سازمان مردم نهاد آوای اسفند با تمام امکانات در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستاد.

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی

 

سازمان‌های مردم‌نهاد همواره نقش مهمی در همراهی وهمکاری با مسئولان و کادر درمانی و فعالان حوزه درمان دارند به‌نحوی‌که آوای اسفند در این مسیر توانسته تاکنون ۷۰۰ گان پزشکی را توزیع کند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای شیوع کرونا، سازمان‌های مردم‌نهاد در کنار کادر درمانی و مسئولان به میدان آمدند تا در حد توانشان در پویش‌های مختلفی چون «شاهرود علیه کرونا» هرچه در توان دارند به طبق اخلاص بگذارند تا مردم شیرینی مقابله و شکست دادن کرونا را خیلی زودتر ازآنچه فکرش را می‌کنیم، جشن بگیرند.

 

در بین سازمان‌های مردم‌نهاد اما آوای اسفند این روزها با پویشی به نام «شاهرود علیه کرونا» پیشگام است، مؤسسه مردم‌نهادی که اسفندماه سال ۹۷ راه‌اندازی و توانست در طول ماه‌های گذشته ۳۲ برنامه درمانی، بهداشتی، توزیع اقلام موردنیاز مردم و نیازمندان را با در برگیری جمعیتی بالغ‌بر ۴۰ هزار نفر در بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان‌های شاهرود و میامی باری بزرگ از دوش مسئولان بردارد.

 

توزیع گان در مراکز درمانی

آوای اسفند اما با شیوع کرونا نیز در میدان حاضر بود و آن‌طور که مسئولان آن می‌گویند تاکنون بالغ‌بر ۷۰۰ گان پزشکی را برای ۲۱ مرکز بهداشتی و درمانی روستایی شهرستان‌های شاهرود و میامی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها تهیه‌کرده تا دغدغه پوشیدن لباس مخصوص ضدویروس برای کادر درمانی و آزمایشگاه‌ها وجود نداشته باشد.

مدیرعامل مؤسسه آوای اسفند درباره اقدامات این سازمان مردم‌نهاد در مقابله با کرونا، به خبرنگار مهر می‌گوید: فقط در برهه زمانی آخرین روزهای فروردین‌ماه ۹۹، ۴۰۰ گان یا همان لباس سرهمی مخصوص پزشکان و پرستاران که ضدآب و ضد نفوذ ویروس بوده، توسط این مؤسسه تحویل دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شده است.

سعید ایمانی بابیان اینکه آوای اسفند همچنین ۵۰ عدد گان تحویل بیمارستان دامغان داده است، بیان کرد: ۲۰ دست گان تحویل پزشکی قانونی شاهرود، تعداد ۵۰ دست تحویل درمانگاه تأمین اجتماعی و تعدادی از درمانگاه‌های شاهرود و۵۰ عدد تحویل تعدادی از پزشکان شهرستان‌های شاهرود و میامی شده است این تعداد در کنار ۱۰۰ دست گانی است که به مراکز بهداشت روستایی داده‌شده است.

وی بابیان اینکه این گان ها توسط آوای اسفند تهیه و تولید می‌شود، ابراز کرد: این گان ها و دیگر تجهیزات مانند ماسک، اقلام بهداشتی، ضدعفونی کننده ها و.. با کمک خیران، مردم، نیک اندیشان شهرستان‌های شاهرود و میامی و با کار جهادی در سخت‌ترین شرایط تهیه و در اختیار جوامع هدف که معمولاً مراکز درمانی، بهداشتی و نیازمندان و همچنین اقشاری که بیشتر در معرض خطر هستند قرار می‌گیرد.

توزیع ماسک در بین اقشار هدف

 

مدیرعامل مؤسسه آوای اسفند بابیان اینکه نزدیک به چهار هزار پک بهداشتی نیز شامل ماسک تهیه و در اختیار شهروندان و جوامع هدف قرار گرفته است، گفت: تمام کارگران شهرداری که به آنها پاک بان اطلاق می‌شود، رانندگان، کارمندان بانک‌ها و … در زمره جوامع هدف سازمان مردم‌نهاد آوای اسفند برای پک های بهداشتی قرار دارند همچنین این مؤسسه دو گالن بیست لیتری محلول‌های ضد عفونی کننده دست و سطوح را در هفته آخر فروردین‌ماه ۹۹ به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود اهدا کرد که این طرح در مراکز درمانی دیگر مانند بهار نیز اجراشده است.

ایمانی بابیان اینکه اقلام تهیه شده برای توزیع در بیمارستان‌های شاهرود تحویل علوم پزشکی می‌شود، گفت: مؤسسه مردم‌نهاد آوای اسفند با پولی که از مردم جمع آوری کرده نسبت به تهیه ماسک برای بانک‌ها و مؤسسات مالی، درمانگاه‌های شاهرود شامل درمانگاه رضوی، امام حسین (ع)، پاسارگاد، شفا، خیریه، فرهنگیان، اداری عظیما و مرکز دیالیز رضویان، دفترهای خدمات ارتباطی و پلیس + ۱۰، مرکز نگهداری ایتام سمیه و شیرخوارگاه آمنه و آسایشگاه سالمندان ثامن الائمه (ع)، نانوایی‌های در سطح شهر شاهرود و پاکبان‌های شهرداری شاهرود مبادرت ورزیده است.

وی بابیان اینکه این طرح‌ها تاکنون بیش از ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار در بر داشته است، گفت: ریالی اعتبارات دولتی در این کار دخیل نبوده و این مبالغ همگی از سوی ۶۰ خیر و اعضای سازمان آوای اسفند تهیه شده است.

 

انجام‌وظیفه توسط سمن‌ها

رئیس هیئت مدیره آوای اسفند نیز هدف از اقدامات این مؤسسه مردم‌نهاد را ارتقای توان مقابله با ویروس کرونا در سطح جامعه دانست و ابراز کرد: جامعه در زمان بروز برخی بحران‌ها مانند کرونا بیش از هر زمان نیازمند مشارکت مردمی و ترویج احساس همدلی است در نتیجه آوای اسفند با راه‌اندازی کمپین‌هایی در زمینه مقابله با کرونا انجام وظیفه کرده است.

رضا آرین بیان کرد: نیاز به همدلی و هم افزایی و کمک برای مقابله با ویروس کرونا یکی از مسائلی بود که آوای اسفند با نگاه ویژه به آن سعی کرد تا با کمک‌های مردمی به رسالت خود که همانا استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای کمک به کادر درمانی و بهداشتی است، عمل کند.

وی گفت: آوای اسفند از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون طی ده‌ها مرحله نسبت به توزیع چندین گالن مایع ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش، گان پزشکی، اقلام موردنیاز مردم مبادرت ورزیده و امید است با همراهی مردم گرانقدر شهرستان‌های شاهرود و میامی بازهم بتوانیم به این کار ادامه دهیم.

آوای اسفند یک نمونه موفق از گردهمایی ظرفیت‌های مردمی در راستای مقابله با کرونا است مؤسسه‌ای که توانست با کمک خیران برای کادر درمانی و گروه‌ها و طیف‌هایی که بیشترین خطر را در مواجهه با ویروس کرونا داشتند، لوازم حفاظت شخصی فراهم کند و امروز شاهد آثار این اقدامات جهاد گونه هستیم.


نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات