر شده بودند. اما همین مراجع آرای متعهد به آرمانهای اصلاحات بودند که بار دیگر مردم را به تغییر امیدوار نمودند و آنها را بار دیگر پای صندوقهای رای کشاندند.

می طلبد که استاندار سمنان،جناب دکتر خباز، به جد و با قدرت عملکرد شهرستانها را هم رصد کرده و حلقه مشاوره خود را از مرکز استان به شهرستانها نیز بسط داده و انجام تغییرات مدیریتی را از فرمانداران و مدیران کل تابعه بخواهد.

 اگر نسیم تغییرات همسو کننده با سیاست های دولت تدبیر و امید در ادامه راه به نهادهای کلیدی استان نرسد ، اگر همچنان کسانی که در ستادهای دکتر روحانی صبح تا پاسی از شب زحمت می کشیدند و مردم را بسیج میکردند ،در حاشیه ها بمانند و تحت عناوین و بهانه های مختلف حذف شوند و کسانی که حتی دقیقه ای برای دولت تدبیر و امید نه تنها زحمت نکشیدند بلکه برای شکست روحانی در انتخابات تلاش کردندو فعالین ستادها را مسخره و تخریب می کردند،در حرکتی خزنده بار دیگر مسئولیت های اجرایی تکیه بزنند و پنجه به روی حامیان واقعی دولت تدبیر و امید بکشند و خود را معتدل بنامند باید در همین لحظه از عمر دولت اعلام نمود که خطر در کمین است و دیگر هیچ فردی در جهت حمایت از سیاستهای دولت تدبیر و امید باقی نخواهد ماند.

دراین مقاله روی سخن نگارنده با استاندار سمنان جناب آقای خباز است ، میخواهم این را از شما بپرسم آقای استاندار، این همه طولانی شدن تغییر مدیر آموزش و پرورش شهرستانی مثل شاهرود نشانه چیست؟ چرا برای معرفی گزینه مد نظر در آموزش پرورش اقدام عملی صورت نمی گیرد؟ ضمن احترام برای شخصیت فردی مدیر فعلی آموزش و پرورش شاهرود ،باید بپرسم در ایام مدیریت ایشان ،چه کار شاق و خارق العاده ای صورت گرفته که مدیران شهرستانهای دیگر استان انجام نداده اند؟!

علت عدم تغییر ریاست برخی از دانشگاههای شاهرود که عمری به اندازه عمر 2 دولت را تجربه کرده اند و خط فکری و نگاه سیاسی آنها به هیچ وجه با دولت تدبیر و امید سازگاری ندارد چیست؟

این همه تعلل در تغییر مدیریت ارگان مهمی که میتواند یکی از درآمد زا ترین نهادها با جذب گردشگر باشد و عمر مدیریت طولانی این مدیر در این اداره زبانزد عام وخاص شده است چیست؟

جناب استاندار؛آیا استراتژی این روزهای شما شانه خالی کردن از تغییر مدیران مادام العمر نیست؟ چه کسی باید جواب آمار بالای نرخ بیکاری در شهرستان شاهرود را بدهد؟تعاون یا فنی و حرفه ای؟!!

آقای استاندار اگر چه حضرتعالی در برگزاری نشت های هم اندیشی با فعالین ستاد دکتر روحانی در استان پیشقدم شده اید ولی عملا به جهت مشورت پذیری شما از فقط ریاست ستاد استان دکتر روحانی شاهد هیچ اتفاق از این جلسات نیز نبوده ایم به هر حال همسو سازی مدیران،کادر سازی،حمایت از مدیران جوان ، دادن فرصت خدمت به نیروهای جدید و کارآمد که با دولت تدبیر و امید همسو باشند و احترام به پایگاه رأی دکتر روحانی از وظایف ذاتی شماست پس لطفا به خواست رأی دهندگان به این دولت احترام بگذارید.


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

دقیقا کجای فرودگاه شاهرود مردمیست؟..........شنبه 28 مهر 1397

شاهکاری دیگر از نماینده ای که نمایندگی مردم را نمی کند!!..........شنبه 28 مهر 1397

شاه کاری دیگر از نماینده ای که نمایندگی مردم را نمی کند!..........شنبه 28 مهر 1397

مطالبه گری و فرهنگی که به انحراف می رود..........شنبه 28 مهر 1397

شهردار شورا یا شورای شهردار! مساله این است؟؟..........شنبه 28 مهر 1397

گزارشی از فعالیت هیات منتظران مصلح شاهرود و چند نکته..........شنبه 28 مهر 1397

تلف شدن گورخرهای آسیایی و چند نکته..........شنبه 28 مهر 1397

قربانیان یک تبریک اشتباهی..........شنبه 28 مهر 1397

شاهرود نفس می کشد..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر نحوه برگزاری هفته دولت در شهرستان شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقش حساس این روزهای بانوان شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

اما و اگرهای ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

تحلیلی در مورد اکو مارتن جنگل ابر در شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر دادگاه های علنی مفسدین اقتصادی..........سه شنبه 13 شهریور 1397

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

همه پستها