تبلیغات
پارسیا نیوز - سخنی با استاندار محترم جناب دکتر خباز:

با گذشت 3 سال از عمر دولت تدبیر وامید

عدم جابجایی مدیران احمدی نژادی در استان سمنان و شهرستانها

گروه سیاسی:سعید ایمانی

حدود 3 سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد و متاسفانه از آن فضای امید بخشی که قرار بود تا روح تازه ای به کالبد فعالیت های سیاسی بدمد خبری نیست و آنچه عینیت یافته مجموعه ای از رفتار ها و عکس العملهای مدیرانی است که شاید گویای یک پیغام پنهانی باشد و آن اینکه اصرار دارند اثبات کنند که تغییری حاصل نشده است.

مقاله زیر،دغدغه و دل نگرانی بسیاری از حامیان زجر کشیده دولت تدبیر و امید دراستان سمنان است که علی رغم توانمندی های بسیار ،در حاشیه مانده اند و دردمندانه شاهد تصرف مناصب دولتی توسط مهمانانی هستند که هر روز هم پر مدعاتر می شوند . به ویژه آنکه کسی هم نیست به سخنان و نصیحت های دلسوزانه شان گوش دهد،سیاست پییشگانی هم که پا بر شانه های این حامیان بی توقع ، صاحب منصب و مقامی شده اند، یادر دسترس نیستند و یا این که تلفن همراهشان برای همیشه خاموش شده است.

اکنون که قریب به سه سال از عمر دولت یازدهم می گذرد هنوز بسیاری از مدیران اجرایی دولت قبل با همان رویکرد قبلی و با آرامشی بی نظیر،گرم فعالیت های سیاسی و تبلیغاتی خویش اند.هنوز نسیم تدبیر در برخی ادارات مهم استان و بویژه شهرستانها نوزیده است و فرصت و منابع و امکانات دولتی در اختیار مدیران احمدی نژادی است.

مگر نه این است که همه اصلاح طلبان و اصول گراها ، اتفاق نظر دارندکه بخش عمده ای از مشکلات و معضلات کشور ناشی از سو مدیریت ها و بی تدبیری هاست نه تحریم ها؟!

مگر واحد متناظر دولت در سطح شهرستان ها،مجموعه دستگاه های تحت مدیریت فرمانداری شهرستان ها نمی باشند؟!مگر بخش عملیاتی و اجرایی دولت،شعبات و نهادهای عمومی در سطح استان نمی باشند؟!مگر جمع جبری فعالیت های استان ها و شهرستان ها (موفق یا ناموفق) کارنامه دولت را تشکیل نمی دهند؟!

آیا استاندار سمنان می خواهد آزموده هایی با کارنامه ی مردودی را مجدداً بیازماید؟! واقعیت آن است که دو دوره قبل،برای بسیاری از مدیران دلسوز ،متعهد و انقلابی نظام که حتی از خانواده معظم و معزز شهدا ،جانبازان و آزادگان هم بودند،صرفاً به خاطر مخالفت با سیاست های احمدی نژاد بسیار سخت گذشت و بسیاری از مدیران لایق نظام تنها به جرم اصلاح طلب بودن،فتنه گر ، جاسوس و … نامیده شدند.

البته اقتدار گرایان می دانستند که تسلط آنها بر قدرت زیاد پایدار نخواهد بود و دیر یا زود مردم آگاه و انقلابی ایران آنها را از اریکه قدرتی که شایستگی آن را نداشتند به زیر خواهند کشید.اکنون برخی از ادارات مهم استان و بخصوص شهرستان شاهرود به بیماری روز مرگی مبتلا شده و بعد از گذشت 3 سال عمر دولت ،نه تنها مدیران قبلی را عوض نکرده اند بلکه بعضی از آنها در اجابت خواست نمایندگان و القائات بیرون در مسئولیت خود ابقا شده اند و همچنان حکومت می کنند و به ریش مردم و حامیان دولت می خندند! از یاد نبریم که بخش عمده ای از مرجع رای این دولت به نخبگانی بر می گردد که در دوره ی دولت گذشته به بدترین شکل تحقیر شده بودند. اما همین مراجع آرای متعهد به آرمانهای اصلاحات بودند که بار دیگر مردم را به تغییر امیدوار نمودند و آنها را بار دیگر پای صندوقهای رای کشاندند.

می طلبد که استاندار سمنان،جناب دکتر خباز، به جد و با قدرت عملکرد شهرستانها را هم رصد کرده و حلقه مشاوره خود را از مرکز استان به شهرستانها نیز بسط داده و انجام تغییرات مدیریتی را از فرمانداران و مدیران کل تابعه بخواهد.

 اگر نسیم تغییرات همسو کننده با سیاست های دولت تدبیر و امید در ادامه راه به نهادهای کلیدی استان نرسد ، اگر همچنان کسانی که در ستادهای دکتر روحانی صبح تا پاسی از شب زحمت می کشیدند و مردم را بسیج میکردند ،در حاشیه ها بمانند و تحت عناوین و بهانه های مختلف حذف شوند و کسانی که حتی دقیقه ای برای دولت تدبیر و امید نه تنها زحمت نکشیدند بلکه برای شکست روحانی در انتخابات تلاش کردندو فعالین ستادها را مسخره و تخریب می کردند،در حرکتی خزنده بار دیگر مسئولیت های اجرایی تکیه بزنند و پنجه به روی حامیان واقعی دولت تدبیر و امید بکشند و خود را معتدل بنامند باید در همین لحظه از عمر دولت اعلام نمود که خطر در کمین است و دیگر هیچ فردی در جهت حمایت از سیاستهای دولت تدبیر و امید باقی نخواهد ماند.

دراین مقاله روی سخن نگارنده با استاندار سمنان جناب آقای خباز است ، میخواهم این را از شما بپرسم آقای استاندار، این همه طولانی شدن تغییر مدیر آموزش و پرورش شهرستانی مثل شاهرود نشانه چیست؟ چرا برای معرفی گزینه مد نظر در آموزش پرورش اقدام عملی صورت نمی گیرد؟ ضمن احترام برای شخصیت فردی مدیر فعلی آموزش و پرورش شاهرود ،باید بپرسم در ایام مدیریت ایشان ،چه کار شاق و خارق العاده ای صورت گرفته که مدیران شهرستانهای دیگر استان انجام نداده اند؟!

علت عدم تغییر ریاست برخی از دانشگاههای شاهرود که عمری به اندازه عمر 2 دولت را تجربه کرده اند و خط فکری و نگاه سیاسی آنها به هیچ وجه با دولت تدبیر و امید سازگاری ندارد چیست؟

این همه تعلل در تغییر مدیریت ارگان مهمی که میتواند یکی از درآمد زا ترین نهادها با جذب گردشگر باشد و عمر مدیریت طولانی این مدیر در این اداره زبانزد عام وخاص شده است چیست؟

جناب استاندار؛آیا استراتژی این روزهای شما شانه خالی کردن از تغییر مدیران مادام العمر نیست؟ چه کسی باید جواب آمار بالای نرخ بیکاری در شهرستان شاهرود را بدهد؟تعاون یا فنی و حرفه ای؟!!

آقای استاندار اگر چه حضرتعالی در برگزاری نشت های هم اندیشی با فعالین ستاد دکتر روحانی در استان پیشقدم شده اید ولی عملا به جهت مشورت پذیری شما از فقط ریاست ستاد استان دکتر روحانی شاهد هیچ اتفاق از این جلسات نیز نبوده ایم به هر حال همسو سازی مدیران،کادر سازی،حمایت از مدیران جوان ، دادن فرصت خدمت به نیروهای جدید و کارآمد که با دولت تدبیر و امید همسو باشند و احترام به پایگاه رأی دکتر روحانی از وظایف ذاتی شماست پس لطفا به خواست رأی دهندگان به این دولت احترام بگذارید.


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

تمامیت خواهی عده ای معدود در مرکز استان و تقابل با بقیه نقاط استان کی به پایان خواهد رسید؟..........یکشنبه 15 بهمن 1396

چه کسانی در لوای استاندار سابق استان سمنان به یکه تازی پرداختند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

پشت پرده ی ایجاد کمپین حمایت از دکترخبّاز چه کسانی بودند؟..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

ایجادکنندگان کمپین حمایت از خباز در حمایت از دکتر چاووشی سر و دست می شکنند!!!..........چهارشنبه 11 بهمن 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 82 منتشر شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

پایان خوش اصلاح‌طلبی..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ایا انقلابیگرى با اصلاح طلبى در تقابل است؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

ناگفته هایی از ائتلاف های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 96 چطور شکل گرفت؟ ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در شهرستان شاهرود مشخص شد...........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

مزایای رای دادن به لیست ها در انتخابات شورا..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

چگونه در انتخابات شورای شهر پیروز شویم/طنز..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

تخصص گرایی کلید گمشده شهرداری وشورای شهر شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

سرمایه‌گذاری و مشاركت شهرداری شاهرود ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

وجود غده سرطانی به نام کشتارگاه دام در مرکز شهر..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

انتخاب شهردار توانمند زمینه ساز شاهرود مدرن ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهرمان شاهرود از لحاظ فضای سبز در چه جایگاهی قرار دارد؟..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

شهر برای زندگی وبهزیستی ،مدیرودرمانگر اجتماعی می خواهد..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

علم مدیریت ساخت و مدیریت شهری..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

توسعه توریسم عرفانی ، باز تعریف هویت شهری ورونق اقتصادی بر بستر دیپلماسی شهری ..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

استراتژی افزایش منابع درآمدی پایدار و مدیریت هزینه ها..........سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

نشریه پارسیای قومس شماره 81 منتشر شد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

خبر آمد خبری در راه است..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شاهرود، لیست کاندیداهای شورای شهر خود را نهایی کرد...........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

در پی اقدامات پروپاگاندای نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

پشت پرده تیم های فعال در انتخابات شورای شهر شاهرود قسمت 2..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

واکاوی حضور ائتلافی به نام السابقون درشورای شهر چهارم و کارنامه نه چندان موفق آن:..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

تئاتر شهر تئوری تغییر به کمک هرم قدرت..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

مسئول ستاد حزب اعتدال و توسعه در شهرستان شاهرود منصوب شد..........دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

همه پستها