«پارسیای قومس» از سرنوشت نامعلوم ذخیره های رشته های پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود گزارش می دهد

قربانیان یک تبریک اشتباهی

 

«خانم / آقای .... پذیرش شما را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود را تبریک عرض می نماییم...»

همه چیز از یک «تبریک» ساده شروع شد؛ یک تبریک اشتباهی. قرار بود ارسال این پیامک از سوی دانشگاه، پیام آور شادی برای داوطلبانی باشد که به دنبال ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی هستند؛ اما همه چیز به نحو دیگری پیش رفت. شادی ثبت نام در رشته پزشکی دانشگاه آزاد واحد شاهرود برای برخی از داوطلبان تنها چند روز ادامه داشت.

تبریک همسایه و فامیل، ثبت نام و اخذ کارت دانشجویی، پرداخت شهریه و حتی حضور در کلاس های درس برای برخی داوطلبان مدت کوتاهی ادامه داشت. گروهی از داوطلبان رشته های علوم پزشکی شاهرود زمانی که برای دومین روز آماده حضور در کلاس های درس می شدند، به مشکل برخوردند.

هفته سوم مهرماه برای داوطلبان ذخیره رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود چندان با خبرهای خوبی همراه نبود. آنها که چند هفته پیش تر در دانشگاه ثبت نام کرده و پس از انتخاب واحد آماده حضور در کلاس بودند. اواسط مهرماه بود که برخی از این دانشجویان نسبت به نحوه پذیرش خود معترض شده و اعلام کردند دانشگاه آزاد اسلامی با آنها تماس گرفته و اعلام کرده جزء قبول‌شدگان ذخیره هستند؛ تماسی که موجب شده آنها برای ثبت‌نام به واحد علوم ‌پزشکی مراجعه کنند. البته موضوع به همین‌جا ختم نشده؛ چراکه آنها با حضور در واحد علوم پزشکی متوجه شده‌اند جزء قبول‌شدگان قطعی این دانشگاه نیستند و ثبت‌نام‌شان منتفی است.

گویا برداشت نادرست این داوطلبان موجب این مشکل و حاشیه شده؛ چراکه مسئولان دانشگاه آزاد از همان ابتدای امر اعلام کرده بودند براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش، امسال تکمیل‌ظرفیت نخواهند داشت؛ اما برخی داوطلبان علوم پزشکی با تصور اینکه جزء قبول‌شدگان قطعی هستند، وقتی برای انتخاب ‌واحد به دانشکده علوم پزشکی مراجعه کردند متوجه شدند ثبت‌نام آنان منتفی است.

روز دوشنبه 22 مهرماه، زمانی بود که اجازه حضور در کلاس به برخی از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود داده نشد. علت این موضوع آنطور که مسئولان دانشگاه اعلام کردند، عدم احراز قبولی داوطلبان بوده است. یک روز پس از آن (سه شنبه 23 مهرماه) جمعیت داوطلبان با همراهی برخی از خانواده ها به پیگیری مساله می پردازند. ابتدا در دانشگاه تجمع می کرده و با مسئولان دانشگاه صحبت می کنند. پس از آن به دیدار امام جمعه رفته و در نهایت همان شب در دفتر نماینده شهرستان های شاهرود و میامی حاضر می شوند.

اذعان به اشتباه در ارسال پیام تبریک

«از سوی دانشگاه آزاد شاهرود برای ما پیامی با مضمون قبولی فرزندم در دانشگاه ارسال شد. پیامی که در آن به فرزند من تبریک گفته شده بود و خواسته بودند تا برای ثبت نام مراجعه کنیم. البته تنها همین پیامک نبود، پس از تکمیل فرم ذخیره (فرم شماره 15) جهت ثبت نام دو مرتبه از طرف دانشگاه تماس تلفنی گرفتند.» این عبارات بخشی از صحبت های پدر یکی از داوطلبان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود است که طی روزهای گذشته با مشکل مواجه شده است.

او در گفتگو با خبرنگار «پارسیای قومس» می گوید: «پس از دریافت پیامک از سوی دانشگاه آزاد ما در اولین زمان اعلام شده برای ثبت نام به دانشگاه رفتیم و فرمی که مربوط به فرم ذخیره (فرم شماره 15) بود را پر کردیم. البته همان زمان اعلام کردند که فرزند من به عنوان ذخیره است و ما هم اعلام کردیم که پیام ارسال شده حرف دیگری دارد و آنها به اشتباه بودن پیام اذعان داشتند.»

درباره روند ثبت نام و پرداخت شهریه برای حضور فرزندش در کلاس های دانشگاه می پرسم و در جواب می گوید: «فرزند من روز یکشنبه (22 مهرماه) از صبح تا شب در کلاس ها حاضر بود اما روز دوشنبه حرف های دیگری مطرح شد و عدم احراز قبولی از سوی مسئولان دانشگاه اعلام شد و کلاس به حالت تعطیل درآمد. روز سه شنبه 23 مهرماه هم از صبح تا شب پیگیر این قضیه بودیم.» او یکی از شهروندان شاهرودی است که امروز با این مشکل مواجه شده است. درباره پیگیری هایی که انجام داده اند از او می پرسم، می گوید: «روز سه شنبه 23 مهرماه برای پیگیری ما هم در دفتر امام جمعه حضور پیدا کردیم و هم به دفتر نماینده رفتیم و با طرح مساله خواستار همراهی و هم فکری از سوی مسئولان شهرستان شدیم، اما تا الان که نتیجه ای اعلام نشده است.»

وقتی درباره اصالت داوطلبانی که در شاهرود با این مشکل مواجه شده اند می پرسم، می گوید: ما ساکن شاهرود هستیم و کمتر مشکلی داریم اما در میان این دانشجویان هستند افرادی که پیش از این در یکی دیگر از دانشگاه ها قبول شده بودند و برای ثبت نام و حضور در رشته پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود مجبور به انصراف شده اند. حتی برخی خانواده ها از شهرهای دیگر به اینجا آمده و خوابگاه هم برای فرزندان شان گرفته بودند، اما حالا این مشکل پیش آمده است.

اختلاف با وزارت بهداشت بر سر نمره داوطلبان

از او می پرسم که مشکل الان کجاست، می گوید: «اختلاف ایجاد شده بین دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت است. هستند افرادی که نمره ای بیشتر از نمره های داوطلبان ثبت نام شده در واحد شاهرود کسب کرده اند، اما دعوتنامه ای برای دانشگاه آزاد شاهرود به آنها نداده اند.

از طرف دیگر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در تهران تعدادی از داوطلبان که نمره بالاتری داشتند را برای پر کردن فرم شماره 15 دعوت کرده بودند. حالا آنهایی که در تهران فرم را پر کردند نمره مورد نیاز برای تهران را کسب نکردند اما نمره ای بیشتر از داوطلبان ثبت نام کرده در دانشگاه شاهرود دارند و می گویند که اولویت ثبت نام و حضور در کلاس ها با آنهایی است نمره بیشتری از ذخیره های ثبت نام شده در شاهرود دارند».

درباره پیگیری ها و پیشنهادات مسئولان دانشگاه آزاد شاهرود از او می پرسم، پاسخ می دهد: «رئیس دانشگاه آزاد شاهرود  همراه بوده و پیگیر هست اما اختلاف در حال حاضر اینجا پیش آمده که مسئولان دانشگاه آزاد شاهرود اعلام می کنند که ظرفیت پذیرش هر دو گروه داوطلب را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی دارند، اما وزارت بهداشت قبول نمی کند که بیش از ظرفیت اعلام دانشجو در یک واحد مشغول تحصیل شود.»

هزینه اشتباهات را خانواده ها و داوطلبان می دهند

در صحبت با این شهروند به دنبال پیدا کردن مقصر نیستم، اما او می گوید که «خلاف و اشتباه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد رخ داده اما حالا خانواده ها و داوطلبان باید هزینه آن را بدهند.» به او می گویم که پیش از این هم اتفاق هایی از این دست رخ داده است؛ در برخی واحدهای دانشگاه آزاد دانشجویی بیش از ظرفیت پذیرش می شد و بعد با رایزنی و ارتباطاتی که وجود داشت اجازه ادامه تحصیل را برای داوطلبان اخذ می کردند. چند ثانیه ساکت می ماند و بعد می گوید: «شاید الان هم این برنامه را داشته اند، اما بازهم سختی ها برای خانواده ایجاد شده است.»

پیشنهاد دست نیافتنی یکی از مسئولان شاهرود

از پیشنهادات مسئولان شاهرودی برای حل این مساله می پرسم؛ آهی می کشد و می گوید: «یکی از مسئولان شهر به ما پیشنهاد داد که برای حل مساله به سراغ دکتر ولایتی، رئیس دانشگاه آزاد برویم؛ اما حقیقت این است که ما دسترسی به ایشان نداریم. برای ما حضور در دفتر همین مسئولان شهرستان خودمان هم به به راحتی میسر نشد.»

 این شهروند شاهرود در پایان حرف های خود می گوید که نگران آبروی خود و فرزندش است. می پرسم چرا؟ پاسخ می دهد: «یک هفته است که اقوام و همسایه به فرزند من پذیرش در رشته پزشکی را تبریک می گویند اما حالا که این مساله پیش آمده؛ الان خیلی از خانواده ها هستند که برای قبولی فرزندان شان در رشته پزشکی جشن گرفته اند و دیگر نمی توانند در میان همسایگان و فامیل سر بلند کنند.»

این مشکل تنها مربوط به شاهرود نیست

برای پیدا کردن سررشته ایجاد این مشکل با یکی از مسئولان دانشگاه آزاد واحد شاهرود تماس می گیرم. وقتی مساله را با او مطرح می کنم، در پاسخ به پرسش خبرنگار «پارسیای قومس» می گوید: «این مشکل در سراسر کشور برای واحدهایی که رشته های پزشکی و پیراپزشکی ظرفیتی برای ثبت نام داشتند ایجاد شده و تنها محدود به دانشگاه آزاد واحد شاهرود نیست.

 امروز هم بیشتر موضوع اختلاف نظر میان دانشگاه آزاد و وزارت علوم در ارتباط با ظرفیت ثبت نام هاست.» درباره چرایی این اتفاق در واحد شاهرود می پرسم؛ او می گوید: «درباره وضعیت شاهرود می توان گفت که چیزی جدای از سایر واحدهای کشور نیست. پیامی از سوی واحد شاهرود برای متقاضیان ارسال شده است. پیام ارسالی از سوی دانشگاه آزاد مربوط به حضور و پر کردن فرم شماره 15 بوده که بخشی از روال ثبت نام است.»

سوال هایم کمی حاشیه ای می شود و این مقام مسئول دانشگاه آزاد از من می خواهد که نامی از او در گزارش ذکر نکنم. به او می گویم؛ هستند افرادی که به طور کامل فرآیند ثبت نام را طی کردند، شماره دانشجویی گرفته، شهریه را پرداخت کرده و در کلاس های درس حاضر شدند، اما حالا با مشکل مواجه شده اند و به او می گویند که شما به اشتباه قبول اعلام شده اید.

 این مساله را تایید می کند و می گوید: «پیش از این هم موارد مشابهی رخ داده، در برخی موارد به دانشجویان پیشنهاد تغییر رشته به یکی دیگر از رشته های زیرگروه پزشکی داده می شد. حتی مواردی بود که به دانشجویان اعلام می شد که می توانند در واحدهای دیگری از دانشگاه آزاد رشته مورد نظر خود را ادامه بدهند.»

تبریک اشتباه وضعیت شاهرود را حاد کرد

درباره راه حل این مشکل از او می پرسم، در پاسخ می گوید: «راهکار این مساله هرچیزی باشد تنها مربوط به شاهرود نخواهد بود و باید توافقی میان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت اتفاق بیافتد.

مسئولان دانشگاه آزاد البته وعده داده اند که دیگر چنین اشتباهی در سال آینده تکرار نخواهد شد.» به تبریکی که در پیامک ارسالی از سوی دانشگاه آزاد شاهرود بوده اشاره می کنم؛ اشتباه بودن این مساله را تایید می کند و می گوید: «مشکل اصلی که وضعیت واحد دانشگاه آزاد شاهرود را با سایر دانشگاه های درگیر این موضوع متفاوت می کند، مربوط به همین تبریک قبولی به داوطلب است.

هرچند بعد از آن اصلاح شد و پیامی دیگر جایگزین شد، اما همان تبریک برای خیلی ها حکم قطعی بودن قبولی را داشته است.» این مقام مسئول دانشگاه آزاد در انتها می گوید: «ارسال پیامک برای داوطلب جهت پر کردن فرم شماره 15 کاری بوده که باید انجام می شده اما تبریک این مساله در پیام ارسال شده از سوی دانشگاه آزاد شاهرود کار بی خود و اشتباهی بوده است.»

 مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد  شاهرود در گفتگو با «پارسیای قومس»

پیامک اشتباه سوءتفاهم ایجاد کرد

 

«مذاکره و رایزنی با مسئولان وزارت بهداشت برای افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود، اولویت اصلی است». این پاسخی است که میثم یزدان پناهی، مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد شاهرود در گفتگو با «پارسیای قومس» درباره مشکلات ایجاد شده طی روزهای گذشته می گوید. البته او تاکید می کند که مشکل ایجاد شده تنها مربوط به واحد شاهرود نیست و در دیگر واحد های دارای رشته های علوم پزشکی نیز شاهد چنین اتفاقی هستیم. این گفتگو را در ادامه می خوانید.

 

طی روزهای گذشته خبرهایی شنیده شده که مشکلاتی برای برخی از دانشجویان پزشکی ثبت نام شده در واحد دانشگاه آزاد شاهرود پیش آمده، علت این مسائل چه بوده است؟

این مشکل مربوط به تمام واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد است. ثبت نام ها در مدت زمان محدود صورت گرفت. پس از آن سازمان مرکزی مهلت ثبت نام را تمدید کرده و دوباره فرم ثبت نام را در اختیار گروهی از داوطلبان قرار داده است. در میان ثبت نام کنندگان با تاخیر هم هستند افرادی که نمره بالاتری داشتند، اما تغییری در ظرفیت های دانشگاه ها صورت نگرفته و حالا لیستی از مرکز به دانشگاه ارسال شده که افراد دارای نمره بالاتر باید ثبت نام شوند. ما در حال حاضر افرادی را داریم که ثبت نام کرده شهریه را پرداخته و حتی در کلاس ها حاضر شده اند، اما حالا با این مشکل مواجه هستند. از طرف سازمان مرکزی اما به ما دستور داده اند که فردی که نمره بالاتری دارد را باید ثبت نام کنیم و هزینه دریافت شده از داوطلبان حتی با لحاظ کردن ضرر به آنها برگردانده شود.

 

از سوی مسئولان دانشگاه آزاد شاهرود چه اقداماتی برای حل این مساله صورت گرفته است؟

ما همچنان مشغول پیگیری این مساله هستیم. رئیس دانشگاه از طریق فرمانداری، دفتر نماینده و دیگر مسئولان شهرستانی در حال مذاکره است که این مساله را حل کنند. البته اولویت اصلی برای رفع این مشکل هم با توجه به امکانات موجود در واحد شاهرود می تواند افزایش ظرفیت باشد. ما به دنبال این هستیم که در ابتدا بتوانیم تمام افراد ثبت نام شده را حفظ کنیم. اگر مجوز از سوی وزارت بهداشت داده شود این مساله می تواند به سادگی حل شود.

 

در گذشته پرونده های مشابهی بود که پس از ثبت نام با لابی کردن با مسئولان وزارت علوم اجازه افزایش ظرفیت اخذ  می شد، این دوره چنین شیطنتی از سوی مجموعه دانشگاه آزاد  صورت نگرفته است؟

این بحث البته تنها مربوط به دانشگاه آزاد شاهرود نیست. همانطور که گفتم این مساله در واحدهای دانشگاه آزاد که رشته های علوم پزشکی را دارند، اتفاق افتاده است. من نمی توانم چنین احتمالی را تایید کنم همانطور که مسائل دیگری هم مطرح می شود. این مساله چیزی نیست که مربوط به دانشگاه آزاد شاهرود بوده باشد که ما بخواهیم با پذیرش بیشتر از ظرفیت فشاری به سازمان مرکزی دانشگاه وارد کنیم و دانشجوی بیشتر از ظرفیت پذیرش کنیم. اصلا چنین مساله در اختیار سازمان مرکزی نیست و اختلاف الان ما با مسئولان وزارت بهداشت است.

 

دانشگاه آزاد شاهرود یکی از دانشگاه هایی است که با داشتن بیمارستان اختصاصی می توان گفت که امکانات ویژه ای در اختیار دارد، پس می تواند ظرفیتی بیشتر داشته باشد. آیا اصلا چنین مساله ای در اعلام ظرفیت دانشگاه آزاد شاهرود از سوی وزارت بهداشت لحاظ شده است؟

این همان مساله ای است که مسئولان دانشگاه آزاد شاهرود با تاکید بر آن در حال مذاکره برای حل این مساله هستند. در سراسر کشور شش یا هفت واحد دانشگاه آزاد هستند که بیمارستان اختصاصی دارند و این امتیاز ویژه ای است. حقیقت این است که مسئولان شهرستان هم در مذاکرات می توانند با تاکید بر وجود همین امکانات به دنبال افزایش ظرفیت باشند و این موضوع را مطرح کنند.

 

شنیده شده که برخی دانشگاه های کشور زمانی که با استقبال داوطلب برای برخی رشته ها مواجه می شوند، از ظرفیت سال های بعدی خود استفاده کرده و داوطلبان موجد را حفظ می کنند. چنین موردی برای دانشگاه آزاد شاهرود را می توانیم متصور باشیم؟

اگر مجوزی در این زمینه اخذ نشود و هر واحد دانشگاهی قرار باشد به صورت خود رای مشابه چنین تصمیماتی را اجرایی کند، حق داوطلبان سال آینده پایمال خواهد شد. در حال حاضر بیشتر تلاش ما در مذاکره و رایزنی ها برای افزایش ظرفیت است، افزایشی که مربوط به امسال و سال آینده نباشد و دائمی باشد؛ چراکه ما معتقدیم حق دانشگاه آزاد شاهرود در رشته های علوم پزشکی با توجه به امکانات موجود بیشتر از این است.

 

تا جایی که بنده اطلاع دارم در اولین پیامی که به داوطلبان ارسال شده، به اشتباه پذیرفته شدن آنها تبریک گفته شده؛ به نظر شما این اشتباه در ایجاد این مشکلات چه تاثیری داشته است؟

حق با شماست و این مساله یک اشتباه سیستمی بوده است. دانشگاه آزاد شاهرود پنل پیامکی دارد که کد آن توسط یک برنامه نویس پیش از این تهیه شده است. پیام به داوطلبان هم توسط همین پنل ارسال شده است. پیش از این چون برای تعداد دانشجویان کمتری این پیام ها ارسال می شد، چنین مشکلی ایجاد نمی شد، اما امسال شرایط متفاوت بود. امسال به این پیام توسط پنل به اشتباه برای تعداد زیادی ارسال شده و حالا این مشکل کمی حادتر شده است.

 

پس این تبریک اشتباه تنها مربوط به دانشگاه آزاد واحد شاهرود بوده، درست است؟

بله، اشتباه در برنامه مورد استفاده در این پنل بوده است. البته ما پیامی برای اصلاح اشتباه اول ارسال کرده ایم، اما خب برخی می گویند که چنین پیامی به آنها نرسیده است. اشتباه در حقیقت اینجاست که ما این پیام را برای تعداد بیشتری از داوطلبان ارسال کردیم، اما متاسفانه آن تبریک از متن پیام حذف نشده بود. در حقیقت این همان مساله ای است که موجب سوءتفاهم و حاد شدن این قضیه در دانشگاه آزاد شاهرود شده است.

 پیام سرپرست دانشگاه آزاد به داوطلبان پزشکی این دانشگاه

با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می‌شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی درباره مشکلات به‌وجود آمده درباره داوطلبان پزشکی نوشت: مرکز بازرسی دانشگاه با بررسی همه‌جانبه ابهام‌ها را به دقت بررسی کرده و با برخورد با خاطیان زمینه اعتمادبخشی به آحاد جامعه اسلامی را فراهم می‌کند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در پی مشکلات اخیر بوجود آمده برای داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی بر صیانت از حقوق داوطلبان تأکید کرد.

در ابتدای این پیام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان بر بنیان مرصوص اعتماد عمومی، قانون‌­گرایی، شفافیت و پاسخگویی شکل گرفته و امروز مسیر تحولی خود را با عزمی راسخ و برنامه‌­هایی هدفمند و کارشناسی ­شده، حرکتی رو به جلو به­‌منظور تربیت قوه عاقله کشور، کیفی‌­سازی آموزش، ارتقای رویکرد پژوهش‌محور در راستای حل مسائل ملی و توسعه هوشمند منطقه‌­ای و بسترسازی برای اشتغال دانش‌بنیان در جامعه با استفاده از ظرفیت­‌های موجود آغاز کرده است.

در ادامه پیام طهرانچی آورده شده است: در این چند روز و در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور ۹۷ رشته­‌های علوم پزشکی ناهماهنگی‌ها و اختلالات و به‌تبع آن ابهاماتی پیش آمد. در این اختلال‌ها متأسفانه ظرفیت­‌های اعلام­ شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه بسیار بیشتر از ظرفیت­‌های موجود دانشگاه بوده و همین امر باعث شد موجی از امید و تقاضا و انتظار همراه با ابهام در بین داوطلبان عزیز و خانواده­‌های مکرم آنها به وجود آید. این در حالی است که ظرفیت رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی محدود بوده و تابعی از امکانات موجود در دانشگاه اعم از آزمایشگاه، بیمارستان و کلاس‌های تخصصی حسب ارزیابی‌های دقیق کارشناسی و اعلام ظرفیت مجاز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

در بخش دیگری از این پیام با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص پیگیری وضعیت داوطلبان پزشکی عنوان شده است: هفته گذشته در پی مطالبه به حق داوطلبان رشته­‌های پزشکی و ابهام‌های پیش‌ آمده در مورد نتایج اعلام شده و تخلفات صورت­ گرفته در بعضی از واحدها در ثبت‌نام بیش از ظرفیت‌های تخصیص‌یافته بنا بر رسالت پاسخگویی دانشگاه به مردم مقرر گردید تا کارشناسان خبره با نظارت مراجع عالی دانشگاه مجدداً به‌صورت شبانه­‌روزی نتایج را براساس تمام انتخاب­‌های داوطلبان مورد بررسی قرار داده و به‌منظور صیانت از حقوق داوطلبان عزیز مانع به‌وجود آمدن هرگونه بی‌عدالتی و اجحاف شوند و با واکاوی نظام‌مند حتی به‌صورت موردی در طراز و نمرات اخذشده در آزمون و رشته محل‌های انتخاب شده توسط داوطلبان باعث شوند تا حقی از هیچ داوطلبی ضایع نشود. اکنون که نتایج آزمون اعلام شده است، داوطلبان با در اختیار داشتن کارنامه خود طی چند روز آینده می‌توانند از هر حیث مطمئن شوند که حقوق آنها کاملاً رعایت شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد در ادامه پیام می افزاید: در اینجا لازم می‌دانم ضمن دلجویی از داوطلبان رشته‌های پزشکی و خانواده­‌های بزرگوار آنها که به هر علت شاید نتوانیم میزبان آنها در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم، عذرخواهی نموده و امیدواریم سال آتی با توسعه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی که یکی از سیاست‌­های هیأت مؤسس و امنای دانشگاه است بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرای تعداد بیشتری از پذیرفته‌­شدگان این رشته­‌ها باشیم.

در پایان این پیام همچنین آمده است: از این رو به مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایت‌ها و مرکز حراست دانشگاه مأموریت می­‌دهم با بررسی همه‌جانبه و کارشناسانه، ابهام‌ها و ناهماهنگی‌های به‌وجودآمده را به دقت بررسی نموده و با برخورد با خاطیان و مسببان احتمالی، در اسرع وقت زمینه اعتمادبخشی به آحاد جامعه اسلامی را فراهم کنند. همان‌طور که در جلسه رؤسای محترم واحدها متذکر شدم، بار دیگر به همکاران خود در سراسر کشور تأکید می­‌کنم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعایت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجیح آن به منافع سازمانی را باید سرلوحه کار خویش در این دوره قرار دهند.


نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

پارسیای قومس شماره 107 منتشر شد..........شنبه 22 تیر 1398

هراس از بازتولید کردان در شاهرود..........شنبه 22 تیر 1398

داغ اداره کل راهی که هر روز تازه تر می شود ..........شنبه 22 تیر 1398

پیام تشکر شورای اسلامی و دهیاری دهستان طرود..........شنبه 22 تیر 1398

تن داغ کویرطرود و عشق به خدمت رسانی ..........شنبه 22 تیر 1398

علت ترک جلسه وزیر صمت در دیدار با دکتر حسینی وهیات همراه چه بود؟..........شنبه 22 تیر 1398

لابی غربی و بی توجهی مسئولان شاهرودی..........شنبه 22 تیر 1398

شاهواری که باید با دستور وزیر تعطیل می شد..........شنبه 22 تیر 1398

شاهرودی بودن یا نبودن؟ مساله اینست!..........شنبه 22 تیر 1398

ای که دستت می رسد کولر را خاموش کن..........شنبه 22 تیر 1398

شلیک به قلب آموزش های هنری..........شنبه 22 تیر 1398

امان از بی فرهنگی..........شنبه 22 تیر 1398

آسفالت جاده جنگل ابر و یک بازی سیاسی خیلی بد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

راه نجات محیط زیست..........شنبه 22 تیر 1398

درود بر غیرت مردم ابر..........شنبه 22 تیر 1398

منافع شاهرود و میامی قابل معامله نیست..........شنبه 22 تیر 1398

نگاه به کدام تولید ؟..........شنبه 22 تیر 1398

میامی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است؟!!..........شنبه 22 تیر 1398

یک طرح عالی و یک ایراد اساسی..........شنبه 22 تیر 1398

یک شورا چه ها که بر سر یک شهر می آورد!!!..........شنبه 22 تیر 1398

همتی باز هم تریبون گرفت!!!..........شنبه 22 تیر 1398

وقتی کسی استعفا نمی دهد!..........شنبه 22 تیر 1398

مرگ برای همسایه..........شنبه 22 تیر 1398

چرا عاقل کند کاری؟ ..........شنبه 22 تیر 1398

سفر امید آوای اسفند بر فراز کویر زمان آباد ..........دوشنبه 3 تیر 1398

کلنگ زنی جاده ابر و باخت بزرگ تشکل های زیست محیطی شاهرود..........دوشنبه 3 تیر 1398

شکایت یکی از اعضای دفتر نماینده شاهرود در مجلس از سعید ایمانی،روزنامه نگار شاهرودی توسط دادگاه رد شد. ..........دوشنبه 3 تیر 1398

حلقه یاران یک رویه غلط در شاهرود ..........دوشنبه 3 تیر 1398

بیمارستان بهار و یک طرح عجیب ..........دوشنبه 3 تیر 1398

یادبود مردی که صادقانه خدمت کرد..........دوشنبه 3 تیر 1398

همه پستها