اداره کل راه و فرودگاه بین المللی شاهرود این روزها به سوژه های داغ گفتگوهای فضای مجازی و حقیقی شهروندان شهرستان شاهرود تبدیل گردیده است.

بعد از افتتاح فرودگاه های بین المللی شاهرود و ایضا رونمایی از تمبر نماینده محترم مردم شهرستان های شاهرود و میامی در حاشیه این افتتاح که خود  تبدیل به سوژه داغ چند روز فضای مجازی کشور شد، اینبار نوبت به تفکیک اداره کل راه و ترابری استان سمنان که سابقه چندین دهه استقرار در شهرستان شاهرود داشت رسید که مخالفان و منتقدان بسیار و البته موافقانی اندک حول محور نماینده محترم داشت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که در این مورد تفاهمی را با مسئولین استان به عمل آورده بود، در هر حالتی خود را مبرا از پاسخ دادن به مردم و ولی نعمتان خود می دانست و می پنداشت که هر چه او انجام دهد لابد مهر تاییدی همگانی از جانب مردم و مسئولین خواهد داشت.

دریغ از اینکه نمی داتنست همین مردم چهل سال پیش و در اعتراض به همین نوع از رفتارهای بالا به پایین انقلاب کردند و دیگر بر نخواهند تابید که نماینده محترم، جناب دکتر حسینی بر اساس کدام اصل قانونی چه سلبی و چه ایجابی بر سر میز مذاکره نشسته و این تفاهم را امضا نموده و اداره کل را که حداقل 70 سال استقرار در این شهرستان داشته به دو تکه تقسیم کرده، همین هفته پیش بود که بالاخره سکوت خود را شکست و به بهانه مصاحبه مطبوعاتی، حلقه یاران و نزدیکان خود را به فرمانداری دعوت کرد و در غیاب خبرنگاران که این نشست را تحریم کرده بودند به زمین و زمان تاخت و در نهایت هم گفت صلاح مملکت خویش را بهتر از همه می دانم!!

بگذریم که در آن جلسه چه گذشت و چه کسانی دور هم نشستند و به به و چه چه گفتند ولی متاسفانه در نهایت شاهد بودیم که اداره کل راه تفکیک شد و نماینده محترم هم در پاسخ به اعتراضات گفت که هیچ تضمینی نمی دهدو حتی یک گام بالاتر از واژه جدیدی بنام #به ته پام # رونمایی کرد.!!

در مقابل اما در سویی دیگر بعد از نصب تابلوی فرودگاه بین المللی اینبار با انبوهی از تبلیغات در سطح شهر و البته فضاهای مجازی برای شروع پروازها به کیش روبرو بودیم و این پروازها هم از روز 12 بهمن استارت خورد و تعدادی از همشهریان عزیزمان عازم این سفر سیاحتی شدند.

فارغ از اینکه کدام شرکت گردشگری این تورها را بر عهده گرفته اما ذکر این نکته در این مقال خالی از لطف نیست که هزینه این سفر سیاحتی بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم حدود دو برابر هزینه سفر مشابه از فرودگاه مهرآباد تهران می باشد.

البته در مقالات بعد قصد داریم تا بصورت مفصل هم در این مورد گزارش جامعی تهیه کرده و به سمع و نظر شما مخاطبان گرامی برسانیم تا خودتان متوجه شوید که فرودگاه بین النللی شاهرود به نام شاهرود است و به کام دیگران!!

پس تا اینجا مرور می کنیم:

به واسطه اقدامات حکیمانه و مدبرانه جناب نماینده، اداره کل راه و ترابری 70 ساله را دادیم و فرودگاهمان بین المللی شد، در پس این اقدام اولین پروازهای کیش را هم دایر کردیم. در حاشیه افتتاح فرودگاه بین المللی شاهرود هم که البته تا به حال تابلویی از آن بیشتر ندیده ایم، تمبر انتخاباتی نماینده مان رونمایی شد و هرچند که فرودگاهمان در اسم با تابلویی بین المللی شد ولی الحق و الانصاف نماینده مان به واسطه همین رفتارهای تبلیغاتی دفترش بین المللی شد و در تیتر یک خبرگزاری های مطرح جای گرفت.

و اما بعد:

در نقشه جغرافیایی به دنبال کیش گشتیم و گفتیم که شاید کیش تبدیل به یک کشور مستقل شده که قرار است از فرودگاه شاهرود که پسوند بین المللی را داراست به آن سفر کنیم که دیدیم شوربختانه حتی چنین نیست و این جزیره در سواحل نیل گون خلیج همیشه فارس قرار دارد و متعلق به کشور عزیزمان ایران است.

پس تا به حال با این همه شو تبلیغاتی نه فرودگاهی بین المللی شده و نه پروازی بین المللی از آن برخاسته است.

این همان دغدغه ای بود که در مقالات قبلی و در شماره قبلی هفته نامه پارسیای قومس بدان پرداختیم و عنوان کردیم که اگر به آقایان بر نمی خورد تکلیف ما را روشن کنند تا بدانیم این فرودگاه بالاخره مردمیست، مرز هواییست و یا بین المللیست؟!

اگر مردمیست کدام مردم و چه نقشی را در ایجاد و راه اندازی آن داشته اند؟

اگر مرز هواییست چه اقداماتی در این زمینه انجام شده و کدام استانداردها کسب شده است؟

اگر هم بین المللیست به استناد کدام استاندارد بین المللی این کار انجام شده و در نهایت با تمام اوصاف فوق چرا از کیش سر در می آورد؟

امیدواریم که نماینده محترم با مطالعه قانون مطبوعات برای یک بار هم که شده خود را تافته جدا بافته ازین مردم نداند و در جهت روشن کردن افکار عمومی گام های عملی بردارد.

با اندکی مطالعه در رفتار نماینده محترممان جناب دکتر حسینی در طی 9 ماه گذشته به نکات جالبی پی بردیم که لازم دیدیم شما همشهریان عزیز را هم در جریان قرار دهیم.

در اردیبهشت ماه سال جاری تفاهمی را با استاندار سابق و نماینده سمنان بر سر تفکیک اداره کل راه به امضا می رساند.

بلافاصله بعد از امضا این تفاهم نامه، زیر میز می زند و به واسطه تعدادی شعارده و اعضای دفترش مردم را به وسط خیابان می کشاند و بعد از اینکه به واسطه همراهی برخی کانال های تلگرامی بازار شاهرود را به تعطیلی کشاند و جوی نا آرام در سطح شهر تولید کرد، فریاد وامصیبتا و واشاهرودا سر میدهد.

دوباره به میز مذاکره بر می گردد علیرغم اینکه دستور صریح رئیس جمهور را مبنی بر عدم تغییر در چارت اداره کل راه در جیب دارد در آستانه سفر رئیس جمهور به استان، اینبار در خفی مذاکره را به سرانجام رسانده و در نهایت بدون اینکه تکلیف قانونی داشته باشد به کفالت مردم حکم تفکیک اداره کل راه را به بهانه های واهی امضا می کند.

با تمام حساسیت هایی که در جامعه موج میزند و علیرغم درخواست تعداد زیادی از مردم، بازاریان، پیمانکاران اداره کل راه و خصوصا روزنامه نگاران شهرستان از دادن گزارش در این زمینه به بهانه های مختلف سر باز می زند!!

کار که از کار گذشت در پناه امام جمعه و فرماندار و در پشت موثرین شهر قرار گرفته و آدرس غلط می دهد.

کارهای نمایشی می کند و به بهانه ی افتتاح تابلو فرودگاه بین المللی و در حضور استاندار تازه منصوب شده و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، بدون آنکه آنها خبر داشته باشند از تمبر خود، آن هم با عکس تبلیغات انتخاباتی رونمایی می کند!!

بعد از اینکه مورد سوال قرار می گیرد مظلوم نمایی کرده و درست در جشن شب 22 بهمن که یک جشن ملی است با استفاده از جایگاه خود و در پس مراسم گرامیداشت شهدای اصناف شهرستان به ارائه گزارش به صورت یک طرفه می پردازد. به زمین و زمان می تازد و بدون اینکه در آن مراسم برای حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن دعوتی را انجام دهد!!

و در نهایت با نام فرودگاه بین المللی پروازی را برای تبلیغات نارس به کیش دایر می کند.

مجموعه رفتارهای پارادوکس گونه نماینده محترم شهرستان شاهرود و میامی در طی 3 سال گذشته تمامی ندارد و در طی 9 ماه گذشته این رفتار های متضاد متاسفانه شدت گرفته است.

منتقدان را یا جدی نمی گیرد و یا اینکه در چند ماه اخیر آنها را با عناوین مختلف نام گذاری می کند!

به هر حال آنچه مشخص است این است که با تمام فراز و نشیب های فوق و به واسطه رفتارهای جناب نماینده، شاهرود دوران سختی را تجربه می کند.

در همین چند وقت اخیر اداره کل راه 70 ساله را دادیم، فرودگاهمان در نام بین المللی شد و در نهایت سر از کیش در آوردیم!!

و من ا... التوفیق

سعید ایمانی


نظرات()   
   
شنبه 4 اسفند 1397 13:43
حالا که قرار است اداره کل راه و شهرسازی شاهرود تقسیم شود ، باید همه ی بیش از صد ادارات کل استان تقسیم به شرقی و غربی شود. وقتی نماینده شاهرود، در مقام حافظ منافع سمنان ایفای نقش و عمل نموده و امام جمعه ی محترم شاهرود هم در ازای تضییع حقوق شاهواریان بی تفاوت و سکوت می فرمایند، کمیته مردمی متشکل از یزرگان و مؤثرین شاهواری تقسیم کلیه ی ادارات کل استانی و استقرار اداره کل شرقی در شاهرود را پیگیری نمایند. مسؤلین دولتی اثبات نموده اند هرگز حقوق مردم شاهوار را احقاق نخواهند نمود. راه حل رسانیدن مظلومیت شاهواریها به مقام معظم رهبری توسط کمیته ای مردمی و حل موضوع و گرفتن حق مسلم استان شدن شاهوار است .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 117، خرداد ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مجلس یازدهم..........یکشنبه 1 تیر 1399

کمبود اصلی در شاهرود ..........یکشنبه 1 تیر 1399

عدم داشتن استراتژی مشخص از سوی خانی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتراضات آمریکا و افکار عمومی بین المللی..........یکشنبه 1 تیر 1399

اعتلای دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس..........یکشنبه 1 تیر 1399

تبریک به فرماندار شاهرود و چند سوال از استاندار سمنان..........یکشنبه 1 تیر 1399

وقتش است که بگوییم کافی است دیگر تخریب شاهوار بس است...........یکشنبه 1 تیر 1399

مشکل شورای شهرشاهرود احمدی نیست ..........یکشنبه 1 تیر 1399

رویکرد، هدف، برنامه ریزی/واکاوی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و دکتر چمن در مورد کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مرثیه ای برای روزگار بی شاهواری ..........یکشنبه 1 تیر 1399

بررسی احتمالات یک حکم قضایی در شهرداری شاهرود/سخنی کوتاه با مهندس حاج محمدعلی..........یکشنبه 1 تیر 1399

روایت آهویی دارم خوشگله و بلدیه شاهرود!..........یکشنبه 1 تیر 1399

کلاف سر در گم شهرداری شاهرود..........یکشنبه 1 تیر 1399

آقای بیطرف ،شما که با تجربه بودید چرا؟!..........یکشنبه 1 تیر 1399

پویش «شاهرود علیه کرونا» اجرا شد/ توزیع ۷۰۰ گان پزشکی..........یکشنبه 1 تیر 1399

پارسیای قومس شماره 116، فروردین ماه 1399 منتشر شد..........یکشنبه 1 تیر 1399

مسئولان مبری از انتقاد ..........یکشنبه 1 تیر 1399

حقایقی درباره تعهد نداده!..........یکشنبه 1 تیر 1399

چرا حسینی کرسی نمایندگی مجلس را واگذار کرد؟ ..........یکشنبه 1 تیر 1399

درسی از کرونا..........یکشنبه 1 تیر 1399

مصائب مدیر جوان ! ..........یکشنبه 1 تیر 1399

شورای شهر مثل نان شب(طنز)..........یکشنبه 1 تیر 1399

گزارش تصویری چهل و یکمین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

گزارش تصویری چهل و دومین برنامه سازمان مردم نهاد آوای اسفند..........دوشنبه 26 خرداد 1399

شفافیت و صداقتی از جنس دکتر چمن..........دوشنبه 26 خرداد 1399

معنای کار جهادی این است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

ویژگی های مدیران ناکارآمد ..........دوشنبه 26 خرداد 1399

مبادا عادت کنیم !..........دوشنبه 26 خرداد 1399

هرچه می کشیم از فقر مطالبه گری است..........دوشنبه 26 خرداد 1399

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic