تبلیغات
پارسیا نیوز - حامی تئاتر بیوه ها ،سلطان و سیاه و دهها کنسرت از شاهرود بار سفر می بندد !

از حدود یک هفته پیش خبرهایی تاسف بار از حوزه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهرودبه گوش میرسد.محسن امیری،رئیس اداره فرهنگ وارشاد شاهرود بعد از حدود سی ماه سکانداری این مجموعه حساس در حالیکه اگر به اغراق نگوییم موفق ترین مدیر این اداره در طی یک دهه گذشته بوده، به جهت کارشکنی ها وتخریب هایی که علیه وی صورت گرفت در حال انتقال از این شهر می باشد.

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان شاهرود به جهت سیاستهای اخذ شده از مرکز استان در طی سالهای قبل از مدیریت محسن امیری تقریبا به یک اداره خنثی تبدیل شده بود.

تصدی این اداره توسط مدیران قبل ازمحسن امیری که بصورت سرپرستی تقریبا به مدت 36 ماه به طول انجامیدخود از مواردی بود که می توانست نام این اداره را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

انجام کارهای ر وتین وخالی از ذوق وابتکار خصیصه اول این اداره بود که عدم تعیین یک نفر به عنوان رئیس و اداره کردن آن بصورت سرپرستی،خود از عوامل تاثیر گذار به عنوان یک اداره خنثی بود.

این دوره گذار تمام شد و با درایت و هوشمندی مدیر کل فرهنگ واسلامی استان سمنان آقای دکتر سوقندی که مدت زمان کمی این سمت را در آن زمان برعهده گرفته بودند تغییرات را شروع کردندو با اعتمادی که مدیر کل ارشاد استان به نیروهای جوان و متخصص والبته تحصیل کرده این رشته داشتند، زمام امور این اداره با تمام اوصافی که ذکر شد به دست یک نیروی جوان و با اصالت شاهرودی  سپرده شد .

محسن امیری کارشناسی ارشد نمایش از دانشگاه تربیت مدرس تهران ومعاون هنری مدیرکل ارشاد استان سمنان بود که بعد از رایزنی های فراوان که با وی انجام شد در سن 32 سالگی البته با کوله باری از تجربه ریاست اداره ارشاد شاهرود را عهده دارشد.

در بدو ورود بدلیل نیروی جوانی واعتقاد وی به انجام کارهای پایه ای ،انجمن های موجود در اداره ارشاد و شاهرود مورد بازبینی قرار گرفت و با جراحی هایی که در این انجمنها انجام شد نقاط ضعف شناسایی شده و به نقاط قوت تبدیل شد.با شناسایی دقیقی که از محیط پیرامون خود انجام داد به یک نکته فراموش شده از حیطه وظایف اداره ارشاد شاهرود رسید. بله:  دمیدن روحیه امید وشاد کردن مردم با توجه به اصالتی که برای این ارگان در نظر گرفته شده است .

نقطه گم شده و مغفول مانده در این ارگان انجام برنامه های نمایشی و اجرای کنسرت و موسیقی بود که در طی سالهای گذشته به یک پازل مفقود شده این اداره تبدیل شده بود.با توجه به رشته تحصیلی خود،ابتدا به شناسایی ودرک بهتر از هنرمندان بومی این شهرستان پرداخت وبا حمایت از اجرای هنرهای تجسمی و نمایش، تئاتر سلطان وسیاه رابا کارگردانی سعید آقایان به روی سن برد.شاهکاری تکرار نشدنی از هنرمندان بومی شهرستان که به آشتی دوباره مردم با تائتر انجامید.استقبال پرشکوه مردم از این تئاتر نوید روزهای خوبی را برای این اداره به ارمغان می آورد.

در گام دوم اجرای نمایش بیوه ها به کار گردانی شهاب حسین پور و با بازی هنر پیشه های ملی مثل گلاب آدینه ،اوج خلاقیت این مدیر جوان بود که به جهت رشته تخصصی خود و ارتباط با هنرمندان و کارگردانان بنام کشور برگ زرین دیگری در کارنامه تائتر این شهر والبته خود وی به ثبت رسید.تمام سانس های این نمایش تقریبا با استقبال روبرو شد و خاطره خوبی را در ذهن مخاطبین این دیار بر جای گذاشت .

حمایت از اجرای کنسرت سالار عقیلی،مازیارفلاحتی،احسان خواجه امیری و دهها کنسرت دیگر که با استقبال چشمگیر وپرشور مردم همراه بود تنها گوشه کوچکی از حلقه مفقود شده این اداره در طی یک دهه گذشته بود.بلیط های اجرای کنسرت موسیقی چند روز مانده به اجرای آن پیش فروش میشد و این تنها یک نوید را میداد دمیدن روحیه امید در پیکر مردم این دیار.

برگزاری دهها نمایشگاه کتاب ،آثار هنری،نقاشی، خطاطی، انجمن شعر وقلم و....را نیز به این کارنامه بیافزایید.افتتاح مجدد سینمای شاهرودرا آنهم در مکانی دیگر با مساعدت فرماندار و مدیر کل ارشاد استان را هم به کارنامه فوق بیافزایید.سینمایی که حدود شش سال تعطیل بود و شاهرود که از اولین شهرهایی بود که 3 سینمارا در خود جای داده بود حال به مدت زیادی از داشتن این هنر هفتم محروم بود واین پیگیری مدیر جوان شاهرودو حمایتهای مسئولین بود که دوباره این هنررا زنده کرد.

اداره همان اداره بود وکارمندان نه کم و نه زیاد شده بودند. بودجه هر سال نسبت به سال قبل کمتر می شدپس چه اتفاقی افتاده بود که شاهد این همه تغییر شگرف بودیم  آیا عنصری به غیر از عشق و مدیریت جهادی را می توان برای این همه پویایی و تغییر در نظر گرفت.

حدود 30 ماه فعالیت و تلاش شبانه روزی انهم با کمترین بودجه ممکن چهره اداره ارشاد شاهرود را از یک اداره خنثی به یک اداره تاثیر گذار و فعالیت گرا تبدیل کرده بود.

ولی این تمام کار نبود محسن امیری مزد زحمات خود را با حمله وسیعی از طرف مخالفان توسعه ورشد این شهر دریافت کرده بود.مخالفانی که شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسیدندبا بکار گرفتن تمام توان خود سعی در القاء این نظر یه که وی توان مدیریت ندارد را بکار بستند تا در هر مناسبت با دمیدن روحیه ناامیدی نسبت به ناکارامد نشان دادن وی و کارهای انجام گرفته توسط این اداره را نشان دهند.

وارونه نشان دادن انجام این فعالیتها و القاء اینکه وی فردی ناکارامد است از طریق این مجموعه که حتی از داخل اداره ارشاد هم به آن دامن زده می شد در طی یکسال گذشته شدت بیشتری گرفت.ارسال نامه های سراسر کذب به وزارت ارشاد ،اداره کل ارشاد  استان و حراست آن،پیامک زدن پی در پی به مسئولین شهرستان تنها گوشه کوچکی از فعالیتهای مخرب این گروه کوچک مخالف رشد و توسعه شاهرود بود.

حقیقت اینست که محسن امیری تنها گوشه کوچکی از مثل معروف مشت نمونه خروار است رفتارهای منفعلانه این شهر است که باجو سازی و بکار بستن رفتارهای ناجوانمردانه مدیران خود را به قربانگاه ناامیدی می برد و بجای استفاده مفید از پتانسیلهایی که زمان زیادی رادر عرصه مدیریت سپری کرده اند را با توشه ای از غم واندوه رها سازی میکند.

محسن امیری خواهد رفت.در مورد کارنامه او آیندگان قضاوت خواهند نمود.ولی به جرات می توان گفت با توجه به گوشه کوچکی از فعالیتهایی که در سطور فوق ذکر شد وی موفقترین مدیر ارشادشاهرود در طی یک دهه گذشته بوده است .حسن خلق وتعامل با مخالفان و منتقدان علی رغم تمام چالشهایی که برای این مدیر جوان با دهها مطلبی که در نشریات به چاپ رسید از خصوصیات منحصر بفرد محسن امیری است.

البته بجاست اشاره کنیم که رشد وشکوفایی اداره ارشاد شاهرود در دوران تصدی این اداره توسط محسن امیری مرهون حمایتهای امام جمعه محترم شاهرود نماینده شهرستانهای شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار با اخلاق وولایی شهرستان ومدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوده است.

امید وافرداریم که این عزیزان با خواندن این سطور ومراجعه به اهل هنر وتحقیقات محلی بدور از حاشیه ها و جو سازیهایی که عده ای قلیل به راه انداخته اند با یک راستی آزمایی ساده از مدیر جوان ولی پر تجربه خود دفاع کرده و با دلجویی از وی خواستار منصرف شدن ایشان از تصمیمی که گرفته اند شوند.

که قطعا اینکار حضرات باعث دلگرمی بیشتر مدیران دیگر در جهت رقابت برای خدمت رسانی به خلق ا... خواهد شد.

حقیقت اینست که من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

و من ا...التوفیق

سعید ایمانی


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها