تبلیغات
پارسیا نیوز - غربت روحانی در زادگاهش!!

عباسعلی حسین پور

 

امسال را می‌توان سال انتخاباتی نامید یعنی هرچه که این دولت کاشته است، در این ماه‌های منتهی به انتخابات درو خواهد کرد، این بدان معنی است که تهدید رقیب جدی است و مسئولان دولتی بویژه شخص استاندار باید شش دانگ حواسشان جمع باشد، چون کوچکترین غفلتی باعث خواهد شد که دوباره نقطه سر خط...!

فقط از باب تذکر عرض می‌کنم؛ در انتخابات سال 88 رقیب، نتیجه را در شهرهای بزرگ واگذار کرده و بیشترین رای خود را از روستاها بدست آورده بود و الان هم زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که باعنوان کردن طرح‌هایی مانند یارانه 250هزار تومانی و...قصد سرمایه‌گذاری بر روی آرای مردم نقاط محروم و روستایی کشور را دارد و در این وانفسا اگر مسئولین فعلی حرکتی کنند که موجبات رنجش مردم صبور روستاها را فراهم کنند، آب به آسیاب رقیب ریختن است. بطور نمونه یکی از این حرکاتی که کمی تامل برانگیز است را بررسی می‌کنیم؛ تا کارشناسان امر به تجزیه و تحلیل موضوع بپردازند.

اداره آب و فاضلاب روستایی شاهرود اخیرا با عنایت به متن قانون، انشعاب آب مشترکینی که در موعد مقرر بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند، را قطع می‌نماید. جالب است که بدانید به اذعان افراد مطلع، این مهم در سال‌های اولیه دولت دکتر روحانی که فردی اصلاح‌طلب بر کرسی ریاست این اداره تکیه زده بود، صفر بوده و هیچ انشعابی در هیچ روستایی از شاهرود قطع نشده است، بلکه با کدخدا منشی و تعامل با روستائیان هم حق دولت وصول می‌شد و هم مردم راضی بودند و اصلا نیازی به قوه قهریه و قطع انشعاب مطرح نبود، اما درست در سال آخر دولت و سالی که منتهی به انتخابات است رییس این اداره تصمیم گرفته‌ که با ضرس قاطع، قانون را اجرا کند!! و انشعاب بدهکاران را مطابق قانون قطع نماید! اما دریغ از این که این عزیز مسئول بداند که قانون برای "رفاه" مردم وضع شده است نه اینکه به بهانه اجرای قانون "حال مردم را بگیریم" قطعا اینگونه اعمال قانون‌ها علیرغم اینکه مردم زحمت‌کش روستاها را از دولت فعلی آزرده خاطر کرده و اعتمادشان را به اقدامات انقلابی هیئت دولت تحت الشعاع قرار می‌دهد، زمینه بدبینی به اصل انقلاب و اهداف عالی آن که همان حمایت از مستضعفان است را نیز فراهم خواهد کرد.

یادم هست زمانیکه دکتر روحانی، برخی وزرای غیر همسو با اصلاح طلبان را به مجلس معرفی می‌کرد، برخی دوستان وی از دولت فراجناحی او انتقاد کردند و اذعان داشتند که سپردن پست‌های کلیدی به آنها ضررهایی خواهد داشت که نتیجه آن جبرن ناپذیر خواهد بود و شاید بدبینانه نباشد که بگوییم این عکس العمل‌ها همانهایی است که پیش بینی می‌کردند.

جناب آقای استاندار  فرموده بودید: "...با جناح سیاسی و افکار مدیران کاری ندارم؛ بلکه از نظر من مدیر خوب، مدیری است که وقت و استعداد خود را در خدمت مردم قرار دهد و سیاست‌های دولت را با تمام توان قبول داشته ‌باشد و از آن دفاع کند. مدیری که نتواند از سیاست‌های دولتش دفاع کند، همانند عضوی ناموزون در گروه موسیقی است که کار سایران را نیز خراب می‌کند؛ پس نباید در تیم باقی بماند. من با محول کردن مأموریت‌های مختلف به مدیران و مسئولان و ارزیابی کردن عملکرد آن‌ها و مردم‌دوستی و در خدمت مردم بودن آن‌ها مدیران خوب و همراه را انتخاب می‌کنم و مدیرانی که این معیارها را نداشته‌باشند، در زمان مناسب تعویض خواهم کرد...."

 لطفا کمی تعجیل بفرمایید، تا انتخابات فرصت اندکی باقی مانده است و ممکن است "خیلی زود، دیر شود" عنایت داشته باشید که رای دکتر روحانی در زادگاهش از نظرهای مختلفی حائز اهمیت است و اگر حتی دوباره رییس جمهور شود ولی نتواند رای بالایی از مردم استان خودش بگیرد...!!!

در ذیل به نمونه‌ای اشاره می‌کنیم که با ذکر آن، شما هم تایید خواهید کرد، دکتر روحانی در زادگاهش غریب مانده و می‌بایستی در انتخابات پیش رو  بغیر از رقبا با هم‌قطاران خود نیز رقابت کند که این بی‌انصافی در حق ایشان است، کمکش کنید، نگذارید احساس تنهایی کند، با تغییر مدیران غیر همسو (ولو غیر عامدانه) دست یاری رییس جمهور را به گرمی بفشارید و نگذارید به این راحتی دولت را در منظر عموم مردم عامه، طرفدار سرمایه‌داری معرفی نمایند و اینگونه القا نمایند که هیچ رغبتی برای حل مشکل مردم روستاها و محرومین وجود ندارند.

 

اما اصل موضوع:

 در بدو ورود دکتر خباز به استان ما به عنوان استاندار، در آذر 94 فرصتی فراهم شد تا به عنوان نایب رییس شورای مرکزی خانه مطبوعات استان به اتفاق سایر اعضای شورای مرکزی خدمت وی رسیده و ضمن خوشامدگویی درباره فرصت‌ها و چالش‌های استان بصورت مفصل مذاکره کردیم، نکته حائز اهمیت این گفتگوی صمیمانه با استاندار، تاکید وی بر اطلاع‌رسانی و بیان عملکرد دستگاه‌های اجرایی توسط خبرنگاران بود، استاندار با بیان اینکه حضرت امام راحل همواره بربیان عملکردها و اطلاع رسانی به مردم تاکید داشتند گفت: زمینه این اطلاع رسانی باید با کمک خبرنگاران مطبوعات و رسانه های گروهی انجام شود. باید از امکانات و بسترهای مناسب مطبوعات و رسانه‌های گروهی استان به نحو احسن برای بیان عملکردها و دستاوردهای انقلاب و نظام استفاده کرد.خبرنگاران مطالب و عملکرد مسوولان و دستگاهها را به گوش مردم می‌رسانند و باید فرش قرمز برای خبرنگاران پهن کنیم و از آنان استقبال کنیم و همه دستگاهها و مدیران باید از این بستر استفاده کنند و نباید در این عرصه کم کاری کرد.

یادم هست که یکی از اساتید بنده در حاشیه این دیدار ضمن تقدیر از نگاه استاندار به مقوله نشریات محلی و اهمیت کار خبرنگاران، اشاره‌ای به سخنان دکتر حسن روحانی در اولین مصاحبه مطبوعاتیش برای بیان عملکرد 100 روزه دولت کرد و گفت: این نگاه دکتر خباز نشات گرفته از نگاه عالی دولت به اهمیت اطلاع‌رسانی است چراکه دکتر روحانی نیز در اولین مصاحبه‌اش گفته بود:"...گزارش دولت به مردم مخصوص برنامه‌ 100 روزه نیست و در هر مقطع به طور منظم، دولت به مردم گزارش کار می‌دهد چون افتخار خود می‌داند که به مردم، پاسخگو باشد.

 دولت بدون همکاری مردم نمی‌تواند مسئولیت سنگین اداره کشور را به مقصد رساند، پس باید به مردم گزارش کار دهد تا از لحاظ اطلاعات، مردم و دولت به هم نزدیک شوند. یعنی مردم، از مشکلات، پیشرفت‌ها و برنامه‌های بلندمدت دولت مطلع شوند. مردم بویژه صاحب‌نظران می‌توانند به دولت کمک کنند و با نقد و نصیحت و پیشنهادات‌شان دولت را یاری کنند. چون دولت متعلق به مردم است و افتخار خود می‌داند که به مردم خدمت کند..."

این موضوع به عنوان یک دغدغه در ذهن بنده مطرح و همواره سرلوحه کارم بود تا با کمک ایزدمنان در راه کمک به دولت  گام بردارم، در نقدهایم اصرار داشتم که شرط انصاف رعایت شده و همیشه قضاوت را به مردم یعنی صاحبان اصلی انقلاب بسپارم و فقط به ارائه نظرات مردم و مسئولان از یک سو و استفاده از نظر کارشناسان از سوی دیگر بسنده می‌کردم، آنچه در ذیل می‌خوانید نیز بر همین اصل استوار بوده و امیدوارم مورد رضای حق تعالی و مردم قرار گیرد.

ماجرا از آنجا شروع شد که یکی از اهالی روستای تل(بخش مرکزی شاهرود) دعوت حق را لبیک گفته و منزل آن مرحوم پس از فوت ایشان خالی شد،(همه فرزندانش ساکن شاهرود هستند) و تنها در مناسبت‌های ملی و مذهبی مانند عید نوروز، دهه اول ماه محرم و... فرزندان آن مرحوم در خانه پدری جمع شده و به قول قدیمی‌ها "چراغ منزل پدرشان را روشن نگه می‌دارند" البته گاها در روزهای تعطیل نیز برای تفریح، برخی از فرزندان وی به منزل پدرشان سر می‌زدند.

در این ایام قبوض خدماتی مانند برق، آب و گاز و تلفن این منزل همواره با کمی تاخیر توسط فرزندان مرحوم پرداخت می‌شد اما در این بین رقم بدهی قبض آب منزلشان به عدد حدود 150 هزار تومان رسید (فرزندان مرحوم می‌فرمایند چون قبض نمیامده و پس از چند دوره به یکباره ارسال شده به این رقم رسیده است)، رقم قبض سنگین شده و از عهده پرداخت آنها خارج شد و اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود(آبفار) برابر ضوابط و مقررات اقدام به قطع انشعاب این منزل کرد، پس از مراجعه ورثه مرحوم به آبفار شاهرود برای پرداخت قبض و تسویه حساب و وصل مجدد انشعاب، متوجه می‌شوند که می‌بایستی رقم سه میلیون ریال دیگر بابت هزینه قطع و وصل نیز پرداخت کنند! موضوع را با بنده درمیان گذاشتند، به اداره آب و فاضلاب روستایی شاهرود مراجعه کردم و از کارشناسان اداره تقاضای تجدید نظر نمودم، خدمت ایشان عرض کردم که این عزیزان چون کارگر بوده‌اند نتوانسته‌اند قبض رقم 150 هزار تومان را پرداخت کنند و از جاییکه این منزل خالی بوده و به اذعان کارشناس خود شما ترکیدگی لوله نیز ندارد، اصل رقم کمی غیر واقعی به نظر می‌رسد لذا تقاضا دارم که بررسی مجدد و دقیق‌تر بفرمایید.

 بصورت غیر رسمی اعلام کردند که چون کنتور این خانه خراب است و در چندین نوبتی که برای قرائت کنتور مراجعه کردیم کسی حضور نداشته، بر اساس آخرین قبض پرداختی که مربوط به ایام حضور مالک اصلی می‌باشد، قبض صادر کرده‌ایم(نقل به مضمون) بهترین کار این است که کنتور جدید خریداری و تعویض نموده تا در قبوض آینده دچار این مشکل نشوید، در خصوص هزینه قطع و وصل نیز رقم سه میلیون ریال بر اساس آیین نامه‌های اجرایی این اداره محاسبه شده و طرف حساب شما پیمانکار بخش خصوصی است، لذا می‌بایستی آن را پرداخت نمایید.

با ذکر دلایل، رایزنی و جلب نظر مساعد مدیران استانی این اداره، موفق شدم حدود 50 درصد این رقم را تخفیف بگیرم مشروط بر اینکه در زمان وصل مجدد حتما کنتور 85هزار تومانی نو را خریداری نموده و تعویض کنند.

این موضوع سوال بزرگی در ذهن بنده ایجاد کرد که چرا مجازات این تخلف یک روستایی با جریمه‌اش مطابقت ندارد؟ یعنی اگر نتوانست رقم 150هزار تومانی بدهی خود را پرداخت کند باید دو برابر آن فقط بابت قطع و وصل بپردازد! که با اصل بدهی او حدود 500 هزار تومان می‌شود!! این امر موجب شد تا با چندبار رفت و آمد و هماهنگی با حراست اداره کل، نهایتا در ساعت 7:30 صبح یکی از روزهای کاری، ریاست این اداره در شاهرود را  در دفتر کارشان ملاقات نمایم و موضوع را با ایشان درمیان بگذارم.

پس از معرفی و ارائه کارت شناسایی(به تقاضای ایشان) خود، سوالم را مطرح کردم که چرا هزینه قطع و وصل ایقدر بالاست؟ مگر چه اقدام خاصی توسط شما صورت می‌گیریدکه ضعیفترین قشر این نظام، باید اینگونه تاوان آن را بدهند؟ مگر نه اینکه انقلاب ما انقلاب پابرهنگان و حامی مستضعفان است، پس چرا اگر همین تخلف از سوی یک مشترک شهری صورت بگیرد حدود 30هزار تومان باید پرداخت کند ولی یک مشترک روستایی در حدود 10 برابر او!!!

رییس محترم اداره آبفار شاهرود (بر خلاف حق شهروندی بنده و اصل مهم ارتباطات انسانی در قبال معرفی کامل بنده، اصلا خود را معرفی نکردند و فقط چون در پشت میز کار آقای رییس بودند می‌شد حدس زد که ایشان رییس می‌باشند) در جواب بنده گفت: "...ما بر اساس قانون و آیین نامه‌های ابلاغی اقدام کرده‌ایم و اگر بپذیریم که روستائیان صاحبان انقلاب هستند، دلیلی ندارد که از قانون تخطی نمایند..." ربط توضیح آقای رییس با دلیل بالا بودن رقم را پیدا نکردم ولی از بابت لطفی که در تخفیف 50 درصدی به این عزیزان داشته‌اند، تشکر نموده و تقاضا کردم برای روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی، فرصتی فراهم شود که بتوانم با انجام یک مصاحبه با ایشان، ابعاد پنهان این امر و اهمیت آن را  برای مردم اطلاع‌رسانی نمایم، وی در پاسخ، تقاضای کتبی از سوی نشریه را شرط انجام این مصاحبه ذکر کرد.

از خدمت ایشان مرخص شده و در اولین فرصت با تنظیم نامه‌ای به شماره 17 مورخ 15/2/95 از وی تقاضای وقت قبلی برای انجام مصاحبه نمودم. در نامه خود نوشتم"... احتراما خواهشمند است با عنایت به نزدیکی فصل تابستان و امکان بروز بحرانهای آبی در برخی مناطق روستایی این شهرستان از یک سو و از سوی دیگر پیرو مذاکره حضوری با حضرتعالی، دستور فرمایید تا مسئول محترم دفتر جنابعالی فرصتی را فراهم نمایندکه بتوانم در راستای تحقق وظیفه ذاتی مسئولیتم در خصوص بخشی از عملکرد آن اداره که به قوانین و مقررات و هرگونه اطلاعاتی در مورد هزینه‌های مصرف و قطع و وصل انشعاب مشترکان روستایی بدهکار آن اداره مربوط می‌شود به تنویر افکار عمومی پرداخته و زوایایی از این مهم که شاید برای تعدادی از مشترکین شما پنهان مانده، روشن شود.پیشاپیش از بذل عنایت و توجه حضرتعالی سپاسگزارم."

مدتی گذشت و خبری از جواب نامه نشد مجددا پیرو نامه قبلی نامه‌ای با شماره 27 مورخ 5/3/95 نوشتم که در این نامه تاکید کردم"...احتراما پیرو نامه شماره 17 مورخ 15/2/95 خواهشمند است با عنایت به تاکید استاندار محترم سمنان و معاون ایشان و فرماندار شاهرود مبنی بر ضرورت مصاحبه مدیران با خبرنگاران نشریات محلی، فرصتی را فراهم فرمایید که بتوانم در راستای تحقق وظیفه ذاتی مسئولیتم در خصوص بخشی از عملکرد آن اداره که به قوانین و مقررات و هرگونه اطلاعاتی در مورد هزینه های مصرف و قطع و وصل انشعاب مشترکان روستایی بدهکار آن اداره مربوط می شود به تنویر افکار عمومی پرداخته و زوایایی از این مهم که شاید برای تعدادی از مشترکین شما پنهان مانده، روشن شود.پیشاپیش از بذل عنایت و توجه حضرتعالی سپاسگزارم." اما با کمال تعجب در تاریخ 12/3/95 و پس از چندبار پیگیری تلفنی، رضا داورزنی مدیر آبفار شاهرود طی نامه‌ای به شماره 3335/340/95ش مرقوم فرمودند"...از حس مسئولیت و ادای وظایف خود در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم شریف کمال تشکر و قدردانی را داریم. از آنجاکه کلیه اقدامات و اهم فعالیت‌های این امور در قالب آیین نامه عملیاتی وزارت نیرو در کلیه مباحث اعم از تعرفه‌ها، مصارف، قطع و وصل انشعابات و... مطابق قوانین و مقررات تدوین شده صورت می‌گیرد هیچگونه شک و شبه‌ای در عملکرد این امور وجود ندارد و بصورت شفاف در سایت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گنجانده شده است که با مراجعه به این سایت به کلیه اطلاعات در زمینه‌های مختلف می‌توانید دست یافته و به تنویر افکار عمومی و شفاف سازی افکار عمومی بپردازید."

به سایت اداره کل مراجعه کردم بخش "آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه‌های آب و فاضلاب" که غیر قابل دسترسی بود و به همین دلیل سوالاتم بدون جواب ماند! لذا در این مطلب به ذکر آن می‌پردازیم تا شاید دکتر خباز به عنوان ریس جمهور استانمان مطالعه فرموده و پاسخگوی مردم باشند انشاءا....

1)             مگر نه اینکه استاندار به عنوان رییس شورای اداری استان بارها از مظلومیت دولت در شرایط حساس کنونی گلایه نموده و خواستار ارائه گزارش عملکرد دولت توسط خبرنگاران برای اشاعه امید در جامعه و خوشحالی مردم از عملکرد مسئولان نظام شده بود، اگر قرار باشد که آقایان مسئول همکاری نکنند ماچگونه می‌توانیم به دولت کمک کنیم؟

2)             مگر رییس شورای اطلاع‌رسانی استان ارائه گزارش عملکرد دولت را به عنوان راهی در مقابله با سیاه نمایی و هجمه دشمن ندانسته و تاکید نکرده است که بخشنامه‌ای مبنی بر هماهنگی مسئولان شهرستانی با مدیران استانی برای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران ابلاغ نشده است و رییس جمهور و استاندار مصمم هستند که مسئولان باید پاسخگوی افکار عمومی و رسانه‌ها و خبرنگاران به عنوان نمایندگان مردم باشند، دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را!!

3)             مگر معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود همین امسال با اشاره به جایگاه رسانه‌ها و ارتباط دستگاه‌های اجرایی با آنها تاکید نکرده بود "...سازمان‌هاقبل از پایان فصل بهار باید نشست خبری برگزار کنند و مدیران موظف هستند از نشریات محلی برای انعکاس اخبار شهرستان و اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استفاده کنند، اولویت کار، برگزاری نشست مطبوعاتی است..." پس چرا مدیرانی همچون رییس محترم آبفار شاهرود این امر را جدی نگرفته و شوخی فرض نموده‌اند که علیرغم کوتاهی خود برای برگزاری نشست خبری، تقاضای انجام مصاحبه از سوی یک نشریه محلی را اینگونه پاسخ می‌دهند!!

4)             حال که مدیر آبفار شاهرود در قبال تاکیدات و سفارش‌های دولتمردانی همچون رییس جمهور، استاندار، معاون وی، رییس شورای اطلاع‌رسانی استان و... خود را موظف به پاسخگویی نمی‌داند به گوشه‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) می‌پردازیم شاید مجاب شدند که سوالات مردم را پاسخ دهند.

مرور کوتاهی بر فرمایشات معظم له پیرامون ضرورت پاسخگو بودن مسئولان : "... از نظر من، هیچ کس مصونیت آهنین ندارد. همه در مقابل قانون و مسؤولیت‌های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب بدهند، کسی که می‌دانید قصد عناد و دشمنی ندارد، ولو با لحن درشتی هم حرف می‌زند، از او نباید واقعاً برنجید. به سخن نرم و دلنشین چاپلوسان هم دل نسپرید. اگر ما این را رعایت کنیم، به نظر من خیلی به سود ماست. » در دیدار اعضای هیأت دولت‌‌، 17/7/84.

 شفافیت معنایش این است که مسئول در جمهورى اسلامى عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد؛ این معناى شفافیت است، باید هم بکنند.29شهریور 1388.

 همیشه این ملت نیاز دارد به این که مسؤولان او پاسخگوی مسؤولیتهای بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسشگری در مردم وجود داشته باشد.1/1/1384

 افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.29/۰۳/88.

 پاسخگویی، در واقع یک نوع کارنامه‌خوانی است؛ مثل دانش‌آموزی که در پایان سال تحصیلی کارنامه‌ی خود را می‌خواند - هم خود او می‌خواند، هم اولیاء او می‌خوانند - نقاط قوت خود را می‌شناسد، نقاط ضعف خود را هم می‌شناسد؛ نمره‌یی که مایه‌ی خرسندی اوست، او را به ادامه‌ی این کار تشویق می‌کند و نمره‌یی که مایه‌ی سرشکستگی اوست، او را به جبران این سرشکستگی وادار می‌نماید. 2/۱/83،.

مردم‌سالاری فقط این نیست که انسان تبلیغات و جنجال کند و بالاخره عده‌ای را به پای صندوق ها بکشاند و رأیی را از مردم بگیرد، بعد هم خداحافظ؛ هیچ کاری به کار مردم نداشته باشد! بعد از آن‌که این نیمه‌ی اول تحقق پیدا کرد، نوبت نیمه‌ی دوم است؛ نوبت پاسخگویی است، مردم حق دارند، از مسؤولان هر یک از بخشها سؤال کنند که نتیجه‌ی کار شما چیست؟ باید خودتان را برای پاسخگویی آماده کنید. باید کار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید محصول و نتیجه‌ی آن را به مردم نشان دهید و دلیل نقایص آن را باز گویید. مردم حسابگر و هوشیارند.8/۶/68"

توصیه‌های حضرت امام(ره) به مسئولان در خصوص پاسخگویی به مردم: "... ای دولت‏ها! فتح كشور مهم نیست، فتح قلوب مهم است، در رأس برنامه‏های دولت، باید این مطلب باشد كه این هماهنگی را حفظ بكنند و خیال نكنند كه ما دولت هستیم و باید مسأله‏ای را كه مطرح می‏كنیم، ملت بپذیرد؛ چه روی مصالحش باشد، چه نباشد... شما نمی‏توانید كارهایی را كه الآن در ایران هست انجام دهید، الاّ با هماهنگی با ملت. هماهنگی با ملت هم این است كه شما توجه كنید به خواست‏های این‏ها، تا ملت در كار نباشد، نه از دولت و نه از استانداران كاری نمی‏آید؛ یعنی همه دستگاه‏های دولتی به استثنای ملت، كاری ازشان نمی‏آید. از این جهت، همه ما و شما آقایان و آن‏هایی كه در اختیار شما هستند، همه باید كوشش كنید كه رضایت مردم را جلب بكنید در همه امور، دولت واقعا باید با تمام قدرت، آن طوری كه علی علیه‏السلام برای محرومین دل می‏سوزاند، این هم با تمام قدرت دل بسوزاند برای محرومین، در هر صورت، آنی كه برای شما مهم است، خدمت كردن به همه طبقات، خصوصا مستضعف‏ها، خصوصا محرومینی كه در طول تاریخ محروم بوده‏اند، [باشد]، من مكّرر این را گفته‏ام كه شما كارهایی كه می‏كنید به مردم بگویید... شما باید دائما، خدمت‏هایی را كه كردید و من می‏دانم خدمت‏های بسیار زیاد و ارزنده‏ای بوده است، این‏ها را ذكر كنید برای مردم، یك كشور، وقتی آسیب می‏بیند كه ملتش بی‏تفاوت باشند. ملت همه باید حاضر باشند در مسائل سیاسی. مردم نباید كنار بروند. اگر مردم كنار بروند، همه شكست می‏خوریم. حضور شما مردم عزیز و مسلمان در صحنه است كه توطئه‏های ستمگران و حیله‏گران تاریخ را خنثی می‏كند..."

5)             آقایان مدعی هستند که هزینه قطع و وصل شامل اعزام کارگر، استادکار، وسیله نقلیه، بنزین، حفاری و... می‌باشد که اگر بپذیریم باید سوال کنیم این چه عدالتی است که اگر انشعاب آب یک مشترک روستایی در خارتوران بیارجمند با بیش از 200 کیلومتر فاصله تا مرکز شهرستان، به هر دلیل قطع شود باید همان هزینه 300هزارتومانی را پرداخت کند که مشترکین روستای تل با 15 کیلومتر فاصله می‌پردازند! این آیتم‌ها برای هر دو یکسان است ولی آیا فاصله به عنوان مهمترین مولفه محاسبه این رقم در این اعداد دیده شده است؟

6)             اگر قبول کنیم که این رقم برای روستاهایی با فاصله روستای تل می‌باشد و روستاهای دورتر باید رقم بیشتری بپردازند که بدتر خواهد شد یعنی هر چه دورتر  و محرومتر، جریمه بیشتر!! اصلا منصفانه نیست.

7)             اگر آبفار بجای انتخاب یک پیمانکار مستقر در مرکز شهرستان از امکانات دهیاری و شورای اسلامی روستاها استفاده کند قطعا خیلی از این هزینه‌ها از دوش مردم برداشته خواهد شد البته اگر قصدشان کمک به مردم محروم روستاها باشد وکمی سختی کار را برای خودشان در نظر بگیرند و برای راحتتر شدن امر دست تو جیب مردم نکرده و زمانیکه قرار است مردم هزینه بدهند حاتم طایی نشوند!

8)                در بخش "نکات آیین نامه عملیاتی شرکت برای مامورین آب" سایت اداره کل آبفار استان صراحتا آمده است که: "...مشترکین موظف به مرئی نگه داشتن شیر انشعاب (قطع و وصل) جلوی درب ورودی هستند..." این بدان معنی است که اداره آبفار موظف است این شیر را برای ورودی همه منازل فراهم نماید و مشترکین در نگهداری آن تلاش کنند، حال با عنایت به اینکه همه روستاهای ما دارای طرح هادی است، چرا منازل روستایی از داشتن این شیر محروم هستند که نتیجه آن شود که مردم جریمه 30هزار تومانی قطع و وصل را 300 هزار تومان پرداخت کنند چون آبفار شاهرود توان ایجاد این شیر که وظیفه‌اش است را ندارد، بعبارت دیگر چون دولت نمی‌تواند به تعهد خود عمل کند مردم جبران نمایند.!!


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

شاهرود نفس می کشد..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر نحوه برگزاری هفته دولت در شهرستان شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقش حساس این روزهای بانوان شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

اما و اگرهای ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

تحلیلی در مورد اکو مارتن جنگل ابر در شاهرود..........سه شنبه 13 شهریور 1397

نقدی بر دادگاه های علنی مفسدین اقتصادی..........سه شنبه 13 شهریور 1397

بیش از نیمی از املاک البرز شرقی با کدام مزایده و مجوز به ذوب آهن واگذار شد؟..........پنجشنبه 21 تیر 1397

واکاوی اتفاقات یک سال اخیر شاهرود و نقش بی بدیل فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ..........پنجشنبه 21 تیر 1397

محمد کرم محمدی کلید دار فرماندار ویژه شهرستان شاهرود شد...........پنجشنبه 21 تیر 1397

وحدت ملی، راه نجات کشور..........پنجشنبه 21 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی (قسمت دوم )..........پنجشنبه 21 تیر 1397

حمایتی ماندگار از دکتر حسینی شاهرودی و نقش وی در برگزاری همایش..........پنجشنبه 21 تیر 1397

تغییر و تحول ماهیت مدیریت است اما .............پنجشنبه 21 تیر 1397

تسویه حسابهای انتخاباتی در شاهرود شروع شد!!!..........پنجشنبه 21 تیر 1397

برخورد قاطعانه با فرصت طلب ها و طمع کاران در دستور کار مدیریت جدید شهرداری شاهرود قرار گرفت..........پنجشنبه 21 تیر 1397

نیروی بومی یعنی شهروندی که در پی وحدت باشد نه اختلاف افکنی و کینه توزی..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شهاب الدین چاووشی در یک روز چهار مدیرکل منصوب کرد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد..........پنجشنبه 21 تیر 1397

شوی تبلیغاتی روز کارگر در مجموعه معادن طزره..........سه شنبه 12 تیر 1397

سرنوشتی به مانند زابل و زابلی ها در انتظار شاهرود و شاهرودی ها..........سه شنبه 12 تیر 1397

نگاهى به تجمعات اخیر در شاهرود..........سه شنبه 12 تیر 1397

دستور توقف انتقال اداره کل راه از شاهرود به سمنان توسط رئیس جمهور در پی نامه دکتر جلالی به دکتر روحانی..........سه شنبه 12 تیر 1397

پشت پرده ی فعالیت های انتخاباتی 98درحوزه انتخابی شهرستان های شاهرود و میامی..........یکشنبه 10 تیر 1397

املاک البرز شرقی متعلق به شهرداریست یا یک شرکت خصوصی در ذوب آهن اصفهان؟..........یکشنبه 10 تیر 1397

شهرداری که میداند چه می خواهد..........یکشنبه 10 تیر 1397

کسب افتخاری دیگر برای شهردار سختکوش شهر زیبای بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

پیام تبریك رییس مركز پژوهش های مجلس به شهردار بسطام..........یکشنبه 10 تیر 1397

نشست هم اندیشی فرهنگیان، موثرین و نخبگان شهرستان شاهرود با مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان سمنان و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل آموزشی در دولت محترم تدبیر و امید..........یکشنبه 10 تیر 1397

دید وبازدیدهای مسئولین و چند نکته!..........یکشنبه 10 تیر 1397

جامعه دو قطبى، خطرى بزرگتر از داعش..........یکشنبه 10 تیر 1397

همه پستها