از حدود یک هفته پیش خبرهایی تاسف بار از حوزه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهرودبه گوش میرسد.محسن امیری،رئیس اداره فرهنگ وارشاد شاهرود بعد از حدود سی ماه سکانداری این مجموعه حساس در حالیکه اگر به اغراق نگوییم موفق ترین مدیر این اداره در طی یک دهه گذشته بوده، به جهت کارشکنی ها وتخریب هایی که علیه وی صورت گرفت در حال انتقال از این شهر می باشد.

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود به جهت سیاستهای اخذ شده از مرکز استان در طی سالهای قبل از مدیریت محسن امیری تقریبا به یک اداره خنثی تبدیل شده بود.

تصدی این اداره توسط مدیران قبل ازمحسن امیری که بصورت سرپرستی تقریبا به مدت 36 ماه به طول انجامیدخود از مواردی بود که می توانست نام این اداره را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

انجام کارهای ر وتین وخالی از ذوق وابتکار خصیصه اول این اداره بود که عدم تعیین یک نفر به عنوان رئیس و اداره کردن آن بصورت سرپرستی،خود از عوامل تاثیر گذار به عنوان یک اداره خنثی بود.

این دوره گذار تمام شد و با درایت و هوشمندی مدیر کل فرهنگ واسلامی استان سمنان آقای دکتر سوقندی که مدت زمان کمی این سمت را در آن زمان برعهده گرفته بودند تغییرات را شروع کردندو با اعتمادی که مدیر کل ارشاد استان به نیروهای جوان و متخصص والبته تحصیل کرده این رشته داشتند، زمام امور این اداره با تمام اوصافی که ذکر شد به دست یک نیروی جوان و با اصالت شاهرودی  سپرده شد .

محسن امیری کارشناسی ارشد نمایش از دانشگاه تربیت مدرس تهران ومعاون هنری مدیرکل ارشاد استان سمنان بود که بعد از رایزنی های فراوان که با وی انجام شد در سن 32 سالگی البته با کوله باری از تجربه ریاست اداره ارشاد شاهرود را عهده دارشد.

در بدو ورود بدلیل نیروی جوانی واعتقاد وی به انجام کارهای پایه ای ،انجمن های موجود در اداره ارشاد و شاهرود مورد بازبینی قرار گرفت و با جراحی هایی که در این انجمنها انجام شد نقاط ضعف شناسایی شده و به نقاط قوت تبدیل شد.با شناسایی دقیقی که از محیط پیرامون خود انجام داد به یک نکته فراموش شده از حیطه وظایف اداره ارشاد شاهرود رسید. بله:  دمیدن روحیه امید وشاد کردن مردم با توجه به اصالتی که برای این ارگان در نظر گرفته شده است .

نقطه گم شده و مغفول مانده در این ارگان انجام برنامه های نمایشی و اجرای کنسرت و موسیقی بود که در طی سالهای گذشته به یک پازل مفقود شده این اداره تبدیل شده بود.با توجه به رشته تحصیلی خود،ابتدا به شناسایی ودرک بهتر از هنرمندان بومی این شهرستان پرداخت وبا حمایت از اجرای هنرهای تجسمی و نمایش، تئاتر سلطان وسیاه رابا کارگردانی سعید آقایان به روی سن برد.شاهکاری تکرار نشدنی از هنرمندان بومی شهرستان که به آشتی دوباره مردم با تائتر انجامید.استقبال پرشکوه مردم از این تئاتر نوید روزهای خوبی را برای این اداره به ارمغان می آورد.

در گام دوم اجرای نمایش بیوه ها به کار گردانی شهاب حسین پور و با بازی هنر پیشه های ملی مثل گلاب آدینه ،اوج خلاقیت این مدیر جوان بود که به جهت رشته تخصصی خود و ارتباط با هنرمندان و کارگردانان بنام کشور برگ زرین دیگری در کارنامه تائتر این شهر والبته خود وی به ثبت رسید.تمام سانس های این نمایش تقریبا با استقبال روبرو شد و خاطره خوبی را در ذهن مخاطبین این دیار بر جای گذاشت .

حمایت از اجرای کنسرت سالار عقیلی،مازیارفلاحتی،احسان خواجه امیری و دهها کنسرت دیگر که با استقبال چشمگیر وپرشور مردم همراه بود تنها گوشه کوچکی از حلقه مفقود شده این اداره در طی یک دهه گذشته بود.بلیط های اجرای کنسرت موسیقی چند روز مانده به اجرای آن پیش فروش میشد و این تنها یک نوید را میداد دمیدن روحیه امید در پیکر مردم این دیار.

برگزاری دهها نمایشگاه کتاب ،آثار هنری،نقاشی، خطاطی، انجمن شعر وقلم و....را نیز به این کارنامه بیافزایید.افتتاح مجدد سینمای شاهرودرا آنهم در مکانی دیگر با مساعدت فرماندار و مدیر کل ارشاد استان را هم به کارنامه فوق بیافزایید.سینمایی که حدود شش سال تعطیل بود و شاهرود که از اولین شهرهایی بود که 3 سینمارا در خود جای داده بود حال به مدت زیادی از داشتن این هنر هفتم محروم بود واین پیگیری مدیر جوان شاهرودو حمایتهای مسئولین بود که دوباره این هنررا زنده کرد.

اداره همان اداره بود وکارمندان نه کم و نه زیاد شده بودند. بودجه هر سال نسبت به سال قبل کمتر می شدپس چه اتفاقی افتاده بود که شاهد این همه تغییر شگرف بودیم  آیا عنصری به غیر از عشق و مدیریت جهادی را می توان برای این همه پویایی و تغییر در نظر گرفت.

حدود 30 ماه فعالیت و تلاش شبانه روزی انهم با کمترین بودجه ممکن چهره اداره ارشاد شاهرود را از یک اداره خنثی به یک اداره تاثیر گذار و فعالیت گرا تبدیل کرده بود.

ولی این تمام کار نبود محسن امیری مزد زحمات خود را با حمله وسیعی از طرف مخالفان توسعه ورشد این شهر دریافت کرده بود.مخالفانی که شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسیدندبا بکار گرفتن تمام توان خود سعی در القاء این نظر یه که وی توان مدیریت ندارد را بکار بستند تا در هر مناسبت با دمیدن روحیه ناامیدی نسبت به ناکارامد نشان دادن وی و کارهای انجام گرفته توسط این اداره را نشان دهند.

وارونه نشان دادن انجام این فعالیتها و القاء اینکه وی فردی ناکارامد است از طریق این مجموعه که حتی از داخل اداره ارشاد هم به آن دامن زده می شد در طی یکسال گذشته شدت بیشتری گرفت.ارسال نامه های سراسر کذب به وزارت ارشاد ،اداره کل ارشاد  استان و حراست آن،پیامک زدن پی در پی به مسئولین شهرستان تنها گوشه کوچکی از فعالیتهای مخرب این گروه کوچک مخالف رشد و توسعه شاهرود بود.

حقیقت اینست که محسن امیری تنها گوشه کوچکی از مثل معروف مشت نمونه خروار است رفتارهای منفعلانه این شهر است که باجو سازی و بکار بستن رفتارهای ناجوانمردانه مدیران خود را به قربانگاه ناامیدی می برد و بجای استفاده مفید از پتانسیلهایی که زمان زیادی رادر عرصه مدیریت سپری کرده اند را با توشه ای از غم واندوه رها سازی میکند.

محسن امیری خواهد رفت.در مورد کارنامه او آیندگان قضاوت خواهند نمود.ولی به جرات می توان گفت با توجه به گوشه کوچکی از فعالیتهایی که در سطور فوق ذکر شد وی موفقترین مدیر ارشادشاهرود در طی یک دهه گذشته بوده است .حسن خلق وتعامل با مخالفان و منتقدان علی رغم تمام چالشهایی که برای این مدیر جوان با دهها مطلبی که در نشریات به چاپ رسید از خصوصیات منحصر بفرد محسن امیری است.

البته بجاست اشاره کنیم که رشد وشکوفایی اداره ارشاد شاهرود در دوران تصدی این اداره توسط محسن امیری مرهون حمایتهای امام جمعه محترم شاهرود نماینده شهرستانهای شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار با اخلاق وولایی شهرستان ومدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوده است.

امید وافرداریم که این عزیزان با خواندن این سطور ومراجعه به اهل هنر وتحقیقات محلی بدور از حاشیه ها و جو سازیهایی که عده ای قلیل به راه انداخته اند با یک راستی آزمایی ساده از مدیر جوان ولی پر تجربه خود دفاع کرده و با دلجویی از وی خواستار منصرف شدن ایشان از تصمیمی که گرفته اند شوند.

که قطعا اینکار حضرات باعث دلگرمی بیشتر مدیران دیگر در جهت رقابت برای خدمت رسانی به خلق ا... خواهد شد.

حقیقت اینست که من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

و من ا...التوفیق

سعید ایمانی


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 112، دی ماه 1398 منتشر شد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تحلیلی پیرامون نامزد های شاخص انتخابات شاهرود و میامی ..........چهارشنبه 4 دی 1398

خاطرات روزانه و تشکر بابت پیگیریهای مستمر نماینده معزز!! ..........چهارشنبه 4 دی 1398

معرفی طرحها و برنامه های یک نماینده ایده آل برای شاهرود ومیامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

مردم شاهرود و میامی چه نماینده ای می خواهند؟..........چهارشنبه 4 دی 1398

آزمون دشوار شورای نگهبان در شاهرود و میامی..........چهارشنبه 4 دی 1398

وزیر بهداشت و طرحی که در میامی افتتاح نشد!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

معاونت استاندار بالاخره به شا‌هرود رسید..........چهارشنبه 4 دی 1398

آبستراکسیون نفتی و آبستراکسیون شورای شهر شاهرود ،مساله اینست!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک مجمع و سه نکته اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

دیوار حاشا بلند است..........چهارشنبه 4 دی 1398

قطع درختان یا هرس سنگین!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شاهرود و شکل جدید پیاده‌روها..........چهارشنبه 4 دی 1398

کمربندی جدید و قطع یک درخت..........چهارشنبه 4 دی 1398

روایت کسانی که از سطل زباله نان درمی‌آورند..........چهارشنبه 4 دی 1398

چنارها در شاهرود بیمار هستند..........چهارشنبه 4 دی 1398

جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود و ممانعت از حضور خبرنگاران بدون اطلاع قبلی!!!..........چهارشنبه 4 دی 1398

شفافیت یک اصل اساسی..........چهارشنبه 4 دی 1398

یک نقد یک پرسش از اصولگرایان شاهرودی..........چهارشنبه 4 دی 1398

آب شاهرود بوی گل می دهد..........چهارشنبه 4 دی 1398

تجلیل از خانواده دانشجوی ایثارگر شاهرودی ،مرحومه عارفه عرب احمدی..........چهارشنبه 4 دی 1398

رسیدگی به شهرک‌های حومه شهر..........چهارشنبه 4 دی 1398

ورزش‌کاران و ضرورت حمایت مسئولان..........چهارشنبه 4 دی 1398

بلندگوهای مزاحم ..........چهارشنبه 4 دی 1398

چالشی به نام کاروان‌سراهای تاریخی..........چهارشنبه 4 دی 1398

کاسب انتخاباتی اینروزهای شاهرود را بهتر بشناسید ..........چهارشنبه 4 دی 1398

پارسیای قومس شماره 111 آذر ماه 1398 منتشر شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

ماراتن انتخابات مجلس شاهرود ومیامی پس از پایان ثبت نامها با حضور افراد شاخص زیر آغاز شد..........دوشنبه 18 آذر 1398

بیانیه مهم سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 18 آذر 1398

فیلی که موش زایید/ دکتری که با فوق لیسانس ثبت نام کرد..........دوشنبه 18 آذر 1398

همه پستها

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو